Lovec hláv

• Česko Lovec hlav (viac)
TV spot 1

Stopař je nájemný žoldák, tzv. lovec hlav, který obchází policejní metody a za peníze řeší zapeklité kriminální případy. Je v této práci špičkový, i když k ní má poněkud svérázný přístup. Teď je na stopě zákeřnému zločinci Gérardu l´Epervierovi zvanému Jestřáb, který má na svědomí nejen loupeže, ale i vraždy. Aby totiž po sobě zahladil všechny stopy a svědky, po akci vždy mladíky, které si najímá na "špinavou práci", nemilosrdně likviduje. Stopař mu ale šlape na paty, takže bude zřejmě nutné ho odstranit... (oficiálny text distribútora)

gizi

Klasická dobrá kriminálka, kde Belmondo má svou jiskru. Poctivých 80% (18.4.2010). Znovu jsem shlédl 26.8.2012 a tentokrát mmi to přišlo tak na 75%: české znění TV Nova 1995 není moc dobré (dialogy jsou občas špatně rozumět). Hudební doprovod je naopak povedený. ()

michalkop

Na rozmezí tří a čtyř hvězdiček. Chvílemi velmi zmatený a naivní film. Ač se Belmondo snaží, nepomůže to tomuto rozpačitému dílku. Mimoto představitelé záporáků a klaďasů byli vybráni špatně. Dost často jsem přemýšlel, který z nich to je, protože se mi navzájem pletli. ()

Bluerider

Temný detektivní thriller s Belmondem ve vrcholné formě. Bebel ovšem kromě obligátních legrácek a atletických kousků (závod s náklaďákem) předvádí i druhou stránku své postavy - drsného profesionála schopného a ochotného jít až do krajnosti, který se "při práci" spřátelí s mladým zlodějem, který mu možná připomněl jaký byl kdysi i on sám. Jeho protivník ztvárněný Bruno Cremerem sice postrádá charisma, ale umí být stejně nelítostný. Přidejte tajnou službu a mafiánské podsvětí a dostanete drsný příběh o přátelství, loajalitě, zradě a osobním kodexu, platnost jehož pravidel si nejpalčivěji uvědomíme, když se je rozhodneme porušit. Atmosféru dotváří kongeniální soundtrack a závěrečné moto: "Žádný člověk není tak bohatý, aby si mohl koupit vlastní minulost." (O. Wilde). ()

davidd131

Po zhlédnutí nevím, co si myslet. Respektive jsem nepochopil smysl snad každé scény. Lidmi vyzdvihovaná hudba na mě působila spíš jako takový pokus o hudbu, která má za úkol navodit vážnou a napínavou atmosféru. Pro mě klasický francouzský akční film, který nedává moc smysl a člověk se hodně nasměje. ()

bodo1

neznámy film a jednička. Na tú dobu neskutočne dobrý thriller Pjet gviezd úplnacpogoda. AAj napriek sračkoidným kvázy pseudo kokotomJakoma, hladný pes z djakomejskej riti, kokot a pdobne ()

Cesty timem

Michel Colombier do toho soundtracku teda třískal. Chápu, že někoho to ruší a vadí, ale já jsem si to třískání doslova užíval... Aspoň snad nikdo z vás neusnul :-) ()

Bohdy67

U Belmonda mam radeji kriminalky, nez jeho komedialni filmy(snad krome Zvirete a Bezva finty) ,takze i lovec hlav patri k tomu lepsimu z jeho tvorby. Ne však uplne na vrchol. Ale zase je tu charismaticky zaporak, ostatne jako temer vsude.... Dej trochu pritazen za vlasy, ale co uz :) Na temer padesat let stary film, je to dobre, mozna vic nez to. 79% ()

Hombre8

Dlouhá a vesměs dost úspěšná série belmondovek měla hodně společných jmenovatelů. V podstatě by se dalo říct, že jsou vlastně všechny na jedno brdo. To ale neznamená, že jsou špatné. Divácká obec dostala co chtěla, recept většinou není příliš složitý. ()

GilbertL

Tak trochu netypická "belmondovka". Spíš než jednolitý příběh je to sled několika scén spojených hlavním hrdinou - lovcem, kterého si policie najímá na řešení zapeklitých případů, které nelze řešit legální cestou. Snímek kvůi tomu trpí určitou roztříštěností - vlastně tu máme dvě úspěšné akce na začátku, pak zadání posledního úkolu, plánování, útěk a závěrečný střet. Ale co naplat, když to celé zachraňuje kombinace typická pro francouzské kriminálky 70. let: kvalitní herci + hudba + atmosféra. Větší část filmu se věnuje útěku z vězení a vztahu mezi zkušeným žoldákem a mladým a naivním zlodějíčkem, který mu má poslední úkol pomoci splnit. Netypičnost spočívá zejména v jinými uživateli zmíněné dusivé a "špinavé" atmosféře, kterou jen umocňuje výborná hudba Michela Colombiera. Z celého filmu vůbec se line jakási melancholie, dokonce i Belmondův lovec postrádá tolik typický humor, spíš než vtipné hlášky utrousí semtam nějakou tu ironickou poznámku (Bebel tu vůbec mluví snad ze všech filmů ve kterých jsem ho zatím viděl nejméně:)). Je to profesionál, který čistě a systematicky dělá svou práci, jen v dáli má sen o vlastním ostrově, o životě v klidu, ale jako by tomu sám nevěřil. Bruno "Maigret" Cremer v roli hlavního záporáka Jestřába pak diváka i na malém prostoru přesvědčí, že jde o pěkně nebezpečného zmetka. Vůbec bych se nebránil delší stopáži a prohloubení charakterů, takhle vše zůstává jaksi v náznacích - jen proto to na plný počet nebude. ()

Choucas

Je vymalováno, uklizeno. Doslova! Jean Paul teda řádil, tohle je fakt parádní záležitost. Ponurá atmosféra, nekompromisní Jean Paul v roli psance co dostává další psance a celkem se mu to daří. Celkově to na mně pusobí dost minimalisticky ale přitom šíleně super. A k tomu všemu ta podle mně strašně super hudba! A protože já tyhle francouzský kousky rád,, je to jasnejch 5 hvězd.Tak Ahoj Koko! ()

saintanwar

Belmondův charakter šelmy se zde nezapře. Ví, co chce a jde si tvrdě za svým cílem, v tomto případě po Jestřábovi (Bruno Cremer). Postava Stopaře je divákovi vykreslena velmi prostě. Je nám představeno jen to, co potřebujeme vědět v daný okamžik. Nic víc. Podobné je to u ztvárnění ostatních postav, kde jsou jen stručně charakterizovány svým chováním či maličkostmi. Jediné, co bych filmu opravdu vytkl, je několik hluchých míst a nebál bych se říct i nedodělávek. S tím jsem se setkal u mnoha francouzských filmů a ani v této belmondovce to nebylo bohužel jinak. Mám toto dílo velmi rád, ale i přesto jsem kritický. Čtvrtou hvězdičku dávám za tradičně výborné hudební podkreslení Michela Colombiera. /// Moc hezky svůj dojem popsal v komentáři Malarkey. ()

Muad

No já vám teda lidi nevím. Podle zdejších komentářů jsem čekal temné kriminální drama a místo toho jsem dostal nelogickou patlaninu, která mě nechala abolutně chladným. Belmondo v tomto filmu má pořád stejný výraz, asi jako když se někdo hodně úporně snaží vytlačit briketu navzdory rozvinutým hemeroidům. Ostatní herci vyloženě nudí. Hudba celkem ujde. Celý film je sestříhaný dost podivně. Co mi ale nejvíc vadilo, tak absolutní nelogičnost některých situací, třeba finální bitka v letadle, nebo debilita CoCoa číslo 1, který se vyloženě chce nechat zabít. O trapných gangstrech ani nemluvě. Tento film mi prostě vyloženě nesedl. ()

PORTER44

Průměrná Francouzská krimi z Belmondem v roli žoldáka na řešení problemů ,dost vážná role bez vtipných hlášek která není u Belmonda zvykem,jinak klasika s pár rvačkama a nějakou přestřelkou. ()

Udet

..mám slabost pro staré francouzské kriminálky. ..tohle je rozhodně jedna z těch nej.. Výborný Bruno Cremer, jindy představitel legendárního komisaře Maigreta zde sice stojí na opačné straně zákona, ale odvádí skvělou práci stejně jako vždy.. Má to spád, napětí, není to nijak přehnané, prosté klišé, zcela zde- bohudíky- schází nějaká milostná story.. Jean- Paul Belmondo a francouzská krimi v té nej formě.. ()

karelondatra

Laciný béčkový akčňák se vším, co dělá film béčkovým: pitomě naivní, odlidštěný, zbavený jakékoli stopy dramatu či hloubky, protože v něm stojí všemi mastmi mazaný světák pan bezchybný a nezranitelný proti samým pitomečkům, to vše v uměle sešroubované dějové linii. Belmondo prochází všemi "nástrahami" samozřejmě a nevzrušeně jako nůž máslem a aby lacinost bila do očí ještě víc a pořád, dostane parťáka, který je naprosté jelito, aby bylo pořád koho tahat z průšvihů. Filmu chybí aspoň náznak uvěřitelnosti i napětí, protože všechny situace jsou vyhroceny ad absurdum. A až film začne chtít hrát na city, dělá to stejně nemotorně, jako vše ostatní. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo