Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Čtvrtá část vědeckofantastické ságy o střetnutí lidí s inteligentními opicemi přímo navazuje na události předchozí části, Útěku z Planety opic. Hlavní postavou snímku je Caesar, syn Cornelia a Ziry, kteří zahynuli v tragickém střetnutí s lidmi. Ze štvance Caesara, jediného skutečně inteligentního opičáka na Zemi, se vinou lidské nenávisti, brutality a nadřazeného pohrdání, stává vůdčí postava rozsáhlé vzpoury, která otřese základy lidské civilizace. (oficiálny text distribútora)

PKD

Přes to všechno, tak nějak nedokáži dáti žádnému ze 4 pokr. méně, než 3 hvězdy. Ať je to sebestupidnější (a svou roli v tom hraje i notná dávka nostalgie) každý z následných filmů, má prostě atmosféru, která mnohdy zachraňuje hodně. Když vypnete mozek, ovšem. A zcela očividně konkrétně tento díl, sloužil jako platforma pro (sice nejslabší z celé trilogie) ale stále nadprůměrnou, Rise of the Planet of the Apes. Což ostatně povrzuje i wikipedie. Mě to tedy tenkráte v kině, silně praštilo do kukadel. I díky motivu použití slova...NE, kdy toto slovo po1. pronesla opice k člověku. Čímž vše začalo. A na které, jsem čekal v kině skoro celý film a už si myslel, že se nedočkám. A vzpoura opic, stejně jako ke konci v Rise of...,stojí pořád za to. Tady neplatí žádné...přináším vám lásku, checht. ()

kaylin

Něco je tu sděleno z rychlíku a je to moc krátké, ale na druhou stranu je zde patrný zajímavý vývoj, který se na Zemi odehrává. Není moc divu, že zrovna tuhle fázi vzali filmaři od začátku, když se vrhli na novou, digitální podobu Planety opic. Přesto se mi i tenhle film série docela zamlouvá, a i když to místy vypadá levně a více je zaměřeno na akci, pořád tu jsou výborné myšlenky. ()

Helo

Achjo... když už, tak se aspoň můžou držet toho, co bylo řečeno v předchozích dílech... kde je pověstné "NE" ? Zřejmě si ho člověk musí říct sám, tkaže: NE! Pokud budu chtít znovu vidět Caesara jak mlátí lidi, tak si pustím Rise of the planet of the apes, protože tohle, to jde mimo... ()

OG_Swifty

No podle těch shit ratingů tady na csfd jsem čekal nějakej shit (i vzhledem k tomu, že ve filmu už nebude nikdo z původních postav), ale nakonec jsem dostal docela dobrej, rychle plynoucí film s opičíma mazlíkama. Stejně jako v prvních dvou filmech byly opice svině a divák fandil lidem, v předchozím a tomhle filmu je to zase naopak a člověk fandí opicím. Škoda, že toho zmrda na konci filmu nekuchli (aspoň ne ve verzi, kterou jsem viděl já). Jinak to bylo dost nadsazený, pominu-li, že opice nosily lidský boty, tak by je policajti z komunistický USA během nepokojů dávno postříleli. ()

Martin741

Dalsia Planet of the Apes sa zacina v USA kde vladne totalita - tusim sa spominal rok 1991.Opice sluzia ludom, az na Caesara, najinteligentnejsiu opicu, ktora si uvedomuje ze je cosi spatne. Kulisy su plane, dialogy otravne, nida suverenne prevlada. A zo vsetkych opic hovori /ovlada rec, niekedy som myslel ze i retoriku/ len Caesar. Skoda za Dobyti planety Opic ide zase hodne vysoko - opice dokonca vo filme otriasli zakladmi ludskej civilizacie. Financne to na seba zarobilo a jak hovorim/pisem, na moje pomery to ide hodne vysoko - mne by stacilo, keby opice ovladli nejake casti statu, pripadne by vypukla v state obcianska vojna - hnusna vojna - kde by ludia tahali za kratsi povraz, lebo by povedzme vo filme zosuroveli vztahy medzi nimi. Stacilo by mi keby v jednom state opice ovladli povedzme mesta a mesta idu do bojov s vidiekom , ktory je stale obyvany ludmi. Ludstvo tejto planety by tam ani nemuselo byt. No ale to su len moje plane uvahy, tvorcovia sa rozhodli pre ludstvo a ja som sa rozhodol pre slaby podpriemer . 20 % ()

