Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiálny text distribútora)

hcfish

Samozřejmě ptákovina. Ale jaká! skvělá a hlavně Francouzská. Zbavit se pocitu, že za každou scénou stojí lehce pyšný Francouz, co usrkává víno a usmívá se nad tím, jak zase jednou dokázal v neuvěřitelné slátanině nepozorovaně vystihnout veškerá klišé tohoto žánru. A to tak, že jsem málem spadnul ze židle. nalitej jsem byl, ale i stejně - jasně nepovedený přemet, výraz studu před zmizením ve vaně, úchylnost a "humor" hlavních padouchů, k tomu hrdina Don Chuan, který vlastně je spíš Romeo. Pocit, že se někdo u vytváření tohodle filmu neskutečně bavil, a přitom nepozorovaně nabídnul zcela neuvěřitelnou a i docela funkční žánrovku..Ještě o deset minut delší a přestane to celé fungovat. ()

kacer4

Vo veku 13 až 16 som to videl snáď dvadsať krát a miloval som to. Ori neskoršom, zrelšom, pohľade na film ma stále bavil a páčil sa mi. ()

moriero

Velkolepé. Dokonalý střih, efektivní zpomalovačky, nádherné exteriéry, honosné kostýmy, sympatický hlavní hrdina (...pozor, u ní pohořelo mnoho mužů....Fronsac: A kdo to hoří právě teď?...), nádherná a ještě jednou nádherná skoro nahá Bellucci, její obludný manžel Cassel, akce, romantika, dobrodružství a špetka hororu. V době, kdy Amerika v hororech "šetří životy" žen a dětí, válkou odkojená Evropa nemilosrdně krmí bestii něžným pohlavím a z dětiček dělá přesnídávky. ()

bulawaio

2/10. Proč vyrobit krátký a zábavný horor v trvání 80 minut, když můžete natočit velkolepou hororovou výpravnou "ságu" s délkou 137 minut? Na to zná odpověď pouze pan režisér. Triviální vlkodlačí příběh zahrnout do velkolepé výpravy se spoustou romantické tokání a zbytečného tlachání. Apropo, natočit za takovýhle prachy film a udělat speciální efekty na úrovni megakobry je k zblití. ()

Merenre

Film, který se potácí mezi celkem příjemně atmosferickou jednohubkou a zoufalým brakem (kung-fu indián, který není ani tolik indián co Pierre Brice apod.). Tvůrci chtěli očividně zaútočit na všechny věkové, sociální i další skupiny a film se stává smrští nesourodých nesmyslů. ()

J.Bakhita

Po první polovině, kdy hlavní postava vymetá nevěstince a ženy chodí na místa, kde je prostě musí něco sežrat ani kdyby to byla romantická komedie od Zdeňka Trošky se začíná konečně něco pořádného dít. Celé to bylo poněkud slátané dohromady, ale zachránil to pouze fakt, že to, co napřed hodně připomínalo Červenou Karkulku s Amandou Seyfried, mělo nakonec i poměrně reálnou zápletku. Herci byli průměrní a hudbu si už nepamatuji, nicméně úplně nudné a bez pointy to taky nebylo. ()

Scaevola

Po dalším shlédnutí po mnoha letech musím konstatovat, že scénář je poněkud řídký, hlavní zápletka hledaná a záplava efektních odboček vyznívá samoúčelně, což se týká především indiánských motivů a linky kolem italské špiónky, byť M. Bellucci je s jistou přirozeností božská. Leč hlavní kostra příběhu je poutavá a kdyby byla bývala zpracována v uměřenějším duchu, jednalo by se v mých očích o jeden z nejlepších francouzských filmů. ()

MartinReno

V tomto filme je všetko, čo mám na filmoch tak rád a to vo velmi poetickom balení. Dokážem ho pozerať vždy znova a znova. Mark Decascos nehral nikdy v ničom ďalšom, čo by sa tomuto aspoň po členky priblížilo. Fakt jedna z mojich srdcoviek. ()

meda2016

Taková směs akčních činů, soubojů a záhady s neviditelným pozadím doby francouzskě revoluce. Protagonisté výrazných fyziognomií. Kostýmní "drama" a hlasité výroky. Mezi ** a dřímotou. I když - poslední čtvrtina celá je krvavá pohádka. A hlas vypravěče chce tu změť pospojovat. ()

p.a.douch

No horror ani nějaké velké drama jsem tam tedy nenašel, ale jinak rozhodně film, který se mi líbil. Obsazení dobré. Mark Dacascos sice nemá s původními obyvateli Ameriky společného zhola nic, ale dobrá. No a když ho obsadili, tak nevyužít jeho bojových schopností, by byla úplná blbost. Zvláště když jeho přinesla do filmu zajímavé téma. Kdo mě překvapil byl Samuel Le Bihan - do té doby jsem ho neviděl (a ostatně potom taky ne). Moje chyba. Zřejmě to nebude jeho typická role, ale zahrál jí dobře. Monica Bellucci super ozdoba (vždy jí ve filmu rád vidím, protože nikdy nic nezkazí) a záporák její tehdejšího manžela byl skutečně záporný. Gans ukázal, že umí více než horory (škoda že moc netočí). Jinak prostředí zpracováné zajímavě. Já jsem byl s tímto filmem spokojen a rozhodně nikomu neublíží. ()

tvujkolega

Jako nevím co se na tomhle filmu komu nelíbí. Prakticky ve všech aspektech si vede velmi dobře, ale hlavně po vizuální stránce je přímo geniální. Vynikající prostředí, špičkové záběry kamer, zpomalující se a roztřesené boje. Nejlepší je ovšem jakási fantasktní mámivost, která ze všech filmových záběrů sálá. Zkrátka úžasný vizuální dojem. A ještě si neodpusím malý rýpanec do nejmenovaných rádoby kritiků, kteří filmům jako Predátor, což je snad vrchol béčkovosti, dají 5 hvězdiček a tohle vysoce kvalitní dílko oznámkují 1 hvězdičkou. Ale co každý má právo na svůj názor. Ten můj je takový, že Bratrstvo jistě není nejlepším filmem historie, ale alespoň pro mě je to takřka geniální podívana. ()

Horácius

Tady měli tvůrci velkou odvahu pustit se do něčeho nestandardního, jak je vidět i na leckdy rozporuplných reakcích. Někomu to může způsobit psychický šok, někomu se film zalíbil naopak velice. Já se počítám k té druhé skupině. Beru ho totiž čistě jako fantazii, která velmi volně vychází s historických skutečností a nehodlám se rýpat ve stovce dalších možných nesrovnalostí. Co je na něm výjimečné je jeho atmosféra, pak samozřejmě kamera a SKVĚLÁ hudba – asi jedna z nejlepších, co jsem ve filmu slyšel. Tyto klady přebíjí vše, co by mi vadilo – včetně někde slabší trikové stránky. A ten konec také zasluhuje vyzdvihnout – přesně takový, jaký mi sednul. Žádný happyend, ale trochu jako ze života, nepříliš jednoznačný a pro některé hrdiny i tragický, a zčásti je na každém, jak si ho domyslí. 85% ()

moorks

Prvotní námět byl určitě zajímavý, ale výsledek je podivný. Snaha dost do francouzské legendy prvky hollywoodu je úlet. Naštěstí je tam napětí a akce a krásná Belucci, tak se člověk nenudí. Když obsadí tuhle kočku, tak každý film má nějaké procenta nahoru a to jen díky ní. ()

sidthekid

Skvělý film s fantastickou atmosférou, hudbou, spoustou emocí a příjemnými herci. Akční scény s Markem Dacascosem byli skvělé, Monica Belluci okouzlující a Vincent Cassel parádní zvrhlej padouch. ()

powda

Priznám, nie je to nič neobyčajné, ale na zahodenie to taktiež nie je. Pravda, prvý krát som tento film videl v španielčine, a rozumel som asi tretinu, ale bavil ma. Síce som z neho nebol nadchnutý, ale nevzbudil vo mne ani žiadne negatívne ohlasy. ()

Tomulka

Jediné co bych filmu vytkl je asi jeho příliž dlouhá stopáž a možná trochu přeplácanost. Ale jinak je film perfektní akcí s velkým stylem obrazové tvorby, hororových prvků a politických machinací. Za jedno podívání to určitě stojí. ()

solnicka13

Navonok moze film posobit ako mozaika pozliepana z coho prislo, ale nenchajme sa vyviest prvym dojmom. Najviac ma uputalo krasne prostredie v ktorom bol film natoceny, rozhodne bojove sceny Marka Dacascosa (Mani), ktory bol kvazi divoch-saman priam neodolatelny. Zaujala ma taktiez akasi mystika filmu - sceny v nevestinci s Monicou Belluci boli vyborne spracovane, ako aj bestia, ktora plieni francuzsko v 17.storoci. Vincent Cassel zahral ulohu vyborne! (ktovie kedy prebehla medzi nim a Monicou ta osudova iskra hh...) zaverecny akt pomsty Samuela Le Bihana (Grégoir de Fronsac) bl pre mna strhujuci az do rozhodujuceho boja s Vincenotom Casselom, ktory bol na moj vkus trosku prehnany (kosteny mec - hoci pomerne posobivy mechanizmus :-)) kedy sa vlastne zabije hlavny zaporak nesikovne sam...zasluzil by si iny koniec :-D Fanusikov historickych filmov, mystiky a bojovych umeni urcite potesi... ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)