Záhada Blair Witch 2

• USA Book of Shadows: Blair Witch 2 (viac)

Jeff Donovan je fascinován vším, co se událo kolem známého projektu zvaného Blair Witch a také z něj přes internet profituje. Dá dohromady partu čtyř lidí s různými náhledy na existenci čarodějnice a zorganizuje pro ně další cestu do míst, kde se ztratili jejich předchůdci, mladí filmaři. Všichni touží po dobrodružství a chtějí vypátrat, co se vlastně stalo a napsat o záhadě knihu. Nová čtveřice studentů chce přenocovat u domu Rustina Parra. Strašidelné místo, kde žil vrah 7 dětí , který vraždil na příkaz čarodějnice, vydá své další nevyjasněné poselství. Ráno celá skupina zjistí, že vůbec nespali a že si nic nepamatují. A bizarní symboly na jejich tělech přinášejí další záhadu... (oficiálny text distribútora)

KUFI

Ten film jako takovej neni az tak spatnej. Akorat kdyby nevychazel z legendarniho predchudce, kterej naserviroval velkej potencial na spickovy pokracovani, ale byl to samostatnej film. Potencial zustal trestuhodne nevyuzit a misto toho tu mame dalsi teen vyvrazdovacku co nema s odkazem BW prakticky nic spolecnyho. Sanchez si nad timhle myje ruce a nebere to jako plnohodnotny pokracovani, ktery uz leta s Myrickem pripravujou a jenom cekaji az jim Lionsgate da zelenou. LG bohuzel nechce ani slyset o prequelu, kterej maji Sanchez s Myrickem uz vymyslenej, a chce po nich sequel jako je tahle Kniha stinu. Coz oba odmitaji a ja s nima souhlasim. Oni dva jakozto tvurci musi prece nejlip vedet co je pro pokracovani nejlepsi. A ne nejakej kravatak z LG. Vskutku smutny cteni tech interview se Sanchezem na toto tema a jeste smutnejsi osud pro me nejlepsiho hororu v dejinach. ()

Gardenboy

Sila ... po perfektnej jednicke je toto obrovske sklamanie...a ja debil som za to vyhodil osemdesiat korun ... ale čo už ... jeden bod dám aspoň za záver, ktorý sa im podaril ... Ináč odpad ()

LordMysti

Odklon od původní stylizace a způsobu vyprávění, pokus o serióznější horror. Ale ve výsledku z toho zbyla jen ta hluchá a nudná místa. Dvojka asi neměla vůbec vzniknout, pochybuji že podobný film může ještě uspět... ()

RajAthen

Smutné. Pokud si někdo troufl navázat na něco, co ve své podstatě druhý díl může těžko mít, vstupuje nutně do stejné řeky podvakráte. Překvapilo mě, že tato poučka zde přímo neplatí. Bohužel. Jelikož krom několika těch řečí o čarodějnici, těžko hledám byť minimální spojitost, včetně kvality snímku. Parta náctiletých se zkrátka ožrala a vyváděla, ale na vině je čarodějnice, která nalezla zvláštní zálibu v technice. Bod jsem dal asi za jednou scénu, která se mi líbila a tou je prolétávající sova sklem (přibližně tak nějak). Přesto radím nemarnit u tohoto počinu čas, raději si pustit znovu díl první. ()

HoR odpad!

Musím sa priznať, že k tomuto abnormálne skazenému dielu som sa dostal teprve nedávno. 10 rokov po jeho uvedení. Čakal som niečo podobné, ako v prípade jednotky, ktorej spracovanie, aj vďaka prostrediu a lacnej kamere, ma dokázalo vtiahnuť natoľko, že som sa miestami chvel obavami pred nečakanou hororovou udalosťou. Záhada Blair Witch 2 už nieje záhadou. Vo filme figurovalo oveľa viac svetla a oveľa menej strachu. Tu som sa strachom nechvel, i keď sa tu objavovali situácie, pri ktorých som sa vyľakať mal. ()

Shaleman

Parta debilů na výletě za likvidací kultovního prvního dílu, který mě v mých 15letech vystrašil k smrti a i dnes z něj mám příjemné mrazení na zádech. Tento výplach nesmyslů a americké lability snad ani nemůže nikdo brát vážně. Jednu hvězdu ale dát musím, neboť to bylo tak hloupé, že jsem se občas i zasmál víc jak u kdejaké komedie. ()

Argondia

Oproti předchůdci, u kterého mi tuhla krev v žilách, je tohle průjmíček bez špetky napětí a nápadu. Špatní herci, hloupý příběh, hromada klišé a trapných hlášek, příšerná kamera a jako třešnička na dortu idiotský konec. Hercům se trapně nechala skutečná křestní jména (příjmení se jen lehce zkomolila), scénárista byl zřejmě znavený vymýšlením tak brilantního příběhu, plného překvapení a originálních momentů. Jak skvělý je první díl, tak uhozené a hrozné je tohle pokračování. Jediné, co se mi tu líbilo, byl soundtrack, ve kterém zazněl i můj oblíbenec Marilyn Manson. Jako jeho ženský protějšek vypadala Kim Director. Přemalovaná, bledá vampířice prostě v "povedených" hororech nikdy nesmí chybět! ()

Likan7

Nic víc než parazit. Nepokládám se za nějak velkého fanouška jedničky, ale jeho kvality uznávám, o to více, protože to byl ten první found footage. Dvojka je ale regulérní omáčka bez chuti, která se snaží přiživit a vytřískat nějaký drobný. Strach z neznáma je najednou fuč, protože tady ty věci vidíme. Jednička si hrála se zvukem, tmou, nic si neviděl, a proto jsi byl posranej až za ušima, tady na konci čarodějnice dokonce přijde aby si s partou dementů pohrála. Ikdyž to celý nedává smysl, a zaslouží si to asi odpad, tak od propadáku to zachraňuje pouze jedna scéna na konci, kde se dementi dozvídají, co a jak dělali a celý se to nějak vysvětluje. I když to totálně ztrácí význam a kolem a kolem to je fakt kravina, je to známka nápadu, který zbytek filmu totálně postrádá, proto 1*. ()

Hellknight12

Pokračovanie za mňa je o niečo lepšie aj keď nie o veľa. Pre mňa je to také Guitly Pleasure. V podstate rovnako hrozný film ako prvý ale tu je aspoň zaujímavejšia zápletka. Viac k tomu nemám čo dodať. Film môžem odporučiť ale aj nie. Ak zbadáte kvalitný počin, tak je to strata času ale ak chcete aspoň trochu lepšiu zápletku oproti prvému filmu skúste. Celkové hodnotenie za mňa je 40%. ()

raneczech odpad!

Co dodat? Absollutní propadák, parazitující na slávě jedničky, který nestojí vůbec za nic. Absolutní ztráta času, nic víc. ()

Alojs odpad!

Ultra-hardcore-hyper-mega-gigantická sračka. Omlouvám se za ten výraz, ale divím se, že jsem TOHLE vůbec dokoukal. Jedna z nejzbytečnějších dvojek, navíc dvojka taková, která jedničku absolutně ignoruje. Výrazný odklon od atmosféry a celkové mytologie. Paradoxně to vypadá levněji než první Blair Witch za pětadvacet háků. Ano, málem jsem brečel. ()

Rodin odpad!

Jedničce jsem dal 2*. Hádejte, jak hodnotím tuhle pitomost? No vždyť si to nakonec sami i bez hádání přečtete. ()

Doomer

Asi lepsi nez predchudce, jiz si nehraje na dokument tudiz ta priserna kamera zmizela. Jinak v podstate v podobnem duchu ale akcnejsi nez jednicka ()

Skratchy

Úspěch prvního dílu tkvěl na velkém důrazu na to,aby film byl co nejvíc amatérský,což se tvůrcům rozhodně povedlo a z filmu to udělalo opravdu dobrý film.Je jasné že byla otázka času než vznikne pokračování.Veškerý amatérský nádech již zde není,postavy jsou nesympatické,zvláště ta rádoby drsná holka v černym,originalitu tady taky nenajdete....suma sumárum hodně špatné béčko. ()