Bývalý tajný agent Phil Broker (Jason Statham) sa rozhodne odísť do civilu po tom, čo sa nepodarí jedna špeciálna akcia. Je presvedčený, že malé vidiecke mestečko mu zabezpečí pokoj na výchovu jeho dcéry a so svojím dávnym kamarátom tam chce začať podnikať. Netuší však, že miestny drogový mafián sa ho chce zbaviť tým, že informuje bývalých nepriateľov Brokera o jeho pobyte. Na policajta vo výslužbe tak čaká ďalší z bojov o život, tentoraz ale zároveň aj o život jeho dcéry. (TV Markíza)

agass

Jason Statham odehrál svůj standard a já jsem si hodku a půl u obrazovky pěkně odpočinul. Asi to bude tím, že příběh je tak prosťoučkej, že ho snad vymyslela akční hvězda. ()

Paldiny

Solídny thriler postavený na jednoduchých pravidlách žánru, v ktorom nás čaká drsňácky klaďas chrániaci svoju rodinu pred chrapúnskym okolím túžiacim po pomste. K tomu vyfuckované dialógy, nekompromisné strety s nelichotivou fraktúrou, konská dávka nadšeneckého testosterónu a priblblý distribučný preklad. Ak viete čo od filmu čakať, jazdu si užijete. ()

vander19

Typický Statham. Čo viac sa dá o tomto filme napísať. Je vidieť, že pod scenár sa podpísal Sylvester Stallone. Zrejme sa skamarátili pri predchádzajúcich natáčaniach. Broker ako bývalý poliš DEA si chce v pokoji s dcérou užívať voľno, ale jasné vždy sa niečo posere a tak Broker znova musí vytiahnuť spod postele krabicu plnú prekvapení a bojovať sám prosti celému svetu. Je to typ film, že ak má človek na toto náladu bude sa mu to lubiť, ale ak nie tak to bude považovať za hovadinu. Ja som bol naladaný na niečo málo komplikované a akcia sa mi hodila na prezretie. Inak výborný je v tomto filme James Franco ako miestny kuchár. ()

Zombi

Takovej příjemnej venkonvskej akčňák, tak trochu ve stylu Kráčející skály. Statham je zde docela civilní tatík s kšiltovkou a flanelkou, ale jakmile jej někdo nasere, tak se tříští okýnka u aut, než bys stačil říct "pozor hlava". Musím říct, že díky té civilnosti postav jsem byl při některých scénách docela napnutej, ne jako u běžného akčního filmu, kde jsou samí machři. Škoda jen, že zde Stathamovi chybí nějaký odpovídající záporák, se kterým by dali závěrečný fight, ale takhle je to zase realističtější. Spokojenost. ()

Milky.

Snůška žánrových klišé, která nemá čím překvapit. První polovina filmu vyloženě nuda, druhá čistě šablonovitá akce. Co nejvíce zamrzí je naprosté nevyužití Stathamova potenciálu. To je u filmu, který na Stathama láká, velká chyba. Naprosto zbytečný film, který se do roku a půl přidá k těm, který TV Hovna s velkou pompou oznámí na sobotní večer. ()

Stranger885

Stará dobrá klasika. Bývalý agent přijede do rodného města. Tam se vaří kašička. Začíná se to komplikovat. Řešením jsou zlámané kosti křupajíc při tom a nedobrovolné střety hlav se skleněným podkladem. Dobré časy jako kdysi s Jean Claudem a Sylvestrem. Super odreagování. ()

Garch

Kdyby si "Nevyřízený účet" Sylvester Stallone napsal přímo pro sebe, tak před pětadvaceti lety, byl by asi lepší výsledek. Nicméně, dobře natočené i obsazené. ()

Ad4mson

Skvělé, uvědomnělé béčko, které si na nic nehraje. Ačkoliv Stathama nijak zvlášť nežeru a jeho sólovky mě nudí k smrti, tohle bylo z jiného těsta. Scénář je přesně to, co byste o Slye čekali, takže žádný dlouhý okecávání a snímek šlape od začátku do konce. Opravdu výborná oddechovka, provoněná osmdesátkovou atmosférou a zároveň nejlepší Stathamův film, který jsem viděl. Zdejší hodnocení zřejmě nepochopím.... ()

j0nathan

Od akčního movie z pera Slyho a se Stathamem v hl. roli jsem nečekal žádný majstrštyk, ale bohužel jsem se u něj nudil víc než jsem si sám myslel. Asi začínám být cynický kretén. (viz. Stanova diagnóza v SP - S15E07) ()

Illy

Příjemná civilní "stathamovka". Ničím vás nepřekvapí, ale to asi nikdo normální nečeká, že? K tomu fakt solidní herci a když dojde na lámání chleba tak je snímek nekompromisní, přesně dle scénáře pana Nepůjdudodůchodu Stalloneho. Tihle dva se asi hodně skamarádili a je jasné komu Rambo své žezlo předává. A já s ním souhlasím. ()

kamil.i

Celkom slušne nacastingovaná a zostrihaná blbosť. Takéto voloviny patria do 80. rokov. A Stallone by sa pri písaní akčných drám už konečne mohol naučiť, že násilie nie je tak jednoduchý a jednorozmerný jav. ()

Erik7595

Fajn Stathamovka na zabitie voľného času. Príbeh ničím prekvapivý, ale koho to predsa zaujíma? Je to predsa béčko a nejde o nejakú sofistikovanosť príbehu či nejaké dejové zvraty. V rámci tohoto žánru absolútne v pohode príbeh, ktorý bol už veľa krát videný v rôznych pozmenených variantoch, ale čo je hlavné, film nenudí a hlavne dokáže udržať pozornosť. Zaujme samozrejme Jason Statham, ktorému takto stavané role vo filmoch padnú ako uliate. Nakopať niekomu zadok je jednoducho jeho parketa a tak je dobre, že je tu dostatok kontaktných súbojov, v ktorých sa predvedie. Akcia je teda veľmi dobrá, napätie slušne ku koncu filmu graduje. A tiež ako pozitívum hodnotím vedľajšie obsadenie - výborný je Frank Grillo a Kate Bosworth, len mám výhradu ku Jamesovi Francovi - jemu sa postava záporáka nehodila, nepripadal mi dostatočne presvedčivo. A navyše Franco nedokáže byť Stathamovým plnohodnotným protivníkom. Lepší by bol ten Frank Grillo na jeho mieste. Celkové hodnotenie 8/10 ()

Antaeus

O tom, ako si dvaja kamaráti film natočili.. Ono ale zas taká tragédia to nebola. Silnou stránkou filmu je to "ticho pred búrkou". Aspoň zo začiatku som tomu veril. Človek v napätí očakáva, kedy a hlavne čo prepukne.. Po hodine čakania som si ale i tak spomenul na staré dobré "polhodina čakania slušnosť, hodina blbosť". A spomenul som si na prvé rande. Tak tu to nakoniec tak tragické nebolo. Stathamovi som dokonca otcovskú rolu miestami veril! Ale povedzme si na rovinu: po prvom dopozeraní sa mi vybavilo to staré dobré (dnes som akýsi nostalgický, či čo?):"všetkého veľa škodí". A tak si nebudem dojem z filmu kaziť opätovným vzhliadnutím, nech mi príjemne osemdesiatková príchuť ostane na pamäti viac, než spomienka na akčný film s hodinou bez akcie. ()

Flopik

Jason Statham v jeho klasickej úlohe. Príbeh je v celku dobrý , nenudí a pozerá sa nato dobre. Tak isto postavy výborné a prostredie kde sa to natáčalo sa mi tak isto páčilo. Mrzeli ma však akčné scény ktoré boli také nijaké, zrazu prišli a ani poriadne netrvali.Hlavne bad ass Frank Grillo dostal na zadok hneď. Koniec troška naťahovaný. Za mňa je to lepší priemer ale viac ako 3 * proste dať nemôžem. ()

petikacka

Kupodivu dobrý akční film s dobrým obsazením a vůbec ne blbým dějem...Jasona v jeho filmech nesleduju, ale tohle se prostě fuckt povedlo...Navíc mě to bavilo a vůbec neurazilo...Za mě 85% ()

barteca

Statham bijec, v Louisianě psycho na druhou. Wiki praví: Louisiana od roku 1989 stojí v čele žebříčku amerických států v počtu vražd na hlavu. Každý stý obyvatel je v lochu i ( nebo zejména) díky privátním věznicím. Radši nejezdit. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)