Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

Mishqo

Žiaľbohu aj ja som mal vysoké očakávania, ktoré sa nenaplnili. Akože Herculova parta bola veľmi sympatická a aj samotný Hercules v podaní Dwayna vyzeral tak ako by som si ho asi v skutočnosti predstavoval. Sem tam sa objavila nejaká trefná hláška. Bojové scény v celkom fajn prevedení, ale i tak to bolo vizuálne málo. V úvode narýchlo odbiť boje so všetkými príšerami, to ma veľmi sklamalo. A tak povrchne vykresliť Herculovu rodinu, no comment. Čakal som viac, čakal som niečo iné. Dostal som ľahko nadpriemernú jednorázovú popcornovku, ktorá síce zabavila ale neohúrila. 65-70% ()

Sany33

Nemôžem povedať, že by sa s tým tvorcovia nevyhrali, pretože na mňa Hercules s The Rockom od začiatku pôsobil pútavo a po zhliadnutí úvodného traileru som mu dával obrovské šance zabojovať o sympatie ľudí, ako plnohodnotný mytologický fantasy príbeh. Problém nastal v okamihu, keď som bol svedkom celého tohoto diela v kine. Prvá obrovská minela, ktorá je pre mňa obrovským sklamaním je samotný predstaviteľ bájneho Hercula. Dwayne je namakaný, na jeho smolu až moc, keď vidíte taký kolos v minisukni chce sa vám až smiať. Ďalšia vec čo mi rezonovala a to dodávam. že nie som rasista ani nič podobné ale videli ste už čierneho Hercula? WTF??? Ďalším obrovským prešľapom, ktorý sa týmto filmom stáva v poslednej dobe dosť často je to, že všetko čo je na filme pútavé a dokáže pripútať oko diváka je namačkané v trailery a tým pádom sa už vo filme nie je na čo pozerať. Bitky boli skvelo zachytené a mali skvelú dynamiku, na ich smolu ale tiež pôsobili nerealisticky. Starý veštec, ktorý disponuje upgradeovanými hračkami, nesympatická lukostrelkyňa, zdegenerovaný divoch, vynikajúco hláškujúci bojovník a čierny Hercules. To je zostava ako z hororových snov. Do popredia položím iné poňatie deja nesnažia sa z Hercula urobiť bájneho neporaziteľného poloboha, ale pekne vysvetlia metódy ako sa jeho legenda stala neopremožiteľnou, to sa mi na druhej strane veľmi páčilo. Ale inak ak si spočítam plusy a mínusy ide o mierny podpriemer. 39% ()

hroubek

Hercules mě mile překvapil. Osobně jsem čekal velkou blbost, která mě bude urážet a nudit. Nestalo se tak, a já mám radost, jelikož jsem nestrávil hodinu a půl s nějakou blbostí. Na Herculesovi je fajn, že má dobré tempo a dokáže pobavit, když se přistoupí na hru tvůrců a dokonce uteče jako voda, takže se ani nestačíte zabývat logickými nedostatky či banálními dialogy až po prázdný děj. Režisér Brett Ratner netočí nejhůře, ale neznám nikoho, kdo by ho měl rád jako režiséra. Dáte mu látku a on Vám vyprodukuje průměrnou podívanou(X-Men: Poslední vzdor). A to více mě štve, že to nejzajímavější z celého filmu dal do trailerů a ve filmu je to jen pět minut. Beru, že je to zajímavý úkrok stranou, který spousta diváků ocení, ale mnohem více jich bude nadávat na to co je dostalo do kina. Hercules a jeho režisér klamou tělem a to takovým způsobem, že to někdo nerozhodí. Další věcí, která naštve je to, že se vykašlali totálně na celou mytologii o řeckých bozích a potvorách a jen o nich mluví. Hercules je tím pádem lidštější a z jistého úhlu pohledu na něm není nic zajímavé. Naštěstí tohle Ratner zaplnil svižným dějem, který uhání, vtipnými postavy, lehce humorem a poměrně zábavnou akcí. Dwayne Johnson charisma má a svojí postavu fyzicky zvládne, ale jakmile se pokouší o psychologie je to cesta do pekla. Zbytek herců zdárně přihrává(McShane) a někteří z nějakého mě neznámého důvodu strašně přehrávají(Hurt, Fiennes). Při sledování jsem si říkal dobrý, a že je to zábavný výplach, u kterého jsem krásně vypnul, ale jakmile jsem o filmu začal trochu přemýšlet, tak jsem byl dost zklamaný z nevyužitého potenciálu. Chci vidět jak Hercules plní úkoly a ne jak učí bandu vidláků bojovat. Hercules je rozhodně lepší, než Pompeje a s kvalitou a zábavností se může rovnat s Hněvem titánů. Hercules není žádné veledílo, ale není to žádná nekoukatelná blbost, má svoje chyby, přesto dokáže pobavit a my můžeme v klidu vypnout, jediné co bude pořád mrzet je nevyužitý potenciál úkolů. PS: Megera je ve filmu asi 10 vteřin a její využití nestojí za řeč. ()

Diego

Žádné příšery a příběh z času dávných, kdy jen jeden můž se dokázal postavit...králi, co chtěl moc a jeho armádě, kterou během pár dnu vycvičil. A Rock snad nemohl vypadat směšněji od víly zuběnky. Přemýšlím, jestli jsem nějakou scénu ještě nikdy nikde neviděl...kámoš, co zmízí a pak se vrátí, krásná žena, co klame vzhledem, ale umí bojovat, matka, co brání syna, král, co chce moc, druhý král, co chce moc, neznámý bojovník, který jako jediné dítě přežil a jeho poslední a první slova jsou Herkule a mladý panoš, co najde své koule. A Joseph FIennes vypadá jak Tom Hanks ve Philadephii, tu hrali vzal snad kvůli nějaké sázce ne? ()

Trustme

V dobách, kdy velké svaly ve filmu už moc mužů nenosí je jeden, který je hoden pro postavu hrdiny tak bájného. Snad proto byla tato postava ztvárňována jen neduživými finalisty Mr. Aerobic a nebo v představách animátorů. Tento film má dvě velká plus: Člověka, na kterém se ušetřilo za muskulaturní CGI úpravy a zpracování, které se vydalo cestou pojmout Herkula jako součást nemýtických příběhů a dokonce jako bojovníka, který má svojí družinu válečníků a mága. Toto je pojaté velmi charismaticky a každý člen Heráklovy party je specializován na různé dovednosti jako v nějakém RPGéčku. Čistokrevná warrior story s epickými hrdinskými projevy, uhrančivě monstrózní The Rock máchající kyjem mezi opovážlivými nebožáky a originálně zastavující koně v trysku, okouzlujícně drsňácká luko-amazonka, parádní bitvy a splnění žánru na 100%. Svět filmu je zase o něco mužnější. ()

Timak

Blbost, ale dobrá :) Dwayna mám opravdu rád a na tento film jsem se opravdu těšil. Smutný nejsem, ale teda bohužel Ratner tak nějak zklamal (zase). Takovej obrovskej potenciál a takovou slátaninu - snad jen Uwe by to dokázal hůř. ()

VanTom

Ohromná škoda, že ten nejzásadnější element, tzn. samotný příběh, je i přes zdařile zakomponovaný nápad "člověka za legendou" značně nezajímavý a omšelý. Všechno ostatní už je totiž v pořádku, především bohatá výprava, slušné triky, výborná hudba a dynamická, komiksově přepálená akce. O těsné čtvrté hvězdičce ale rozhodly až perfektní postavy, jejich chemie, vtip a obsazení; celá válečnická družina kolem jako vždy skvělého Rocka by si zasloužila epickou dobrodružnou trilogii, nejenom tuhle přímočarou jednohubku. ()

JohnSmith

Tři hvězdy jen kvůli Rockovi. Ratner nenatočil nic extra. Tak trochu předělaný Král Škorpión, ale ten se alespoň nebral tak vážně. Na to jak slušně je snímek obsazený, tak herci nepředvádí nic, co by stálo za zmínku. Prostě další průměrná mýtická podívaná. ()

VasaX

Hercules reloaded. Na tohle jsem se trochu těšil, čekal jsem že se Herkulovy kousky převedou na racionálnější, ač neméně heroické kousky. Bohužel, dostal jsem Herkula, kterého kdyby v průběhu filmu nazývali Conanem, tak bych byl přesvědčen, že nám Ratner natočil další ze ságy o Barbarovi Conanovi. řežby jsou dobré, ale děj kulhá, v podstatě se plazí. Zbytečné dialogy střídá poměrně živá a sympatická akce, kterou vystřídají bohužel další ploché dialogy... Třetí hvězdička je čistě za guilty pleasure řežbu a Dwayna ve formě. Zbytek je pouze chudá jednohubka. ()

zdenny

Klasické tříhvězdičkové volné zpracování antické legendy, které nezklamalo. Prostě se jedná o jednohubku, u které se člověk slušně pobaví. Musím říct, že i výprava byla v kontextu daného filmu dobrá. ()

lykan9

Z toho, co jsem zatím viděl, se jedná asi o nejhorší zpracování Herkula. Přesto, to není nijak špatný film. Pro roli Herkula nemohl být vybraný lepší herec, Johnson je opravdu dobrý. Jen příběh samotný je takový nezáživný. Kdyby se příběh věnoval 12 úkolům, tak by tvůrci udělali mnohem lépe. Takto si divák užije monstra jen v krátkých flashbacích hned na začátku a šmytec. Jinak se však v rámci žánru jedná o slušnou akční podívanou, která nijak neurazí. ()

Roseinka

Njn, hraje v tom Skála a už to má o 30% víc než nedávný Hercules. A teď k věci. Dávám silnější 4*, protože nejsem zrovna fanynka Dwaynea a možná mi trochu vadila i komičnost některých scén. Naopak se mi hodně líbí nápad, jak vznikla mytologie o Herculovi. Velkou chválu si tedy zasluhují závěrečné titulky. Co se efektů týče, ty byly samozřejmě perfektní, film se mi celkově líbil. Nějak k tomu nemám úplně co říct. Asi jsem přeherculována. Chtělo by to zase jiné téma. ()

Kali4

Sex tam chyběl! A taky to mělo být delší. A ten scénárista (jeho jméno neumím vyslovit) je docela šupák, páč z toho mohl vyždímat mnohem víc. Ale hlavně teda ten sex tam chyběl, protože když máte ve filmu alabastrově Bílou královnu a sovětskou Miss Mokré trenky, jedna pusa je zatraceně málo... Ale jinak to byla fakt slušná zábava s naprosto luxusním obsazením a pěkně svižnými akčními scénami. Dwayne je (dle očekávání) fajn Herkules, jen co je pravda, a dokázal bych si ho představit i jako nového Conana. On Dwayne na jednu stranu hraje asi líp než Arnold, ale ten se zase vždycky líp ksichtil... ()

blackJag

Mýtů zbavený Herkules ve velmi prosté historce obuté do sandálů. Svým tempem a nasazením jako by film z oka vypadl Nispelově BARBARU CONANOVI. A proto, jak praví klasik, stejné chyby, stejné známky. 50% ()

kklepkaa

Bylo to i nebylo zklamání. Trailery namlsaly na úplně jiný film než tento Hercules opravdu byl. Nic méně že by mi to zas až tak vadilo se říct nedá. Dwayne Johnson se na roli skvěle hodí. Za mě takový průměr... :) ()

m.a.t.o.

„Amphiaraus, zomrieme v tomto boji?" – „Môj čas ešte nenadišiel. Ale tým tvojím si nie som istý." – „Veľmi upokojujúce." Geniálne to síce nebolo, ale pravdupovediac som (podľa trailerov) čakal dosť veľký prúser. A nestalo sa. Akcia prehľadná, casting veľmi dobrý, stopáž primeraná, triky vzhľadom na rozpočet na môj vkus trochu slabé, ale myslím si, že aj tak ten film stojí za pozretie. Už len kvôli Rockovi v úlohe Hercula. 55 % ()

V.Silver

Čekal jsem příšernou hovadinu a Brett Ratner mi naservíroval koukatelnou bejkovinu. Dějově to paradoxně nebylo úplně blbé, ačkoli zápletka s manželkou moc nepřekvapila a cosi jako vývoj postav taky ne. Co mě překvapilo hodně, a to hodně nemile, byly CGI efekty. Místy byly perfektní a skvěle doplňovaly akční střih (scéna se lvem, kerberem), většinou jsem si ale připadal, že klukům z grafickýho se nechtělo renderovat modely, a tak to tam flákli ve VGA, však co, 256 barev je i tak až moc. Za to strhávám hvězdičku dolů, protože jinak by to byla skvělá akční jízda s velice koukatelným Skálou :) 55% a prosím o sequel, nicméně tentokrát s aspoň dvojnásobným rozpočtem! ()

J-o-k-e-r

Oproti filmu s K. Lutzem teda rozhodně pokrok. Sice jsem čekal spíše ztvárnění legendy, ale rozhodně mě film nezklamal. K dokonalému historickému filmu to má samozřejmě daleko, ale stále je to výš než béčkové pokusy (jako již zmíněný Hercules: Zrození legendy). Rock a jeho paže tloušťky borovice nejdou přehlédnout a jeho družina také stojí za zmínku (především R. Sewell). Líbí se mi, že i příběhová linka není až tak předvídatelná a o akční scény samozřejmě nouze není. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)