Hugo, otec krásnej Elsy, jedného dňa zablúdi v lese a nájde tajomný opustený zámok. Keď odtrhne ružu, napadne ho zvláštne stvorenie - napolo človek a napolo zviera. Hugo si zachráni život, keď mu na výmenu miesto seba ponúkne prvého človeka, ktorého stretne pri návrate domov. Na jeho veľké zdesenie je to však práve krásna Elsa. (STV)

Manarit

Tohle zpracování už ohraného tématu velmi překvapilo, obecně začínám mít německé pohádky hodně ráda, protože nejsou tak česky naivní. Jsou pro děti, ale přitom si u nich i dospelý nepřipadá jak na školní besídce. Elsa v roli krásky skvěle zapadla, líbí se mi i přesun do trochu jiné doby, než u Krásky bývá běžné. Jako hradní paní je Elsa hodně přesvědčivá a uvěřila bych jí i v historickém filmu. Hodně, a to opravdu hodně, se mi líbí maska zvířete. Není to typická hrouba chlupů a plyše, jak se všichni do posledního puntíku snaží zkopírovat Zvíře z Disneyho animáku. Další bod přisuzuji tomu, že mají jména. Elsa a Arbo nejsou jen bezejmenou Kráskou (v lepším Belle) a zvířetem. A jak říkám, celkově je to takové dospělejší, reálnější. Velké plus, více takových pohádek. ()

Malarkey

Němci ty pohádky fakt moc neumí, ale tahle se jim docela povedla. Vtipná tak akorát, aby nikoho neurazila, ale s kostýmy si dali takovou práci, že by byla škoda tuto variaci na Krásku a zvíře úplně vyignorovat. ()

LenkaAK

Pohádka na motivy známého příběhu se opravdu podařila. Odehrává se v krásných kulisách a herecké výkony na německé poměry překvapují. Menší problém jsem měla pouze se vzhledem hlavního hrdiny po jeho "vysvobození", ale to už je můj individuální problém. Rytíř záporák byl hezčí. ()

Skuby47

Klasické pohádky mám ráda a tuto jsem viděla už v několika verzích. Německé pohádky ve srovnání s českými se mi tolik nelíbí, jsou takové studené. Chybí jim poetika a srdečná atmosféra našich starých pohádek. Kráska a zvíře se ale německým tvůrcům mimořádně povedla. Tento dobrodružný pohádkový příběh má určitou originalitu, pomalý způsob vyprávění a svérázný humor. Na rozdíl od jiných verzí má zakletý princ dostatek prostoru k získání přízně své krásky. Tady mi ani nevadí, že jeho zvířecí podoba je odhalena dosti brzy. Výprava je sice úsporná, ale příběh se odehrává v příjemném prostředí s malým počtem účinkujících a neoplývá žádnými virtuálními efekty. I když princ není z nejpůvabnějších, je to jediná vada na kráse, ale naštěstí se na plátně nezdrží příliš dlouho. Naproti tomu v masce zvířete mu to docela sekne. Je tu vidět, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. ()

pytlik...

Chtěl jsem dělat narážky na nepříhodný název filmu, páč zvíře sice bylo zvíře, ale tu holku označovat za krásnou mi přišlo dost odvážné, ale jak vidím, jedná se o německý film... A na Němku dobrý, takže ok. Přeučila by asi nepotěšilo, že mu ten hlavní hrdina před proměnou byl až k nerozeznání podoben. No a když vidím, co se z něho stalo po proměně, tak si myslím, že ta holka měla spíš políbit ten hrad... Páč u muže si nepolepšila, ale z tý ruiny se mohl stát skvostný palác. ()

