Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Jaki85

Dal bych 4 hvězdy...ale....ale dávám pouze 2,protože pěkné grafické i příběhové zpracování dokázali totálně dojebat zpívanýma dialogama......... ()

vixina

Vždy som bola fanúšikom piesní v rozprávkach (ktoré sú tu famózne), a keď sa k tomu pridajú výborné gagy, hlášky a vtípky, na ktorých sa zasmejem aj ja (!), tak môžem len tlieskať. Jednu hviezdu som ale musela zložiť, pretože príbeh jediný nedopadol tak úspešne ako vyššie menované a bol skôr sklamaním. ()

cien

Na můj vkus se v této pohádce moc zpívá, jako rodinná odreagovačka dobrý, ale Na vlásku je úplně jiný level.. ()

PORTER44

Možná pro některé děti zajímavá pohádka ,ale pro mě osobně nic co by mě na tom zaujalo.Navíc příběh doplňují písně které jsou pro mě nudnou částí,takže pro mě přehlédnutelný animák. ()

Lukas222

Celkovo veľmi vydarený animák, hlavne skrz hudbu a animáciu + vynikajúci SK dabing (asi o triedu nad českým), len mi to trošku pripadá akoby sa natočilo viacero na seba nenaväzujúcich scenárov, ktoré následne niekto podľa nálady prestrihal a pozliepal. Zvraty v deji nie sú ničim podložené a postavy pobiehajú sem a tam bez zjavného cieľa. Ale keď vynechám tieto nedostatky a vypnem mozog, ponúka sa mi solídna zábava. Len škoda že to rýchlo vyšumí. PS. Videl som aj originál EN a musím povedať, že hlavná pieseň filmu v podaní Idiny Menzel je proste špica. ()

matilda33

Šťastná zhoda náhod chcela, aby sa naraz udialo niekoľko inokedy len málo pravdepodobných udalostí: 1) túto rozprávku som si doma pozrela sama, (čo bola oproti neustálemu džavotu detí a zvuku sypajúceho sa lega vítaná zmena), 2) videla som si ju v angličtine a 3) nikto a nič ma po celú dobu nevyrušilo. Výsledkom je, že som si Frozen, úprimne nadšená príbehom, ktorý ma korene kdesi u Andersena, zatiaľ pozrela asi viac krát ako moja dcéra (a tá je už pevne rozhodnutá, kým chce byť na karnevale). Pre mňa jedna z najlepších Disneyoviek, aké som kedy videla - skvelá animácia, krásna hudba, pekný príbeh a štipka nejakej tajnej prísady, ktorá teda u mňa zabrala. ()

lazyman

Skvěle natočený příběh, pohádky mám rád a tato se velmi povedla. S dcerou jsem to skoukl na jeden zátah a nelitoval jsem příjemně stráveného odpoledne. Všem rodinám s dětmi vřele doporučuji - skvělá animace, humor, krásná hudba a písničky, ale zejména roztomilé postavičky. ()

CrazyAn

Dobra atmosfera, spoustu skvelych efektu a akce! Nebylo to sice to nejlepsi od Disney, ale i presto jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 hvezdickami! ()

Kalantana

Kreslené, zábavné, láska, "drama", hudba. Přesně to má mít rodinný film a to také Frozen má. Jednoduchý příběh bez velkých komplikací, u kterého si zazpíváte. Srdce se všem zaraduje, když si Anna vybere toho správného a po filmu máte hezký hřejivý pocit a dobrou náladu. Rozhodně se nejedná o nějaké extra hodnotné dílo, ale to snad nikdo ani nečekal. Splňuje to to, co má a to by všem mělo stačit. Herecké výkony se zde špatně hodnotí :D každopádně doporučuju pustit film v originále a dodat titulky... nejenže si vaše dítka procvičí cizí jazyk, ale vy si to víc užijete, protože dialogy nebudou tak tvrdé. Chytlavý soundtrack si budete prozpěvovat ještě týden potom a myslím, že každý si tenhle film pustí víckrá. Za mě super a stojí za to. ()

AllyMcBeal

Příběh byl předvídatelný a žádná myšlenka měnící svět ve Frozen taky nebyla. Taky spoustu naprosto tuctových animákových písniček. Ale pak tam byli některé momenty (například úvodní písnička, stylizace království), které mi přišli dost na úrovni. To že poznávacím znamením Disneyovek je zpěv od začátku do konce je asi všem jasné, ale ve v téhle pohádce mi to vůbec nevadilo. Takže vlastně lehce podprůměrná pohádka s některými nadprůměrnými prvky. ()

Calvus77

Mě se to líbilo a pětileté dceři jakbysmet, ale nebudu zastírat, že mnoho z děje nepobrala. Řekl bych, že cílová skupina tohoto líbivého animáku jsou týnejdři, respektive spíše holky, ale je to uděláno tak, že je to zkousnutelné i pro děti a rodiny. Je tam veselý (přiblblý) a laskavý sněhulák a milí trolové a přátelský sob a hodně se zpívá, takže čas docela plyne. Ale dějová zápletka je pro malé děti dost složitá a nepřahledná ()

Tomur

Jeden z mála filmu, který mě velice překvapil v letošním roce. Mám raději léto ale animovaní film. Ledové království (Frozen od Disney), mne velice okouzlil nejen dobrým story ale skvělými písněmi. Které jsou překrásné a skvěle zapadají do příběhu. Nejzajímavější jsou v tipne scény a výborné duety. Nemohu neokomentovat skvělí dabing. Jenom nechápu, proč písně mají jiná slova než v originále. Je tady velká podobnost v animované technologie jako na vlásku od Disney ten byl jeden s nejdražších animovaných film. Jedna se též o muzikální film, který je na vysoký úrovni. Jak v příběhu taky v animaci. ()

Merri

První shlédnutí "pěkná pohádka", druhé shlédnutí " pěkné písně" atd, atd.... Pro mě opravdu krásná pohádka s dobrými efekty, nádhernými písněmi, skvělým Olafem a Svenem. Každé další shlédnutí mě v tom jen utvrzuje.Dále Český dabing u mě obstál na výbornou. Co víc si přát než dvě krásné princezny, sněhuláka, kouzla a šťastný konec=) ()

Herrydos

Stále si říkám že na Disneyovky sem už moc starý ale pokaždé když si nějakou pustím vrátím se do dětství o to víc mě překvapilo že Ledové království už není tak rozjuchané jako ty předchozí a snaží se být i vážná o tom jak moc věrohodně se to povedlo tu rozmazávat nebudu ale i tak je to zábavné napěchované skvělými písničkami a zabalené do čarokrásného hávu pro mě jasných 5* a Elzina osudová Let It Go tohle moje hodnocení jen umocňuje dlouho sem se už takhle u Disneyovek nepobavil ()

Saintmalins

Naposledy se mi tak moc líbilo Na vlásku (Tangled). Jsou animáky, kde se mi líbí jenom některé postavy, jako například v Despicable Me neodolatelní minioni. Ale tady snad nebyl nikdo, ke komu bych měl námitky. Samozřejmě vedou Olaf a Sven, ale zbytek je v těsném závěsu a já tleskám. Velice povedená předělávka Sněhové královny. Mělo to smysl, mělo to romantiku, mělo to legraci. Já se smál. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu