James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Kosi..

No, od té doby, co už mi není 12 let, jsem Bonda nikdy moc nemusel, ale kvůli songu od Billie Eilish jsem si projel celou sérii s Danielem Craigem, abych to tak nějak zase nasál. Nijak mě tohle nový pojetí Bonda neoslovilo, Craig ztvárňuje spíš akčního impulzivního hrdinu, než Conneryho originál. Nicméně nejnovější díl "No time to Die" má oproti všem Bondům několik silnejch trumfů v rukávu: Hanse Zimmera (jehož osobitej odkaz je tam sakra slyšet!), neotřelý dějový ukončení a skvělý hlavní hudební téma! (který sám Zimmer několikrát cituje, stejně jako původní bondovky). Pokud někdo ještě natočí nějakýho dalšího Bonda, vrátím se sem a tu pátou hvězdu seberu, nicméně očekávám, že po téhle pompézní tečce nechají Jamese zaslouženě odpočívat. ()

Scaevola

(pozor, obsahuje spoiler) Poslední macho západní kultury zemřel, ať žije post-muž! Snímek se ani nesnaží zaujmout klasickými bondovskými proprietami, které jsou neobjevné včetně většiny akce i dílčích zápletek, ale velmi precizně otesává hrdinu do nové, diskursivně přijatelné podoby. Zda je to tak správně a co se stane s typicky britským záchranným lanem sebevědomí, toť otázka na jiné místo. Mne však ponejvíc zamrzel nevyužitý potenciál antihrdiny, který se před druhou polovinou nesmyslné stopáže (!), když už o nic nejde a vše je vyřešeno, mění v karikaturu, jež si nesmyslně přivodí svůj vlastní pád jen proto, aby vynikla závěrečná pointa. Jistě se jedná o velkolepý závěr série s uzavřením všech dostupných linek tak, aby nic nezbylo a všichni společně s odkazem mohli v klidu spočinout, ale jako film funguje počin jen prvních cca 80 minut. ()

Ironhead

Tohle bylo draze natočené jedno velké a dlouhé utrpení. Ve filmu nefunguje dobře téměř nic. Chemie mezi Craigem a Seydoux je úplně nulová, i když to má být jejich osudová láska. Záporák je nezajímavý, bez charismatu a nijaký, ale chvílemi prapodivně super mocný. Celá zápletka a scénář moc nedávají smysl a nedrží pohromadě. Svět nově zachraňuje ve službách 00 i "akční" černoška ze zadkem jak almara. James je tu zase naprosto neprůstřelný a když už je nakonec i trefený, jakoby nebyl. Filmy s 007 musí být buď naivní a přestřelené v "šíleném" stylu 70. let nebo více realistické, aby zapadly do dnešní doby. Nelze mít oboje v jednom filmu naráz, to potom nefunguje a vyznívá strašně hloupě. Chtěná "osudovost" filmu je děsně tlačená na sílu a zcela mimo jsou tu  i dost nucené vtípky (hodinky). *palec dolů* btw... dokonce jsem u toho málem i 2x usnul ()

MrKrahujec

Takže to má být fakt jako definitivní konec? (vzdor větičce na místě, na kterým ji v podstatě nikdo nemá šanci přečíst) No to je ale normálně hnusný...! ()

JesterKruger

TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: Katastrofa. Jestliže se autoři budou rozhodovat k tomu, že budou chrlit furt různé restarty (rebooty) v sérii o Bondovi, tak to bude jeden velký chaos. Aby jste mě pochopili o čem mluvím, tak já vám to velice rád vysvětlím. 1) Felix, přítel Jamese Bonda, byl ve filmu " Povolení Zabíjet " brutálně pokousán žralokem, čímž přišel o nohu. 2) Ernst Stavro Blofeld je úhlavní nepřítel Jamese Bonda, který zemřel v Bondovce " Jen pro tvé oči " (Ono by logicky umřel už v díle Diamanty jsou věčné, ale znáte to. Tvůrci jsou tvůrci). A ejhle! Blofeld opět jen tak ožil (ožil v minulém díle), a Felix je zdravý jako rybička (Nebo možná v Bondovském universu mají kouzelný přístroj na učarovali nové zdravé nohy). Navíc co měla znamenat ta scéna, kdy explodovala ta bomba, Bond byl přímo u té bomby, a přežil? Buď jsou autoři tak hloupí, že zapomínají co točí, a nebo neustále chrlí nové verze filmů apod. Pokud zvolíme možnost, že autoři neví co natáčejí, tak by se měli fakt vzpamatovat. A pokud zvolíme možnost druhou, tak jak se v tom má kdokoliv orientovat?! Už tak toleruji, že díly jsou v této sérii točeny na přeskáčku (stejný problém je i u série Mistr Loutkář). Pokud pomineme jistou nelogičnost v ději, kdy všichni jsou nesmrtelní, a mohou se točit díly až do aleluja, tak je tento film jedná velká nuda. Takže ani bez těch nelogičností tento díl nikdo nezachránil. Toto je nejhorší Bondovka kterou jsem kdy viděl. Hlavně ten nápis po závěrečných titulcích: ,, James Bond se vrátí. " ()

brasek

Daniel Craig a jeho James Bond kvalitou klesal a klesal, až narazil na dno. Na dno žumpy zatiaľ nie... James Bond na konci zahynie a emócia? Žiadna! James Bond ako milujúci otec a emócia? Žiadna! James Bond ako manžel? Emócia... žiadna! Úvodná akcia v Talianku potešila, ale odvtedy je toto absolútne béčkový pochybný film, doplnený pár trápnymi scénami. Príbeh je plný nelogických vecí, možno každý zo 4 scenáristov tam tvrdohlavo vsunul svoju vec a je z toho bordel. Záporák? Charakter postavy, jeho osobnosť a vízie na zničenie sveta... to je všetko absolútne podpriemerné, nejasné a bez detailného vykreslenia. Chce to absolútny reštart a formát, ak ešte niekedy má byť nejaký James Bond. ()

PTuranyi

K "Nie je čas zomrieť" môžem zopakovať presne to čo si myslím o predchádzajúcom Bondovskom filme "Spectre". Tvorcovia sa držia klasiky. Bond - James Bond, Blomfeld, celosvetové spiknutie a ohrozenie celého ľudstva. Nie len vtipné osvieženie prináša nová agentka 007, ktorá nahradila Jamesa na dôchodku. Rami Malek sa tu blysne ako hlavný záporák a Craig hrá svoju rolu skvele. Už nie je taký chladný a nepúšťa sa do milostných dobrodružstiev, lebo to vyzerá na vážny vzťah. Taký vážny, že sa preň oplatí aj zomrieť. Lenže nepredbiehajme. Predtým nás čakajú produkčne skvele natočené naháňačky, bitky a strieľačky s množstvom klišé a nelogickostí. Kto by sa s tým však trápil, keď príbeh odsýpa tak hladko, že nie je čas zomrieť. 75% ()

gpx

Mám pocit, ze místy scenáristovi selhávaly mozkové funkce. Když k tomu pričtu, že jako 007 tam vystupuje prdelatá černoška, kterou sotva uveze speciálně upravená Vespa se zvýšenou nosností, tak nezbývá než říct "scheiße Katze". #ZÁVADNÉ (kurevsky) ()

TheGent

Zaporák je tentokrát slabší, ale Craig se tu ukazuje ve své nejlepší formě a celý film je tak epický jak jen může divák od dobře natočené bondovky čekat. ()

surprise

Asi nejdelší, nejsmutnější a nejméně typický Bond. Jestliže mě bondovky vlévali optimismus do žil a posilovali naději, že dobro zvítězí nad zlem, pak tato pohádka tentokrát končí. A jestli se splní, co se naznačuje, jakože další Bond bude žena černé pleti, pak tato sága končí definitivně, troufám si říci. Jsem smutný, jsem na kolenou a omlouvám se, jako James v tomto posledním craigovském díle. ()

starydivak

I když jsem zastáncem "klasické" stopáže 90 minut, tak ta pátá hvězda je právě za celkovou délku. Prostě tomuhle svátečnímu, rozlučkovému filmu prodloužení sluší. ()

Bondík

Ať si každý udělá svůj úsudek. Nebudu se zde opakovat a vyvracet někomu jeho pocity a názory. Pro mne nejvíce emocionální Bond. Než to vstřebám a pohlédnu do budoucna, bude to chvíli trvat. A jak to bude dále s 007, snad brzy uvidíme... Každopádně velká poklona Danielovi a všem okolo... Děkujeme. ()

sparrow1

Tak trochu jiny Bond ale za mě stále vyborný. Není tolik akční a chvílemi dokonce rodinný. Výborná je Ana de Armas jako Bondova pomocnice. Co mě moc nesedělo je nová 007. Nic proti herečkám tmavé pleti. Ale tohle je babochlap a navíc bych řekl, že neumí ani hrát. Povolení zabíjet měla dostat Moneypenny. Každopádně důstojné zakončení téhle dlouhé a skvělé série. ()

Hromad_a

Pro mě zatím nejsmutnější Bondovka. Zápletka vedla k pěknému zakončení éry Daniela Craiga. Bohužel u záporáka jsem čekal zajímavější motivaci než jen osobní vendetu. ()

Iorweth

Hodnocení: slabších 5 hvězd   Poslední tažení Daniela Craiga v ikonické roli Jamese Bonda. A je to velmi důstojné loučení. Audiovizuálně je to nejblíže Skyfallu, což je za mě obrovské plus. Úvodní akce v Itálii a závěrečná část nesoucí se v emocionální rovině jsou největší highlighty tohoto filmu. Osobně zamrzí ne moc výrazný hlavní záporák v podání Maleka a lehce se táhnoucí střední část snímku, jinak ale nemám co bych tomu vytknul. Velice zajímavé bylo i to jak v některých scénách to dokázalo být místy překvapivě nekompromisní a drsný ( palec nahoru za "hororovou" úvodní sekvenci ). Za tohle Fukunagovi tleskám. Takže závěrem... Díky Danieli za nejlepší ztvárnění agenta 007. Byla to jízda se vším všudy! ()

milada008

Tak nám zabili Bonda paní Müllerová. Jsem naprosto spokojen a nadšen s poslední Craigovou bondovkou. Když končil můj oblíbený Bond Brosnan, byl jsem zděšen a nedokázal jsem si představit, co ten "novej" Craig předvede. A hle, po dnešním díle je to pro mne, jako by zemřel někdo známý a je mi smutno. Všechny díly s Craigem vlastně na sebe navazovaly a pokud mne paměť neplete, je to poprvé, že Bond zemřel. Tento poslední díl jsem si dokonale užil, emoce tryskaly na každém rohu. Jen doufám, že příští Bond bude jako všichni předešlí a bude to opět muž. Takže agente Danieli Craigu, děkuji za krásné 4 bondovky ( Quantum of solige se nějak nepovedlo ) a doufám, že další Bond bude dobrý jakom ten předešlý. Král je mrtev, ať žije král. ()

Sam_Hawkens

Bondovky byl odjakživa festival akce, moderních vymožeností, nevázaného sexu a černého ironického humoru. Nic víc v tom nikdy nebylo. To dělalo Bondovky Bondovkama. A to se mi líbilo. Když čtete jakýkoli knižní příběh od Fleminga o 007 tak je to velice jednoduché a přímočaré čtení. Sean Connery, který tu postavu nenáviděl, řekl : "Když chci zahrát Jamese Bonda, tak k tomu moc hereckého talentu nepotřebuju, stačí dobře vypadat, umět líbat a rvát se". Nejnovější "bondovka" - pokud to tak vůbec chci nazvat je akorát snůška neuvěřitelného patosu a shakespearovské tragédie!!! Fleming se musí obracet v hrobě. Ale čemu se vlastně divit, když samotný režisér "Fukušima" prohlásí že James Bond je přeci sexuální násilník a tímpadem v kontextu politické korektálnosti, která v poslední době postihla i filmový průmysl se snaží z našeho Jamese udělat zamilovaného Romea jehož nástupcem bude naprosto asexuální černá mamba se stehnama, které by jí záviděl i Roberto Carlos. Nemám vůbec problém s filmem, kde je hodně citů, pohledů do očí, vyznání lásky, sebeobětování a podobných věcí....ale do Bonda tohle prostě nepatří!!! Jedna hvězda za akci a mého oblíbeného Craiga a jdu si spravit chuť Srdečnými pozdravy z Ruska. ()

alisek87

Musím říci, že mě poslední díl s Craigem fakt dostal a kapesníčky byly fakt zapotřebí. Samozřejmě, mám k tomu své výhrady, jako třeba motivace hlavního hrdiny, zbytečně natažené scény, ale i tak to jako celek fungovalo a bavilo mě to. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)