Pacific Rim: Povstanie

• Slovensko Pacific Rim 2 (viac)

Po prvýkrát sme ich dokázali zastaviť. Lenže to, čo mimozemskí tvorovia Kaiju napáchali na Zemi v prvej časti akčného sci-fi Pacific Rím, bola iba predohra k tomu, čo si pre ľudstvo pripravili teraz. John Boyega a Scott Eastwood vedú tím, ktorý je poslednou nádejou pre prežitie planéty. Členovia tohoto tímu sú piloti ovládajúci Jaegerov, obrích robotov, ktorí svojou veľkosťou a vybavením dokážu konkurovať rovnako vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlho patril, ale potom sa vykašlal na svoj talent aj na odkaz svojho otca, ktorý v boji proti Kaiju obetoval svoj vlastný život. Radšej prežíva v ilegalite a na živobytie si zarába rôznymi nelegálnymi aktivitami. Počas jednej takejto akcie narazí na pätnásťročnú Amaru, ktorá dokázala ukradnúť a rozchodiť pôvodne na likvidáciu určeného Jaegera. Než sa títo dvaja stačia dostatočne zoznámiť, majú v pätách Zákon. Aby unikli trestu, začlenia sa do programu výcviku nových pilotov Jaegerov. Jake po boku svojho bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) ako inštruktor a Amara ako nádejná pilotka. Všetci dúfajú, že si trenérske schopnosti nikdy nebudú musieť vyskúšať v reálnom boji. Lenže tá prichádza. Skôr, než si všetci priali, a odkiaľ to nikto nečakal. (CinemArt SK)

kingik

Naprosto dětsky naivní. Postavy jsou hrozně napsané a pronášejí nepříčetné repliky. Pokračování bych připodobnil k posledním Transformerům, podstatný rozdíl tkvěl v přístupu režisérů. Zatímco Michael Bay věděl, že točí srajdu z donucení, jeho kolega Steven S.DeKnight věděl, že taky točí srajdu, které když dodá energii a tempo, už to nebude tak hrozné. I stalo se. Film nasadí tempo, představuje jednu postavu za druhou, jejich um, až se před divákem rozestřou bitky, které vlastně delegují náplň děje. Je zcela zjevné, proč už dvojku nerežíroval Guillermo del Toro, film postrádá ambiciozní ráz, herecké obsazení nezatížilo rozpočet, scénář nedokáže vybřednout z komplikovanosti děje určeného pro děti třetí třídy základní školy. Nejvíce zarážející jsou postavy, které tvoří samostatnou negativní kapitolu. Fajn, produkující John Boyega na sobě zapracoval, shodil nějaké to kilo a coby filmový synek Idrise Elby působí normálně, ostatní charaktery raději ani nezmiňovat. Scott Eastwood jen odříkává repliky, aniž by jen na minutu zaujal, Charlie Day, skoro to vypadá, že je za hlavní hvězdu mezi levným castingem, má status "comicsového" záporáka, jenže jeho postava působí tak zmateně, až není jasné, jakou roli mu scénář přisoudil, hackerka Cailee Spaeny je zpočátku zábavná, pak byste jí tamponem zacpali ústa i zbylé tělesné otvory. Pokud jde o scénář, jeho nápaditost, to se rovná nule. Režie vytahuje tempo a energický ráz a nebojí se ukázat střety za bílého dne oproti tmavému pojetí jedničky. Tohle pokračování si neklade velké cíle, režisér, který je spíše úspěšným producentem a scenáristou, to zrežíroval nadmíru technicky pěkně, povedeně a přehledně. Určitě to není nutné zatracovat. 7/10 ()

dr.horrible

Škoda, že už si jednotku moc nepamätám. Nechce sa mi veriť, že by bolo toto béčko, s atrapou Sama Rockwella, na rovnakej úrovni, ako del Torov film. Každopádne, trištvrtehodinové finále je fajn, a pre spojenie západu a Japonska mám tak trochu slabosť. A Amira je zlatunká. ()

InJo

Tříhvězdičkový sezónní blockbuster s pětihvězdičkovým dvacetiminutovým finále (přesně jak napsal v recenzi F. Fuka - být takový celý film, dám mu 100 %). Oproti všem (dosavadním) dílům Transformers má PR2 dvě nesporné výhody - je minimálně o půl hodiny kratší (čímž se vyhnul transformeří rozvleklosti a hlavně úmornosti) a všechny jeho akční scény jsou d-o-k-o-n-a-l-e přehledné (velký respekt kameramanovi a střihači). Závěrečná mega-monstrózní akce je vizuálně bezchybná (skvělé záběry, perfektní triky a úžasný design Kaijuů) a je tím hlavním důvodem, proč tohle guilty pleasure chcete vidět na velkém plátně... ;-) 70 % ()

Anderton

Del Toro nakrútil film pre deti každého veku, DeKnight pre chlapcov okolo desiateho roku. Čiže film sa najlepšie pozerá v sobotu ráno, kedy by mal byť v budúcnosti v televízii aj vysielaný. Ale zase triky sú fajn, tempo solídne, akcia slušná, dialógy už dementnejšie byť nemohli a herecké výkony zodpovedajú tým dialógom. Takže ak sa dokážete takýmto spôsobom nastaviť, prečo nie, Povstanie pobaví. Scenár sa snaží celú vec "zašmodrchať", čo sa celkom darí, výsledkom ale je, že kaidžu sa objavia na scéne až v záverečnom fajte. Že klaďasi búrajú mrakodrapy s ľuďmi (o evakuácii nikto nehovoril), je samo sebou. A že sa na celú záhadu návštevy mimozemšťanov došlo až teraz, lebo teenager predniesol nejakú múdrosť, detto. ()

Frajer42

Tento díl je lepší než první z prostého důvodu. Tvůrci pochopili, jakou prostoduchou píčovinu tvoří a adekvátně k tomu zvolili styl vyprávění. Výrazně odlehčenější styl se ke snímku rozhodně hodí. Humor tedy občas zvládne v tomhle případě potlačit naprostou debilitu a nezajímavost scénáře. Bohužel se vydaří asi jeden vtípek z 10 pokusů a bohužel je humor jen jednou ze dvou věcí, které v rámci tohoto filmu fungují. Tou druhou je akce, na kterou se dá koukat, než se omrzí, protože vidíme vesměs stále to samé. Až na přehršel šikmookých byl snímek příjemně obsazen. Nikdo ze zúčastněných mi nadbytečně nezvedal adrenalin. Žádný zázrak, ale podívat se na to dalo, na rozdíl od prvního pičoidního dílu. Lepší 2 kusy. ()

boshke

Nejdřív pár zbytečných odpovědí na otázky, které si jistě dokážete zodpovědět sami. Teče krev z uší, když některá z postav otevře ústa? V 90% případů ano. Viděli jsme někde tento příběh už stokrát? Ne. Tisíckrát. Dal si někdo práci s tím, aby to mělo hlavu a patu? Ne. Překvapí fakt, že svět zachrání tlupa barevně vyvážených dětí? Ne. A teď ta nejtěžší otázka - proč tedy za 4*? Skvělá a efektní akce. Celkem slušně rozvinutá Kaiju mytologie. Mám rád Daye a Gormana, ti mne bavili už v jedničce. Přes veškerou stupiditu je to stále tisíc pater nad infantilními Transformery. A příběh skýtá pár nečekaných a zajímavých zvratů... Zcela chápu všechny, co dvojku rozcupovali. Je to pitomej film. S čistým svědomím bych asi jeho zhlédnutí doporučit nemohl. Ale nějak mám pro tu značku slabost a jsem rád, že jsme se po pěti letech dočkali, byť pitomé, dvojky... 70% ()

Kudly4

Jednička měla vše, tady zůstala pouze perfektní akce a triky. Dívá se na to hezky, ale celkově je to prázdný film. Herecky nezajímavé, hlavní postavy vám jsou celkem ukradený, jako to chcete nó, aby poslední záchrana planety země byla v rukou dětí :o) Každopádně na tu akci se kouká hezky. Na výplach mozku super a věřím, že v kině bych si to užil ještě víc. ()

Kothy

Tohle už se tak moc nepovedlo. Je to důkaz toho, že ne vždy se pokračování úplně vydaří. Víc akce nestačí, pokud je příběh dementní. Tady opravdu díry byly. Děj se posouvá o 10 let dopředu a lidstvo je v bezpečí. Žádní Kaiju mu nehrozí. O čem by to ale bylo, kdyby se tu neobjevila nová hrozba. Časem vše vyjde na povrch a lidstvo je opět v nebezpečí. Zachránit je před zničením můžou jenom Jaegeři. Dají potvorám pěkně o držce. Ani obsazení už není tak super. "Nejsem jak můj otec." ()

silentname

Po relatívne schopnom prvom filme som bol zvedavý, kam sa to v pokračovaní posunie. A jednoznačne môžem povedať, že toto je jednoznačne veľký krok späť. Ak by som to mal správne ohodnotiť, tak tento film mám je podľa mňa ako keby ste dali dokopy "Power Rangers", "Iron Man 2" a "Independence Day: Resurgence". Postavy nie sú veľmi zaujímavé a je jednoznačné, že John Boyega a Cailee Spaeny. Obaja sú dobrí, no čo sa týka postáv, tak mám pocit, že práve Amara je najlepšie vyprofilovaná, najzaujímavejšia a dáva tomu asi najviac charakteru. Ostatné ma vôbec nejako nebralo. Charlie Day je ťažko stráviteľný a tak prehnane komický, až to absolútne nefunguje. Dejová línia mi strašne pripomína veci, ktoré sme už videli aj v minulosti a okrem toho záverečné sekundy, kde nám hovoria, že bude sequel je totálne presne to isté, čo sme mali naposledy v "Indipendence Day: Resurgence." Nebralo ma to tam a ani tu. Popravde z toho filmu si tento sequel vzal asi úplne najviac. A je cítiť tú mieru nekvality. Osobne film neoporúčam. Jeho tón mi vadil, postavy ma nebrali a príbeh je zlepenec elementov, ktoré sme videli miliónkrát. A Kaiju megazord to skutočne zabil. Ešteže sa aj Jaegeri nezmenili na obrovský megazord. To by už bola úplná kravina. Hodnotenie: D+ ()

Yoshitsune

Autobots, Roll Out !!! Ještě před tím, než Hrdá a Socialisticky Vyspělá, Čínská Federace, (sláva Si Ťin-pchingovi, sláva mu) zatkla pana Jie Ťien-minga, tak náš milý Ji, stačil tenhle film, zafinancovat a tak my všichni můžeme vyrazit, na tento film. No přiznejme si to na rovinu, první díl, nebyl dokonalý, měl své chyby a né všechno v něm, bylo takové, aby to sedlo masám. Ale, ale zase v době, kdy film vyšel, všem anime fanouškům, to znělo jako jejich splněný sen, pan del Toro se rozhodl natočit hranou verzi Evangelia, což znělo jako super nápad, že ? Určitě a mně osobně se film, libí i dnes a nad problémy, které film má, mávnu rukou a užiji si ho. Ale tenhle film, je přesně tím čím je, je lacinou kopii a to opravdu zamrzí, některé nápady (prastaří v hlavě) jako tykačka s Lovecraftem, byla fakt super a v ruce schopného scénáristy, by se z toho dalo vyklubat, i něco temného. A ani to s Jaegery, kteří sou "uměle pilotováni" to také nebylo špatné, hlavně ten výsledek. Ale to co, u jedničky prošlo, tady bohužel neprojde. Ale až na závěrečnou bitku, která ani neni tak drsně pojatá, jako u prvního dílu, tak nelze akci nijak výrazně chválit. Ve filmu uměle vznikají přátelství, spojenectví a na původní postavy, se nalepují další postavy, takže ve trojce která bude čistě Čínská, se dozvíme že Pentecost zachránil dalších dvanáct sirotků, kteří sou mu zavázáni a chtějí se pomstít, ale pochybuji že tam bude fungovat ta otřepaná fráze "jsme jedna rodina". Boyega pendluje mezi vážnými tématy (Detroit) které mu mohou vynést Oscara a mezi kravinama typu Star-Wars a Pacific Rimem, který mu vynese spíš zlatou malinu. Ostatní herci, ani nestojí za zmínku. A vlastně záleží na dvou osobách, jak film budete hodnotit, na tom klukovi kterého máte, ve své hlavě a který odmítá dospět a nebo tomu dospělému člověku, kterým jste teď. U mně to vyhrál, ten dospělý a sem za to rád. ()

cukorek

Veľmi podobne ako Transformers , ďalšia časť so značným poklesom, respektíve bez žiadnej inovácie. Voľba dať deťom osud tejto planéty mi teda vôbec nesadla. Nehovoriac o tom ako si mladý černoch potrpí na tom aký je krásny, aký ma štýl no to nie je určite hrdina pre mňa. Tiež ma trocha prekvapilo, že tu na pri tvorcoch nie je uvedený G. Del Toro , pri čom v záverečných titulkoch som zbadal jeho meno. Mimochodom záverečný komiks s titulkami a hudbou bol suprový - hlavne hudba. Viac ako 45% tomu filmu nemôžem dať. ()

Chrustyn

Del Torův Pacific Rim se povedl a souboj obřích robotů a ještě větších monster, pobavil všechny příznivce velkolepých filmů. Pokračování se objevilo tak nějak z čistajasna a nepřináší nic, čím by předchozí film doplnil, nebo obohatil. Ve výsledku se tak jedná o naprosto zbytečný film, který však dokáže slušně pobavit, ale nijak strhnout. Překvapivě se ani nedá říct, že by se jednalo o typické "větší" pokračování, protože výraznější akce je až v posledních 20 minutách a ani ta není vyloženě strhující. Na druhou stranu film slušně odsýpá a John Boyega by mohl být novodobý Will Smith. ()

Marze

Fanoušci o vykreslení charakterů nestojí - zajímají je pouze robotí kolosy. Kde je pohádková naivní romantika první Godzilly oproti technologickému řinčení? 3D pomáhá hlavně monstrům, které boří mrakodrapy. Navíc překvapení z prvního dílu už vyprchalo. ()

Scalpelexis

Šmarja, mně bylo zle. Na začátek tedy poprosím, velmi slušně a s hodně vznešeným úmyslem: Prosím, nechoďte na to do kina, neplaťte těmto odpadním produkcím! Jistě, spousta lidí bude argumentovat: "Vždyť je to oddechové béčko, co tu děláš za scény?" Jen kdyby, protože tady se nepovedlo zhola nic. Idiokracie prolezla srkz naskrz scénářem, který by Vám zpatlal i Troška na koleni kvalitněji. Logické uvažování vyspělejší než u obsazených postav najdete u kapesníku. Všude vidíme jen oplzlou reklamu na Čínu, pozadí zelené jak brčál, klišé otřepanější a projetější co lehká dáma v důchodu, ba i u posmrtné řeči se zasměju více co zde. Roboti jsou docela sexy, ale když už člověk chce nějaký závěrečný megafight, tak se dočká naprosto trapného a antiklimatického konce. Ach jo. Škoda dalších slov. Hvězda jen za ok bitky a trolol píseň. ()

rollman1

10 let byl na Zemi klid. Ten však končí, když se objeví nová, horší hrozba. Piloti Jaegeru musí tak nasednout do svých zlatíček a opět někomu stylově nakopat. Bezpáteřní, akční, stylová podívaná, která dává jasně najevo, že při návštěvě kina máte nechat mozek doma. Na plátně se to řeže hlava nehlava a efekty jsou na špičkové úrovní. Pokud stále hledáte náhradu za nepovedené Power Rangers, tohle je ta nejlepší volba. Guilty pleassure roku. ()

Stanislaus

Druhý Pacific Rim viditelně zaostává za jedničkou od del Tora, která si přece jenom kladla vyšší ambice než být pouhými audiovizuálními orgiemi bez hlubší myšlenky. Nicméně se na to i přesto celkem dobře koukalo, souboje přerostlých kaiju monster s kovovými megaroboty jsou řízně akční a opět tam v pozadí zněla tvrďácká hudba. Hodí-li člověk stranou nelogičnost nejedné scény či hloupé chování postav, které jsou podobným filmů vlastní, a prostě se nechá unášet na akčním CGI přehršli triků, tak si tento film v kině užije. Jedna z mnoha snímků, od něhož nesmí člověk čekat příliš a brát ho moc vážně, protože on sám se tak taky nebere. ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (viac)