Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Čtvrtá část vědeckofantastické ságy o střetnutí lidí s inteligentními opicemi přímo navazuje na události předchozí části, Útěku z Planety opic. Hlavní postavou snímku je Caesar, syn Cornelia a Ziry, kteří zahynuli v tragickém střetnutí s lidmi. Ze štvance Caesara, jediného skutečně inteligentního opičáka na Zemi, se vinou lidské nenávisti, brutality a nadřazeného pohrdání, stává vůdčí postava rozsáhlé vzpoury, která otřese základy lidské civilizace. (oficiálny text distribútora)

Matros

Podle mě nejlepší sequel původní Planety opic (což není tak těžké). První polovina je docela nudná, ale vzpoura na konci je povedená. Silnější dvě hvězdy. ()

Yardie

Po jedničce můj nejoblíbenější. Opět svým style navazuje na jedničku a trojku, tím stylem myslím "reálné" a střízlivé pojetí, na rozdíl od dvojky. Je fajn sledovat motivy vzpoury Caesara, chystání na vzpouru a vzpouru samotnou. Opět je zde poukázáno na zápory lidí a občas to donutí člověka k zamyšlení. Konec opět dává smysl a dá punc celému filmu. Jak říkám, po jedničce nejlepší díl. Howgh! ()

majec4

Toto treba fakt brat ako samostatny film. Zo zaciatku ma na tom hnevalo asi vsetko, ale ked som sa odstrihol od toho, ze to ma byt nejake pokracovanie, tak sa mi ten film zacal viac pacit. Aj ked treba uznat aj kritikom, ze to je miestami fakt fraska. Vcera vecer som vsak mal naladu na ten film a uzil som si aj tu "vojnu" medzi opmi a ludmi. Keby ale ludia nasadia hrubu silu, povstanie by asi skoncilo tak rychlo ako zacalo. Zaver to chcelo trosku viac vymakat. A neviem ci to bol zamer, ale tie postavy, hlavne ludske, boli fest nesympaticke. Kazdemu jednemu by som nafackoval. O to viac som drukoval opom. ()

zdeny99

Roku 1983 zemřeli psi a kočky na mor. Nahradily je opice a ty si osvojily vlastnosti lidí. Za osm let v roce 1991 jsou už na takové úrovni, že pracují na ulici, v kadeřnictví či restauraci. To šlo ale až moc rychle! A hlavně jsou velké jako lidi! Lidi si z nich dělají otroky, a to se nelíbí Ceasarovi, jediné mluvící opici. Pomocí telepatie rozpoutá vzpouru opic proti lidem. Ano, pomocí telepatie! Taková blbost! Už to rezoluje k jasnému úpadku ságy o Planetě opic a podle mě se jedná již o zbytečný díl, anebo díl, který se mohl natočit jinak. Prostředky i myšlenky z minulého dílu tu byly. A tak právě onou rozpoutanou vzpourou je tento díl tím nejbrutálnějším z celé ságy o Planetě opic. [3492. hodnocení, 118. komentář, 43%] ()

Heavyman

Když jsem to viděl poprvý asi v 5 letech nemohl jsem spát a bál se, že si opice pro mně příjdou.Postupem času už jsem na to koukal jako na pokračování legendárního snímku.Má to dobrej nápad, ale to zpracování je postavený na hlavu.Ve městě lidí jako šafránu a všude opice v kombinezách, který dobijou svět s klackem v ruce, kde bylo vojsko s tankama a letectvo, přiběhlo jen pár poldů s pistolema.Ten závěr s Césarovým projevem byl, ale povedenej :TOTO JE DEN KDY SE ZROZDILA PLANETA OPIC!!!!!Beru to jako srdcovku. ()

HyneX

skladník: "šéfe mám plnej sklad těch blbejch masek, můžu už to konečně vyhodit?" šéf skladu: "Hele, možná je to škoda, tak natočíme další biják, režírovat to budu třeba já a hrát tam bude... no třeba ty a nějaký tvý kámoši z hospody....." no, takhle to asi nebylo, trochu jsem se inspiroval Djkoma :) už je to fakt asi zbytečný pokračování, ale někdo si prostě nedá říct.. ()

strikeman

Čtvrtý díl se očividně snaží trumfovat v nonsensech nad trojkou, a to poměrně úspěšně:-) Btw: nejúčinnějšími zbraněmi lidí na konci 20. století jsou pušky, samopaly a hlavně obušky, lidé absolutně nerozumí zcela primitivní válečné taktice a nechají se porazit a ovládnout jednou chytrou opicí, která svým intelektuálním pohledem do očí ostatních jim telepaticky vnukne schopnost organizovaného boje. Opice zlikvidují lidstvo a jeho svět za použití převážně sečných a bodných chladných zbraní:-)))))) ()

Andronikos

Dejovo slabé, ale mňa to bavilo. Elektrinou mučeného Caesara mám pred očami už roky a za to film rád zaradím aspoň do priemeru. Navyše trvám na tom (cf. Útek z Planéty opíc), že sága, ktorú tých 5 dielov série predstavuje, nie je v konečnom dôsledku zle vymyslená, hoci od filmu č. 3. dajme tomu trochu nudná. ()

Hapretor

Dvě slova: blbost a nuda. Jediné, co mohlo být na tomto filmu zábavné, bylo snad vzájemné mlácení se komparzistů. A ten proslov na konec - kam se hrabe Fidel Castro! Čím dále, tím hůře! ()

GOREGASM

Takže především hodnotím Battle for the Planet of the apes jako ryzí béčko, a proto je moje hodnocení na první pohled velice velkorysé, na druhou stranu se tady pořád něco děje, což posouvá to celkovou linii dál, lépe řečeno blíže očekávanému rozuzlení a já jsem si v těchto béčkových vodách užíval úžasné nedělní odpoledne... venku bylo pěkně hnusně :-). Opičáci do toho. 50% ()

kkarx

Druhý díl podle mě příběh hezky uzavírá. Lidi zničili svět atomovými bombami a z toho se zrodili zmutované opice a zmutovaní lidé. Třetí díl to tak všechno nějak staví na hlavu a za opice už nemůže atomovka a evoluce ale časová smyčka a tento díl v tomhle směru pokračuje. Minimalistický film oproti kterému druhý díl vypadá jako vysokorozpočtové veledílo. ()

PEZ

Štvrtý diel priamo nadväzuje na predošlý, akurát sa odohráva o 18 rokov neskôr, vtedy vo vzdialenej budúcnosti - v roku 1991. Prvýkrát sa na scéne objavuje Caesar (pôvodne sa volal Milo, ale je logicky vysvetlené, prečo sa tu volá inakšie), prvýkrát máme možnosť často počuť významné "No!". Z tohto pohľadu je Rise of the Planet of the Apes učitým (neoficiálnym) remakom tohto filmu (s jasnými odkazmi na staršie diely), ale iba v hrubom ponímani. V novej verzii sa trošku zmenil dôvod, prečo a ako sa dostali opice k svojmu postaveniu - ten je jednak omnoho uveritelnejší a navyše aj scenár je oveľa prepracovanejší oproti tomuto originálu. Bohužiaľ Conquest of the Planet of the Apes iba dookola variuje útlak a otroctvo opíc na základe rasizmu a navyše veľmi povrchne, tak nejak narýchlo (celý film repetitívne ponúka ten istý typ záberov). Výsledok je slabunký a efekt na diváka neúčinný. Trošku to zamrzí, pretože séria ako taká nebola márna a námet potencial mal. A to som ešte k môjmu dobru videl remastered Bluray verziu, ktorá si zachovala pôvodný depresívnejší záver a drsnejší tón (unrated verzia). 5/10 ()

Kingjiri

I když jde už o čtvrtý pokračování, nebylo to uplně špatný a mělo to něco do sebe. Bavilo mě to o trochu míň, než třetí díl a o něco víc, než druhý díl. Děj je poměrně jednoduchý, ale dá se na to koukat. Sice jsem párkrát během sledování pokukoval na hodiny, kdy že už bude konec, ale i přesto to žádná velká nuda to nebyla. Nejvíc se mi asi líbila závěrečná bitka opice vs. lidi. Nakonec to tedy byla docela sympatická jednohubka s povedenými maskami opičáků za dvě silnější hvězdy. ()

Psycho.R

Tady už se téměř nic neděje. Dějová linie je slabá jako nit a jediné, o co tu jde, je dobrat se k tomu, jak opice dobudou lidský národ. Ale šlo by to o dost líp. Navíc je film strašně tmavej. ()

RajAthen

Jakkoli kvalita nebyla bůhvíjaká, zdá se mi - jako odvážlivci, jenž pronikl až ke dnu - že až tímto snímkem tato série definitivně ztratila poslední zbytky sebeúcty. Aneb příběh o tom, co šlo zmínit několika slovy v původním kultovním filmu. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)