Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

HERGImanCZ

Nejlepší animovaný muzikál za posledních pár let! Samozřejmě to platí pouze pro originální znění. I po čtyřech letech se mi v hlavě vybaví většina písniček. Příběh staví na vztahu dvou sester, což funguje naprosto skvěle. Navíc neobsahuje příliš mnoho klasických Disneyho klišé. Celkově ve vás vyvolá mnoho emocí, ať už je to dojetí, kterému se opravdu nevyhnete, nebo smích. Na filmu bych těžko hledal nějaké chyby, proto je mé hodnocení naprosto jasné. ()

Ondr0n

S Frozen mám dva velké problémy. První je, že moc nemusím muzikály a druhý je animace. Ta je sice pekelně drahá, ale umělecké zpracování mi přijde absolutně nezajímavé a příběh to vykompenzovat nedokáže. ()

Mkartaylas56

Ale jo, po letech jsem se znovu podíval na tuto megaúspěšnou Disneyovku a na to, jak se mi to tehdy nelíbilo, tak dned můžu říct, že je to úplně v pohodě. Určitě je pravda a škoda, že je Frozen prakticky 100% mířené na děti a že se tvůrci vůbec neodvázali a celý film je předvídatelný a je z něj strašně cítit šablona. Plus mi to připadalo kupodivu až moc krátké a ve dvojce bych tudíž ocenil delší stopáž a možná i větší zaměření na odhalování světa Frozen, protože možností nabízí určitě spoustu. Jinak ale abych zmínil i pozitiva, tak film disponuje (podle očekávání) krásnou animací, výborným soundtrackem a i celkem fajn postavami a příběhem a i když ty poslední dvě věci jsou vesměs doprovázené klišém, tak alespoň skvěle fungovali a neberu je jako negativum. Takže ve výsledku mě Frozen při mém druhém shlédnutí potěšilo a pokud příště tvůrci dostanou více prostoru na budování světa a nezapomenou na kvality prvního dílu, tak si myslím, že by k nám do kin v listopadu mohl dorazit velmi povedený animák. No uvidíme. 65% ()

MERKATtv

Tento film je extrémne overrated... Príbeh je fajn ale nie je to tak svetoborné aby to bolo šesť rokov (šesť!!!) všade. Zbytočné motivačné citáty na zahriatie srdiečka. Veľké plus tohto filmu je zvrat ktorý som fakt nečakal a zlepšil mi zážitok z filmu. Je to skvelé pre deti a pre starších je to fajn film na pozretie. Pesničky sú fakt chytľavé a po pár rokoch otravné... ()

SONY_

Animace snímku je úžasná až kouzelná a ani mi z toho sněhu není zima. S Olafem jsem se vždy krásně pobavil, s Elsou jsme si postavili zámek z ledu, svezl jsem se na sobovi a nechal jsem si poradit od expertů na lásku. No, Arendelle jsem už navštívil a musím se ještě zajet podívat do Kradákova, zní to zajímavě. /90%/ ()

joelly01

MiniMe na to zrovna kouka. Asi po devetsetosmdesatseste. A nejmin jeste jednou tolik na to cumakovat bude. A ted skoncila "Let it go" a ja mam slzy v ocich. Asi po devetsetosmdesatseste. A nejmin jeste jednou tolik budu natahovat pri dalsim sledovani. Ale jinak, co si budem, docela prumer. Je spousta lepsich disneyovek. Nas (tedy hlavne MiniMe) ceka pristi rok na jare Ledove kralovstvi show na lede, v lete muzikal v Hamburku a v roce 2025 DLP (mela by byt dokoncena Arendell area). No, tak kdo je tady nejlepsi matka, he? A to jsem jeste prodala levou ledvinu a mlade ma jak tymovy tak i individualni tenisovy trenink! ()

hrumsrt

Kdo by čekal, že jedním z nejlepších filmů roku a nejkultovnějších filmů dekády bude animák, natož pak od jen z Disneyho produkce.. Už skoro není téma, které animační studio je na vrcholu a Pixar několik let po sobě ukazuje, že je v uchopení tohohle způsobu vyprávění na světelné roky dále než nic netušící konkurence.. Ovšem Ledové království ve mě zanechalo něco, k čemu se rád vrátím. Nejde pořád o film s takovým přesahem, nýbrž o poctivou zábavu, ale tentokrát jakoby tvůrci více vsadili na postavy a vztahy mezi nimi.. Animací vám sice tohle studio už řadu let servíruje totéž a pro nějakou revoluci si musíte jít jinam, jelikož zde se jede, co funguje. Ovšem Disney se pokouší trošku si pohrát s žánry a prvky, které do svého díla propíše. Proto nejde jen o ledajaký další kreslený biják pro děti (no teda ano ale..), nýbrž o vyprávění příběhu dvou sester, které i přes nešťastné osudy i nadále touží býti jedna s druhou.. V hlavních rolí tak máme princezny Annu a Elsu, která je každá odlišná i přesto po jak moc podobném touží.. Jsem team Anna jednoznačně a i když my je celá Elsyina mytologie a motivace sympatickou, přesto přirozenější je hnědovláska.. I z hlediska mužských hrdinů je na co koukat, i když překvapivě táhnou spíše ti další tvorové, tedy ikonický sněhulák Olaf a sob Sven, kteří si myslím, že pro mladší diváky fungují nejlépe, ale i mně přišli určitě nejzábavnější... Jde o známý příběh o "sněhovém království/ královně", ale hodně ho pozdvihují samotné charaktery a jejich samostatný vývoj.. I když bych kdysi tvrdil, jak mě zpěv v dramatických filmech vadí a skutečně byla doba, kdy jsem jako malý nemohl vystát muzikální čísla Lvího krále, tak postupně jakoby mi to šlo po chuti více a více.. A třeba právě zde ve Frozen, jsou prakticky všechny hudební vložky (jen když se do toho opře právě Olaf, tak to drhne) famózní! No a tady se navíc podařilo nastolit extrémně silný český ekvivalent.. Ano "Let it go" a "Najednou" ten význam a především tematický doprovod se celkem míjí, ale když to Monika Absolonová jako Elsa rozpálí, je to zkrátka magické a extrémně silné.. Vůbec tady český dabing odvádí kus práce a sedí i v dětských rolích, kdy pěvecké kousky taktéž nestrádají na svoje starší kolegy... Roztomilá podívaná, která si umí dobře pohrát s napětím, a i když to musí po tolikáté rozklíčovat "pravá láska", snad jste někdo u disneyovky nečekal něco jiného.. Ovšem věřte, že tentokrát se i ty emancipované ženy dočkají, což je patrně nejhezčí myšlenka celého vyprávění.. Chápu, že v dospělé roli to lze snadno nenávidět, zvlášť když bylo období, kdy dětičky chtěly Ledové království pořád dokola a hádaly se, kdo z nich je Anna anebo Elsa. Ovšem takovou energii nemá kdejaký film! Tedy i  přesto, že jde o takovou "krákorárnu pro holky" je Ledové království patrně nejlepší Disneyovkou od dob Lvího krále a to už je panečku let.. So, let it snow! 90% ()

Joe16210

Nádherné a vtipné. Hlavně chválím české písničky, které daly celému filmu lepší nádech... Taktéž český dabing byl odvedený na jedničku. ()

Persephone9

Ty VOLE!!!!!!!!! Zimomriavky, obhrýzané nechty, hudba, tá HUDBA N.E.S.K.U.T.O.Č.N.Á !!!!!!!! Príbeh výnimočný, by som dala 10 hviezdičiek keby ich toľko bolo. ()

Hjuud

Docela příjemná pohádka, která neurazí. Možná moc zpěvu, třeba na úkor legračního sněhuláka. Ale uteklo to a bylo to příjemné. ()

voldemorf

Logika v návaznosti mezi jednotlivými scénami občas trochu pokulhávala, ale tvůrci vsadili spíše na humor, což se jim vyplatilo. Písničky se docela vydařily a i přes fádnost děje jsem se po celou dobu bavila. Prostě správná disneyovka, s potřebnou dávkou vtipu, roztomilosti a dojetí. ()

brzozin

Po úspěchu krásné disneyovky Na vlásku se logicky dostavil pokus o Lociku II. v zimní verzi. Snaha udělat klasickou severskou pohádku, ve které by nefiguroval Santa, létající sobi či nějaký jiný nechutně zkomercializovaný vánoční symbol, je určitě chvályhodná. Místo toho tu máme sněhuláka Olafa, který se těší na léto, soba Svena, který se chová jako potrhlé štěně a roztomilé troly, kteří se maskují jako kameny. Nicméně to je všechno. Navíc mám dojem, jako by tvůrci Na vlásku doslova vykradli. Olaf = chameleon Pacsal, Sven = kůň Maximus atd. Jen místo letních zvířat jsou tu zvířata zimní. Zbytek stojí za prd. Docela by mě zajímalo, který dement psal scénář. To je asi nejslabší prvek celého filmu. Naprosto totiž postrádá logiku. Dějově to pak absolutně nedrží po kupě. Ve filmu postavy chodí sem a tam, cosi říkají, ale nic z toho nemá logiku ani nějakou elementární posloupnost příčina - následek. Jedni jdou do hor, druzí z hor, Elza si postaví ledový palác a pak v něm stráví odhadem jedno odpoledne, ale logiku to nemá. Hlavně mě překvapilo, že tu nenajdeme v podstatě žádnou vyloženě zápornou postavu. Chybí úplně klasické pohádkové schéma dobro x zlo. To může v hlavičkách malých dětí vyvolat těžký zmatek. Moje malá dcerka se mě při odchodu z kina zeptala: "Tati, a kdo tam byl vlastně ten zlý?" Spíš bych řekl, že film je plný postav trpících těžkou schízou. Elza, která zaklela celou zem, aniž by to vůbec tušila, je hodná nebo zlá? To má být parodie na ledovou královnu? Prostě nic, co bych si představoval jako schéma, které by bylo vhodné pro malé děti. Protože těm je tenhle film určen. Rozhodně to nebude rodinná komedie, u které se pobaví i dospělí. Pro přemýšlivější lidi je tam totiž až moc logických seků ve scénáři, neúměrně mnoho křečovitosti v dějové lince a až příliš mnoho plochých a nudných písniček. A víte, co mě nejvíc dožralo? Trailerová scénka s Olafem a Svenem, v podstatě jediná opravdu vtipná věc na celém tomhle filmu, kvůli které jsem na to šel, ta tam vůbec nebyla. Nebo že bych u toho na chvíli usnul? Ani bych se nedivil. ()

Wooke

Zatiaľ rozprávka roka(asi) pre mňa. Znova som si vedomý toho, že je to hlavne kvôli ženským hrdinkám, ktorým, keby som bol rozprávkovou postavičkou, určite podľahnem. Taktiež milý snehuliak určite bude patriť k tom zabávačom, aj keď ja som si ho moc nevšímal. "Ruské" prostredie bolo celkom fajn, taktiež piesne sa mi páčili. No celkovo, síce pripomínajúce Na vlásku, ale niečim predsa iné a krásne. ()

BadAs

pro mne absolutní vrchol mezi animáky,velký epický animák s humorem co neurazí a scenami které si zapamatujete sakra dlouho a že těchto silných momentu je tu opravdu hodně .-)...s filmu čiší láska,střídaji se milé srdečné momenty s velkými epickými momenty při kterých se vám srdce rozbuší .-)...film velmi překvapuje a je těžké odhadnout co se vubec bude dít protože vše je nakonec fakt jinak než se může zdát a to vede k tomu že nic neřešíte a příbeh mne pohltil a ja si jej užil na plný pecky,,překrásná pohádka co nenecha oko suché,s krasnými poselstvími lásky ktere je na rovinu inspirujicí ...mezi animaky je tohle veledilo a ja chci tohle zařadit do desítky nej .-) obě sestry jsou velmi simpatické,kraSNÉ a milé.-) i když silné tak velmi jemne a roztomilé normalně sem roztal při pohledu na tyhle krasky a jejich laskavé a ztatečné chování .-) horal kristoff je samotář co ho vychovaly trolové je sverazný ale velmi milí .-) všude ho doprovází sob který mu je nejlepším přítelem ,kriss ma velmi dobre srdce .-) a pak je tu snehulák olaff který hlavní hrdiny provazí celým filmem : olafa povazuju za uplne nejvíc užasnou postavu ve filmu je zkrátka boží a humorné sceny s ním nemají konce .-) .-DD ja mám svůj vlastní sněžící mrak .-DDDD desítka nej a jestli ne tak tenhle film má čestné jedenacté místo .-) a obzvlast bych vizdvihnul muzikální stránku tohle je první film kde muzikalnost není otravná ale čarokrasna o proti na vlásku ma tohle uzasne krasné melodie a vzkutku krasné texty ktere nejsou ani v nejmensím povrchní .-) muzikalnost doprovazí nadherná vizualní stránka a silne emoce ktere přímo čiší ze vseho .-) pro mne je nej utěk elsi a jeji ztvoření sveho palace epické,velkolepe nadherne že ani pán prstenů by se nemusel stydet by naopak .-) ()

PAVLIS

Pokud se necháte jen trochu unést, budete odcházet na konci s pozitivním pocitem. Sněhulák Olaf dělá Království stejnou medvědí službu jako Době ledové veverka nebo Na vlásku kůň a příběh zaujmout dokáže, ač mu klišé nejsou cizí. Škoda, že Olaf nedostal víc prostoru. Co mě ale hodně iritovalo, tak to byly muzikální vložky. Obecně nic proti nim, bohužel málokdy v pohádce za něco stojí, tak jak je toho důkazem i Ledové království. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu