Pacific Rim: Povstanie

• Slovensko Pacific Rim 2 (viac)

Po prvýkrát sme ich dokázali zastaviť. Lenže to, čo mimozemskí tvorovia Kaiju napáchali na Zemi v prvej časti akčného sci-fi Pacific Rím, bola iba predohra k tomu, čo si pre ľudstvo pripravili teraz. John Boyega a Scott Eastwood vedú tím, ktorý je poslednou nádejou pre prežitie planéty. Členovia tohoto tímu sú piloti ovládajúci Jaegerov, obrích robotov, ktorí svojou veľkosťou a vybavením dokážu konkurovať rovnako vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlho patril, ale potom sa vykašlal na svoj talent aj na odkaz svojho otca, ktorý v boji proti Kaiju obetoval svoj vlastný život. Radšej prežíva v ilegalite a na živobytie si zarába rôznymi nelegálnymi aktivitami. Počas jednej takejto akcie narazí na pätnásťročnú Amaru, ktorá dokázala ukradnúť a rozchodiť pôvodne na likvidáciu určeného Jaegera. Než sa títo dvaja stačia dostatočne zoznámiť, majú v pätách Zákon. Aby unikli trestu, začlenia sa do programu výcviku nových pilotov Jaegerov. Jake po boku svojho bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) ako inštruktor a Amara ako nádejná pilotka. Všetci dúfajú, že si trenérske schopnosti nikdy nebudú musieť vyskúšať v reálnom boji. Lenže tá prichádza. Skôr, než si všetci priali, a odkiaľ to nikto nečakal. (CinemArt SK)

Nevka

Pacific se ze začátku tváří jako poměrně zajímavý survival, který se nutně musí změnit v digitální orgie. Problémem však je, že změna přichází příliš brzo a doprovází ji nezajímavý výcvik a vztahy mezi postavami - nějaká drobná pozitiva se dají najít maximálně ve vztahu Jakea a Amari. I když bych si bez anotace ani za boha nevzpomněl na jejich jména, což je špatně. Celkově je příběh poměrně nudný a neudrží divákovu pozornost ani za zlaté prase.Nakonec jsem se uchýlil k 2 hvězdičkám, i když jsem původně dal 3 alespoň za nějakou snahu o zabíjení postav. Pak jsem si však vzpomněl, jak to bylo prázdné a musel jít dolů... ()

D.Moore

Už hodně dlouho jsem neviděl nový film, který by měl v plánu "jen" bavit diváky a kterému by to tak šlo. Pacific Rim je více než dobré pokračování, oproti prvnímu dílu ještě odlehčenější, v němž se dějí velmi šílené věci zhruba ve stylu libovolného Dne nezávislosti, ale kdo na tu hru přistoupí, musí uznat, že ji s ním tvůrci hrají fakt dobře. Řekl bych, že vážně mysleli maximálně pět minut, zbytek je čirá dětská zábava a hravost s bombastickými triky a nápaditými akčními scénami, ke které například poslední nablblí Transformers nebo podobně nablblí Strážci vesmíru mohou jen obdivně vzhlížet. Že se to vše odehrává v Asii, je vzhledem k žánru samozřejmě v pořádku, takže prosím všechny, kteří naříkají cosi o filmu na objednávku, aby nenaříkali. ()

kulyk

A mám já čas vypisovat všechny logické lapsy či poukazovat na trapná klišé? Nemám. Pro příště si, drazí pacifisté, rimmingujte bez kulyčka. ()

Wacoslav1

Libová píčovina. Já se chlámal až jsem se mlátil do kolen. Fakt jsem od toho po sračkovní jedničce nic moc nečekal, ale potvrdilo se, že Del Toro je prostě packal. Tady to vzal nějakej no name režisér a evidentně se nesral z nějakým příběhem nebo logikou a prostě nám naservíroval robotickej a bezmyšlenkovej zabijáckej festival. Na rozdíl od prvního dílu kterej byl rovněž shit, ale měl ten problém, že se bral příliš vážně, tak tady se s tím nikdo nesral a i když i tohle je řádná kravina, tak je tu podobnej efekt jako u ID2. Prostě komu ta bezbřehá stupidita nebude vadit, tak si to užije. Akční scény jsou o dost lepší a přehlednější než u jedničky i když teda ty efekty bych vzhledem k rozpočtu čekal lepší a jejich umělost mě místy praštila do očí, ale co už čekal jsem to o dost horší. Příběh nemá smysl rozebírat. Prostě emancipovaná holčička si stvořila svého Jaegera a kupodivu se z ní stane hlavní postava odboje. Mimochodem další libový mladý masíčko co si získalo moji pozornost (já vím jsem prase a už jsem z tou nákloností k náctkám trapnej) Boeyga jí pak slušně sekunduje a bavil mě víc než v nových SW. Takže kravina, ale po smrtelně vážně zoufalým Tomb Raiderovi dobrý kino odreagování.50% ()

Davies182

Monstr digitální mlátička co mi hodně sedla, a dokázal sem u ní vypnout jak po dlouhý době u ničeho podobnýho. Když se spolu hodinu a půl mydlej obří roboti s ještě většíma příšerama a blbě se u toho hláškuje, je Daviesovo vnitřní dítě happy. Mám chuť jít s hodnocením vejš. 7/10 ()

pepo

Trosicku lepsie ako jednicka, ale aj tak slabota. Aj ked z uplne inych dovodov ako prvy film. Toto posobi ako pilot k neambicioznemu serialu, no aspon je to tak blbe, az je to zabavne. Mali to predat netflixu. Tam by sa to vynimalo naramne 5/10 ()

Xmilden

Co jsem viděl z filmů v poslední krátké době bych si mohl opět na Čínu stěžovat, ale kašlu na to. Můj problém že na tyhle filmy, které vznikají za pomoci peněz ze země s velkou zdí vznikají, čumím. První díl je pro mě nedoceněnou monster zábavou, kterou se del Toro přesně trefil do mého vkusu. Původní Pacific Rim prostě můžu. Míra mezi zábavou, trapností, hrdinstvím a akcí je zde namixována v naprosto dokonalém poměru. Přestože film ekonomickou díru do světa neudělal, líbil se v Číně. Výsledek Dvojky? Je to blbé, trapné s horším príběhem, včetně mnohem slabších herců, kteří nemají ani správnou dávku charismatu, ale má to solidní akci v druhé polovině. Navíc někoho napadlo razantně omladit sestavu. Prosím třetím dílem už bych diváky netrestal. 50% ()

darkrobyk

Popcornová oddechovka, které chybí temnota jedničky i zajímavé akční scény, jakými byly třeba souboje pod mořskou hladinou. Devastace mrakodrapů jsou sice efektní, leč již poněkud okoukané (Godzilla, Avengers, Transformers...), a tak poněkud nudí. Roboti i Kaiju solidní, placaté pozadí v 3D zdrcující. Při soubojích v Tokiu to vypadalo skoro na zadní projekci. Eastwood má už držku jako taťka za mlada, prkno Boyega se stále hrát nenaučil. Kdyby alespoň neměl výraz kamenné sfingy od začátku až do konce. Fešná Jingová je jednou z mála sympatických postav a u Spaenyové se uvidí, jestli zvládne i jiné role, než spratka z ulice. Film mi utekl, ale po čase splyne s dalšími podobnými. Kamera, hudba a roboti za návštěvu kina stáli, příběh bez výraznějšího nápadu už nikoliv. Jsem zvědav, zda otevřená zadní vrata poslouží k něčemu zajímavějšímu, nebo je někdo raději přibouchne. ()

LiVentura

Filmaři asi nemají v Hollywoodu co dělat a tak se pouštějí do vykrádání sama sebe a látek, které ani za mák nemají schopnost se vrýt pod kůži, je to tak povrchní a zbytečný příběh, až z toho bolí u srdce.. ()

juta

Tak tohle pokračování je hodně ale hodně průměrné a nenabízí takřka nic nového ani zajimavého a to jsem se na dvojku docela těšil a ještě že jsem na to nešel do kina, protože bych asi litoval. Takřka přes hodinu se tu nic neděje, jen se tu tlachá a vše podstatné přijde až ke konci a to už je pozdě. Byl jsem teda dost zklamaný. ()

Fiftis

Prvá polovica rozprávania, v ktorej v pilotnej akadémii prebieha výcvik, je okorenená o prvky romantiky i náznaku psychologickej drámy pre vekovú skupinu, ktorej je film určený, tá druhá už je čisto akčná. Na príchod jašterov sa dlho čaká, ale záverečná tretina potom ponúka odmenu v podobe opulentnej deštrukčnej bitky medzi niekoľkými robotmi a monštrami v centre Tokia, kedy proti sebe v boji využívajú doteraz stojace mrakodrapy, obrie motorovky či vysúvacie čepele. Je to prepálený digi festival farieb a dizajnových tvarov robotov a monštier, v ktorom Kaiju ťahajú za ten slabší koniec špagátu. Oproti jednotke, v ktorej sa akčné scény odohrávali v daždi, hmle alebo v noci, tu tvorcom alebo možno skôr predajcom hrá do kariet slnečné počasie na pozadí ich súbojov. Deti majú aspoň možnosť si všetky tie kolosovité titány poriadne prezrieť, aby potom v hračkárstve už išli na istotu. ()

Shakers

Oveľa slabšie ako prvý diel. Prvý diel bola doslova gigantická nalož príšer a robotov, kde všetko pekne fungovalo, postavy bavili a akcie mali dokonalo postavený ring. Väčšina toho mi tu chýba, postavy sú mdlé, nevýrazne, herci taktiež slabý a bez charizmy, príbeh nebol ani v prvom diely o niečom extra, no tu je to ešte väčšia nuda, príšery Kaiju nedostavajú vôbec toľko priestoru a ani roboty už nie sú tak zaujímavý a cele mi to prišlo skôr ako ďalší diel Transformerov pre deti. Skratka sa ukázala absencia del Tora a post producenta to nezachráni, už iba úvodná akcia s Guillermoho dielu je lepšia ako celé pokračovanie. Každopádne záverečné finále ma čo ponúknuť, nie je to moc dlhé a ako jednohúbka je to vlastne celkom slušná jazda, ale ako pokračovanie je to slabé, obzvlášť pre mňa lebo jednotku mam veľmi rad. 60% - 3* ()

filmfanouch

Pacific Rim je a vždy bude dítkem Guillerma Del Tora. Tento mexický rodák nám před 5 lety nadělil Pacific Rim: Útok na Zemi ze kterého se stal velmi podařený letní blockbuster který perfektně funguje i po letech a především je v nabité blockbusterové frontě výjimečný. Del Toro se už při přípravách jedničky chlubil tím jak má plány na celou trilogii a celý svět tedy čekal. Bohužel Pacific Rim dohrál na to, že se objevil v nabitém létě a z filmu by se stal nejspíše propadák od kterého ho naštěstí zachránil zbytek světa ve vedení Číny. Jakékoliv plány na pokračování však skončily a Del Toro si mezitím odskočil zpět k menším filmům. Za tu dobu se však Čína pomalu a jistě stává větším a větším filmovým trhem který by se nejradši vyrovnal i tomu americkému. A proto dvojka zajistila pokračování právě Pacific Rimu aby se plně zaútočilo na asijský trh a stala se z něho oficiálně nová funkční frančíza.U funkční frančízy však nesejde pouze na penězích ale i na kvalitách. A pokračování Pacific Rimu je naštěstí má. Jedničku mám dodnes moc rád ale trailery na dvojku jsem sledoval s jistou nervozitou. Režisér filmu Steven S. DeKnight sice stojí za perfektním seriálem Daredevilem ale co se týče filmů je to debutant a přece jenom to není Del Toro. Mám však pocit, že kdyby mi někdo řekl, že film režíruje Del Toro tak bych neměl důvod se domnívat, že lze. Povstání totiž opravdu vypadá jako přímo od Del Tora i přesto, že se rozhodně nejedná o stejný film. Je vlastně dobře, že nejde o doslovnou kopírku jedničky. Z minulého dílu se vrací pouze 3 postavy, odehrává se to 10 let po jedničce a spíše než o temnou depresivní vizi budoucnosti jako v případě jedničky, je dvojka spíše feel-good movie který pojednává spíše o výcviku nových řidičů Jaegerů. I přesto se však někdy objeví rozhodnutí která byste rozhodně nečekali u klasického blockbusteru. Tohle je jiný film. Pacific Rim 2 má možná i více zajímavějšího hlavního hrdinu než minule. Místo Raleigha Becketta tu máme Pentecosta Jr. který musí bojovat se stínem svého otce a při tom se pořád tváří jako sympatický pan Dubínek. Dost na tom hraje fakt, že John Boyega Jakea dobře hraje a poté co se Boyega objevil v posledních dvou Star Wars je definitivně jasné, že se zrodil nový talent. Občas to sází opravdu spíše na humor než u jedničky, celé to ale má epickou atmosféru ve které se opravdu dá uvěřit, že se hraje o vše. Když dojde na akční scény tak jsou přehledné a i přesto, že se jedná o film který se klidně může líbit i 8-letým klukům dokáže si to užít i člověk který má přece jenom větší očekávání než žák 2. třídy základní školy. Nemůžu jinak ukončit téma tohoto filmu aniž bych vychválil navracejícího Charlieho Daye z jedničky který se tady opravdu herecky vyšvihl a dokázal vše perfektně uhrát. Ten Charlie Day který ještě před 3 roky vypadal v Bláznivé dovolené na umření! Je to perfektní řemeslná práce, důstojné pokračování původního Pacific Rimu a především to dost dobře naláká na (povinnou!) trojku. A když už Čína koupila pokračování Pacific Rimu, nezlobil bych se za ten Warcraft II... () (menej) (viac)

Big Bear

Z nějakého podivného důvodu jsem zase jednou dostal chuť podívat se na to kam až pokročily digitální technologie. V předchozím dílu to bylo docela slušné a nezábavnost tak částečně nahrazovaly padající mrakodrapy a auta létající po dálnicích pod údery Žlababy. Ze začátku tohohle filmu mi to bavilo a přišlo mi to dokonce vtipné. Jenže pak to začne být jen popcornová ptákovina pro multiplexy. A dokonce na ty žlababy ani moc nedojde, ale nechci spoilerovat. Dávám tedy za 2 šroubky. * * ()

-OverLord-

Na jedné straně film o ničem, na straně druhé strhující digitální akční orgie, jaké na plátně dlouho nebyly. Filmu chybí zajímavější děj, napětí, emoce a neakční pasáže jsou nudné a nicneříkající. Naštěstí se tady vůbec nešetří skvělou digitální akcí a naprosto chaotickou megadestrukcí, která je pastvou pro oči a kompenzuje jinak průměrné teenagerské sci-fi, kterých je deset do roka. ()

HAL

První Pacific Rim je pro mnohé novodobá klasika stejně jako svého času Den Nezávislosti, a na jeho dvojku se nefalšovaně těšili - del Torovi ale trvalo sakra dlouho než si ji vydupal, a pak si ještě, chuj jeden, od režie obřího mechanářezu zběhnul k oscarovým indie romancím s rybami, takže megarobící zůstali na debutujícího DeKnighta (aspoň tradice divného jména zůstala). Ten má nicméně dost zkušeností s psaním scénářů a je to na výsledku vidět - del Torova stylovost a originalita mu sice chybí, ale drajv a lehkost s jakou sviští příběhem a množstvím postav a robotů nikoliv, a Pacific Rim 2 je tak snad nejsvižnější celovečerák ever - celé mi to uběhlo subjektivně tak za hodinku. Co při tom všem stihne na diváka hodit? Jeho dvojka v duchu nejlepších a nejhorších blockbusterový tradic má všeho víc - a hlavně víc Číny, protože hlavně pro její trh sequel vzniknul. Zvykejte si. Krom toho víc Jeagerů, víc epické řežby, víc nadsázky, víc hovadin v příběhu, a mnohem víc pokácených mrakodrapů, protože přesně toto chcete vidět. Špačkujícími piloty řízené Jeagery jak při boji s megavetřelci katanami krájí velkoměsta na nudlovku a vůbec nikdo při tom neřeší že to nedává moc smysl. Co tu chybí je wow efekt, čelisti zůstaly na podlaze kina před pěti lety, chybí tu Ron Pearlman, což je spatně, a chybí tu dávání Kaijuovi přes držku lodí, protože nic tak pošahaně cool už nikdy nikdo nenatočí. Ve výsledku tedy svižný a zábavný akční blockbuster s výborným Boyegou, snesitelnou loli jako jeho kopilotkou, a hrstí dalších herců, převážně teenagerů, kterých si nikdo moc nevšimne. Tedy ideální pro stejně tak teen publikum, které rádo velkou akci ve které vybuchne všechno a ještě se u toho odlehčeně hláškuje, ale tady se zároveň nemusí bát tak urážející debility a repetivní nudy jako v nekonečném pokračování Transformerů. 7/10 ()

misterz

Jednotka ešte trochu dokázala pobaviť, najmä oči pri vypnutom mozgu, no ale toto... jasný úpadok. Prečo musia vždy všetko zachraňovať pubertálne decká? Už som podobných filmov presýtený. Jediné čo trocha potešilo bola vizuálna stránka, aj keď tých Kaidžu súbojov tam mohlo byť viac, nielen na konci. Slabší priemer. 55/100 ()

liskam

cože..? 62% nechápu jek může dát někdo takovéhle slátanině více jak 2 hvězdy. Doposud jsem myslel, že i průměrný film film musí mít scénář, herce, režiséra a podobně... Zjevně asi ne. Nechybělo málo a švihnul bych tomuhle průseru odpad. Za mě 25% ()

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Eastwood v Pacific Rim 2?

Eastwood v Pacific Rim 2?

01.07.2016

Obří roboti už naverbovali Johna Boyegu (Star Wars: Síla se probouzí) a teď házejí očkem po Scottu Eastwoodovi. Syn filmové legendy hraje posledních 10 let, až nyní ale přechází do blockbusterového… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

Guillermo del Toro a Fantastická cesta?

08.01.2016

Remake slavné sci-fi z roku 1966, na který producentsky dohlíží samotný James Cameron, už se pokusila natočit kupa režisérů. K Fantastické cestě se dostali Roland Emmerich (Den nezávislosti), Paul… (viac)