Záhada Blair Witch 2

• USA Book of Shadows: Blair Witch 2 (viac)

Jeff Donovan je fascinován vším, co se událo kolem známého projektu zvaného Blair Witch a také z něj přes internet profituje. Dá dohromady partu čtyř lidí s různými náhledy na existenci čarodějnice a zorganizuje pro ně další cestu do míst, kde se ztratili jejich předchůdci, mladí filmaři. Všichni touží po dobrodružství a chtějí vypátrat, co se vlastně stalo a napsat o záhadě knihu. Nová čtveřice studentů chce přenocovat u domu Rustina Parra. Strašidelné místo, kde žil vrah 7 dětí , který vraždil na příkaz čarodějnice, vydá své další nevyjasněné poselství. Ráno celá skupina zjistí, že vůbec nespali a že si nic nepamatují. A bizarní symboly na jejich tělech přinášejí další záhadu... (oficiálny text distribútora)

sovereign

Blairwich 2 povazujem za jeden z najlepsich teenegerskych hororov, videl som ho sice uz pred nejakou dobou, ale rozhodne si zasluzi viacej ako 30 percent tuna na serveri. Ide o uplne daco ine ako o kultovu jednotku, s ktorou tento film spaja iba nestastne zvoleny nazov. ()

Tales

Nevim no, mne tohle teda prislo mnohem lepsi nez jednicka, byl sem obcas docela podelanej narozdil od prvniho dilu. Konec docela prekvapil. A az na par blbosti si myslim ze to bylo docela v pohode. ()

Ivoman odpad!

To snad není možný, ti magoři natočili dvojku. Tuto větu jsem pronesl, když mě kamarádka vzala na film dle jejího výběru a nesměl jsem koukat ani na plakáty. Kamarádství málem vzalo za svý, protože jsem s křikem z kina utekl po čtvrt hodině, kdy jsem jako bezduché zombie koukal na plátno. Poprvé a doufám naposled jsem utekl z kina před koncem. ZBW 1 = sračka ZBW 2 = totální sračka ()

nakiniki

Film Záhada Blair Witch 2: Book of Shadows vznikl jako pokračování projektu o honu na čarodejnici z Berketsville. Ten se přes noc stal kultovním příběhem, co uchvátil celý svět, a tak se není čemu divit, že každý netrpělivě očekával další díl v podobě aspoň tak dobré, ne-li lepší dvojky. Tenhle úkol dostal režisér Joe Berlinger, který v něm také ztvárnil menší roli. Svůj úkol pojal velice zodpovědně. Napsání scénáře trvalo 6 týdnů, obsazení neznámými herci 3 týdny, a pak už na Joea čekalo režisérské křeslo celovečerního filmu s rozpočtem 15 milionů dolarů. Snažil se udělat film, který si dělal legraci z myšlenky dělat film. První střihy se studiu líbily. Poté ovšem došlo ke změně ve vedení produkční společnosti Artisanu – výsledkem byla nová marketingová ředitelka. A právě zde došlo ke zvratu, jenž může za následnou úroveň onoho filmu. Joe dostal nepříjemný úkol – změnit dospěláckou satiru se zvratem na konci na pořádný masakr se spoustou krve. Joe tak neměl na výběr. Nebo vlastně měl: mohl dokončit zadaný úkol a provést ho, jak nejlíp uměl, anebo rezignovat (to se ovšem nestalo, protože mu bylo řečeno, že by poté jen těžce sehnal práci). To je důvod, proč se film Blair Witch 2: Book of Shadows přes noc stal propadákem a z Joea se tak stal největší nepřítel kritiky, téměř vyvrhel filmařského oboru. Způsobilo mu to mnoho osobních a psychických problémů. Není se čemu divit, že se tak na delší dobu vytratil z našeho obzoru. Podle mě tenhle film odráží průměrnou hororovou nabídku snímků. Když to vezmu z logického hlediska, myslím, že to mohlo dopadnout hůř, nebýt Joea Berlingra. Záhada Blair Witch 2 pro mě představuje klasický americký projekt, jakých se objevuje v současné filmografii čím dál více. ()

Soubi

Co o tomto filmu říci...průměrný horor se spíše veze na efektu z jedničky, je zdlouhavý, nedořešený, ale má pár pěkných scén a hlavně překrásnou gothičku v jedné z hlavních rolí :) ()

vitac.

