Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Mrkvič

Zpívání na začátku filmu by porazilo vola. Kdybych měl příležitost, možná bych u toho usnul a film tak odsoudil. Naštěstí jsem ho viděl celý a mohl se pobavit vystoupením zábavného sněhuláka. Lehoulince nadprůměrná pohádka, u které se ale musí překousnout příšerně infantilní písničky. ()

dvopet

Když vám nejzajímavější postavou v tomto scénáristickém slepenci přijde nemluvící sob (aniž by to tvůrci zamýšleli), je asi něco špatně. ()

Ryuuhei

S odstupem roku, kdy jsem viděl tento oslavovaný film prvně, názor neměním. Ano, dějově je to trochu hloupé (i když skvělých zvratů a víceméně i stěrů je víc než dost), postavy jsou vesměs dobré (Anna je výborná), humor taky fajn, hudebně parádní a taktéž vypadá i celkový požitek. Když se člověk přestane zamýšlet do hloubky a prostě se chce jen bavit, ať už ve smyslu humoru, tak i dramatičtějších částí, kterými to zejména v druhé polovině nešetří, nelze si nějak víc stěžovat. Já jsem osobně spokojen i přesto, že jsem nevěřil v tu přeceňovanost. ()

Lachtaan

Bez tohodle animáku bych se nejspíše nikdy nedostal ke kdysi seriálovému klenotu Once Upon a Time, takže už jen proto musím Frozen vskutku oslavovat. Dneska bych se na něj v repríze už asi s velkou chutí nepodíval, na prvotní zhlédnutí mi ale nesedla jen superpopulární písnička Let It Go, ale vlastně i celistvý příběh, který bývá v animácích poslední doby hlavně příšerně rozuzlen, ne-li je nezáživný a stavěný "na jedno brdo" už od samého začátku. Koho ale napoprvé s Ledovým královstvím Olaf nejednou nerozesmál, že? ()

Wraight1

S přihlédnutím k žánru a cílové skupině musím uznat, že se jedná o velice povedené a zábavné dílo. Jak v poslední době u Disney bývá zvykem, tak se zpívá a zpívá, ale příběh je silný, napínavý a tak se i někdy "uječené" dívčí hlasy dají snést. 3D je pak zajímavým bonbónkem, neboli třešničkou na dobře upečeném dortu. Na Ledové království se tak rád podívám znovu (za nějaký čas). ()

BoncheR

Presne to isté čo Tangled len s inak peknou pesničkou, inak sympatickou teenage hrdinkou, inak krásnym princom a inak vtipnou vedľajšou postavičkou. Nice. 78% ()

elanius

(27/2014) / Zo začiatku to vyzeralo všeliako, hlavne sa docela dosť békalo. Osobne si myslím, že väčšinu divákov muzikálna časť animákov proste nebaví. Pri Frozen som sa trochu zlakol, že sa tu pôjde do extrému, chvalabohu od polky filmu to ustalo. Vyzerá to tak, že dabing bol asi krok vedľa, keďže hudobne to koniec koncov docela ušlo. Diváci chcú hlavne humor. Humor = Olaf. Trefa do čierneho, parádna postavička. Príbehovo jednoznaćný priemer. Ale ten malý snehový týpek si tie 4* teda zaslúži :) 7/10 ()

venison

Na tenhle typ pohádek jsem asi stará.. Příběh neměl dostatečný základ, na kterém by se dalo stavět.. Chvilku jsem tápala nad tím, která postavička je ta hlavní, protože to nebylo zpočátku dostatečně srozumitelně jasné.. Vizuální stránka byla skvělá, zejména výtvory "ledové" královny.. Postavy nemají stabilní charaktery, až na sympatického sněhuláka a prostoduchého soba.. Polovinu děje hrdinové zpívají typické disneysongy, aby protáhli děj alespoň na 1,5 hodiny.. ()

Micro41CZ

Oscar? WTF? Jediná slušná věc na tom filmu byl sněhulák - a ten beztak bude mít určitě za pár let vlastní film, jak je tomu zvykem u nejvýraznějších postav... ()

Kmotr76

Pominuli nepříliš propracovanou a velekýčovitou animaci, veleotravné písničky a nezajímavý příběh, bylo to i celkem koukatelné, s přimhouřeným okem je to vlastně i celkem milé. Každopádně to zachraňuje ne píseň Let It Go, ale přitroublý sněhulák, ne nepodobný oslíkovi ze Shrecka. Ještě se vrátím k animaci, která mi přišla vyloženě odfláknutá. Zvířata i lidé vypadaly celkem dobře, se záběry na město a krajinu už to bylo horší. Prostě nic moc - Disney má na víc. Jinými slovy se bojím, co provede s novými díly Star Wars... ()

anli

Tak se konečně Disney studiu podařilo na plátno přivést pohádku H.CH.Andersena "Sněhová královna" ,o kterou se poměrně dlouho snažilo.A po "Na vlásku" to byla velká výzva a velké očekávání.A jak to dopadlo.Myslím ,že famôzně ,ale jednu malou poznámku si neodpustím.Tak předně je "Ledové království" pokračovatelem té nejlepší Disneyho tradice v tom nejlepším kabátě.Vizualizace ,animace nemá chybu a ledové hrátky jsou prostě úžasné.Scénář je celkem věcný a z pohádky vychází ,ale samozřejmě si jí upravuje po svém a hlavně přidává opět humor ,kterého není nikdy dost.Tentokrát se o něj hlavně starají sob a sněhulák ,ale i hlavním postavám humor nechybí.K příběhu mám trochu onu výtku ,že mu chybí začátek a trochu toho vysvětlování, kdeže se v královské rodině u princezny Elsy vzalo kouzlení (říct ,že se s tím narodila stačí opravdu jen v Americe) a taky v první třetině filmu je děj drobátko rozvleklý,jakoby se místy zastavil a nadechoval.Někomu taky může chybět pořádný padouch ,který tam ale vlastně je ,i když trochu jinak ,než ho známe z většiny pohádek.Je to ono tajemno ,které se skrývá v každém z nás a každý má svou světlou a temnou stranu ,že?Je tu mnoho poselství ,perfektně dávkovaného ,stejně jako mnoho humoru i když ne tolik jako v "Na vlásku".Skutečnou lahůdkou je ovšem vizualizace filmu ,která je opravdu fenomenální a dokonalá.Ledová kouzla ,sníh ,palác ,vše je opravdu dechberoucí ,stejně jako animace všech postav ,včetně soba.Norsko tady čiší z plátna ,jako snad nikdy pře tím a vytváří opravdu dokonalý obraz zimy a zimní krajiny.Písničky jsou nádherné ,není jich zbytečně moc a hudba a zvuk šlapou na jedničku.Opět se povedl i český dabing ,takže opravdu je na co se dívta a vyrostl nám tu další pokračovatel Disneyho tradice ,tedy s onou malou výtkou lépe zpracovat začátek ,ale jinak nemám co bych vytkl.Jen bych ještě zareagoval na tvrzení ,že je tahle pohádka průměrná ,může říct opravdu jen člověk ,který se na pohádky nedívá ,nebo jim nerozumí ,nebo neví ,co to pohádka vlastně je.No i takoví jsou mezi námi.Takže ,když srovnávám s "Na vlásku" ,zůstává "Ledové království" přeci jen o kousek pozadu ,a to kvůli tomu začátku ,takže dávám nádherně ledových 85% a už teď se těším na další Disneyovku.Tak šup, šup pánové a dámy a já jdu zatím pořídit hodně a hodně tvořítek na led. ()

majxik

Po dlouhé době zase animák od Disneye, u kterého mi nevadí písničky :) a příběh taky měl docela pěkný spád aniž by ztratil hlavu a patu. ()

geklon

Minimalistický příběh, klasického Disney střihu, kterému jak jinak, vládne láska (jistěže i písničky). Tentokráte sourozenecká. ()

uiu

Americké dětičky plesají blahem, písnička Let It Go získává Oscara, Frozen se stává jednou z nejoblíbenějších Disneyovek a všechna ta pozlátka kolem mě jaksi míjí. Máme tu příběh o dvou sestrách, které se odcizily, protože jedna z nich je X-Menka. Díky své neovladatelné ledové síle uvrhne zemi do nekonečné sněhové bouře, aby pak své síly mohla najednou ovládat a postavit si ledový zámek, protože vlastně celou dobu šlo jen o to přiznat si, že je jiná a je na to hrdá. Druhá sestra se ji vydá hledat v šatičkách na ramínkách do vánice a několika metrových závějí, aby přitom potkala lásku svého života (o které samozřejmě ještě neví), vtipné vsuvky v podobě soba a sněhuláka potěší ty nejmenší, ale zbytek co? Vracíme se do dob starých disneyovek, kdy se každých 10-15 minut zpívá, aby se vyplnil děj celovečeráku, který by klidně mohl být i 20 minutových seriálem pro děti před spaním. A konečný čin z opravdové lásky není veskutečnosti polibek pravé lásky, ale obětování se pro sestru, která s ní asi 10 let nepromluvila. A pak se není čemu divit, že budu mít radši Dreamworks. ()

Pavlínka9

Bez urážky je to banda dementů :D :D Pošahaný sob :D Ještě šílenější a "dementnější" sněhulák a vidlák v podobě Christopha :) :) Ale bavila jsem se celou dobu :) Dokonce jsem se několikrát zasmála - a to je co říct ;) Je to roztomilý, hodně zpívaný (což mi nevadí) - milý, roztomilý, přeslazený, praštěný a obě princezny (pak královna) jsou fakt kočky :) Celý je to takový skvěle praštěný - hlavně díky sobovi a sněhulákovi :) Je to taková pohádka nepohádka, která oblbla půlku světa a věřím tomu, že to bude pokračovat dál ;) ()

MikyAff

Konečně pohádka, ve které nepřijde nikomu normální, že jakmile se dva potkají a vůbec se neznají, už se chtějí vzít. Jedna z věcí co mi v jiných příbězích už občas leze na nervy a tady se proti tomu zbrojí. Navíc netradičně se zde ukazuje fakt, že jakmile se řekne projev pravé lásky, nemusí to zaručeně znamenat lásku mezi opačným pohlavím. Anna je mi svou až bláznivostí hrozně blízká a ranní scéna, kdy se princezna probudí, jak to doopravdy bývá a ne jako jinde - zcela dokonalá, je naprosto boží. Olaf se Svanem jsou naprosto skvělá dvojka, bez které by tenhle snímek nebyl takový, jaký je. Divák se zasměje i bez nich, ale tahle dvojce je už jen třešnička na dortu. Doplněno o příjemné písničky, které jsou stejně chytlavé jak v originále, tak v dabingu. Skvělá pohádka nejen pro děti. Necítím nohy! Já necítím nohy!! -- To jsou moje nohy. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu