Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Vojťas

Víceméně zmršený scénář, přehršle nezajímavých písniček a nepříjemně afektované postavy (Anna, generál s parukou) = čistě dětská podívaná, která nesahá Na vlásku ani po kotníky. 45% jen za Olafa a soba. ()

Streeper

Skvělý příběh, skvělá animace, skvělé písně, skvělé postavy. Jsem z téhle pohádky prostě nadšená. Bylo to vtipné, smutné, hezké, romantické a napínavé. Samozřejmě jsem si našla i svou oblíbenou postavu a je to Olaf. Ten sněhuláček je prostě úžasný stejně jako zbytek pohádky. ()

Elyssea

Milé, ale plytké. Začátek vypadá slibně, ale jakmile Elsa zapěje Let It Go příběh zamrzne na místě. Anna s Kristoffem nejsou dostatečně zajímavý pár, aby si získali výrazné sympatie. Tím, že mají tolik prostoru film utrpěl. Příběh Elsy nabízí zajímavější témata, jen mít odvahu se toho chopit. Takhle jakékoli vážněji znějící linie zůstávají nedořešeny (Elsa a její vztah s rodiči, odkud se vzala její moc...), aby byly nahrazeny pitomým plot-twistem (Hansova otočka o 360 stupňů je příliš zázračná i na pohádku od Disneyho). Je mi až líto toho nevyužitého potenciálu. Ledové království tak zůstane pohádkou, která se z mysli vypaří rychleji než Olaf na Sahaře. ()

Rocky88

Příliš mnoho povyku pro skoro nic. Ne že by byl Frozen vyloženě špatný, ale chybí mu pořádný příběh, živé prostředí, kvalitnější humor (koneckonců ty dvě vtipné chvíle připravil sněhulda Olaf). A vůbec tomu chybí jiskra, aby z toho nebyl jenom další průměrák, který stačí vidět jen jednou v životě. ()

Nach

O maličko slabší, než Na vlásku, ale i tak super rodinný film pro celou rodinu. Hudba je překrásná, animace místy až dojemná, scénář vymazlený a atmosféra pohádková. Dokáži si živě představit, že se z tohoto disneyho snímku stane trvalka, která se bude vysílat každý rok na vánoce. A víte co? Ta představa se mi fakt líbí. 80% ()

Attta

Fajné, co? :) Upřímně seru na to, že je mi třiadvacet a že to bylo předvídatelné a kdo ví co všechno. Bavil jsem se u toho perfektně a atmosféru to mělo taky pěknou. Co víc od pohádky pro děcka chcete? :) PS: Sěhulák mě bavil, jak už dlouho žádná vedlejší pohádková postava. PPS: Co mě překvapilo nejvíce, že mi vůbec nevadily ani ty muzikálové vsuvky, protože hudba byla úžasná (alespoň ve většině případů). ()

joker.george

Nakonec si Frozen tu třetí hvězdičku přece jen vybojoval, ale bylo to o kousek. S příběhem jako takovým jsem neměl problém, ale jeho zpracování už bylo horší. Šlo poznat, že tvůrci nápady měli, ale místo toho, aby na nich zapracovali, to vypadalo, že se je rozhodli uskutečnit okamžitě. Písničky mě po většinu času štvaly a působily divně, ale ještě horší bylo nemožné chování postav, Olaf měl pár dobrých momentů, ale nevadilo by mi, kdyby ho úplně vynechali. A za nejlepší ze snímku považuji hrátky s ledem a nejsem si jistý, jestli zrovna tímhle se chtěl snímek primárně chlubit... ()

BarryLyndon

Bezezbytku to povrzuje zkazky, že Hollywood dnes protlačí divákům při řádné kampani sebevětší shit, pokud je namíchaný z potřebných ingrediencí. Tady je 0% originality, 0% zapamatovatelných písní (u muzikálu docela problém) a 100% recyklovaného. Absolutně nechápu ten humbuk a nadšení malých klacků po celém světě. PS pohádky i ve svém věku a pohlaví fakt můžu, tak to není brek postaršího hatera. Hodně zamrzí, že to chytlo pravděpodobně nejnákladnější dabingovo-muzikální českou produkci za posledních 10 let, konkurenci to má snad do minulosti až ve Lvím Králi? Ale tohle prostě není víc jak za 2/10 ()

cariada

Celovečerní anime nemám rád a nekoukám na něj. Na tohle jsem se díval s dcerou a musím říct, že se to docela nechalo, ale jednou to naprosto stačilo. ()

dubinak

Asi nejkrásnější Disney animák za posledních pár let. I když těm animákům moc nedám, rozhodla jsem se, že tyto Vánoce to trochu napravím a začala jsme tou nejočekávanější. Příběh má velice nezvyklý a originální průběh. Občas panuje lehká zmatenost v zápletkách, ale postavy jsou výborné všechny a jednotlivé gagy jsou vtipné tím způsobem, že se směju nahlas. Měla jsem trochu strach z toho zpívání, ale nakonec to nějak vyšumělo a vlastně mi žádná písnička ani nevadila. Známé Let It Go jsem znala narozdíl od snímku už půl roku dopředu. Velice odpočinková záležitost. Zvlášť v tomto období. ()

C0r0ner

Marketingově je to asi nejúspěšnější animovaný film vůbec. Čím si to zasloužil, nevím. Sice je to úžasně udělané, vtipné a nenudící, ale scénář je tak nějak plytký a nijaký. Ano, jsem rozmazlený Pixary, ale přece jenom očekávám něco víc než jenom stokrát ohraný děj, který nemá jediný over the top moment. 75% ()

danecek24

71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - cena (1) - *Nejlepší animovaný film + nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - „Let It Go” - hudba a text Kristen Anderson Lopez a Robert Lopez ()

campix

Letošní velmi slabý rok pro animované filmy si pro sebe po dlouhé době utrhl Walt Disney se svým Frozen. Naprosto průměrný animovaný film ve kterém najdete vše z příručky Animované filmy pro začátečníky a není tedy překvapením, že to funguje. Děti budou nadšené a ani dospělí by neměli být pohoršení. Klasické animované řemeslo plné vtipných postav a krásných písniček. Docela mě překvapilo i jak dokáže být animovaný film pro děti po většinu času temný, což rozhodně není na škodu. Bohužel je tady vidět, jak je letošní rok na animované filmy strašlivě slabý, když i vyloženě průměrný film tohoto žánru dokáže být tím nejlepším. ()

Sammya

Sice moc nevím, jak se to mělo nechat inspirovat Sněhovou královnou od Andersena, jak to píšou v závěrečných titulkách, protože tu pohádku znám a s touhle to má společného tak maximálně ženskou postavu s mocí nad ledem, ale sama o sobě se mi Frozen opravdu moc líbilo. Obsahuje klasické pohádkové elementy, jako že pravou lásku člověk musí chvíli poznávat, že rodina je víc než jakákoli jiná zlá moc atd. Myslim, že nejradši jsem měla Kristoffa, byl tak správně cynickej, k Anně vytvářel skvělý protipól, ta byla až nesnesitelně optimistická. Písničky skrz celý film se daly čekat, nejsou všechny tak chytlavé jako třeba ty v Tangled, ale titulní hit Let It Go je výborný a rozhodně ho z hlavy jen tak nedostanu. Samozřejmě musím zmínit sněhuláka Olafa, který mi přišel lehce zhulený :D ()

asinus

Zatímco v Tangled korunovaly roztomilé vtipy a postavy pěkný pohádkový příběh, tady nebýt sněhuláka Olafa, byla by to skoro splácanina bez extra vyčnívajícího momentu. Ale pořád funguje disneyovský půvab v tom lepším slova smyslu, zábavná akce i krásné obrázky vedou k pokušení pustit si to někdy zas. ()

Pajky3

Povedená pohádka, ve které jak už to tak bývá zvykem, jsou nejvtipnější vedlejší postavy. Sněhulák Olaf rozhodně má své kouzlo, které mu nejde upřít. Jen nevím proč se znovu zvíře chová jako pes, tady je to sob. V Na vlásku to byl kůň a díky tomu přijde, že opakovaný vtip už přestává být vtipem a sob mě tolik nebavil. Podíval jsem se na to rád, líbilo se mi to, ale určitě to není dokonalé. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu