James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

HenryIvan

Bond úplne všetko zdemoloval. Viem, že to robí v každom filme, ale v tomto to rozbalil. V niektorých momentoch mi tento film prišiel ako ďalší akčný film (akých sú tucty) a nie film čo má 23 predchodcov. V niečom bol predsa len iný a v tom, že po prvý krát som videl ako sa 007 fakt bojí o svoju bond girl BTW(ona je fakt kus). Sonudtrack som počul ešte pred zhliadnutím filmu a musím konštatovať, že tam sedí. Waltz bol opäť geniálny vo svojej naivne pôvabenej krutosti akú predviedol v Nehanebných bastardoch. Bola to priemerne dobrá bondovka. ()

Stíba

Všechny Craigovy Bondovky (a překvapivě i poté co na režisérkou židli opět usedl Sam Mendes) se od sebe liší více než jakékoliv díly před ním a tak chápu ty rozporuplné reakce. Spectre opět výrazně zasahuje do zažitých bondovských standardů a mnohé nabourává, čímž někoho nadchne, větší část ale asi spíš mírně či více naštve. Mě rozhodně neurazil ale po Quantum of Solace je to pro mě asi Craigova nejslabší Bondovka, jelikož někakých wau scén, šarmu i toho co pro mě dělá Bonda Bodem tu bylo méně než bych si přál. ()

Torgal

Mendes mal v ruke všetky esá - skvelých profesionálov pred i za kamerou, masívny rozpočet, v príbehu návrat legendárneho bondovského záporáka a očakávania našponované skvelým Skyfallom. A vypadol z neho nezáživný priemer ťahaný nahor predovšetkým tými šialenými prachmi, ktoré zhltol. Mexický úvod je síce úžasný, no potom sa len presúvame medzi vyprázdnenými lokáciami a sterilnými dialógmi i akciou (negatívny vrchol v tomto ohľade drží automobilová naháňačka v Ríme, pri ktorej sa v ľudoprázdnom meste autá ani neťuknú). Čo sa príbehu týka, ten ma zas sklamal tým ako strašne jednoducho odpinkal celú organizáciu Spectre aj s jej šéfom. Zrejme sa tu hralo na bondovskú atmosféru, tá však na mňa dýchla len minimálne. Najhoršia craigovka. 6+/10 ()

Kingjiri

Na jednu stranu je fajn, že se Spectre snaží ukázat Bonda i jinak, než jako sukníčkáře, kterej svý osobní věcí neřeší a jeho náplní života je působit ve službách jejího veličenstva, jenže Bondova vyměklost dosahuje s blížícím se závěrem takovejch rozměrů, že ho nelze brát vážně. Ale problémů je víc - Bautistův zabiják zařve příliš brzo, schopnej Waltz dostává málo prostoru a na to, že je Spectre snad nejmocnější zločineckou organizací, je akce dost málo, resp. Bondovi jde po krku podezřele málo lidí. Naopak by se dalo spoustu neakčních scén vystříhat. Potenciál byl a moh se slušně vyždímat střídmější stopáží (dvě hodiny by bohatě stačily), většim angažmá pro Waltze a přidánim (nápaditějších) akčních scén. Za pěknou výpravu a povedenej úvod tři silnější hvězdy. ()

Whitebeard

Ano, stále se to dá slupnout jako malina. Ale pamatuju ten wow přiblblej výraz po prvním novodobým Bondovi Casino Royal. Od té doby tu je rok co rok další díl. Další zloduch. Poté organizace. Poté vlastně zločinecká megaorganizace. Každej další záporák musí být o něco zápornější, než ten předchozí. Ideálně šéf předchozího šéfa. A Bond je kosí jednoho po druhym. A někde po cestě už to začíná být nuda, protože jednotlivý filmy začnou splývat dohromady. Co se týče další neméně důležité věci, Bond girl je pro mě asi nejhorší z posledních čtyř dílů. Taková uťáplá holčička, sexappeal nikde. Někdo vybíral, vybíral, až přebral. Celkově bych Spectre řadil za Casino Royal. Ale co si z něj budu pamatovat za rok, to je zase otázka. 4 s hodně velkým mínusem, už to začíná upadat do průměru. ()

Jajar

Vypjaté psychologické drama. Fakt skvěle natočené (i když trochu únavné), ale položme si otázku. Chceme od Jamese Bonda zrovna tohle? ()

Jakubik

S Bondem v podání Craiga je to jako na houpačce. Jeden díl je dobrej a další zase mizernej. Začalo to Casino Roayale kterej se mi líbil. Pak přišlo Quantum který nebylo nic moc a pak zase super Skyfall. No a Spectre je zase někde dole. Dalo by se říci, že ve Spectre toho postrádám asi nejvíce. V každém odvětví by se dalo něco najít. Mizerná a absolutně nechytlavá úvodní písnička. Zbytek soundtracku je taky snad někde schovaný, akce je mizerná neboť chybí klasickej nadhled a nějaká ta bondovská frajeřina. Napětí tu není skoro žádný. Bond girls v posledních dílech snad našli u popelnic. No zkrátka jasna by se dalo napsat, že je to průser. Doufám, že příštího Bonda natočí někdo jinej než Mandes (a to ho mám hodně rád) a, že se zase Bond vrátí do starejch kolejí, kdy jezdil autem pod vodou nebo se projížděl tankem po ulicích Petrohradu. Jóóóó to byly časy… ()

Critic

Je to sice místy trochu trapně přeexponované (i na Bondovku), ale já mám prostě pro tyhle filmy slabost. Léa Seydoux = hvězda navíc. ()

DAPDO

Nebudu se dlouze rozepisovat. Až do včerejška pro mě byly nejlepší Bondovky s Connerym. Spectre to změnil. Předchozí tři filmy s Craigem nebyly špatný, ale prostě mi tam něco vadilo a chybělo. Spectre začal parádním úvodním songem, parádní úvodní scénou z Mexika, které nechybělo nic a nesl se v podobným duchu až do konce. Protože nejsem takovej velkej fanoušek 007, tak mi chvílema unikaly některý odkazy z minulosti, ale to mi nic neubralo na dobré podívané plné akce. Určitě nejlepší Bondovka s Craigem ! ()

KafuR

Problémem Bonda je to, že je již natolik spoutaný svým klasickým schématem, které daný subžánr musí splňovat, že na moment překvapení již jaksi moc prostoru nezbývá a experimentovat se může jen se záporáky. Další etuda se zkratkou 007 tak navnadí úvodní scénkou a vcelku již ostříleného hlavního představitele konfrontuje s kámošem z minulosti ve dvouapůlhodinové přehlídce akce, honiček a nezbytných dialogů, které z filmu nudu rozhodně nedělají, ale zároveň nedisponují ničím hodným zapamatování. ()

PEZ

Je veľmi pravdepodobné, že po druhom pozretí pôjdem na triezvejšie 4*. No kino-projekcia ma opojila a dojem po prvom pozretí mi nedovoluje dať iné ako plné hodnotenie. Skúsim nie príliš obsiahlo vysvetliť prečo. Už prvá scéna je jeden krásne dlhý záber. V skutočnosti je to dobre urobený trik (je to "len" zostrih pár dlhých záberov), no efekt to má poriadny. Je to ukážka toho, ako sa bondovská séria od Casino Royale posunula o level vyššie a každý jeden diel odvtedy mal a má špičkovú, priam radosť prinášajúcu formu. Ďaľším veľkým pozitívom sú odkazy na všetky predošlé bondovky. No tam, kde ma formálne referencie na postaršie diely nechávajú chladným (JB fajnšmekri si ale užijú), priame príbehové odkazy a prepojenia na Casino Royale, Quantum of Solace a Skyfall majú na mňa masívny dopad, pretože posúvajú Spectre na oveľa hlbšiu, totálne previazanú úroveň. Ono to proste tak pekne všetko do seba zapadá. Veľmi pomohlo, že som všetky "craigovky" videl nedávno. Navyše Daniel Craig dáva zo seba opäť len to najlepšie (aj keď vyzerá, že naposledy). A potom sú tu tie drobné detaily, ako skvelá Léa Seydoux, rovnako skvelá Monica Bellucci, nepríjemný Christoph Waltz, úžasne intenzívna fight scéna vo vlaku, nápaditá akčná scéna v horách, jasné odkazy na post-snowdenovskú éru, alebo možnosť sledovať najväčšiu filmovú explóziu v dejinách vytvorenú čisto pre film (aktuálne tróniacu v Guinessovej knihe rekordov). Dalo by sa pokračovať. Pokladám to za úspešné vyvrcholenie a uzavretie "craigovskej" quadrológie a preto mi ani neprekáža tá monštrózna 2-a-1/2-hodinová dĺžka. 9/10 ()

Kakho-oto

V rámci všech bondovek sotva průměr a ve srovnání s předchozím snímkem Skyfall viditelně horší film. Na druhé straně se mi Spectre líbí přece jen o něco více než Casino Royale a Quantum of solace (Spousta útěchy), proto uděluji čtyři hvězdičky, i když velmi slabé (70 %, tj. 3,5 hvězdičky). S návratem Blofelda a organizace Spectre do bondovek jsem se smířil, ale moc se mi nelíbí, že výborně napsaný a ztvárněný padouch Silva ze Skyfallu byl vlastně Blofeldův podřízený a poskok. ()

kilobyte

Tři nejsympatičtější filmoví padouši (lord Voldemort, plukovník Landa a Jim Moriarty) v jednom filmu. Takový potenciál na jednu z nejlepších bondovek a místo toho jen průměrný akčňák. ()

tranquill

"A já myslel, že jsi příšel zemřít... To záleží na úhlu pohledu..." Dvakrát do stejné řeky málokdy vkročíš... Mendesův Skyfall byl vynikající, možná jeden z nejlepších Bondů. Zde naopak skončil v průměru a asi dosud nejslabší Craigově 007. ()

Ozzy2 odpad!

Nikdy\ jsem nebyl fanouškem Jamese Bonda a po týhle úděsný sračce nikdy nebudu.Už ta úvodní scéna se vůbec nepovedla, triky se zřícením budovy i ve vrtulníku úděsné.Nechápu, jak tu může někldoi vyzdvihovat triky a vizuál..vždyť jim tak pozadí vůbec nekontrastuje s detailem! Nedokoukáno.A příště, až uvidím nějde James Bond, tak se rovnou pobleju. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)