Zranený vojak Konfederácie Inman (Jude Law) sa vracia cez vojnou spustošenú krajinu späť na farmu svojej milovanej Ady (Nicole Kidman) do Cold Mountain. Počas strastiplnej cesty sa stretáva s otrokmi a rebelmi a odráža útoky nepriateľských vojakov i lovcov ľudí. Útrapy však prežíva aj kedysi bezstarostná Ada, ktorá s pomocou tuláčky Ruby (Renée Zellweger) chráni rodinnú farmu pred zdivočenými útočníkmi. Túžba Inmana i Ady po láske v pekle občianskej vojny je silná, no cesta k vytúženému šťastiu sa stáva čoraz spletitejšou. (STV)

Phobia

Strastiplné putování občanskou válkou, které má jediný cíl: aby si Nikolka Děckochlapová a Žid Zákon zatrtkali. Romance nevyhledávám, milostné áchání a tokání mě obvykle nudí a nutí ke stolici, ale čas od času se najdou výjimky, co mě přece jen zaujmou a chytí za srdce. "Cold Mountain" mezi ně patří; má sympatické hrdiny, pěknou výpravu, dobrou hudbu a přesně tu správnou dávku lásky i krutosti, dobra i zla, situací úsměvných i slzopudných, aby to obměkčilo dokonce i mou cynickou, zatvrzelou dušičku. Navzdory chvále nemůžu dát plnou palbu hvězdiček: když jsem předevčírem večer přišla s 45-minutovým zpožděním k TV obrazovce, uvědomila jsem si, že jsem ten film už skutečně před několika lety viděla a pamatuju si z něj takřka kulové. A to se u opravdu výjimečného snímku stát nemůže, takhle dokonale se vykouřit z paměti :-/. 81% A drobná poznámka na závěr: nálepka "mysteriózní" se na CSFD rozhazuje plnými hrstmi filmům, ke kterým obvykle vůbec nepatří, ale když má konečně nějaké opodstatnění (koukání studnou do budoucnosti), tak film mysteriózní není ;-). ()

lesumir

Odyssea Inmana za svojí krásnou Adou je takřka tím nejlepším romanticko-dobrodružným vyprávěním, které jsem za poslední dobu viděl. Opravdová balada nejen pro duši, ale i pro oči. A Renée Zellweger podala ten nejuchvatnější ženský herecký výkon ever forever! ___ Škoda, že You Will Be My Ain True Love nezaznělo víckrát. ()

kinej

Tohle je hollywood jako prase. Ale i tak je to dobrý výpravný film. Minghella vypráví příběh v dobrém tempu a tak poutavě, že i stopáž je OK. A přestože zlatou soškou jménem Oscar pohrdám, tak tady musím uznat, že Renée opravdu zazářila. ()

cheyene

Návrat do Cold Mountain je takový snímek, který jsem viděl pouze jedenkrát a to v době, kdy byl novinkou (nebo maximálně rok starý), a přesto mi utkvěl v paměti natolik silně, že jej směle doporučuji všem, kdo jej ještě neviděli. ()

balone

spoiler: Kdo nevěděl, že umře, přestaňte koukat na filmy, u kterých by si váš mozek nevěděl rady, např. na Hanna Montana, ale tak nebylo to až tak hrozný, pěkná příroda, sexy Jude Law, nesexy Renee Zellweger... Naštvaná domobrana, divně poskakující albín... Co vlastně tomuto filmu chybí? Jo aha, pořádná zápletka. 60% ()

MISSha

Nemilosrdně krutý ale zároveň tak krásný a dojemný snímek o nenaplněné lásce... teprve až po třetím zhlédnutí uděluji plný počet hvězd díky nepopsatelnému pocitu který ve mě Návrat do Cold Mountain vždy zanechal, ten pocit i po třetí stále doznívá. Vše je podpořeno do posledního detailu vypiplanou režií Anthonyho Minghelly, charismatem Jude Lawa, krásou Nicole Kidman, strhujícím výkonem Renée Zellweger a také Natalie Portman, krásnou hudbou a písněmi které jdou ruku v ruce s dech beroucím vizuálem. Je velmi málo filmů kterým bych přála šťastný konec, Návrat do Cold Mountain se k nim směle přiřadí, což filmu odpouštím.V neposlední řadě musím zmínit slova Ady která mě dostala: ''Umím o zemědělství mluvit latinsky,umím číst francouzsky,umím skvěle zašněrovat korzet -perfektně,můžu ti vyjmenovat největší evropské řeky, ale neptej se mě na jména řek v téhle zemi! Umím vyšívat, ale neumím přišít záplatu, umím aranžovat květiny, ale neumím je pěstovat!'' ()

Kass

V Hollywoodu se stalo dobrou tradicí, že každé větší studio musí každoročně vyrukovat se svým zářivým oscarovým kandidátem. V případě Miramaxu se tím čekatelem na vavříny vítězství stala historická freska "Cold Mountain". Privilegiovanému projektu studio zajistilo prvotřídní herecké obsazení, ve kterém jestli se o někom dá říct, že skutečně září, a to na míle daleko, je jí R.Zellweger v roli zdánlivě jednoduché až buranské, ale přitom překvapivě nejisté vesničanky Ruby. Také překvapí, nebo spíš potěší, cameo N.Portman (holt jsem její fanda). Co se týče formální stránky filmu, je bez nadsázky dokonalá. Hlavně exteriéry - prostě krása. Po obsahové stránce už to taková výhra bohužel není. Snímek je po většinu času rozdělený na dvě samostatné dějové linky (1. Inman dezertuje 2. Dvě ženy živoří), které se ale příliš nedoplňují, a každá si naopak spíš žije svým vlastním životem. Je mi jasné, že tvůrci se snažili podat v rámci možností ucelený pohled na dobu války Jihu proti Severu, ale následkem rozdělení filmu se mi stalo, že zatímco při sledování dua Renée - Nicole jsem se docela slušně bavil a předně - příběh mě zajímal, v případě "Jude Law Story" jsem se bohužel trochu nudil. Co dodat závěrem? "Návrat do Cold Mountain" je pěkný film, a speciálně díky R.Zellweger a velmi dobré režii A.Minghelli, si určitě zaslouží aby mu byla věnována dostatečná pozornost, i když se mu (i přes připravenou půdu a ke smutku šéfů Miramaxu) na vysněnou vítěznou metu dosáhnout nakonec nepodařilo. ()

Fiftis

Ak ste videli (alebo dokonca čítali) Juh proti Severu (Odviate vetrom), poznáte ťažkosť Občianskej vojny a naliehavosť utrpenia z "civilnej" strany. Návrat do Cold Mountain sa prezentuje nezvyčajnou drsnosťou scén. Drsnosťou, ktorá je však šikovnou prácou režiséra (a kamery) posúvaná z vizuálnej roviny, do roviny prežívania. Do určitej miery tak násilie neventilujeme, ale zostáva v nás a postupne sa hromadí. Návrat do Cold Mountain je dielo, ktoré sa oplatí vidieť. ()

KlárkaS

Typické drama o lásce. Krásná Nicole Kidman a ještě krásnější Jude Law se strašně milují, ale nemůžou spolu být. Aby byl konec ještě silnější (citové vydírání...), tak hlavního hrdinu zabijou. Slzy spadly, ale to je asi tak všechno. ()

Boogeyman

Ve filmu Tristam Shandy označili úvodní explozi za nezvládnutou fušeřinu, kterou se následně snažili překonat malou petardou. Mne úvodní sekvence naprosto přikovala ke křeslu a ačkoli se oproti začátku celý film nese v uplně jinám duchu, přikovaný jsem seděl dál… a tak strašně doufal ve šťastný konec. ()

salahadin

Čekat dvě hodiny na tak prachmizerně triviální rozuzlení, to je od tvůrců nefér. Ale jde o to, kdo z nás tenhle konec nečekal. Překvapení tedy nulové. K čemu se mám obrátit ted, když je děj vcelku tradičně nalinkovanej? Jasně, atmosféra...přiznávám, ta byla dobrá. Ženské herečky taky vcelku zabodovaly, i když nejde o krásky mého gusta, ale Law svým nemluvným výrazen je docela problém. A ještě větší problém je konec, který už je samoúčelný jako hrom. Nemám vcelku nic velkého na srdci, co bych filmu vytkl, ale ani čím bych ho vyzdvihl. Pouze mnou neznatelně proplul a nezanechal žádnej ocas, je to taková slabounká slivovička v drsné lahvi. Ale že se někomu pětihvězdičkově líbí, to dokážu dobře pochopit. Tak se ptám, jestli jsem ještě náročný divák, nebo ne:) - ale můj naturel tenhle film jednoduše nezkousl v plné kráse, bohužel. ()

Rosaviva

Hvězdně obsazený trhák, který mě příliš nezaujal. Tuctový příběh, který jsem viděla v historických filmech už stokrát a tady to na mě prostě nezapůsobilo. Chemie mezi hlavními postavami prostě nebyla a dle flashbacků jsem ani nepochopila, kdy mezi nimi přeskočila ta pomyslná jiskra. Začne to být o něco zajímavější, jakmile si to odbude ten válečný začátek a pohledy do minulosti a obě dějové linky dospějí do bodu, kdy jsou ve stejné časové rovině. Postavy jsou navíc značně nesympatické (což vám pak ztěžuje fandění, aby se zase našli) a hlavně se chovají šíleně nelogicky, asi jediná sympatická tam byla Ruby. Další velké mínus byla strašná předvídatelnost, když jsem v půlce filmu dokázala odhadnout co se stane a měla jsem pravdu, tak je něco hodně špatně. Délka je navíc značně přemrštěná, zkrátit tak o hodinu by filmu určitě pomohlo. Byla tam ale krásná krajina a soundtrack taky nebyl k zahození. 3* ()

ChewieDC

Poutavý příběh, který má ale několik slabších zdlouhavých míst. Vynikající režie a bezchybní herci včetně těch nejmenších rolí (Natalie Portman). ()

kingik

Konfederační dezertér se vrací na farmu za svojí vysněnou láskou. Konfederační voják Inman dezertuje a vydává se na útrpnou odyseu zpustošeným Jihem do Severní Karolíny. Na farmě v městečku Cold Mountain jej očekává o holé přežití bojující městská dívka Ada. Osiřelá dcera reverenda dokáže barbarství války vzdorovat pouze díky pomoci neomalené horalky Ruby. Působivou historickou fresku natočil velmi zajímavou formou zesnulý Anthony Minghella. Dal si záležet, aby v příběhu bylo zastoupeno vše, co se od takového eposu očekává. Romantické zátiší občas nabourává nějaký vojenský útok a zasněné kamerové snímání zase utne nějaká drsná scéna. Výběr herců je pak zárukou dobrého zážitku. Vyniká každou chvíli někdo jiný, ale Renée Zellweger je zcela nepřehlédnutelná ve své kreaci bodré dívčiny. Vše plyne k tragickému konci a takový už byl život v neutěšené době války. 80% ()

Legas

Milostná chemie mezi Kidmanovou a Lawem nefunguje. Na úvodní bitvu se pěkně kouká, ale žádnou další válečnou vřavu film nenabízí. Je spíš o odoloučení, než o válce samotné. Chvílemi se film hodně vleče, po hodině filmu situaci zachraňuje božská Renée Zellweger, se kterou přichází docela vkusný humor. Kdyby nebylo jí, možná bych si Návrat do Cold Mountain neužil vůbec. ()

Šakal

Když už pro nic jiného, tak min pro Renée Zellweger kydající hnůj se tento snímek určitě oplatí shlédnout. A že se k těm vidlím umí Renée postavit, jen co je pravda :o) Tohle Minghella jednoduše umí. Poctivě převyprávět " veliké příběhy ". Napsáno již bylo myslím vše, tak pouze shrnu již jasné. Brilantní kamera, dechberoucí výprava, výborní Law a Kidman, ale number one je zde pro mě osobně prostořeká Renée, ikdyž je to paradoxně právě její výkon, který trošičku sráží tento snímek. Veškerou pozornost strhává na sebe a vztah mezi Nicole a Judem , tak paradoxně není to, co zde hraje prim. Ještě jedno jméno zde zmíním( byť zde nedostává tolik prostoru ) a to je mladičká Natalie Portman. Před jejím hereckým projevem smekám. Nejsem nijaký cynik, ale nemůžu si odpustit jednu připomínku.....myslím (vím), že to nedokážu Natalie :o( ......jentak si lehnout vedle tebe a " nic nedělat " :o) Na čistých 5* to tentokráte u mě není, nicméně zároveň ( bez mučení ) přiznávám, že po celých 155min jsem se ani na chviličku nenudil a neměl pocit, že by bylo potřeba nějakou scénu krátit, či vystřihnout zcela. Co však sráží v mých očích snímek nejvíce a brání mi si příběh plně vychutnat a dát tudíž plné hodnocení, je přehršel vedlejších postav, díky nimž se příběh tříští na " jednotlivé části " a nepůsobí tolika celistvě. 90% ()

HoneyBunny

Kromě Hodný, zlý a ošklivý se mi nelíbil žádný film z doby, kdy velký americký národ vyvražďoval sám sebe. Když vzpomínám na Cold Mountain, nemůžu si vybavit, že by mě něčím extrémně zaujal v pozitivním smyslu. Naopak 1.) Jude Law se svým maniakálním pohledem rozhodně nepůsobí jako hrdina romantického filmu. 2.) Nepochopím, za co René Z. získala toho Oscara. Pipinu s prořízlou pusou zahraje pomalu každá. To bylo za tu zardoušenou slípku? 3.) Ten hezký obal jen zakrývá prostinký a nijak dějové silný příběh. 4.) Když se v Základním instinktu producírují v nedbalkách Mike Douglas a Sharon Stone, je to v pohodě, protože to do toho filmu pasuje. Svlečené dámy v Cold Mountain působí (alespoň na mě) v tom cudném příběhu dost vulgárně. 5.) Nejvíc mě dostal konec, který jde odhadnout a jde tvrdě na efekt. ()

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (viac)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (viac)

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)