Vyhy

Příběhově stále zajímavé, ale špatně uchopitelné, nedomyšlené a nezáživné. Vzpoura na efekt, bez nápadu a dostupného času na rozvoj. Díky uspěchanosti to působilo parodicky a neuceleně. ()

kvasiva

Na legendární první díl toto, ani jiná pokračování nemají. Příjemné pokračování předchozího dílu, které vypráví o opičí revoluci. ()

WolfR

Tak tahle opičí vzpoura se mi líbila mnohem více než minulý přiblblý Útěk z Planety opic, nicméně pořád je to pod průměrem. Opičích dobrodružství už bylo dost, 2 hvězdy. ()

Šimpy

Pár silných okamžiků...."vy lidské stvůry!", "Ale já Vám rozumím, pane McDonalde...", "... i když nejsme lidé, můžeme si dovolit býti lidští..." a jako vžfy skvělý Ricardo Montalban. ()

tom88

Nie je to už taká zábava ako predošlé 3 dieli, ale stále sa to dá zniesť a ja som sa ako tak bavil. Samozrejme to bolo príliš prehnané a nelogické a bohužiaľ to tvorcovia mysleli vážne. Škoda, mohlo sa radšej počkať na kvalitnejší scenár, možno by sa prišlo na niečo originálnejšie ako Dobytie. Tento film už naozaj len čerpá zo slávy predošlých a nemá čo ďalej ponúknuť. Išlo tu o to vytrieskať peniaze aj za cenu pochovania série. 55% ()

filmmovier

Ach jo, tohle teda už fakt nemuseli. Dost dlouho to vypadalo, že to vypnu. Nevypnul jsem to, ale o nic bych nepřišel. Extremní nuda od začátku do konce a nepovedená parodie na první díl. Jediným plusem jsou fakt už jen a jen ty masky. Za * a doufám, že pětka bude lepší. Tohle je tragédie.Škoda. ()

adams89

Poprvé v této filmové sérii hodnotím podprůměrně. Nutno ale dodat, že tento díl si jiné hodnocení nezaslouží ani náhodou! Po skončení předešlého dílu bylo každému diváku jasné, že zřejmě bude pokračování, otázkou jen bylo, jak si s ním scénaristé poradí. Musím uznat, že scénář jisté trhliny má (a že jich na konci filmu tedy je hodně), ale i tak patří k tomu jedinému, co se mi na tomto filmu líbilo. Zajímavé mi třeba přišlo zobrazení Spojených států v budoucnosti jako tvrdý policejní stát. Hlavní postavě, opičáku Caesarovi, sice divák v první polovině filmu fandí, ale to jen do té doby než vyprovokuje povstání všech opic a nesmyslně zvítězí nad nenáviděnými lidskými vězniteli. A právě to povstání je to nejhorší na celém dílu! Tlupy hulákajících goril a šimpanzů s přehledem dobyjí celé město a nezastaví je v tom ani palba sešikovaných vojáků a policistů! Dívat se na tento snímek je vlastně jen ztráta času, takže o nějakém doporučování nemůžu ani mluvit.30% ()

anli

Čtvrtý díl opičí ságy a prakticky stejné schema,aneb vyždímeme z této látky co se dá.Nutno říct,že scénář,ač slabý,pár nápadů má a herci se jej snaží na plátno převést,co nejlépe to jde.Kazí jim to ovšem velmi toporné a vysvětlující dialogy,které se odvolávájí na předešlé díly a cosi dovysvětlují.Výsledek je tragicky a triskní-chvílemi film působí jako slušně-průměrné akční sci-fi a chvílemi jako hloupé sci-fi o ničem.A jako pokračování má opět pachuť něčeho viděného.Prostě nic moc podívaná s pár dobrými okamžiky,vcelku slušně zahraná.Dávám 35% a mlčím. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)