Film jsem viděl dvakrát, už je to nějaký ten pátek. Myslím, že tak nízké hodnocení nezaslouží, mně se celkem líbil. Možná v tom hraje roli i fakt, že původní záhadu Blair Witch jsem ještě nikdy neviděl, takže jsem film bral tak jak je a neporovnával s (dle komentářů) lepším předchůdcem... ()

Pharlap odpad!

Ja nevim co dodat.. jednicka byla uboha.. jak asi mohla dopadnout dvojka?? No samozrejme jako sestrih domaciho videa, ktere byste zvladli udelat doma za dva dny "dřiny". A bylo by to stejně "děsivééééééé" jako tento film.. Proč se snaží filmaři z lidi dělat dokolečka "blbce"?? A jak je mozné, ze jim to stale nekdo baští.. :-/ ()

Tuniak DF

Neviem prečo je to záhada Blair Witch 2, ked s pôvodným filmom nemá spoločné nič... veď toto je len ďaľší typický americký horor (dokonca z tých slabších). A pokiaľ viem, tvorcom Blair Witchu išlo o PRESNÝ OPAK. Takže Berlinger očividne zámer nepochopil a spravil veľmi slabý horor, používajúc velmi zle prvky s kamerou. Jediné plus pre výraz hercov, keď sa dívali na obsah kazety, na ktorú natočili údajnú čarodejnicu. ()

Pitryx

Vadily mi retrospektivy, hnusná hudba, pomalý děj, hodně keců, slabá návaznost s prvním filmem. Prostě jde o slabý odvar prvního dílu. Původní myšlenka strachu a tajemna se vytratila. Hodně podprůměrný film, těžící z prvního filmu. PRO 7 220707 8108bt Ale ano, dívat se na to dalo, i když zpočátku to nuda byla. Nevím, zda je to i na třetí pokoukání, ale asi už ne. Ovšem také si nemyslím, že je to totální odpad, vždyť zde nalezneme kousek příběhu. Hračičkové si po závěrečných titulcích mohou nějak vyhrát, nepochopil jsem jak a co se dá získat puštěním kazety pozpátku. Nezkoušel jsem, zase natolik mne to nezaujalo. Herci se trošku snaží, takže dejme kolektivu tvůrců 30% s jednou hvězdou. CI 12122010 8125/8640/8838 ()

habertek odpad!

No když už jsem dal Záhadě Blair Witch jedna 3* tak tomuhle ten odpad prostě patří! Opravdu tady se jednička a dvojka nedají vůbec, ale vůůbec rovnat! Totot je obyčejná blbost!!! ()

4k7

Jediná "pozitivní" věc - Blair Witch 2 nevykrádá původní film a nepředhazuje nám už jednou strávené jídlo. Razí si novou vlastní cestu, která ovšem končí ve sračkách. Bez nápadu, atmosféry, ale zato s lacinými a nepřesvědčivými herci. Film jen parazituje na divácích, kteří čekali stejný nářez, jako u prvního dílu ()

adakraj

Velice jsem se na něj těšil a pak vypadlo z toho takový blábol. Na jedničku to zdaleka vůbec nemá. Nic mě nevystrašilo ani mě moc po pravdě celý film nezajímal. ()

Havala

Pokles hodnocení dost dobře nechápu. Musíte v tom hledat trošku něco jiného, rozhodně na mě působil stejně ponurým dojmem jak jednička. ()

Brano odpad!

Toto pokračovanie je úplná katastrofa. Nieže by ma prvá časť zaujala, ale toto boli len zbytočne vyhodené peniaze. S jednotkou to nemá nič spoločné, ale tiež ani so zdravým rozumom. Toto naozaj nemalo hlavu ani pätu. Najväčšie pozitívum je, že som to prekvapivo dokázal pretrpieť až do konca. /15%/ ()