Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiálny text distribútora)

alyk.fake

nejzajimavější v tomto filmiku je Monica Bellucci, samozřejmě taky nejkoukatelnější:-). Jinak film sam o sobě hodně zklamal, hlavně kung-fu ve Francii a eště od indiána. to byl opravdu bonbonek:-). jediné co je pozitivní, je fakt, že i když jde o blbost obřích rozměrů, člověk se u sledování výrazně nenudí:-) ()

Bránolog

Já se omlouvám tvůrcům, ale vůbec jsem to nepochopil. Asi se pokusím příště (jestli seberu odvahu ke druhému shlédnutí) u toho neusínat. ()

Sangíta

Nu, tak pes baskervillský už tu jednou byl, teď si zase tvůrci vzali na paškál vlka... Ale podle etologických výzkumů ( = Etologie je vědní obor v rámci zoologie, který se zabývá studiem chování živočichů, rozeznáváním jeho vrozených a naučených složek, ontogenetického i fylogenetického vývoje vzorců chování a významu určitých vzorců chování pro přežívání daného druhu. ), jsou vlci velmi vyspělými tvory, kteří se dokáží dobře postarat o svá mláďata a řešit různé problémy s jejich výchovou spojené. Tolik trochu na obranu vlků :-) Z filmu by v případě jiného zpracování, mohlo být i něco docela zajímavého, takhle je to jen prapodivná směsice. Kung-fu (co ´tam dělá v období do kterého je film situován mi tedy není jasné), western, dobrodružství no a trochu romantiky. Myslím, že zásadní chybou bylo, že onu "bestii" ukázali, je jasné, že děsivé je nejvíce to, co není vidět a každý si to může představovat a právě vlastní představy nás mnohdy dokáží vyděsit nejvíc... Klipovité záběry poněkud zpomalují děj a vzruchu mnoho nepřinesou. Změna nastala až s příchodem Samuel Le Bihana a Vincenta Cassela. Nepokrytě - Samuelův specifický nos a Vincentovy uhrančivé oči, to jest důvod, proč jsem to vůbec dokoukala :-) ()

DannyMcG.

Na tomhle filmu se mi libila úvodní scéna jako muž s šátkem přes obličej zmlátil holí pobudy, co neměli nic jiného na práci. Jinak takovou "bestii" jsem měl, když mi bylo pět a jmenovala se Fufík - asi tak děsivý...ale zase na druhou stranu jsem to dokoukal, protože jsem "béčkař" a scenérie byla zajímavá, určitě více než historičtí Francouzi....ale myslím, že režisérovi nekanuly slzy dojetí při aplausu na premiéře... ()

Novik

Nudné, nevýrazné, ničím zajímavé ač jsem se divil že jsem to dokoukal. Za zmínku stojí herci, hlavně Vincent Cassel. :) ()

LeChatNoire

Krutá francouzská pohádka, dokazující mistrovství proplétání zdánlivě nespojitelných dějů tak, jak to dokáží jen Francouzi. Film nepovažuji v žádném případě za špatný, i přes jeho délku zůstává děj zajímavý a napínavý. Třešničkou na dortu je vnadná a okouzlující Monica Bellucci. Doporučuji zejména zájemcům o Francouzskou kulturu. ()

JARDAHONDA

Francouzký tajemný film s hororovým nádechem.. Do země přijíždějí dva odvážní a tajemní bratři, kteří se začnou o problém zajímat a hon na bestii může začít. Film je plný napětí, bojových scén a výborné atmosféry. 85% ()

PekoK2

Celkovo je to dosť dobré ale chýba mi tam autentickosť bojov a tiež samotný vlkolak či príšera? Dlho sa čaká na nejakú akciu a mysleli to asi dobre keď tam v scenári zakomponovali dôstojné dialógy a že väčšina má rešpekt s príšery, ktorú len málokto zazrel. Niekedy sa mi zdá že dej je zameraný na niečo iné, ale to už som moc kritický tak dávam tri hviezdy. ()

Rufiana

Dobrá atmosféra filmu, tajemný příběh, napětí, skvostná Monica Belluci, dokonalé vykreslení atmosféry... a pak konec jak z jiného filmu. Nestačil by jeden šílenec? Nepochopila jsem potřebu hl. hrdiny zachraňovat naprosto nevýraznou hlavní ženskou hrdinku. Ale stejně 4 hvězdy. ()

belegaer

Příběh pěkný... ale horor??? Bestie v podobě zotročené divoké kočky navlečené do pancíře, ovládané incestním týpkem co dělá, že přišel o ruku... předvídatelný happy-end. No za příběh ** ()

petys07

Znáte tu pohádku o pejskovi a kočičce jak vařili dort? Podobně blbě od žaludku vám bude po shlédnutí této předlouhé slátaniny. 1 hvězda za pokus. ()

