To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

JohnCoffe

Jednička šlapala a dětské hraní bylo uvěřitelné. Nepochopím co mezi těmito neherci dělal herec formátu Jamese McAvoye. Celé to věnování všem jednotlivým postavám mě děsně ubíjelo. Nemělo to šmrnc, napětí ani konec který by mě uspokojil po 165 minutách neskutečné nudy. Obrovský propadák ()

Kinofil

|| R || Warner bros. || Rozpočet: $79 mil. || USA: $211 504 973 - ČR: 25 373 112 Kč - Celkem: $467 004 973 || Dlouhou stopáž drží nad vodou hlavně skvělá režie a mladí a staří herci. Zbytek je jen flashbackem naředěná lekačka, kterou si musí projít každá postava, aby si ji v závěru prošli všichni dohromady. Design monster i přes větší rozpočet pokulhává, ale jinak jsou efekty fajn a jedna ze dvou věcí, která zaujme. Ta druhá jsou herecké výkony Hadera, Chastain a McAvoye, kteří skvěle napodobují mladší verze a je radost je sledovat (hlavně Hader). Přesto nechápu koho napadlo napálit hororu stopáž 165 minut, která byla ještě o několik scén zkrácená (uvažovalo se o rozdělení na 2 díly). Nemůžu to brát jinak než dojení knížky kvůli penězům na úkor kvality. I přes to všechno To 2 převyšuje většinu současné konkurence. PS: Humor byl osvěžující. 70%. ()

dully

"Odpad!" nedám jen kvůli asi 6 dobrým hláškám... Člověk se na film dívá skoro 3 hodiny, aby se ve finále dozvěděl, že celou dobu stačilo (spoiler), aby byli kamarádi na klauna zlí a moc oškliví a začali mu nadávat, načež to chudák nevydržel... ()

Dzoumen odpad!

3 hodiny a horor? To mně nesedělo už před filmem délka filmu. Délka filmu je až příliš dlouhá, horory jsou nejlepší tak hodinu a půl max 2 hodiny, ale ne určitě 3 hodiny. Příběh byl otřesný bylo to extrémně moc pomalý a zdlouhlavý na jedničku tento díl nešahá ani po paty. ()

pafka

Co nema smrtici chapadla, nemuze byt dostatecna hruza. Ovsem to je omyl. Vubec to nefunguje. Hruza snad jen jde z takovych tech drobnych nevysvetlitelnych fantazii a desu. Tam to ovsem zacina a konci. Pribehove nudne, nudou jsem se u televize prezral. Snad nebude trojka, to by byl vubec zbytek filmarske invence. ()

StormyWhispe

Keď som uvidela, že ten film má takmer 3 hodiny, takmer som ho vypla. A potom som sa neskutočne smiala, veľmi veľa a často, sem tam mnou trhlo a na konci som si fňukla. Parádna komédia s prvkami hororu! 5*! A potom mi vlastne došlo, že ono to asi nemalo byť vtipné... tak keď sa nato pozriem ako na horor a thriller, sú to slabé 3*. Každopádne to bola zábavná jazda, pokiaľ máte pokrivený zmysel pre humor ako ja, ale tak či tak by som to prestrihala. O hodinu skrátiť a tempo by bolo hneď svižnejšie. Čo už. ()

srolyma

Nejlepší hororový příběh ever se konečně dočkal důstojné filmové podoby. Nefanoušek si z toho na zadek asi nesedne, ale každý pravověrný kingovec musí zajásat. Pravda, některé triky působí až archaicky a spíš legračně než děsivě, ale jinak je to velkolepá podívaná, která se ani na chvíli nezastaví, takže ta skoro tříhodinová stopáž vůbec nevadí. Nicméně první díl zafungoval ještě o něco lépe. ()

Nikolas__

8/10, a lepší než první část, které bych mimochodem dál takových 70-80%. Film ale sráží jedna věc. Já jsem rád když je film dlouhý, ale doprdele, tak stupidně a debilně natahovaný film jsem už dlouho neviděl. Hlavně prostředek a tak trochu i finále. A CGI působí v některých scénách směšně. Každopádně, starší herci byly vybráni absolutně přesně (hlavně Eddie a Richie), a byla to fakt zábava sledovat. Zase to je občas k smíchu, zase to je komediální, ale tak nějak to funguje. Musím říci že Pennywise zde byl daleko lépe využit (celkově v těchto dvou adaptacích je hlavní klaun lepší než ve verzi z 90tek.), a byl Billem zahrán perfektně. Stejně ale Pennywise řadím k těm horším hororovým ikonám. Doufám ale že to tímto povedeným druhým dílem nekončí, a bude tu více filmů z tímto ohavným hajzlem. Každopádně za mě fakt spokojenost. ()

blazma

Nemůžu se zbavit pocitu, že díky obsazení Jessicky Chastain a Jamese McAvoye možná i Billa Hadera, od toho lidi včetně mě očekávali až příliš a proto jsme byli zklamaní jak to celé nakonec dopadlo. Film začal zajímavě, vy jste plní očekávání a v napětí, ale pak zjistíte že první díl tohoto remaku je prostě lepší ve všech směrech. ()

blondboss

Týmto snímkom sa mi definitívne potvrdilo, že séria It je pre mňa jedna veľká neznáma a že charakterovo aj žánrovo to ide úplne mimo mňa. Ešte prvý diel sa dal ako tak zniesť, ale toto pokračovanie bolo pre mňa len takmer trojhodinovým strašením bez nejakého hlbšieho významu so síce premakanými vizuálnymi maskami, ale za to s nulovou atmosférou strachu či napätia. Skôr dobré tak na pobavenie. Asi som jednoducho nepochopil základ tohto hororu. 40 % ()

mnx

Co se týče věrnosti knižní předloze, je TO celkem na štíru. Ale co se týče filmu jako takového, je druhá část naprostá horrorová bomba, mnohem více nabitější než první, dětská část. V tomto případě neplatí, že film má přehršel samoúčelných a předražených scén jen pro efekt, protože zde má každá scéna má svůj účel. Pasáž s důchodkyní v Beverlyině bývalém domově (ta byla předloze věrná) mě vyděsila natolik, že si to budu pamatovat ještě dlouho :) Stephen King alias lakomý prodavač ve vetešnictví také potěšil. Mimochodem, když se letmo rozhlédnu po ostatních komentářích, tak jsem zase asi koukal na jiný film :D No co.. ()

Detektiv-2

Po výborné první kapitole jsem se těšil na pokračovaní, ale bohužel přišlo čisté zklamání. Téměř nic nefunguje. Děsivá atmosféra nulová, množství směšných stvůr, které se objevují na nesmyslných místech a jejichž zpracování často vyvolalo smích než strach, táhlý děj... Přátelská chemie mezi herci také nefunguje a místy mi přišlo, že tvůrci vařili z vody. Bravurní klaun z jedničky se v pokračování také nechová tak děsivě a někdy až hloupě. Zapojení nepřítele z dětství a psychiatrické léčebny bylo zcela zbytečné. Je tam prostě hodně záporů a věcí co nefungují. Avšak i přes zdlouhavou stopáž se to dalo vydržet a pár světlých momentů se také našlo. ()

kobras5

S odstupem času jsem si pustil i druhý díl, což byla chyba a měl jsem si To pustit v kratším časovém sledu. Bohužel oproti prvnímu filmu zde strašně ubylo hororové atmosféry budované okolo Pennywise a dlouhá stopáž nevyužila svého potencionálu, kde z pohledu děje by se rozhodně dala zkrátit na polovinu a film by nebyl ochuzený o svou kvalitu. Rozhodně to není snímek, ke kterému bych se s odstupem času chtěl vrátit na rozdíl od svého předchůdce a jedno zkouknutí bohatě stačilo. Uvidíme, co přinese seriálová podoba. ()

panki9922

Bill Hader si ukradol film pre seba. Mám rád horory, ktoré stavajú na napätí, silnom závere a dobrom scenári. IT: Chalter Two nemá ani jedno z toho. Ak ste ochotný sa na tento trojhodinový nepodarok pozerať ako na komédiu snažiacu sa pôsobiť ako horor, tak si film užijete. Škoda preškoda, casting bol skutočne nádejný. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)