Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Bezmenny

Nazvite ma bláznom alebo čím chcete, mne sa to veľmi páčilo- pesničky, vtípky, akčné scény, výprava. Možno to chcelo lepšiu zápletku ako naháňanie sa za sestrou, ktorá nevie ovládať svoju moc. Až kým....nepríde koniec. Ale tá sestra a to čo stvárala sama na hore- takto nejak si predstavujem Omtose Phellack. Skvelé... ()

Misulka93

Podle mě je Frozen druhá nejlepší Disney pohádka poslední doby :) Druhá hned za Tangled, který měl lepší příběh a hudební doprovody :) Přesto se mi ale líbil příběh, kde se záporák vyklube až v posledních minutách a to takovým způsobem, že bych to v pohádce úplně nečekala. A další pozoruhodností je příběh o sourozeneckém poutu, které se může zdát úplně zamrzlé, ale... :) Zkrátka určitě stojí za to, tuhle pohádku shlédnout :) 4* ()

dj_kure

Dokonalá titulní píseň Let it go mi zní v hlavě už asi 14 dní, perfektní vizuál, zábavné dialogy a hlavně miluju když mě animák dokáže vrátit do dětských let, to je přesně to, co od každého očekávám. Frozen patří mezi těch málo kterým se to povedlo a já zase mohl být hodinu a půl malej kluk :-). Jasnej bůr! 82% ()

Uter123

Nad Frozenom mi visí taký obrovský WTF. Miliardové tržby, tri oskary, pieseň let it go, milióny fanúšikov dožadujúcich sa dvojky. Najmainstremovejší, najpopkultúrnejší a najviac cielený animák na všetky kategórie aký som kedy videl. Čakal som niečo nadčasé nie príbehovú prázdnotu. 65% ()

m.sheila

Vizuálně neskutečnej film. A má dětinská stránka se solidně bavila plus sem si radostně pobrukovala všecky ty chytlavý písničky, no za mě rozhodně plnej počet. Příběh mi v žádným případě nepřišel tak slabej, jak tady u mnohých čtu. Rozhodně nejlepší pohádka, kterou jsem za minulej rok viděla :) ()

lisa.ginmi

Příjemná oddychová pohádka trochu slabší provedením, zato skvostná námětem. Klasické prostředí vyvažují klišé bořící postavy a několik krásných hudebních kousků. Chápu, že je to hloupá námitka, ale místy mě jen opravdu nebetyčně štvalo, jak moc je to zaměřené na dětské publikum, tenhle scénář by unesl i podstatně dospělejší fantasy kabát. Sourozenecký vztah není mezi pohádkami ani zdaleka ohraným námětem a musím říct, že mě obě princezny opravdu potěšily. Charakterově jsou sympatické, uvěřitelné a na jejich osudu vám bude záležet. Hlavně Elsa je jednou z nejlepších postav, na které jsem kdy v animáku natrefila, zbožňuju ji. Ostatní hrají druhé housle, ale ledař Kristof je tak sympatický, jak by měl být. Do role povinné komické vložky se tu vložili zároveň sob i sněhulák, a přestože mě nijak zvlášť nezaujali, nevadili mi. Trochu mě mrzí malá využitost trollů, jejich zpracování mělo něco do sebe. Drobná zklamání rychle vyvanula a zůstala příjemná vzpomínka. Za mě palec nahoru. ()

katu147

Zpracování fantastické, ale musím přihlédnout i na obyčejný děj, který není nic moc zpestřený.. Pro děti samozřejmě okouzlující a dostatečně skvělý. ()

Zombiepod

Ach, či ja len nemám rád tieto uspievané rozprávky. Napriek tomu však prekvapenie. Frozen je nádherná zimná rozprávka s fantastickou atmosférou, plná neokukaných vizuálnych vychytávok dotiahnutých k absolútnej dokonalosti. Ako každá disneyovka pochopiteľne prvotriedna animácia, a zaujímavé postavy (sob Sven vládne), no chýbal tomu trochu plnší a zaujímavejší príbeh, ktorý by film aspoň z časti oddeľoval od typických animákových klišé. Spievalo sa tu pomerne dosť, no skladby boli príjemné a to v tomto prípade prehryznem. Spokojnosť. ()

sWONDER

Frozen je hlavne o nádhernom vizuále, ale v podstate jednoduchého príbehu je sila lásky a ta je tu velká a aj uveritelná. Prijemný, milý, malý muzikál (spočiatku mi častý spev trochu vadil, ale pekné pesničky si ma podmanil) musí potešiť všetkých, čo nemajú srdce z ľadu. Viac takýchto treba. Jednoznačný top "Let it Go" scéna. ()

rottik-cb

Tvůrci Honest trailers to vystihli přesně, Frozen je vlastně takový delší klip k oscarové písni „Let it go“, kterou fakt nedostanete z hlavy. Vizuálně velmi podobné Tangled (pochopitelně), krásná animace i barvy, nicméně narativní linka dost pokulhává a i vtipů a narážek je méně. Naštěstí ale nestihne nudit, takže s přihlédnutím k Olafovi za 4*. „I don’t have a skull. Or bones.“ :D ()

mravec

1. písničky jsou fajn. 2. dělat ze všech zvířat psy je úchylné a přízemní. 3. Krtek a sněhulák je mnohem starší, chytřejší a dojemnější. ale i tak nepochybuju o tom, jak budou příští zimu v améru vypadat všichni sněhuláci... 4. bývalo v těch disneyovkách vždycky tolik tupých klišé?? ()

papadoce

Animácia je perfektná, nasmial som sa ako už dávno nie, ale doteraz som nepochopil tú predimenzovanú spievanú 25 minútovku na začiatku. To sa tie piesne fakt nedali nejak lepšie rozložiť v čase? Po prvej polhodine som normálne uvažoval nad vypnutím. Som rád, že som to nevypol. ()

jadran90

Disney už neví co s vlasy (a teď už i s penězi). Je libo šedivějící Tulačku nebo již šedivou Icewoman? No přece Lociku! Tak vypadá i porovnání filmů. V první půli jsem se kvůli nadbytku písní připadal jako v muzikálu na ledě. Zábavný sněhulák a konečně slovní humor v půli druhé přece jen zlepšily dojem. Vizuální dokonalost nepopírám. Ale nelíbí se mi odfláknutý příběh, kde jsou navíc mužské postavy zbytečně, nebo zbytečně převrátí. Ona zachránila ji. Feministky budou jásat. ()

LosMojmos odpad!

Představme si nejhorší animovaný film, pak ještě několikrát horší a stejně ho tento počin trumfne. Nechápu, že něco tak špatného se stalo tak oblíbeným. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu