Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

brkerez

Daleko lepší než Tangled - uvěřitelnější a dobře napsané reálnější postavy, na mě fungující humor, lehce přeplácaný, ale zajíjmavější a komplexnější příběh, za mě jasných 5* ()

ajaxx

Ani tak, ani tak...asi nejprůměrnější Disney, kterého jsem viděl. Silné momenty jsou někdy až přeslazené, slabých je nepočítaně, ale komediálně to je nenucené a příjemné. Prostě průměr, na víc to bohužel nemá. ()

Royaldell

V mých sedmnácti letech s hrdostí říct,že jsem tenhle film viděla asi 50x je celkem odvaha..Ale mně se to prostě líbí,krucifiksss. ()

Standey

Patrně nejlepší animák jaký jsem doposud viděl. Jen jen velmi málo těch, které mě rozbrečí, ale Frozen má úplně všechno. Zápletku, příběh, vtip, emoce, super hudba a happyend. Krása ()

Honza__St.

Bez diskuze jde o jednu z nejlepších věcí, co u Disneyho spíchli po rozjezdu 21. století, ale ani tak to není ono. Příběh samotný je docela povedený, ale je poznat, že kdyby to udělali někdy v 90. letech, bylo by to násobně lepší. Bez hory vtipných a rádobyvtipných hlášek ve stylu Shreka a podobně by to asi sotva tolik zaujalo. Na první pohled je poznat, že tenhle film je zejména pro holky (což jsou více či méně všechny filmové Disneyovky, co si budem povídat, až na pár výjimek jde o romantické novely v pohádkovém hávu), což by samo o sobě zas tak nevadilo. Jenže tohle dílko se vůbec netají tím, že je už trochu moc feministický (ale za výrok o tom, že je pitomost si někoho vzít po několikadenní známosti, palec nahoru), a někdy - zejména v závěru - to až moc zavání rovnou lesbi incestem, což je možná dobrý námět do nějakého dílka s Dolly Buster a spol., ale na Disneyovku je až příliš za hranou. A pokud jde o titulní píseň, tak naprosto nechápu, co na ní kdo vidí, podle mě je to typická dvoutisícková blbost (o té závěrečné "hit" verzi ani nemluvě). Rozhodně to není špatný film, ale taky to není taková bomba, jaká se z něj dělá, a proti Sněhurce, Růžence, Mauglímu, Ariel, Krásce a zvířeti, Aladdinovi a spol. nemá žádnou šanci. ()

Ratman

Tak nevím, co bych tu měl napsat. Milovala to moje nyní 17 letá dcera, teď moje 6 a 3 leté dcery a zdá se, že to bude mít rád i můj 11 měsíční syn 😀 ()

Bogrant

Veľmi preceňovaná záležitosť. Po tých kasových úspechoch a celkových ohlasoch som čakal podstatne viac. Pekné zimné prostredie, jedna úspešná pesnička, ale chýbalo tomu, okrem deja, i to pravé srdce, čo väčšina iných disneyoviek má. ()

pavelpetr

Dcera byla nadšená. Maminka taky. Já jsem se podíval se zájmem. Ale docela dost se tam zpívá, což ve filmu nemusím. Ale pro děti je to naprosto ideální. Vřele doporučuji pro domácí přehrávání s celou rodinou. ()

KuceraJohny

Zcela bez přehánění je Ledové království jedním z mých nejoblíbenějších animáků. Velkou měrou je to způsobené vztahu, jaký ke snímku mají mé dcery, ale i bez toho se dle mého názoru jedná o velmi povedené dílo. Hudba je perfektní a animace jak by smet. Sice příliš nemusím Elsu, ale všichni ostatní v čele s Annou a Olafem jsou skutečně zábavné a zajímavé charaktery. Děj snímku je prostý a někdy lehce zvláštní, ale na Ledovém království není nejhezčí příběh sám o sobě, ale celkový vizuál. Rozhodně si nemyslím, že by film měl bůhvíjak promakané motivy, ale vyzařuje z něho neskutečné kouzlo, které dokáže ohromit. Ledové království je zkrátka naprosto úžasně vytvořený snímek, který sice lehce brzdí jedna z hlavních postav, ale tolik promakaných detailů co se týče vizuálu, to je prostě nádherné. ()

quokam

Tak tady neni co kritizovat. Naopak. Pribeh jako jeden z mala pohadek reflektuje rovnocennou sourozeneckou lasku. Silu filmu dokumentuje pozice kultu obou sester u detskych divaku a divacek, ktere hrave deklasuji jine disney princezny a hrdinky i deset let po premiere. "Neco" se tu zkratka povedlo.10/10 ()

soukyd33

Poznámka: Po skončení filmu, následuje jedna kratší scéna. Opět jedna krásná animovaná pohádka s dobrým příběhem od Disney. 👍 Co je mocnější síla? Kouzla nebo láska? Film vám hezky uteče. Animace a scény TOP. Soundtrack TOP. (I český zpěv.) Scénář výborný. Postavy velmi povedené a sympatické. Poznámka: Z Elsy se stala pro děti kouzelná postava. Doporučuji, a to hlavně dětem. Hvězdiček 5 ()

Miroslav.Zac

I když mi film znechutila dcera, která si ho pouštěla asi desetkrát týdně, pořád je to nadprůměrný animák, jaký se objeví jen jednou za čas. ()

Clar

Průměrný animák se snahou o poctu starým Disneyovkám (což dokazuje i výborný předfilm). Zároveň ale i se snahou příliš nevybočovat ze současných trendů (humorné postavy sněhuláka a soba), takže výsledkem je trochu paskvil. Dvě vtipné parodující scénky. Jedna na Den poté, když hrdin(k)a zdrhá chodbou před devastujícím mrazem a druhak výbuch dřevěných saní po pádu ze skály. Jinak nic moc. ()

SpanishFairy

Naprostá nádhera! Nejdřív jsem viděla s dabingem 2D, ale já moc dabing nemusím (hlas Elsy mi neseděl), tak jsem šla znova v originálním znění bez titulků 3D. Je to vážně super disneyovka, člověk si zavzpomíná na dětství (90. léta). Co se týče 3D, v pár scénách byl dechberoucí (hlavně ten sníh! ;) ), někdy jsem ale přemýšlela, jestli 3D někam neodešel. Chytlavé písničky, nádherný příběh a skvělý konec (tím myslím převážně netradiční projev pravé lásky), opravdu vtipné a hlavně žádné trapné a nechutné vtipy (jaké si filmy pro děti v poslední době oblíbily). ()

A.l.a.d.a.r.

Tahle skvělá pohádka na mě měla nevídaný účinnek. Tesně po projekci jsem chtěl dát horší čtyřy. Cítil jsem určitý rušivý efekt. Něco mi na tom nesedlo. Jenže po pár dnech se mi to v hlavě rozleželo a prostě nemůžu jinak. Dokonalá animace kterou mám strašně rád už od Na Vlásku. Skvělý Sven a Olaf, plus originální pojetí, mám rád filmy co se vyvíjí jinak než jak si to předpovím na začátku. :-) Nikdo přece nechce omílaný originál pořád dokola. Přišel jsem i na rušivý efekt, byla to kopa hihňajících se děcek a dospělých což poukazuje i na skvěle zvolenou a zpracovanou cílovou skupinu diváků. Prostě Disney umí, má to ta konkurence s nima těžký. :-D Zajímavý komentář :. PanTumnus ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu