Dotkni sa temnoty a pohltí ťa... Dlho očakávaná štvrtá séria fenomenálneho kriminálneho seriálu sleduje dve problémové policajtky, drsnú Evangeline Navarrovú v podaní boxerskej šampiónky Kali Reisovej a Liz Danversovú v podaní Jodie Fosterovej, držiteľky dvoch Oscarov, troch Zlatých glóbusov a šesťdesiatich ďalších filmových ocenení. Intenzívne vyšetrovanie a pátranie po ôsmich zmiznutých výskumníkoch v zamrznutej a zasneženej aljašskej usadlosti privedie svojráznych vyšetrovateľov na pokraj síl. (HBO Max)

Nataraja

Tak tohle teda nebylo dobrý. Scénář úplně mimo, rozhodně u detektivní série, která by si měla klást za cíl přinést sofistikovanou kriminální, nedej bože psychologickou, zápletku a příběh. Tohle byla strašná slátanina, vycucaná z prstu, nereálná, nepřesvědčivá. Herci se snažili něco zahrát, ale když se snažíte předvést charakterní herectví na blbém scénáři, vyzníte nakonec strašně směšně a amatérsky. Škoda. True Detective to není už ani náhodou. Jo, krajina a výprava taky docela dobrý, ale nakonec k ničemu. ()

hoffo

Čo dodať k Night Country? Jednou vetou: Ohromujúci začiatok, ktorý sa postupne pribúdajúcimi dielmi prepadal, až do ohromného finálneho sklamania. Škoda, lebo po prvej časti, som si myslel, že toto bude vôbec najlepšia séria. Herci, misteriózna atmosféra, miesto, prípad z kategórie Akty X, všetko tomu nasvedčovalo a po prvom diely som bol neskutočne nadšený. Bohužiaľ, stupídnemu príbehu a scénáru, ako aj WTF rozuzleniu, nepomôže ani misteriózna atmosféra, ani dobrí herci ani fakáč v každom druhom slove. Toto je ukážkový príklad toho, že aj z tých najlepších a najdrahších "surovín" sa dá "navariť" blivajz. ()

ambra

Nedávno jsem znovu sjela Martyho a Rusta a musela jsem si nalít čistého vína - lehce nám to zestárlo. A tak tu teď kroutím hlavou nad stížnostmi k Noční krajině ohledně pitvání osobních životů na úkor kriminální linky - to už všichni zapomněli na ty hory plků o Martyho bokovkách a chlastacích úletech? O Rustových výlevech nemluvě... Takže s chutí přidávám hvězdu, abych podpořila něco, co mě většinu stopáže doopravdy zajímalo (a finále pecka!). ()

JohnDark

4. séria: Night Country, USA 2024, H: Jodie Foster, Kali Reis, Fiona Shaw, Finn Bennett, Isabella Star LaBlanc,John Hawkes, Christopher Eccleston, Aka Niviana, Owen McDonnell, Anna Lambe, Joel Montgrand, 60% ()

Argocz

Co si budeme prví série je skoro nepřekonatelná a s rovnávat to s tímto mi přijde trochu blbý. Pokud vezmu tuhle série pouze tuhle série tak je to průměrný krimi seriál s pár lekačkavy. ()

secomarcel odpad!

Všetci ktorí kritizujú , nás , ktorým nestačí že Jodie Foster odvedie profesionálnu prácu, tak si pozrite jej herecký výkon vo filme NYAD, tam nikomu z nás nevadilo, že stárne z gráciou, a Vy všetci, ktorí kritizujete nás , ktorí sme dali odpad tomuto nezmyslu, tak právom zaslúžene, a nemá to nič s genderom, a podobne...........  jednoducho celé od začiatku do konca je hodné jedného videoklipu.  Bezkonkurenčne najhoršia séria a to vo všetkom. Ani horror, ani krimi, záhada, neskutočný mišmaš o ničom.  Chvíľu je to zaujímavé kvôli Aljaške, kde sa to celé odohráva ( ale to si treba pozrieť Fortitude, kto ho nevidel) a to je asi, tak všetko.  Žiadna temná atmosféra, žiadny prekvapivý dej, a stupňovanie napätia, v prvých troch dieloch vo chvíli , kedy by mala vstúpiť do deja filmová muzika , tak hrajú songy piesne a nie málo ( piesne a muziku od skupín a spevákov si popočúvam z archívu kedykoľvek, nie pri sledovaní True detective). Kasting absolútne zlý, herecké výkony slabé , často teatrálne nasilu prehrávané, dialógy hlúpe a nezmyselné , rovnako  dej a zápletka.  Na Rotten tomatoes uznávaní kritici to vynášajú do nebies, čiže mi asi niečo ušlo. Alebo asi im Issa López poslala vianočné darčeky v predstihu, inak tie pozitívne hodnotenia nechápem, lebo podľa mňa  tejto sérii je úplne všetko od začiatku do konca zle. Úplne všetko. ()

Prezdivenka

Nebavilo a dokoukali jsme jen ze setrvačnosti "tak když už to teda máme rozkoukaný ať víme jak to dopadne". První epizoda měla dobře našlápnuto, ale díl od dílu to bylo zbytečně překombinovanější a nudnější. Spousta věcí zůstala nevysvětlena. Poslední díl a odhalení pachetele bylo spíš k smíchu. ()

KarlN

Pokud chcete vidět spoustu podivně obtloustlých a potetovaných žen, jež se neustále objímají a ujišťují jak si rozumí s přírodou, všehomírem a mají se rády, tak směle do toho. Jinak provar času a potenciálu. Mimochodem, ta potetovaná, bizarní policistka naštvaná na celý svět, to je tedy něco...to o co si ve čtvrtém dílu svým dlouhodobým chováním řekla, také dostala... A co už vůbec nechápu, proč do toho šla Jodie Foster. Raději si přečtěte knížku Dobrodružství A. G. Pyma...podobné, ovšem daleko lépe zpracované téma a podstatně lépe strávené chvíle. ()

zitta66

Jodie Foster podala ohromujúci výkon a z Kali Reis sa stala po tejto sérii rocková hviezda. Pozorovanie ich výkonov, mi vyrazilo dych..Táto séria bola pastvou pre oči so zložitými a vrstvenými postavami, napätím, hrôzou, tajomstvom a neuveriteľným posolstvom v jej podstate.Bola to zmes vrážd, mizogýnie, zneužívania, rasizmu, mistérie. Celá séria bola navyše doprevádzaná fantastickým zvukom a hudbou.Issa Lopez nastavila latku poriadne vysoko a bude tažke ju prekonať. IMDb 7.2/10, Rotten Tomatoes  92% ()

Tomxxyy

Děsně negativní, všichni se v městě nenávidí, Aljaska bez denního světla. Podivný příběh. Celé se to vleče. Pěkná nuda. ()

Hexx

Je to za tři, ale hodně jsem se musel přemlouvat, v hloubi duše vím, že si to tři hvězdy nezaslouží... Ale za kartáčkového Spongeboba, co bydlí v ananasu /předcházející jediná sexuální scéna celého seriálu v prvním díle byla cool/ a za skvěle realistické zmrzlé chlápky z výzkumáku dávám o hvězdu navíc. Jinak jsem samozřejmě čekal mnohem víc, něco tomu setsakramentsky chybělo. ()

Chupacabros

To je tak, když máš dobrý nápady,, super herce, dokážeš udělat atmosféru, ale absolutně nevíš, co si s tim všim počít. V poslední epizodě uplně bije do očí, jak se v tom Jodie a Kali plácaji, protože autoři absolutně nezvládli poslední díl a to co tam hrdinky melou fakt stojí za to. Jinak mě to bavilo, akorát poslední hodina seriálu je dost utrpení. ()

XXX99 odpad!

časť piata - bezradnosť tvorcov vrcholí. Už už to vyzerá, že to začína dávať nejaký zmyel a začína ma to baviť, celé sa to po.ebe. Keď už ani herci nevedia, čo vlastne majú hrať - drámu, scifi, krimi, fantasy, thriller - čo potom chudák divák, jakožto ja. A sorry , aby som nezabudol - toto celé si dať v slovenskom dabingu ( just ) myslím, že to je nový druh mentálneho mučenia ()

fcapab

Neměl bych problém s délkou, kdyby to k nečemu bylo. Ale tady nic, nula, nuda, zbytečné. Na tři díly by to bohatě stačilo. Jo a příběh? Pche... Další z řady přeceňovaných. Prostě podprůměr s jednou známou herečkou, písničkou a očividně zaplacenými recenzemi. Stěží ** ()

Theodorich

První dva díly dávaly tušit že by příběh má obrovský potenciál ... až do pátého dílu jsem pořád měl pocit že by to mohlo skvěle gradovat a vyústit ve fakt extrovní závěr. A jak to skončilo? Děs běs. A takový to mělo potenciál. Skvělý námět na super mysteriozní dílko ... a nakonec zklamání fakt velké zklamání. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)