Pacific Rim: Povstanie

• Slovensko Pacific Rim 2 (viac)

Po prvýkrát sme ich dokázali zastaviť. Lenže to, čo mimozemskí tvorovia Kaiju napáchali na Zemi v prvej časti akčného sci-fi Pacific Rím, bola iba predohra k tomu, čo si pre ľudstvo pripravili teraz. John Boyega a Scott Eastwood vedú tím, ktorý je poslednou nádejou pre prežitie planéty. Členovia tohoto tímu sú piloti ovládajúci Jaegerov, obrích robotov, ktorí svojou veľkosťou a vybavením dokážu konkurovať rovnako vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlho patril, ale potom sa vykašlal na svoj talent aj na odkaz svojho otca, ktorý v boji proti Kaiju obetoval svoj vlastný život. Radšej prežíva v ilegalite a na živobytie si zarába rôznymi nelegálnymi aktivitami. Počas jednej takejto akcie narazí na pätnásťročnú Amaru, ktorá dokázala ukradnúť a rozchodiť pôvodne na likvidáciu určeného Jaegera. Než sa títo dvaja stačia dostatočne zoznámiť, majú v pätách Zákon. Aby unikli trestu, začlenia sa do programu výcviku nových pilotov Jaegerov. Jake po boku svojho bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) ako inštruktor a Amara ako nádejná pilotka. Všetci dúfajú, že si trenérske schopnosti nikdy nebudú musieť vyskúšať v reálnom boji. Lenže tá prichádza. Skôr, než si všetci priali, a odkiaľ to nikto nečakal. (CinemArt SK)

MrHlad

Kaiju jsou zpátky a obří Jaegeři musí opět do akce. Guillermo del Toro tentokrát megalomanskou řežbu jen produkuje a dvojka jde trošku jinou cestou než první film. Je barevnější a velkolepější. A taky dost pitomá. Na druhou stranu tu najdete dost akčních scén a velkolepých soubojů na to, abyste jí všechny ty nesmysly a nefungující humorné vložky odpustili. Je to blbost, ale pokud se dovedete na dvě hodiny proměnit v desetiletého kluka, tak si ji docela užijete. ()

Lima

Del Torův film byl uctivou poctou kaiju žánru a přes své nedostatky (nicotné postavy, akce výhradně v noci, aby se snadněji renderovalo CGI) měl jakýs takýs půvab a pro člověka odkojeného Godzillou, Gamerou a spol i vlastně pěkným zážitkem . Tohle pokračování je jen blbinou pro infantilního Fuku a pro děcka s pařáty umaštěnými od popcornu. Ale zase si z toho člověk odnese čtyři poznatky: 1) Hollywood už je definitivně pevně přisátý k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v zadnici _ 2) Boyega má překvapivě herecké schopnosti spolehlivého tahouna filmu a ještě nám v budoucnu ukáže _3) genderová vyváženost dnešního Hollywoodu už sahá až do prepubertálního věku a člověk se jenom děsí, jestli příští Bond nebude třináctiletá holka _ 4) Scott Eastwood je herecký dřevo a věru se příliš nepotatil ()

Enšpígl

Nevím jestli byl dobrý nápad proložit febio fest tímhle barvným plechovým ničím, ale Zuckerberg taky nevěděl jakej nápad byl Facebook. V každým případě dobrá zpráva je, že film je lepší než jednička, špatná, že jednička byla absolutní dno, tohle už je "jen" dno. Taky už mně to nepřipomínalo Top Gun, už to připomínalo jen Transformers a Godzillu čili samej posun, ještě tak 29 dílů a podaří se Pacific Rim vyladit na strhující průměr. Zatím se musíme spokojit jen z nulovým charismatem hlavních hrdinů, mezi kterými není snad jediný kloudný dialog a příběh při kterým by i Žeryk přestal štěkat, ale zase je dobře že spousty lidí má práci na tvorbě filmu a nezavlují na ulici i když pro diváka to vyjde na stejno. ()

Cervenak

Asi poldruha hodiny je to vlastne nudné utrpenie. Ale tá finálna 20-minútovka tak fantasticky zúročí celý ten character-building a je tak čertovsky ultra-mega-cool, že nemôžem ísť s hodnotením pod priemer. ()

Toren

Rozjuchanější a méně vážnější než první díl. Ovšem, pořád solidní zábava. A o to tady asi celou dobu šlo, ne? ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $59,587,110 Tržby Celosvetovo $290,642,733 Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,217,652Tržby za predaj DVD v USA $4,985,138║ Úplne v pohode popcorn, pri danom obsadení som čakal väčšiu hrôzu. V pohode to herci zvládli, na danú tému to bolo v norme. Hlavne spočiatku opleštený John Boyega sa tu postupne našiel, zas Scott Eastwood tu až tak nie moc cítiť, takže nemá moc čo kaziť. Príbeh zapasoval, akcia opäť na výbornú, rovnako tak aj triky, aj keď by sa tu nemuselo vo veľkom likvidovať tie mrakodrapy. Oproti Transformerom (3-5) to je je ďaleko lepšie popcorňové sústo. /70%/ ()

Djkoma

Poprvé průměrně, podruhé rebelsky... a trochu hůře. Klasické schéma omladina proti světu v podobě speciální čínské objednávky (už jen ty nudle mi chyběly...). Je tam pár slušných nápadů, které jsou odvážné, ale nedotažené (hlavní zvrat a jeho nápad, závěr filmu). Osobně však v PR a jeho robotech nenacházím takovou fascinaci jako Del Toro nebo většina Asie. Zda to je to mým omezeným kulturním pohledem (Asie a jejich obsese vpády a monstry a masivní destrukcí svých vlastních měst :-)) nebo prostě jen tihle roboti nemají duši. PS: zarážel mě počet vtipů, které opravdu nefungují, tady si někdo měl dát opravdu víc záležet PPS: sry, ale Pentecost není cool jméno, aniž když jako Idris Elba zemřete při zachráně světa, prostě ne:) ()

KarelR

Jestli si myslíte, že je Pacific Rim 2 úplně zbytečný sequel, ve kterém mohlo být všechno o úroveň až dvě lepší, tak... máte úplnou pravdu. Od první minuty je vidět, že to je čínská zakázka, v níž kulhá všechno od postav až po scénář, a že nikoho netrápilo, aby to celé byť trochu dávalo smysl. Na druhou stranu se však nejedná o záměrně odfláknutý film. Povstání totiž v klidu splňuje blockbusterové parametry, má kupu vítaně přepálených nápadů a rozhodně zabaví svoji cílovku, kterou jsou akorát chlapci kolem dvanácti let (ať už fyzicky nebo mentálně). Kéž by nebyl dobrý tak každý desátý vtip. Kéž by se na plátno nehodilo snad 12 postav, které vás vůbec nebudou zajímat. A kéž by se film nerozjel až v polovině, kdy se to konečně začne efektně řezat. Del Torovy puntíčkářské ambice tu prostě nečekejte. I takhle se ale jedná o snesitelný akční výplach, na němž potěší hlavně nulová snaha zalíbit se celé rodině. ()

LIVINGDEAD

Oproti jedničce slabý odvar. Jít na to do kina, tak se asi zabiji! Hodinu se opravdu nic neděje a když se už konečněš objeví nějaká příšera, tak to je jako pohádka Za humny je drak. ()

EvilPhoEniX

Jsem rád, že jsem na film nešel do kina. První díl se mi před 5 lety ještě líbil, u dvojky jsem docela trpěl a nezaujalo mě na ní vůbec nic. Hodina a půl konverzační nudy, aby se to na konci mohlo 20 minut řezat mi přišlo únavné natolik, že nevím která z těch dvou částí se mi líbila více. Herecky obyčejné, efekty ujdou, ale nic, co by mě posadilo na zadek, záporák je ňouma a chybí filmu i humor, tak moc nevím, z čeho bych měl skákat radostí. Zřejmě jsem z těchhle ptákovin vyrostl. O chlup však lepší než poslední Transformers.45% ()