Udet

..zase jeden zajímavý námět ze kterého obrácením všech historických skutečností naruby vznikla totální slátanina.. ..ale napínavé to vcelku bylo, tak za 1 *.. ()

onden85

USA je země neomezených možností. Rusko, tak tam je všechno možný! A Francie se snaží být taky světová a končí to trapasem. + stopáž zvítězila nad obsahem. ()

VenomSK

Pre mňa vcelku podarený snímok, najmä s veľmi podmanivou a krásnou titulnou skladbou, resp. melódiou. Film som videl pred mnohými rokmi prvý krát, kedy som mu ešte dobre nerozumel ale už vtedy na mňa zapôsobil svojou výpravou a príbehom. Le Bihan sa do roly dobre hodil a aj keď tam trošku rezonovalo to Maniho kung fu, myslím že nad tým by sa dali privrieť oči. Bojové scény hlavne v podaní hlavného hrdinu sú pomerne brutálne ale rozhodne to filmu neškodí, aby som bol úprimný, pri prvom vzhliadnutí filmu pred spomínaným dlhým časom som mal otovrené ústa že čo si to rytier de Fronsac dovoľuje. ()

Jirkacek

Film Bratrstvo vlků - Hon na bestii jsem si koupil na DVD pár let po jeho natočení v roce 2001 a tak jsme si jej doma také pustili. Jenže vzhledem k délce filmu 142 minut a jeho nezáživné první polovině jsme se na něj nevydrželi dívat až do konce. Disk putoval zpět do šuplíku, kde ležel více jak 10 let, než jsem jej vyhrabal a nechal jej točit kolem své osy v našem blu-ray přehrávači. Tentokrát jsme se ženou vydrželi na obrazovku koukat po celou dobu a mohli si tak vychutnat horrový příběh, odehrávající se ve Francii v 18. století. Vše začalo v Gévaudanu, hornatém kraji centrální Francie, který začal být sužován děsivou bestií. Tenkrát si všichni mysleli, že hrůzné činy má na svědomí obzvláště nebezpečný vlk a tak bylo povoláno vojsko, které začalo vybíjet vlky z celého kraje, přičemž všichni doufali, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Na začátku filmu do prokletého kraje přijel na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac, jehož si zahrál Samuel Le Bihan a tento mladý vědec měl zbavit kraj děsivého nebezpečí s chladnou vědeckou hlavou. Spolu s ním přijel indián jménem Mani, jehož ztvárnil Mark Dacascos, s nímž se poznal během bojů v Severní Americe a svého přítele znalého bojových umění dovezl i do Francie. Společně se ubytovali na zámku rodiny d´Apcherů a museli od začátku čelit intrikám šlechticů a politický zájmům krále, přičemž sami měli jen zájem o zabití bestie, která měla na svědomí už přes sto životů. Mani naslouchal tajemným hlasům, které ho dokázali přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora, ale jejich protivníkem nebyl jen netvor samotný. Děsivé tajemství jsme odhalili až na samotném konci celého příběhu, který vycházel ze známé francouzské pověsti a tak všechny hlavní postavy ve filmu kromě Maniho skutečně existovaly, což mne docela překvapilo. Nicméně jak už jsem psal, první hodina nebyla moc záživná, museli jsme se seznámit se všemi postavami filmu a bestie se objevila jen tu a tam. Poznali jsme tak šlechtice Jean-François de Morangias, kterého si zahrál Vincent Cassel. Mám pocit, že tam kde tento herec hraje, musí se ve filmu zákonitě objevit nějaká bojová scéna a Bratrstvo vlků - Hon na bestii nebylo výjimkou, což se vůbec do filmu s dějem v 18. století nehodilo. Jeho sestra Marianne de Morangias v podání Émilie Dequenne zastupovala ženskou mladickou krásu a mohl jsem na ní oči nechat, stejně jako Grégoire de Fronsac, který se do ní zamiloval. Jejich vztahu však nepřála ani doba, ani místo a ani její blízký...no nebudu prozrazovat kdo, protože by to byla docela zásadní informace, která by mohl vést k odhalení pachatele. Druhou nádhernou ženou ve filmu byla Monica Bellucci, která si zde střihla prostitutku Sylvii, jenž se vybarvila v samotném závěru snímku a docela tím překvapila. Dvojici v hledání bestie pomáhal Thomas d´Apcher alias Jérémie Rénier, který byl i vypravěčem celého příběhu. Tím bych uzavřel seznam nejdůležitějších postav filmu, který mne sice často nebavil, ale jinak se mi docela líbil. Zejména bych ocenil krásné exteriéry francouzského venkova a úžasné kostýmy. Jako chlapovi se mi také líbily scény s Monicou Belluci v nevěstinci. Suma sumárum, akční hororový film Bratrstvo vlků - Hon na bestii ode mne získal tři vlčí hvězdy ***. () (menej) (viac)

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)