The Conspiracy

• Austrália The Conspiracy (viac)

Dva filmoví tvůrci zvolili za objekt svého nového projektu možná trochu bláznivého konspiračního teoretika. Snaží se mu vetřít do přízně, díky čemuž získávají zajímavý materiál. Jednoho dne ale teoretik zmizí. Začaly jeho teorie odkrývat pravdu ohledně vděčného tématu 9/11? Stal se nepohodlným a byl odstraněn, nebo se jen skrývá za účelem posílení svých bludů? (Abes)

Klajnik odpad!

Kdyby to bylo celé o tom dědkovi ze začátku, co s megafonem v ulicích volá na dav, že nejsou people, nýbrž sheeple, tak by to bylo supr. Tenhle dědek ale rychle zmizí a pak to začne úmorně nudit a ta nuda se drží až do samého konce. ()

Vabr

Vcelku jsem se těšil na originální téma konspirací ve FF podobě, která úplně vybízí k natočení něčeho temného, husí kůži nahánějící, tady se to ovšem příliš nepovedlo. Děj je dosti neukotvený a občas netuším, co se přesně děje a proč, a myšlenkové pochody postav bývají čas od času zastřené nelogickým tajemstvím, které není často pochopitelné a dobře rozklíčovatelné. Postavy samotné jsou pak docela ploché a kdovíjak se jim nepovedlo mě vtáhnout do příběhu, což je jedním z hlavních problémů, které mám s tímto filmem. Druhým takovým velkým problémem jsou potom divné časové skoky v ději, to se tu scénář přímo sypal pod rukama. Ale abych furt nekritizoval, musím uznat, že úvod (bohužel nadějně) naláká a infiltrace ke konci je na filmu rozhodně nejzajímavější a nejzábavnější. Celkově ovšem musím říct, že znám plno lepších FF. Na tohle nejspíš zapomenu. Hrozné 3⭐ Vyhodnocení: Ilumináti🤨 ()

Knor

Tak horor to určitě není. Otázky konspiračních teorií mám rád a je to pro mně osobně zajímavý. V tomto případě se dvojice dokumentaristů dostane až moc hluboko a v závěru je to kapánek znepokojivý. Nebylo to špatný. ()

Facerr

Found footage tady docela sedí a je vcelku chytrým krokem filmařů. Nedokážu si představit, jak ještě zbytečnějš by tohle dílo vypadalo, kdyby bylo natočený normálně. I tak je tohle celkem nuda, u který jsem se málem uzíval a to i přestože jsem se snažil bejt nakloněnej všem možnejm konspiračním teoriím, včetně toho, že nás letadla práškujou, aby nás měli "vlády světa" pod kontrolou:). Nechci nikoho urazit, ale mám pocit, že do tohohle filmu se vžije maximálně někdo, kdo je paranoidní, jako trabant na hlídaným parkovišti. I ten ale bude pravděpodobně zklamanej, protože se zase nic nedozvěděl, maximálně to, že oblíbené konspirační teorie mají něco do sebe .... a dá se s nima natočit i nějakej ten filmovej blábol. Btw. hororovější, než The conspiraci mi přijde snad i Bob a Bobek.). ()

Cechyno4

Mě osobně se The Conspiracy docela líbilo. Nezařadil bych ho mezi top horory, ale je to rozhodně příjemně koukatelný snímek. Tento film ze začátku ukazuje jak jsme všichni sledováni a jaká je doba. Postupem času hlavní představitelé přicházejí s novou vizí, že za všechno může jakási "sekta". A právě když se oba hrdinové dostali na párty těchto lidí to začíná být více než zajímavé. Hlavně velice napínavé. A konec kdy se strhne hon, to mě opravdu dostalo :) Jinak souhlasím s uživatelem J*A*S*M - pokud se na tento film budete dívat s tím, že se opravdu díváte na dokument, více si jej užijete ! ()

BoKo_CzT

Dúfam, že je to posledný film natočený v handy cam štýle, čo som videl. S týmto blbým nápadom mali skončiť hneď po Blair Witch. Príde mi to už iba ako veľmi neorginálny spôsob, ako skryť vlastnú filmársku neschopnosť, či nedostatok financií. V rámci trasľavých filmov však tento patril k tomu lepšiemu. Dúfam, že v starobe nebudem mať parkinsonovu chorobu. Už teraz viem, aké je to nepríjemné :-) . EDIT 10.1.2015: Dodal by som iba, že samotný nápad spojenia konšpiračných teórií o vládnucich elitách a hororu je v podstate skutočne originálny nápad. Škoda, že sa ho nechopil iný kreatívny tým. ()

Rust_Francis

Příjemné překvapení...autoři tohoto snímku využívají většinu známých konspiračních teorií a míchají je společně se svojí vymyšlenou fikcí. Výsledek je více než uvěřitelný "dokument", který má ke konci dobře houstnoucí atmosféru. Od doby kdy se přepne na skryté kamery a borci se snaží dostat na "tajnou párty" člověku přestává být tak nějak dobře a začíná se mu špatně polykat. Velmi znepokojující poslední minuty filmu s maskou býka na jedné z hlav protagonistů. Ikdyž bych to vyloženě jako horor neoznačil, finále je při nejmenším slušné psycho. Solidní nadprůměr. ()

Emperor1

Konspirační teorie mě jako fenomén baví, dokonce jsem ochoten přiznat, že ledacos může být jinak a pokud tomu jinak je, my obyčejní smrtelníci s tím stejně houby naděláme. Problém těchto teorií je, že je nelze potvrdit ani vyvrátit a i kdybych NĚCO věděl, tak vám to nemůžu říct, protože byste mi nevěřili a měli byste mě za podobného pomateného blázna, jakým byl ten přestárlý hipík. Nebo by se mi v horším případě mohla stát nějaká nehoda. Tak jsem se tedy alespoň těšil na přehlídku těch nejbizarnějších teorií, že mi je třeba konečně někdo vyvrátí nebo potvrdí, leč nic nového, co by si člověk nemohl už předtím najít na netu. Jaký je pak smysl tohoto filmu, když mě ani nerozesmál, ani nepostrašil, ani nepoučil ... pouze mě přivedl k úvaze, že je o těch tajných společnostech a spiknutích až příliš mnoho dostupných informací, dokumentů a diskuzí, takže buď nejsou zase tak tajné a nekují pikle, nebo je to dokonalá kamufláž, což rovněž nevylučuju. Ale jinak mi tento film se zajímavým tématem nic moc dalšího nedal. ()

Allein4

...a to to začalo ták dobře. Jenže...pokračovalo to dost mizerně. Škoda, dobrý úvod zkažený tím, že z vládců světa udělali sebranku náboženských fanatiků v lese. Kdyby udrželi laťku ze začátku, tak asi 80 %, ale s tou ptákovinou mohou být rádi za 30 %. ()

Richie4422

Filmy tohto typu majú ťažšiu úlohu, kedže v divákovi musia vyvolať pocit autenticity. Tu sa to našťastie darí hlavne vďaka prvej polhodinke, ktorá je spravená typicky ako ostatné konšpiračné dokumenty. Máte tak pocit, že sa naozaj jedná o ďalší dokumentárny film.Vsuvky tvorcov a teda to, čo drží dej pohromade, je vložené do filmu nenásilne a pôsobí to prirodzene.Rozuzlenie je fajn. Film je po technickej stránke skvele zvládnutý a herci dobre zvolení. Narozidel od ostatných by som nemal problém zaradiť to do thrilleru/horroru. Spokojnosť. ()

ERINYUS

Jedna za technicke spracovaie, jedna za zaverecnu cast...a vlastne by stacila aj jedna, ale...kto vie? :) žiadna atmosfera (az na tych par minut), ziadne informacie, nieco, nic... absolutne to na mna nezaposobilo a nechapem ako som to dokazal dopozerat, asi aj preto dve **. ()

augustin43

Poselství tohoto filmu je celkem jasné. Mocní tohoto světa skutečně konspirují. Ovšem jenom proto, aby zlepšili svět. ..... Takový hezký bonus k pohádkám ovčí babičky. ()