The Conspiracy

• Austrália The Conspiracy (viac)

Dva filmoví tvůrci zvolili za objekt svého nového projektu možná trochu bláznivého konspiračního teoretika. Snaží se mu vetřít do přízně, díky čemuž získávají zajímavý materiál. Jednoho dne ale teoretik zmizí. Začaly jeho teorie odkrývat pravdu ohledně vděčného tématu 9/11? Stal se nepohodlným a byl odstraněn, nebo se jen skrývá za účelem posílení svých bludů? (Abes)

JohnCZ

Film opírající se o množství známých konspiračních teorií, které ale prezentuje změtí něčeho, co moc nedává smysl a navíc je to (překvapivě) celé točené strašně nezáživně. Dvě hvězdy za dobře navozenou paranoidní atmosféru v první půli, druhá část filmu mě ale už moc nezaujala. ()

Seabeast

Skvělý found footage, ale nikoliv horor, což by možná někoho dle žánrového zařazení mohlo zmást. Velmi mě překvapilo, jak tento "pseudo dokument" působí už od začátku poměrně autenticky. Tvůrci tento dojem budují pomocí rozmazaných obličejů, modifikovaných hlasů, volbou veřejných lokací, různými rozhovory, historickými vskuvkami a tak dále. Když to celé vnímáte jako hru a přistoupíte na ni, tak se faktor zábavnosti o něco zvedne. Celý příběh "dvou dokumentaristů" vychází z dnes už tolik omílaných konspiračních teoriích o 11. září 2001, Novém světovém řádu a tajných společnostech, které údajně řídí chod světa. Nevím jak vy, ale kdekoliv vidím zmínění o Iluminátech (myšleno obecně), naskakuje mi kopřivka, protože má tím už nemálo lidí vymyté mozky. Nevěřit hned všemu a pochybovat je dle mě pozitivní postoj, ale bezmezně věřit těmto konspiracím je akorát cesta do propasti. A touto cestou se postupně vydají naši hrdinové filmu The Conspiracy. Začne to zpovídáním jednoho ze zarytých konspiračních teoretiků, který v jeden den záhadně zmizí. Rozhodnou se postupně ty tajné nitky rozplétat, až se sami dostanou na setkání jakéhosi společenství "Tarsus Club" uctívající kult boha Mithrase, který očividně odkazuje na skupinu Bildeberg a jejich setkání. Tvůrci si dali opravdu záležet s marketingem a svědčí o tom fakt, že stránky "Tarsus Club" skutečně najdete a vypadají jako ve filmu! The Conspiracy po celou dobu dobře graduje. Od původního shánění informací to přejde na podivné sledování a kontaktování jedním člověkem, který o "Tarsus Clubu" ví mnohem víc než ostatní. Byl jsem hodně paf z toho finále, protože se dokumentaristi stanou součástí tajného zasvěcovacího rituálu a jak to asi tak může dopadnout si domyslete sami. Trošku jsem si vzpomněl na okultní scénu z Kubrickova Eyes Wide Shut a všechny ty účastníky ve škraboškách. V těchto chvílích se atmosféra dala doslova krájet. Úplný závěr vede vlastně k zamyšlení nad celou problematikou konspirací a nabízí tak zcela jiný pohled na věc. Což je veliké plus, protože v začátku se tak The Conspiracy vůbec netváří, ale mrkněte radši sami a udělejte si svůj vlastní úsudek. ()

ledzepfan

Nápad a potenciál to má velký, první 2/3 to má dokonce i slušnou paranoidní atmosféru. Celé to ale dojede do vod šedi a průměru kvůli nepochopitelné snaze tvůrců držet se při zemi a namísto rozjetí nějákého horrorového pekla nám servírují jen zmatenou tuctovku bez nápadu....škoda ()

jarkolar

Po většinu stopáže celkem nuda, shromaždování informací a chození odnikud nikam. Posledních asi 25 minut bylo o dost zajímavějších, ale celkově mě film nebavil, ani nazaujal. Konspirační teorie moc neřeším, ale v tom problém nebyl. ()

FFilipCZ

Podle mě hodně zdařilý found footage počin, ze kterého originalita a nevšednost přímo čiší. Už sám námět stojí za pozastavení a všechno je tak nějak precizně poskládané dohromady, že v konečném výsledku ani nemám pocit, že bych koukal na film, tak moc mě to vtáhlo . Přišlo mi to jako nějaká reportáž ze zpráv nebo dokument - tak uvěřitelné se to pro mě stalo a především proto dávám tak vysoké hodnocení. ()

LV.Helter

Aj medzi kopami sračiek sa nakoniec nájde fakt skvelé impozantné dielo. Smutné, že tomu filmu sa nevenuje väčšia pozornosť. Takže nie je to žiadna čistá žánrovka, skôr psychický teror, ktorý si každou minútou stáva väčšiu a väčšiu atmosféru. Ako ma bavila prvá nehororová polovica, tak druhá. Tvorcovia si vedia, čo kedy dovoliť. Spracovanie témy konšpirácie na výbornú, aj keď tá téma ma už vôbec nebaví. Ťaženie s iných FF sa prepáčiť dá. Debut dobrý, určite MacBride v krvi niečo má. ()

Hamaradža

Skutočne unikátny a desivý prírastok do found footage rodiny. Silná tématika a silné spracovanie, znovu sa ukázala moja slabosť pre nízkorozpočtové autorské horôriky. Celú druhú polovicu stopáže mi tuhla krv v žilách. ()

stuntmanMIKE

Hmmm... na úvod hneď poviem, že o horor nejde.... to je sprostosť. Každopádne je to zaujímavý námet, ktorý aj napriek tomu, že sa vlastne nič nedeje upúta. Fakt som zo začiatku sedel, pozeral a vravel si, že to proste musí byť dobré. Všetko akosi zapadalo a ja som si krochkal v kresle a potom to prišlo... prišiel záver, ktorý tvorcovia odjebali najblbším možným spôsobom... a až potom som si uvedomil, že ten film bol vlastne zlý. Celé to čo ma vťahovalo do deja bola len kopírka dokumentov typu Zeitgeist a keď tvorcovia mali prísť z niečím novým a zakomponovať tam ten následný hon a thrillerové prvky, tak sa prejavilo ich diletantstvo. Trestuhodne nevyužité a nedotiahnuté. ()

Havaj8

Spousta keců za málo muziky, asi takhle nějak bych to shrnul. Ono dokument o konspiracích je jedna věc, ale s hororem, potažmo s thrillerem to moc společnýho nemělo. Myslím, že už jsem něco podobně sestříhanýho viděl a ani to mi nesedlo. Holt celkovej dojem doplatil na tu dlouhou nudu (někoho to možná zaujme) a tudíž ani ta závěrečná 10 minutovka to už nestihne vyhajpovat. ()

Aljak

Prvá polovička veľmi sľubná a nádejná, no bohužiaľ potom tá časť s Tarsus Clubom a účasťou na tom rituále ma nijako extra nezaujala. Tá forma v podobe pseudo-dokumentu bola veľmi dobre zvolená, obzvlášť preto, že to potom pôsobilo oveľa autentickejšie. No mohli sa radšej držať pôvodnej myšlienky, ktorá bola veľmi pútavá a zaujímavá. Ale treba uznať, že celková myšlienka tohto filmu je každopádne na zamyslenie. Veď nepohodlní ľudia miznú až príliš často... ()

dubinak

The Conspiracy zaujme nejspíš asi především svým nápadem. Diváci jsou na toto téma jistě zvědaví a pro většinu je určitě velkým lákadlem stále častěji se vyskytující found footage forma, která ovšem poslední dobou páchá jen samé škody a někdo mi dá za pravdu, že to začíná být poněkud otravné. Na tento snímek se však nesly od začátku docela zajímavé, při většině pozitivní ohlasy, už jen kvůli sympatické idee s dokumentárním provedením a s inteligentně jednajícími postavami v čele. Na tomto snímku mě zaujala dokonce i galerie a ta věc s veškerou anonymitou, která jen zahušťuje celkové mystérium, jež funguje po celou druhou polovinu stopáže. Když se konečně dostáváme do "centra dění", začalo se to teprve ostřit. Už dlouho mě takto u obyčejných dialogů nemrazilo. ()

Nivenx

Tak takhle mi to rozhodně nesedí. V popisku horor, tak to tam být ani nemusí, jde o founf footage thriller s docela dobrým příběhem. Bohužel nekonečně keců s ničím co by mě vyděsilo, nebo odrovnalo tak, abych si na to vzpoměl. Konec vygradoval docela překvapivě, ale to už jsem měl oči jak číňan, takže ve mě to moc dobrý dojem nezanechalo. 40% ()

Tereszka33

Tento film si zařadím mezi povedené found footage horory. Konspirace mne zajímají, takže námět mi sedl. Některé pasáže nudily, ale konec to zase dorovnal. A docela mě zaskočilo, že ta stránka, která je ve filmu zmiňovaná existuje, asi je to fake, ale i tak obdivuji, pokud si s tím dal někdo práci nebo to vlastně existuje a jenom si tvůrci vzali inspiraci? Kdo ví. ()

Forsberg11

Three words: NEW WORLD ORDER!!! Keby som mal Konšpiráciu hodnotiť z objektívneho hľadiska nezaujatého diváka, ktorému ide viac o formu ako obsah, dostala by odo mňa dve, maximálne tri (slabé) packy. Ale keďže ja nie som objetívny a tobôž nie nezaujatý divák, ktorému ide predovšetkým o obsah filmu a jeho posolstvo (hlavne pri tomto druhu filmov) hodnotím Konšpiráciu veľmi silnými štyrmi hviezdami. Pretože na mňa zapôsobila. Pred pozretím tohto filmu som vôbec netušil do čoho idem. Ako je mojim zvykom o filme som si nezisťoval takmer nič (žiadne trailery, komenty, screeny) okrem pár pozitívnych hodnotení a odporúčaní filmových fanúšikov. Moje prekvapenie, keď som zistil že film sa bude točiť okolo mojej obľúbenej témy, konšpiračných teórií, bolo teda obrovské a veľmi milé. Že sa nebude jednať o žiadny horor som vedel v podste už od začiatku. Myslím, že táto téma ani žiadny hororový materiál neponúka (samozrejme až na jej reálne hrozby pre ľudí na Zemi) a jej spracovanie v The Conspiracy bolo zrejme maximum, čo sa z toho dalo dostať. FF forma znovu boduje a hlavne vďaka nej pôsobí tento snímok tak atraktvíne, zaujímavo a vierohodne. Som veľmi rád, že The Conspiracy nie je len tupé béčko, drzo žmýkajúce tému NWO/FED/Bilderberg etc. Ale naopak je to veľmi inteligentná sociálno-politická dráma so zaujímavými dialógmi, sympatickými postavami a posolsvtom, ktoré väčšina z vás pravdepodobne nepoberie, alebo nepochopí. Ale ako povedal Terrence: "Raz možno budú v uliciach dvaja muži s megafónom, potom tam bude desať ľudí s magafónom a potom tam bude sto ľudí..." Uveriť je ťažké, keď chýbajú informácie..., naopak žiť v klamstve a zdaní fiktívnej slobody je jednoduchá a pohodlná voľba. Je to ako s Neom. Vyberiete si modrú, alebo červenú pilulku? Chcete ostať vo svojom svete pohody a nevedomosti, alebo chcete preskúmať králičiu noru? Gratulujem tvorcom za odvahu a verím, že to mysleli úprimne... aj keď samotný koniec filmu a monológ jedného z členov tajného klubu zrážá samotný snímok do veľmi (pre samotných vládcov) (ne)podarenej, objektívnej roviny. 70 %! ()

BMAJTZ

Poměrně originální found footage, pokud vám jsou konspirační teorie cizí. Blbé je, že pokud nejsou tak vám film zase moc nedá a občas nebudete chápat jak je co myšleno. Jinak film si bere skutečně takové ty nejoblíbenější celosvětové konspirační teorie o novém světovém řádu, o kterých jsem slyšel už hodně, takže tohle mi příběhově nepřidalo. Jeden fakt je, že v haldě těch duchařin se jedná o příjemnou změnu. ()

sedm.1

Subžánr Found Footage filmů mám velice rád, vyhledávám je a navíc ve spojení s tématem konspiračních teorií mě už dlouho nic tak nelákalo, jako právě tento snímek. S velkými očekávání, jak už to ovšem tak bývá, přichází většinou i velké zklamání, a Conspiracy je to jasným důkazem. Tvůrci totiž z daného materiálu nedokázali vytěžit téměř nic zajímavého, či působivého, skoro hodinu jen pár postav o konspiracích nezáživně mlelo a mlelo a mlelo, aby pak v závěrečné třetině došlo konečně k nějakému zásadnějšímu dění, napětí a poměrně i solidní gradaci, a navíc bylo konečně i využito působivosti FF zpracování, ale výsledný dojem už to stejně příliš nenapravilo, nehledě na to, že pointa pak byla stejně naprosto jalová a zbavená jakékoliv nápaditosti, jako v podstatě celý film. Co se obsazení týče, jde samozřejmě o herce nižší kategorie, nicméně jejich výkony byly překvapivě vesměs přesvědčivé, ovšem s výrazností a sympatičností to už bylo spíš na hranici. Já jsem zkrátka tentokrát opravdu zklamán, a i přes vážně záživnou poslední třetinu jsou mé dojmy na bodu mrazu, neboť jako celek Conspiracy fakt nefunguje. Pro mě jde ale především o jednoznačně nevyužitý materiál! ()

bari68

Bolo to jakš-takš originálne, mierne experimentálne a do polovice aj zábavné. Potom už som sa trochu strácal a hovoril som si, že dokument na tento námet by bol asi lepšou variantou. ()

JamesSi

Hodnocení se zaseklo mezi 2* a 3*. Některé nápady jsou skvělé - Tarsus Club, maska, rituály, nekonspirační konspirace. Problémem bylo však zpracování. Všechno až na masky vypadá strašně levně - digitální zrnění, kvalitní obraz, kde by neměl být a virtuální chat. ()

Mrs.Blue

Konspirační teorie, ilumináti apod. Tohle šlo vždycky mimo mě. O to víc jsem překvapená, že film upoutal moji pozornost. Pro někoho mohlo být zpracování nudné, mě nevadilo. I přesto, že po většinu filmu se nic moc nedělo, napětí fungovalo celou dobu a atmosféra byla skvělá, obzvlášť v závěrečné pasáži. Jo a nedoporučuji osobám silně náchylným k paranoii. ()

Mimomisu

J*A*S*M je pro me takova latka...mame stejny nazory a asi i vkus....ale tady fakt ne....Skvelej napad zabitej spatnou dramaturgii...koho bude zajimat, ze konec je super, kdyz se prvni hodina tvari tak strasne.....dve hvezdy za technicky zpracovani a napad... ()