Ravi

Inu musím říci, že se tato pohádka germánům opravdu povedla. Z takového zpracování by si měli Češi vzít příklad, za málo peněz mnoho a mnoho muziky. Pěkné jak pro děti, tak pro dospělé. Nečekejte žádnou hitparádu, ale poctivě komorní zpracování - 80% = 4/5 ()

coscarelli

Neurazajuca dojč verzia, na moje prekvapenie nedoslo k ujme. A pekne odsledovane, nebolo by vadilo ani malopenazitost ako prilezitostna nuda. Velke plus ma hudobny doprovod, v ramci normy nad uroven. Verim ze su omnoho horsie pripady, tento maly snimok odreagoval a stelesnil atmosferu. Dik za masku. ()

herr_carter

I když místy lehce tupé a komické, po Harapesovi a Studénkové moje nejoblíbenější zpracování této klasické pohádky..............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

skinny

Kdyby byl princ po proměně hezčí, možná bych dala i 4*, ale na německou pohádku je to i tak dost dobré. Možná dokonce lepší, než naše nové české pohádky, zvláště ty, co byly letos na svátky :-/ ()

Santino7

Kráska a zviera už po neviem koľkýkrát, pričom najzásadnejším rozdielom je asi to, že táto je nemecká. Žiadne inovatívne či originálne prvky v tom radšej nehľadajte, bolo by to asi zbytočné - v podstate to nijak výraznejšie nevybočuje zo zabehnutých koľají, akurát to pôsobí tak nejak inak, menej umelo (?!) alebo menej dotieravo. No skrátka vidno, že nejde o nijakú hollywoodsku záležitosť, pôsobí to trošku jednoduchšie, čo mi ale po pravde nijak neprekážalo (kulisy sú fajn, zviera zvláštne, jeho služobníctvo úsmevné). Tak či tak mám už podobne ladených rozprávok asi po krk, pretože ani táto ma nedokázala moc osloviť. Každopádne ak bažíte po niečom jednoduchom, akejsi oddychovke na víkend či sviatok spoločne s deťmi, tak táto by asi aj mohla byť, nijak neurazí. Teda aspoň by nemala. 2/5 ()

Lilloos

Když je hlavní protagonistka dostatečně krásná, máte jako tvůrce pohádek téměř vyhráno. Elsa (pojďme jí prostě říkat klasicky Bella!) navíc netrpí obvyklým princezno-filantropistickým syndromem, takže je o poznání sympatičtější než většina jejích konkurentek. Vyzdvihnout musím i krásné alpské pozadí a překvapivě dobrou hudbu. Jasně, jedná se o německý TV film, ale troufám si říct, že mimořádně zdařilý - při nejmenším se nesnaží o umělé inovace a přehrávání, tedy jakési trendy soudobých českých pohádek... ()

Pampa

Mně se to líbilo. Příběh se od ostatních verzí velmi odlišuje. Jedná se o rodinný film, podobně jako Disneyho verze, laděný spíše do humoru, prostý jakýchkoliv sexuálních narážek nějakého zvířecího loudila a tím u mě vítězí. Jen mě mrzí, že princi po proměně nezůstalo trochu z toho neurvance a neotesance, kterým byl dřív, proto čtyři hvězdy. ()

Tominni

Německá televizní pohádka na známé téma, takže bez nějakého překvapení, ale na druhou stranu celkem podařené zpracování, které ničím neurazí. Jsou lepší verze Krásky a zvířete, ale zkouknout se to dá ()

blondboss

Nemôžem si pomôcť, ale opäť len jemne upravená verzia klasického príbehu. Neprináša nič nové, a keď, tak naozaj len málinko. Po francúzskej, ruskej, československej a teraz aj nemeckej verzii čakám ešte nejakú americkú zlátaninu a hádam sa to tým už ukončí. Inak sa ten príbeh stane až príliš obohraným a začne to už aj liezť dosť na nervy. Tomuto snímku ale kvitujem milú atmosféru a krásnu prírodnú scenériu. 50 % ()

Ereniss

Na Němce docela koukatelný počit. Je to pohádka, ještě k tomu příběh byl zpracován minimálně stokrát, takže víc od toho nečekat. Jen tedy ti němečtí chlapi jsou opravdu oškliví. Ten princ byl mnohem hezčí ve své zvířecí formě. ()