The Banshee Chapter

• Nemecko Banshee Chapter - Illegale Experimente der CIA

V horore s občasnými prvkami "found-footage", mladá reportérka odhaľuje zvrátenosť tajných testov CIA. Reportérka Anna sa snaží vyriešiť záhadné zmiznutie jej priateľa, ktorého zaujímali experimentálne utajené testy CIA, a drogy, ktoré predtým skúšali na ľuďoch. Tieto látky, o ktorých oficiálne nikto nič nevie, vyskúšal sám na sebe. Anna sa postupne prepracúva k rôznym tajným informáciám a dokumentom, no sama sa pritom dostáva do smrteľného nebezpečenstva. (kubqo)

pornogrind

Slabší 4 hvězdy,protože se z tak nadějného námětu dalo vytěžit daleko víc.Je to spíše ukecané,takže moc akce se tam nenajde.Ale i tak to udrželo moji pozornost v napětí co bud dál.Na to že je to Ericksonova prvotina tak můžu jen zatleskat.A jsem zvědavej na jeho další filmový počin.Za sebe můžu doporučit,ale je mi jasný,že tenhle film každému nesedne. ()

dubinak

O absurdním a hodně špatně zvoleném příběhu se tu asi nemá cenu bavit, protože vše už zde bylo vyřčeno a zkritizováno. Já se tedy taky musela dost přemlouvat, abych dala ty hvězdičky tři, i když je ta třetí téměř bezvýznamná. Ty hvězdičky ale dávám hlavně za atmosféru, pokud zrovna děj nestál v kaluži totální nudy, dalo by se říct, že atmosféra byla poněkud hutná a po dlouhé době i zjevně snaživé lekačky, které jsou dalším plusem. Ještě naopak podotknu hodně nepřesvědčivou kameru, kdy opravdu nevíte, jestli je to standartní nebo ta FF a máte pocit, že hrdinka každou chvíli začne mluvit na ni, což se nestane. Tohle je další, co mi vadilo. Špatné, ale snaživé. No a to je asi tak všechno. ()

Bloody13

Tenhle projekt mi proplul trochu pod radarem, a to i přesto, že trailer mě před pár měsíci celkem navnadil. The Banshee Chapter rozhodně není bez much (mnohdy jsou to fakt masařky), ale nedá se mu upřít zajímavý námět a několik opravdu děsivých momentů, obzvlášť ke konci je ta atmosféra nepříjemně naléhavá. Jo, a dvě lekačky jsou téměř infarktové! Pokud tedy nemáte do čeho "píchnout", nebojte se ho zkusit. (65%) P.S. Je fajn zase slyšet po delší době v hororu češtinu. ()

EvilPhoEniX

Originální premise a velmi slušná atmosféra tenhle nadpřirozený found footage lehce vyzdvihuje do nadprůměru. Banshee Chapter má velmi obvyklé found footage putování a pomalu stupňuje atmosféru s pár slušnými lekačky (z níchž jedna je hodně efektivní). Já osobně tomuhle subžánru příliš neholduji,poněvadž roztřepané kamery nejsou nic pro mě, ale pro příznivce žánru určitě doporučuji. 60% ()

Morholt

Téma mě docela navnadilo a zprvu se zdálo, že poloviční FF je přesně ten vhodný formát. Navíc tu byla sympatická Katia Winter, čili herečka s talentem. V FF hororech věc nevídaná. Jenže...........kamera se roztřepala, obraz zazrnil, nic nebylo vidět, slyšet byl jen řev a ty dvě lekačky s Katiou to vytrhnout nemohly. Erickson nějaký ten talent nejspíš má, ale měl by to ukázat v klasickém formátu a u scénáře, pod kterým by nebyl podepsaný. 30% ()

• Mezi ženskými hlasy v rádiu, které říkají čísla, zazní i čeština. (FritoleXx)