Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

Seabeast

Dostal jsem, co jsem tak nějak čekal. Tedy vlastně, dle traileru jsem čekal pejčovinu jako vrata přecpanou debilně klišoidníma dialogama a monologama. Oni tam ovšem jsou, ale po shlédnutí musím uznat, že to byla příjemná akční jednorázovka, která Hercula velmi polidšťuje a neopírá se o přehnané fantasy ztvárnění. Je tu pouze jen náznak mystična, který většinou přejde do racionálního pohledu na mýty a legendy. Takže tu máme opravdu Hercula z masa a kostí, jenže samozřejmě že ne tak docela, jak se později ukáže. Dwayne Johnson je navíc sympaťák a v doprovodu jeho rodinné družiny všechno hezky plyne a dobře se na to kouká. Na druhou stranu je to opravdu vše a nic víc film nenabídne. Jsem trochu v poslední době v rozpacích, protože jsem stále nenarazil na starověký akční velkofilm, ke kterému by byla potřeba se vracet a stal se po uvedení do kin nesmrtelný jako sám polobůh Hercules syn Dia. Příjde mi, že se hraje hlavně na vizuál, předimenzované efekty a za každou cenu "napumpovanost", která po prvním shlédnutí sice zabaví, ale následně odvane kamsi do dáli. Nemám tím na mysli něco na způsob Scottova Gladiátora, který mi všechno splňuje, nabídne to NĚCO navíc a rádi si ho po čase znova osvěžíte. Možná jsou ty doby pryč, ale třeba se nějaký ten nový skutečný hrdina ještě zjeví - jako blesk z nebes. ()

JohnCZ

Dějově zbytečně zmatené, ale po akční stránce zábavná pecka, která na diváka chrlí jednu bitvu za druhou. Ta parta okolo Hercula je navíc hodně sympatická a zajímavá, byť prostoru dostali pomálu. Chytlavá a pěkně vypadají řežba bez výraznějších ambicí. ()

Pegas1632

BACHA MALEJ SPOILER :) Hodina a půl onanovačky nad Dwaynem Johnsonem, nevyužitý 3D, žádný zvraty, samý klišé, nejlepší John Hurt, kterej dle tradice zase umřel :) aspoň že to má hodinu a půl, kouká se na to hezky, ale je to dost nuda. A taky nesnáším klišé, kdy si hrdinové různé vychytávky nechají v boji až když přijde krize, když by takhle mohli s přehledem kosit víc nepřátel už od začátku. ()

corpsy

Veľké nádeje a očakávania. Ak ste zbehlí vo filmovom svete tak viete, že najnovší ´´trhák´´ so Skalou nebude, čo by malo byť. Mohli ste to zistiť už v predprodukčných fázach jeho tvorenia. Teda ak ste vo filmovom svete zbehlí. Ja, ako jeden z tých zbehlích, som to vedel. A aj napriek tomu ma trailer okabátil ( v tom horšom slova zmysle ). Takže, berme to takto - The Rock je síce jeden z najnadupanejších Herculesov v histórii ( prvenstvo má stále Lou ´´Hulk´´ Ferrigno ), ale aj taký fyzicky menej zdatný, seriálový Kevin Sorbo je väčší badass, rozpočet vo filme nevidno ( možno maďari časom zdraželi ) a príbeh je tak úbohučký, že by sa neujal ani v spomínanom sorbovskom seriály. Tak potom prečo 3*? Občas som sa bavil, spadla aj nejaká tá hláška a snímok mi pripomínal spústu mojich guilty pleasure snímkov, ktoré mám tak rád. Plus, to 3D nebolo na zahodenie. Aj tak však tvrdím, že takéto šplechy na plátna kín nepatria. Len aby sa Dwayne Johnson raz neocitol v Bulharsku ( Rumunsku ) pri natáčaní svojho prvého veľkolepého eposu pre ´´direct to DVD´´´. Ak sa bude držať týmto smerom, raz tam dôjde. ()

Expendable

Je to naprosto průměrný film, kterých je dneska habaděj. Když pominu The Rocka, zbyde předvídatelný děj, tak nějak odebírající se jedním směrem. Efekty a zpracování jsou celkem slušné, závěr je velmi hezký. Bohužel nedokážu odpustit totálně zabitý potenciál. Nemůžu si pomoct, ale tenhle film měl být pro 18+ a ne pro děti. Přidat na dramatičnosti, trochu více krve, rozvést více postavy a bylo by to fajn. Pro mě tak 50% ()

salisbury

Hercules se rozmáchl svým mastodontním kyjem po filmovém plátně jak malíř štětcem po suknu rozprostřeném na blind rámu i velký klacek zasvištěl nad hlavami nepřátel a bájný hrdina povstal v roli polobožského nesmrtelníka, jehož síla je nadpozemsky znatelná. Dwayne si velmi zdařile oblékl šat s označením Hercules a tento oblek mu nadmíru slušel. Obsazení bylo velmi lahodící mému zraku a já jsem mohl v něžném cvakotu zubů si v příjemném odpočinku dopřát nepříliš dlouhý film o znovuzrozené legendě. Dwayne zaslouženě může ze svých úst zvolat "I´m Herculeeeees!" a já mu to vždy rád uvěřím. ()

ConanVJ

2D Cinema City. ........ Tak podle traileru bych čekal úplně jiný film, než Hercules ve zkutečnosti je. Nebudu popisovat o čem film je a co tu není, aby to nebyl samej spoiler. Příběh je hodně jednoduchej, bez větších zvratů a předvídatelným koncem. Největší tahák filmu je D. Johnson, opět řádně osvalenej a do role se skvěle hodil. Jako po vzoru wrestlingu zde s nepřáteli hází, likviduje je po několika na jednou až je to občas sympaticky vtipný. Ono vtipnějších částí je zde víc. Hercules zde nebojuje sám a všichni jeho pomocníci jsou suproví zabijáci, na který je radost se koukat. Akce je zde opravdu hodně a vše jede v pěkném rytmu s povedenou hudbou. Evekty se mi taky líbí. Film má pouze hodinu a půl a ta v kině hodně rychle utekla. Na 3D si počkám až ho budu mít na BD doma. Za mě 95% :) ()

DEXTER099

Příjemné překvapení,čekal jsem něco podobného jako s Lutzem a dostal jsem Herkula co působil věrohodněji s lepším příběhem a ne tak romanticky.Ano celkově se asi film tvářil že to má být velký blockbuster,ale to není a pokud k tomu tak divák přistoupí tak bude spokojen.A Dwayne si dal na roli záležet je to na něm vidět.Za mě 4 hvězdy ()

PauloZ

Jsem překvapen, boť jsem tušil čiré béčko. Nabůchaný Dwayne má moje silné sympatie už od škorpioních dob, ale Herkules v jeho podání je naprosto cool! Není to čirý vele epos, ale v rámci moderní kategorizace to má spád, dynamiku, nadhled, ale taky adekvátní vážnost. Takže s výsledným zpracováním jsem náležitě spokojený. Při srovnání s novými titány je Herkules o třídu výš. Příběh skýtající zvrat mě překvapil a potěšil stejně, jako ostřejší přístup režie v druhé půli. Funguje i vztah k postavám a k Herkulovi samému. Akční sekvence jsou velmi pěkné, díky za dospělejší přístupnost. Škoda jen toho nedostatku finančních prostředků, které jdou vidět hlavně v závěrečném CGI. PS: Škoda že se dnes všechno uhlazuje na efekt s přídomkem jednohubky. Kde je pořádná epičnost, kvalitní scénář a alespoň dvě hodiny vytříbeného eposu, ketrý by si lidi pamatovali ještě dlouho?! ()

curunir

,,ŽIADNE ZLATO NIE JE TAKÉ PRESVEDČIVEJŠIE AKO ŽENSKÉ PRSIA." ,,MOŽNO, ALE ZLATO NEZOSTARNE." __ ,,Herkules" obsahuje celý rad fajnových hlášok, avšak samotný český dabing je jeho výrazným problémom - teda vlastne najväčšou galibou je ,,herecký prejav" Dwayna Johnsona, ktorý by sa napriek rôznym bonmotom mal hlásiť o slovo iba minimálne a najlepšie by bolo, ak by nehovoril vôbec, keďže následne sa celé predstavenie stáva nechcene vtipným. Pokiaľ ide o dej, je ,,Herkules" celým svojím intrigánským podaním blízky talianskym peplumom zo 60. rokov minulého storočia k čomu sa pridružujú podobné nedostatky. Bojové scény by si zaslúžili väčšiu prepracovanosť a nadväznosť na ďalšie dianie, keďže vo svojom podaní sú iba prázdnou päť minútovou režbou, ktorá skončí hneď keď sa vyčerpajú nepriateľské sily, resp. v čase, kedy by už začínalo byť všetko otravným. Príjemný Ian McShane (voiceover v trailery) dával celému rozprávaniu nadhľad o ktorý sa jeho ostatní kolegovia iba usilovali a chybou scenáristu bol Joseph Fiennes absolútne nevyužitý a teda aj zbytočný. Záverečnú pochvalu dávam rozumnému narábaniu s vizuálnymi efektami, čo však film z vôd (pod)priemernosti nemôže beztak nijako vytiahnuť. (5976. hodnotenie, 490. komentár k filmu) ()

FFilipCZ

Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Her..kurde to je vlastně jinde. Každopádně příjemné překvapení, které z vod průměrnosti vytahovaly hlavně povedené bitvy ala "třístovka", hodně akce, příjemná hudba a trefný humor, který mě místy opravdu dostával. ()

kleopetra

Patetické, nelogické a plné klišé. Herkules nebyl žádný vojevůdce! Kdyby si na podobný scénář vybrali jiného hrdinu, tak by to bylo lepší. ()

ledzepfan

Tyhle demence se točí pravděpodobně jen proto aby se hollywůdská továrna nezastavila, aby se prachy točily a aby herci měli za co platit složenky...Silně pochybuju o tom, že kdokoliv kdo se na tom podílel si byť jen na okamžik myslel, že tvoří nějakou kvalitu... Dávám dvě rudé, ale popravdě absolutně nevím za co.. ()

VojinRyan

No čo k tomu dodať. Tešil som sa na zrod asi najlepšieho predstaviteľa Herculesa. Keď už prehovorím najlepšie stavaného herca v Holywoode, aby hral najznámejšiu mytologickú postavu minulosti tak mu doprdele dám aj poriadny príbeh. Ale toto Ratner moc nepochopil. Zrod Herculesa je tu ukázaný na 2 minútach a všetko je to o tom, aký bol žoldák a že sa na konci otočil proti svojmu platiteľovi. Povedomé?? Bodaj by nie, keď takýto príbeh má 80% podobne založených béčkových filmov. Síce casting sa podaril, kde okrem Johnsona tam hrali aj známe tváre, u ktorých sme zvyknutý na podobné role. Žiaľ ani to nepomohlo k lepšiemu hodnoteniu. Uznávam len jedno, a to, že bitky sa im celkom podarili. Ale toť vše. Opäť premrhaný potenciál. 60% - 3*. ()

maddy

Človek by čakal, že aspoň jeden z tohtoročných Herculesov sa vydarí, keď už Hollywood do kín poslali dvoch a na video jedného ďalšieho. V tomto prípade však kvantita prevyšuje kvalitu. Rockov Hercules má síce do tej mizérie s Kellanom Lutzom z Twiglightu zo začiatku roka ďaleko, no ani napriek tomu sa o ňom nedajú spievať ódy chvály. Problémom tu je jednak útrpná Ratnerová réžia, ktorá v tomto B-éčku nedokáže predviesť jedinú zaujímavejšiu scénu a v jeho podaní nepôsobí ani jedna bitka dostatočne epicky, ale hlavne pomerne naivný scenár, ktorý by sa chcel silou mocou pohrávať s mýtmi okolo Herculesa, „poľudšťovať ich“ a predviesť akýsi alternatívny príbeh o tom ako to v skutočnosti bolo. Nápad to je dobrý a takto s najväčšou pravdepodobnosťou v dávnych dobách aj všetky tieto mýty vznikli, no tento pokus sa v scenári jednoducho scvrkáva do pár trápnych scén, kde Rock alias Hercules prevráti očami, prípadne sa zatvári s kyslým výrazom na tvári, aby dal akože tušiť, že bájneho leva vlastne neskolil tak ako sa traduje. Najväčším problémom tak je, že film vlastne sám nevie, čím chce vlastne byť a aký príbeh chce vlastne prerozprávať. Mýty buď tuctovo vysvetľuje (kentaurovia nie sú bájne bytosti, ale len ľudia na koňoch .. aké inovatívne!) alebo jeden mýt vyvracia druhým (viď záverečné kvázi veľkolepé, hnusne predigitalizované zúčtovanie kde Hercules zhodí niekoľkotonovú sochu). Ako náhle dianie ustane a má dôjsť na príbeh a rozhovory postáv, tak nenápaditý scenár hapruje v najväčšej miere. Mnohopočetné bitky sú síce fajn, aj keď nijako výrazné nápadité, v rozšírenej verzii správne surové a vtedy film nemá problém baviť. Tie sú tu však dve, no našťastie sú dostatočne dlhé a trvajú takmer polovicu stopáže čo film výrazne zachraňuje, len tá tretie záverečná je až priveľmi béčkovo prepálená (a s hnusným digitálnym ohňom). Samotný Rock je sympaťák, prekvapivo nemá problém sám utiahnuť celý film a zachraňuje ho aj v slabších momentoch, no nohy mu až nezdravo často podkopáva príliš mnoho iných aspektov, ako spomínaný chabý scenár, otravné dialógy a celkový cheesy prístup k látke. Vo výsledku tak najnezáživnejší tohtoročný letný blockbuster. A už len za tú najneférovejšiu reklamnú kampaň za posledné roky lákajúcu trailermi na fantasy řezbu si zaslúži strhnúť jeden bod. Všetky trikové scény (bitka s levom, s trojhlavou vodnou hydrou a diviakom) sa v upútavkach totiž nachádzajú v plnej dĺžke a film ich odprezentuje počas úvodných troch minút! Samotný fakt, že sa o fantasy řezbu nejedná ani zďaleka, ale skôr o sandálový akčňák mi vadil najmenej, ale ide o princíp. Skutočne netuším kde sa v tých pár potýčkach na zaprášenom poli podelo 100 miliónov. Béčko, ktoré nie je dostatočne guilty pleasure, aby skutočne zabavilo, ale ani tak úplne zlé, aby sa dalo bez rozmyslu odstreliť. Chabý priemer, no v tomto prípade vďaka aspoň za toho Rocka (a to nie som ani jeho fanúšik). Byť tam znova Lutz tak neviem, neviem. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

agentmiky

Tento film v nynějším roce se spíše skrčuje v rohu oproti filmovým gigantů,to ale nic nemění na tom,že se líbil více než nějaký filmový gigant.Dwaynea Johnsona ve filmech vidím vždy rád a každý jeho nový film je pořád větším a větším překvapením.Roli slavného Herkula může zahrát opravdu jen on a neumím si celkově představit jiného herce v té roli.Příběh je zde nadpůměrný,líbily se mi kulisy a nádherné prostředí,kde byl film točen.Padouchů je ve filmu velké množství,proto se zde setkáme s haldou akce.Za mě dávám 75% ()

Z0oMb3E

V Paramoumte buď stratili úplne súdnosť alebo im všetkým úplne jeblo v kockách. Jedine tak sa dá vysvetliť fakt, že pred tým, ako toto veľdielo pustili do sveta sa nepokúsili do deja vstrihnúť aspoň dve-tri scény sexu alebo keď sa už na niečo hráme pravých gréckych orgií. Starí páni od vedenia tomuto ale očividne verili, tak nám predostreli len upotené hrudné koše nie moc kvalitných genetických materiálov. Takže môj pôvodný plán, ísť si vyhoniť na HerCoolovi do poloprázdneho kina (ČSFDprojekcia Lipt. Mikuláš, 24.7.2014) ostala bez akéhokoľvek podnetu. Na druhú stranu tu máme jeden geniálny ťah vo výbere obsadenia. Otázka: Ako otrasní musia byť herci, aby vyniklo """"""herecké umenie"""""""(čím viac úvodzoviek, tým lepšie) toho bezkrkého výplodu incestného omylu? V holyvúde už očividne nie sú IN vystajlované peroxidové nány rozťahujúce končatiny pre senilov, aby dostali možnosť obnažiť svoju rybu na plátne. Nie nie, dnes rozťahujú polky škaredí umastení a netalentovaní hnusáci, aby boli na plátne sami sebou a Dwejn pri nich získal Oscarový sebaklam. ()

MartinezZ

No teda... Já čekal, jaká to nebude nudná konina o tom, jak Jeden hromotluk jen kecá o své z prstu vycucané legendě a ona je to celkem nenáročná akční oddychovka. Ano, nenáročná, protože přemýšlet nad těmi zvraty a děním by bylo příliš, ale s jako starověkou akční týmovku nemám potíže. A ve stejném duchu by možná nebyly špatné ani ty Herkulovy úkoly, které byly jako týmová spolupráce odvyprávěny v závěrečných titulcích. Jako týmovka by to také mohlo fungovat. Pokud mi tu něco ale jako fakt vadilo (pokud bych si musel vybrat), tak ty vojenské ovce, které se klaní každou chvíli někomu jinému. > SPOILER! Spíše jsem čekal, že ve chvíli, kdy má kluk nůž na krku, někdo z vojáků probodne krále zezadu se slovy "Tak to už by stačilo, ne?" SPOILER! < ~ Už tu byla mnohem horší akční starověká polobožská béčka, ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)