Viktooorka

Nejsem náročný divák.. Stačí mi pár robotů, akční bitky, tupý humor a alespoň trochu sympatické postavy a děj, na který se dá dívat.. To vše splňoval první díl.. Druhý díl bohužel má jen ty roboty a akční bitky. Což je i pro nenáročného diváka málo.. Hlavní postavy mi byly úplně ukradené, děj nudný, humor žádný, ale za to ti roboti a bitky fajn, a o proti předchozímu dílu i za světla.. Tím u mě Povstání získlo body navíc.. Pacific Rim - Útok na Zemi jsem viděla už několikrát, mám ten film ráda, miluji několik scén (hlavně loď, podání ruky a botu), ale dvojce dám asi už jen jednu šanci, abych si potvrdila, že kromě těch akčních scén, nemá ten film co víc nabídnout.. ()

tron

Pre mňa strata času. Na takéto filmy som už starý. Mega-pretrikované, ale pritom strašne nezáživné, malátne a nudné. Miestami som sa až hanbil za to, že to pozerám. Slabí herci, úplne nezaujímavé postavy. Už jednotka sa mi nepáčila, ale dvojka mi pripadala ešte oveľa horšia. Zaujali ma prvé minúty, kde bolo pekne reflektované, že sa ľudstvo s dôsledkami bojov s Kaiju vyrovnáva dodnes. Zdemolované prímorské mestá, do ktorých sa už nikdy nevrátil život. Gigantické kostry ležiace uprostred miesta ako bizarné monumenty. To má určite niečo do seba. Ale trvá to len zopár desiatok sekúnd. Zvláštne je, že Kaiju sa naplno objavia až po hodine a štyroch minútach (!). Tomu nerozumiem. A zmrzlinu by som ozaj nezapíjal pivom, kamoško. Guillermo del Toro to produkoval. ()

B!shop

V podstate trapnejsi remake prvniho dilu, naprosto zbytecny pokracovani. Zacatek je aspon jakz takz zabavnej a herci jsou sympataci, ale pak to uvizne na mrtvym bode, kde se nic moc nedeje a vzhledem k absenci nejakyho aspon trochu nosnyho pribehu to zacne lehce nudit. Nastesti tu je zaverecna akce, ktera je aspon docela cool, ale stejne porovnani treba s Transformers to nesnese. A to ani trikove. Proste film, kde jde o rezbu mezi robotama s monstrama nemuze fungovat, kdyz rezby robotu s monstrama zabiraj tak 1/5 filmu. Na jedno skouknuti dobry, ale treti dil uz prosim radeji ne. ()

Asia_Power

Pacific Rim: Posrání dělá čest svýmu jménu protože v tomhle pokračování tvůrci posrali úplně všechno co jde. Jednička nebyla kdoví jakej sqost ale aspoň to byla průjemná zábava co dokázala vymejt mozek. Dvojka dokáže vymejt střeva protože se u ní poserete buddhožel se ale neposerete nadšením nýbrž vzteky co to DeRytíř natočil. Možná bude chyba u toho že scénář nepsal jeden debil ale rovnou čtyři s DeRytířem v čele. Něco mi říká, že každej napsal svůj kompletní scénář, pak všechny čtyři scénáře smíchali dohromady a následně vybrali každou pátou stránku díky čemuž bych pochopila že tento zkurvený brak nemá hlavu a ani patu natož aby měl smysluplný děj. Kdo se těší na potvory toho určitě potěší jejich vysoký výskyt jelikož za těch 111 minut jsou na plátně možná i čtvrt hodiny a to už za to přece stojí. Jediný co mě potěšilo je soukmenovkyně Tian Jing protože díky jejímu jménu jsem si vzpomněla na pornoherečku Tia Ling a mohla se po skončení této píčoviny krásně udělat. Tak díky Tian a patří Ti jedna * ()

Jara.Cimrman.jr

"Jen ať tě nevidí Lambert. Aby nevytáh to pravítko, co má v zadku, a nezbil tě s ním." Tak se nám synchronizovaná dua juniorů vydala zachraňovat svět a já musím s potěšením konstatovat, že se na to hezky dívalo, parádně to bouchalo a svědomitě se to pokoušelo uvést divákův mozek v nečinnost. U mě se to celkem povedlo, neboť nebylo moc nad čím dumat. Nicméně zábavy jsem očekával o kousek víc a taky jsem si všiml, že někdo zákeřně sežral logiku příběhu. Byli to Kaijové? Snad tuto záhadu objasní třetí, čtvrté případně páté pokračování. Jen si nejsem jistý, jestli budu mít chuť se na to dívat. ()

Ainy

Potomek se chtěl dívat, takže co mi zbývalo. Alespoň to můžu ohodnotit, když už jsem to musela (dobrovolně, abych udělala radost) odtrpět celé. Zvažuji opravdu dlouze, co mám k tomuhle napsat, ale nenacházím slov. Snad jen, že je moje "noTVL" vráska čím dál hlubší ... ()

3DD!3

Příběhově mnohem slabší než první díl a co je horší, dobří herci z jedničky se nevrací a jejich náhrady stojí za starou belu. Díky tomu, že jde o čínskou zakázku (Pacific Rim totiž vydělal jen tam) se dočkáme většího (barevně rozmanitého) množství Jaegerů a ničí se tam převážně Japonsko. Naštěstí se podařilo zachovat dojmem obrovského měřítka a když se rubou roboti s monstrama vypadá to vážně dobře. Poslední půlhodinka je dokonce výborná. ()

Hitman_47

Zas takový průser, jaký se dal čekat od trailerů to není ... čili gogo power rangers se naštěstí tak úplně nekoná. Po zkouknutí Uprisingu ovšem budete na patře cítit pachuť nudlí. Čína se na filmu hodně podepsala. Takže je to hodně barevné (čti přepálené jak zm*d), a klasicky v čínském stylu tu kvantita značně převyšuje kvalitu. Řeč je samozřejmě o CGI, které dost trpí syndromem Jurského Světu .. je to fakt odfláknuté CGI, tvůrci se ani nesnažili ať triky vypadají reálně, takže je v pohodě trumfne jakákoliv AAA videohra, a za herci v každém záběru úplně vidíte to obrovské zelené pozadí. Vše se vysvětlí v titulcích, kde se pod kolonkou Visual effects objeví nějaké pro mě dosud neznámé studio, kde je až podezřele mnoho indických jmen. Film zachraňuje pouze Boyega a pak asi závěrečná bitka, která je celkem dlouhá (jop, fakt jediný klad této akční scény), ale pokud někdo čeká nějaké MMM jako, když v prvním díle zapli trysky v pěsti, když napálili dělovku obluďákovi, nebo když šli na druhého obluďáka a dali mu vypínáka obrovským tankerem, tak si nechte zajít chuť. Škoda, že tahle sérka bude mít nejspíš velmi sestupnou tendenci (jop, vyloženě chtějí udělat trojku) .. ale dokud budou číňani solit greens, tak to asi pojede. ()

Spiker01

Jednička mě tenkrát chytla ještě ve věku, kdy jsem neměl tolik nakoukáno a hrozně mě bavila po akční stránce. Na dvojku už jsem po těch letech taková očekávání neměl, ale naštěstí to dopadlo poměrně snesitelně a až na začátek filmu jsem se celkem dobře bavil. Johnny Boyega ukázal, že utáhne i vlastní film a chci ho teď vídat v kině opět pravidelně. Filmu přeju úspěch hlavně z toho důvodu, aby mi Čína zaplatila i ten druhý Warcraft a další věci. Legendary tyhle velkoprodukce prostě jdou, u velkolepého finále mě napadla myšlenka, že to muselo být tak o 100 mega dražší, než ve skutečnosti bylo. Typický blockbusterovský výplach, ideální na prázdnější březen. Na druhé zhlédnutí v telce s dabingem ovšem o poznání horší zážitek...60% ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (viac)