Lovec hláv

• Česko Lovec hlav (viac)
TV spot 2

Stopař je nájemný žoldák, tzv. lovec hlav, který obchází policejní metody a za peníze řeší zapeklité kriminální případy. Je v této práci špičkový, i když k ní má poněkud svérázný přístup. Teď je na stopě zákeřnému zločinci Gérardu l´Epervierovi zvanému Jestřáb, který má na svědomí nejen loupeže, ale i vraždy. Aby totiž po sobě zahladil všechny stopy a svědky, po akci vždy mladíky, které si najímá na "špinavou práci", nemilosrdně likviduje. Stopař mu ale šlape na paty, takže bude zřejmě nutné ho odstranit... (oficiálny text distribútora)

IronRocky

Lovec hlav je výborná kriminálka s hustou atmosférou a vynikajícími herci - Belmondo a Cremer a také hudba je zde velmi povedená. Belmondo zde hraje lovce hlav, který dostává ty nejtěžší případy a je na sazen na Jestřába, což je bezcitný vrah a lupič, kterého výborně zahrál Bruno Cremer. ()

altaica

PRO MUŽE: Námět, dobrý. Herecké výkony – v mezích širší normy, ale umí víc. Režie a scénář: katastrofa. Plno stupidních chyb. Příklad - utečenci schovaní v cisterně z poloviny naplněné růžovým vínem. V dalším záběru z ní vylézají v čistých, suchých a nažehlených šatech. Dumám, zda mě víc nasr*l režisér, či scénárista a aby se nehádali, tak rozhodnutí padá na hudbu, která je naprosto příšerná. Nekomorní trio tří malých parchantů s řechtačkou, bubínkem s paličkami a plastikovou trubkou by to zmáklo lépe. A při závěrečné bitce v letadle jsem se bál, že jsem přehlédl v textu distributora slovo parodie. Tygří skoky Jean-Paula nepřipomínaly zuřivý zápas, ale jeho nepřekonatelného Bruna Ferrari z komedie Zvíře. Slabé 2* za téma a probleskující snahu herců.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Psychologie pomálu. Humor nula. Charaktery postav – ubohý náčrt. Romantika nikde. Marně hledám, co by se vám mohlo, madam, líbit. Belmondo má šarmu na rozdávání, ale zde s ním šetří. Slabě průměrná ani ne krimi pro sychravé odpoledne, kdy došly magazíny pro ženy a není co číst. Když ve filmu s Belmondem a Cremerem chybí jiskra i dialogům, co dodat? ()

Ex_Machina

Takmer všetky "French" kriminálky tých rokov majú jedno spoločné. A to uchu škrípajúcu hudbu, neprehľadnosť a nevyužitý " le potencial ". Nezachránia to väčšinou ani kvalitné herecké výkony a hviezdy ako napríklad Žán Pól. Ale z nejakého dôvodu vás k nim ťahá určité fluidum. A to je aj tento prípad. ()

TemnyRytir

Velmi dobré, ikdyž více se mi s Belmondem líbil Profesionál a také Strach nad městem. Koho ale vysloveně můžu, tak to je Bruno Cremer, což je jeden z nejlepších záporňáků, který kdy obýval filmová plátna. ()

Bigfuckman

Klasická Belmondovka. On na okraji zákona, i když spíše samozřejmě na té dobré straně a na straně druhé nemilosrdný zabiják jenž si libuje ve vraždění svědků svých eskapád. Belmondovi sebestředné pohledy do kamery mě zde docela vadily. Všeho má být s mírou. A toho kdo dělal hudbu k tomuhle filmu by měli chytit a pověsit za koule do průvanu. ()

macetoma

Na Belmonda docela nuda - vřískavá hudba, samý střih, málo akce. Bruno Cremer jako záporák mi taky moc neseděl, spíš jako mírně ujetý teplouš. Dvě hvězdy. ()

subic

Lovec hlav stejně jako pozdější Dobrodruh (1983) patří mezi ty slabší kousky s JPB. Film mě moc nenadchnul, má poměrně složitý děj, než jsem se zorientoval, kdo je vlastně kdo, tak byl skoro konec. ()

ilclassico

Moje první setkání s režisérem a scenáristou Philippem Labroem a dojem je dost rozpačitý. Průměrná režie a scénář. Scénáři nepomohl ani Oscar Wilde. Příběh nelogický a víc než úsměvní. Prý, veřejný nepřítel číslo 1. A nepřítel číslo 2 byl kdo, parta kluků chodící sousedovi na jabka? Nechápu, jak mohl Bebel na tohle kývnout, když měl tolik jiných nabídek... Co jsem se dozvěděl... zjistil jsem, čím se zabýval komisař Maigret, když byl mlád. Jsem konsternován... V rámci žánru za 3. ()

Jehan

Bravurní ukázka toho, čeho byla francouzská kinematografie v polovině 70. let schopna. Atmosféra, lokality, casting, spád děje. Dynamický J. P. Belmondo ve vrcholné formě a stejně tak jeho spolužák a kamarád z konzervatoře uhrančivý Bruno Crémer. Mistrovský kousek! ()

helrohir

Belmondo v ďalšej klasickej kriminálke, ktorá na jednej strane ponúka pomerne dosť vyhrotených situácií a drsnejších scén, a taktiež hlavný záporák je pomerne výrazná a zapamätania hodná figúra, ale v celkovom ponímaní je dej dosť nelogický, občas dokonca hlúpy a hlavne vôbec nepôsobí konzistentne. Ale vzhľadom k ako vždy výbornému Belmondovi to na slabší priemer postačí. 50%. ()

ostravak30

Belmondo nám překročil čtyřicítku, ale díky jeho nasazení to nebylo znát. Klasický francouzský thriller přesně ve stylu Belmondových thrillerů. Nechybí napětí, akce, skvělá kamera a perfektní hudba. Dnes by bylo potřeba takových lovců, ve Francii tím tuplem, a možná existují. Osobně by mi nevadilo malinké zkrácení, ale jinak perfektní film, který jsem vůbec neznal a nově objevil. ()

Danulinda

Tři hvězdy a to ještě jen díky hlavnímu představiteli, pro kterého mám slabost (stejně jako pro výborného Bruna Cremera). Místy byl film zajímavý, ale často postrádal nějaké dění, akci či napětí. Škoda, že poměrně zajímavý námět scénárista zpracoval takto nudným způsobem. ()

Gortyna

Děj jsem zprvu vůbec nepochopil a netušil, co tam všichni ti strejci dělají a co tím sledují. A tak jsem se jen koukal na Belmonda a těšil se z jeho osobnosti. Na rozdíl od Delona si umí dělat legraci sám ze sebe. Film splnil všechno to, co jsem od něj čekal. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo