Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Petaxis

Po první sérii zatím hodnotím 3*. Na seriál jsem se začala dívat jen díky postavě Willa Grahama, který mě při sledování prvního dílu okamžitě připoutal k obrazovce. Na druhou stranu postava Hannibala mě šíleně irituje, což ale nejspíš bylo i cílem tvůrců a pouze to dokazuje, že se Mikkelsen své role zhostil, jak nejlépe to jde. I přes skvělé herecké výkony mě ale seriál občas nudil. Neumím si představit, jak tuhle hru na honěnou chtějí protahovat do několika sérií, protože už v první sérii mě to přestávalo bavit. Hodně lidí možná seriál sleduje proto, že je šokující, zvrácený, znepokojující, kontroverzní a nekonvenční a některé scény jsou prostě naprosto odporné, protože to, co scénáristé dokáží vymyslet, se jen tak nevidí. Já tedy nejsem jedním z těchto diváků, tuhle zvrácenou a psychidelickou atmosféru si nijak neužívám, ale na druhou stranu chápu, že tyhle scény nejspíš k Hannibalovi patří. Ovšem jen tohle podle mě dobrému seriálu nestačí a mám tak trochu pocit, že Hannibalovi něco chybí. Seriál podle mě postrádá více zvratů a překvapení, hluchá místa se v něm objevují až příliš často, chvílemi jsem se nudila tak moc, že jsem si myslela, že sledování Hannibala prostě vzdám a jediný, kdo mě držel u obrazovky byla postava Willa Grahama, ovšem i jeho charakter se měnil tak, že mi začal připadat stále méně zajímavý. Závěrečný cliffhanger mě ale naladil na druhou sérii a tak jí dám nejspíš ještě šanci. / Po druhé sérii zvyšuju na 4* a jsem zvědavá, co přinese série třetí. ()

kajas

Těšila jsem se převelice a první dvě epizody skutečně splnily má očekávání. Temná atmosféra a dva skvělí herci v rolích hlavních hrdinů slibovali silný seriálový zážitek. Bohužel, záhy se dostavila jakási jednotvárnost a mě opravdu nebavilo sledovat místo hlavní dějové linky vyšetřování jednotlivých případů. Finále úvodní série mi naštěstí dalo naději, že se ještě budou dít zajímavé věci, a Hannibalovo kulinářské umění docela lahodí oku, takže to s druhou řadou ještě zkusím. Edit po další sérii: Potřetí už do této řeky asi vážně nevstoupím. Jedna solidní epizoda (ano, závěr a potitulková! scéna) nezachrání tu vláčnou nudu a kamenné obličeje všech postav. Edit po finále: Nikdy víc. ()

vegetol.mp

Skvěle udělanej seriál, kterej mi ovšem příliš nesednul. Řemeslně i herecky precizní, především Mikkelsen a Fishburne jsou skvělý a některý úchylný nápady jako totem z lidských těl jsou fakt k nezaplacení. Tak v čem je problém? Problém je bohužel v příběhu jako. Hannibal se tváří jako detektivní série, kde se pátrá po sériových vrazích. Bohužel pravda je taková, že Hannibal je seriál, kde hrají hlavní roli intriky a manipulace a převážná část děje není věnována vyšetřování případů, ale rozhovorům mezi Willem a Hannibalem. Vše dochucené množstvím naprosto zbytečných postav, jako je sexy bulvární novinářka nebo blábolící a věčně ufňukaná malá čůza, jejíž otec byl sériový vrah. Škoda, Hanibal mohl být takovými trochu vyspělejšími a perverzními Myšlenkami zločince. Místo toho je relativně zábavnou a precizně natočenou užvaněnou rozhlasovou hrou. ()

Trevor

Seriál Hannibal možno hodnotiť ako veľmi vydarený návrat doktora Lectera na televízne obrazovky hlavne vďaka výbornému Mikkelsenovi, ktorý bol dôstojnou náhradou za Anthonyho Hopkinsa. Odmysliac si niektoré momenty, keď sa dej odohrával iba v hlavách postáv a krídla Červeného draka v záverečnej sérii tak by bol dojem, ktorý seriál zanechal hádam ešte lepší. Myslím si, že zostrihanie všetkých sérii na desať častí s rovnakou dĺžkou by seriálu prospelo, pretože takto sú v ňom niektoré ozaj hluché momenty, v druhej sérii dokonca celé časti. V každom prípade ide o jeden z lepšie zvládnutých seriálov, ktoré nadviazali na úspešné filmové či knižné predlohy. Celkovo 85% za všetky série. ()

Moena

Bohužel někde u 6. dílu jsem přestal sledovat. Nemám vůbec žádnou chuť stahovat a těšit se na další díly. Zdá se, že ani Madsovo charisma nedokáže samo utáhnout seriál. Škoda ()

dee-key

Na rovinu musím říct, že všechny ty neskutečné zločiny, které se v seriálu staly, musely vzniknout v hlavě nějakého hodně ujetého úchyla. Práci toho člověka bych fakt nechtěl. Stejně jako práci všech hlavních postav seriálu. Už proto že polovina hlavních protagonistů trpí fakt divnýma schízama a ke konci je to docela solidně pošahaný horor. Mikkelsen výborný a v patách mu jde zbytek osazenstva. Jedinou výtku mám, a to že už mě trochu začíná nudit ten trend výjimečných lidí se speciálními chopnostmi. Ale chápu, že jinak by to asi nešlo. Edit. Od druhé série se začínají vraždy stávat až příliš neskutečnými a dialogy mezi Hannibalem a Willem se smrskávají na plytké pseudointelektuální psychožávsty a to tak, že ani ten zbytek atmosféry a celková geniální naaranžovanost seriálu to nezachraňuje. ()

sofiapetra

První a druhá série byla sice hodně drsná, na všechno se tedy dívat rozhodně nedalo, ale místy to bylo až filozoficky uhrančivé. Nyní jsem zkusila třetí sérii - a jsem poměrně rozpačitá a ani nevím, jestli ji dokoukám. Všechny mrtvé hlavní postavy zázračně zase obživly, Hannibalova psychiatrička, která se ho vždycky bála, se dokonce stala jeho manželkou - a zcela klidně a jen tak mezi jednotlivými chody se ho ptá, koho si dají jako delikatesu příště... prostě blázinec. A i to filozofování je už takové vyčmoudlé ... :) Díky nestřídmosti a vůbec existenci třetí série tedy snižuji hodnocení ze 4 hvězd na 3. ()

Pirabin

No nebylo to vůbec špatný, Mikkelsen je skvělej a dokáže být dostatečně jinej než Hopkins a zároveň udržuje Lecterovu osobnost. Fishburne je dobrej šéf a jedinej kdo mi vlastně nějak nesedí je hlavní hrdina, ač je jeho postava dobře napsaná nedokážal jsem si k němu vytvořit vztah a tak nějak doufám, že na konci řady zjistí, že Hannibal je kanibal a Lecter z něj udělá gulášek. Jinak režijně skvělý řešený rekonstrukce případů. Palec hore. Dávám čtyři z pěti jatýrek. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: První díl mě nadchl - sešli se můj nejoblíbenější herec a jedna z největších zrůd filmového plátna - navíc vychází z událostí v mých oblíbených kniháh. Děsivější než záběry na zohavené mrtvoly je pohled na vařícího ci obědvajícího Madse Mikkelsena, který je přestně takovým dr. Lecterem, jakého jsem si při čtení knih představoval (pan Hopkins promine ale TSOTL ani v Red Dragon na 43 lel prostě nevypadal). Hugh Dancy je Grahamem trochu (víc) jiným než v knize, ale jeho monkovská ustrašenost a hausovská protivnost je možná lepší než aby z něho byl tuctový přemoralizovaný spravedlivý polda (boom doby je dnes totiž hrdina který je alespoň trochu magor). Jen se obavám že pokud bude mít seriál nadále to sympaticky pomalejší tempo - které mě osobně sice vyhovuje ale pro tuctového diváka chtivého výplachu mozku může být nudou - nevydrží nám na obrazovkách dlouho. SEASON I (80%): Hannibal ... kanibal SEASON 2 (100%) Mason Verger, psychouš non plus ultra. Dr. Chilton se vrátí ... SEASON 3 (?%) Mason Verger je pořád psychouš ale už není tak hravě roztomilý, Dr. Chilton je Silva, Alana Bloom je blbka, Abigail je doufám už nadobro mrtvá, Bedelie mě baví/nebaví, Dr. Gideona na(ne)štěstí nezachránili včas, v druhém díle skoro žádný Mads ... A nějaká, slušně řečeno, píča tento seriál po třetí sezóně zrušila. Zabít, sežrat, vyplivnout. ()

Lord.Jim

Jenom mám obavu, aby se to nezvrhlo kamsi do řiti. Oba hlavní borci jsou k sežrání, ale jak říkám... obava se vkradla.__Po druhém dílu ubírám jednu hvězdu, protože se mé obavy naplnily a je to jenom další seriál, kterej chce vypadat zajímavě. Ale safra-škoda není. Ty pařáty v lese a sběr hub - to si už dělaj snad prdel, ne? ()

Scylla

Zatím po prvních dvou dílech opatrná spokojenost! Hlavní představitelé, kteří mě nalákali tenhle kousek ochutnat, mě ani v nejmenším nezklamali! Výrazným kladem je také nápaditá vizuální stránka (barevné kompozice jednotlivých scén, Grahamovy vize apod.), která se podílí na skvělé hutné atmosféře. Na krvi tvůrci nešetří, ale vyděsit dokáže i poklidná večeře v přítomnosti osvědčeného gurmána... Těším se, až se začne vztah doktora Lectera a detektiva Grahama prohlubovat... má to slušný potenciál... Edit: Po sedmé epizodě nutně zvedám o hvězdičku výš... kulinářské dovednosti doktora Lectera jsou k nezaplacení... ()

BoredSeal

1. série: Srovnání s Lecterovou mytologií seriál prohraje, na to mu chybí výborná knižní předloha jako ostatním třem filmovým adaptacím a navíc se knih příliš nedrží, nejen spisovatel asi otevře u závěrečné scény údivem pusu dokořán. V knihách a vlastně v jediné vysloveně zdařené filmové adaptaci Mlčení jehňátek profík z oboru Harris detailně líčí práci kriminalistů a piplá svoje postavy - seriál místo toho nabízí partu pěti stejných lidí, kteří objíždí každou epizodu novou vraždu nového sériového vraha v Baltimore, o kriminalistice se toho díky upřednostňování "mutanta" Willa dozvíte minimum, postavy mají už od začátku svou "škatulku", kterou neopustí. Kdybych nebyl rozmazlený knihami a prvním filmem, nejspíš bych uznal, že Mikkelsen je solidní obsazení, Gillian Andersonová kočka a seriál má svůj styl. Dokonce vztah Lectera a Willa je většinu epizod zajímavý. Seriálu ale škodí klasická klišé - hlavní příběhová linie se naředí na víc dílů s občasnými pauzami a odvádí naši pozornost na jiné vrahy, kteří na konci každé epizody umírají nebo se pro smrt v další epizodě objevují znova; pak na konec, když napětí roste a ošálený divák začne přemítat, jak chtějí do konce poslední epizody všechno stihnout uzavřít, zjistí, že naopak všechno zkomplikují, aby se musel dívat na další sérii. A to je problém Hannibala. Nedovedu si představit, jakou naředěnou vodu si pro nás autoři připraví na druhou sérii, navíc teď už víme, že do filmového universa se seriál úmyslně zařadit nechce a vymýšlí si vlastní příběh. ()

Fíla

Série 1 - Má vzestupnou tendenci. Na začátku, si říkáte, že nic moc. Ovšem díl od dílu je lepší až úplně nakonec 1.série. Série 2 - Více psychopatická než 1. Není to špatné, jen bude těžší první překonat. Uvidíme, co nám přinesou díly ve trojce a jestli dovedou autoři navázat nijak špatně. ()

Caminzind

Pilotní díl měl nejspíš za cíl nabudit, nadopovat diváky nějakým tím adrenalinem, jelikož zatím nám tvůrci odprezentovali hlavně ten hezký obal, perleťový lak, Madse v elegantním sáčku a jinou doplňkovou výbavu. Tak nezbyvá než doufat, že při téhle jízdě nezaspíme. Thomas Harris má teď svoji pověst a své dítě ve svých rukou, ostatní se zdají být mu nápomocní. (Po kompletní 1. sérii nechávám rozpačité 3 hvězdy) ()

M.i.k.e

po pilotu - kousek s ohromným potenciálem,který se může stát letošní seriálovou událostí roku.uvidíme kudy se bude ubírat...zatím 80%...pátou hvězdu jsem přidával ještě v průběhu první řady a těsně po dokoukání finále té druhé bych nejraději přidal šestou.Takhle jedinečně osobitou a propracovanou záežitost aby dnes člověk pohledal a Mads je bůh....100% ()

SallyZen

Neuvěřitelné! Filmy o Hannibalovi mám rád, ale tohle miluju. Seriál na kterým jsem asi nejvíc závislej. Psycho, zvrácenost, paranoia, napětí, Mads, Hugh, vraždy, originalita. Nemůžu se nabažit. Po první sérii nemůžu být spokojenější. Uvidíme co přinese ta druhá. 100%(Babica by si měl vzít příklad z Hannibala, to co předvádí v kuchyni je mistrovský um. Jedna pochoutka za druhou) ()

Chen

Příběhově trošku nekonzistentní, s matoucí symbolikou, ale jinak herecký koncert o "kočce a myši", který je nesmírně mrazivý a potemnělý. U málokterého seriálu jsem byl tak příjemně deprimován. A druhé série, to byla naprostá lahůdka, intenzivní, strhující, užíval jsem si každou minutu. A to finále, to byla lahůdka. ()

Gee.Rocks

Seriál mě naprosto pohltil až ve druhé polovině série, kdy je konečně více rozebírán Hannibal a jeho duševní pochody. Dancy mě totálně rozsekal. Pamatuju ho možná tak z Báječného světa shopaholiků. Takže jako takového nemastného neslaného herce. A tady?! Obrovský šok. Jako by v sobě měl celý orchestr, který dokáže úplně cokoliv, zahrát naprosto cokoliv. A to jsem si myslela, že vedle Madse všichni zaniknou. Nezanikli. Ale Mads stejně vyniká. No co.. božskej Mads. Nakrájet a sežrat! Dopnění: Bohužel, třetí série Hannibala zabila. Z mého pohledu, je třétí série naprosto průměrná a seriál naprosto ztratil atmosféru. Škoda seriálu, který začal opravdu špičkově. 1. a 2. série 100%, 3. série 50%. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)