Bývalý tajný agent Phil Broker (Jason Statham) sa rozhodne odísť do civilu po tom, čo sa nepodarí jedna špeciálna akcia. Je presvedčený, že malé vidiecke mestečko mu zabezpečí pokoj na výchovu jeho dcéry a so svojím dávnym kamarátom tam chce začať podnikať. Netuší však, že miestny drogový mafián sa ho chce zbaviť tým, že informuje bývalých nepriateľov Brokera o jeho pobyte. Na policajta vo výslužbe tak čaká ďalší z bojov o život, tentoraz ale zároveň aj o život jeho dcéry. (TV Markíza)

Seti

Sly ve svém scénáři zasazuje Arnoldovo Komando do poněkud střízlivějších podmínek, kdy vojenského diktátora nahrazuje buranský perníkář a diktátorovy vojenské milice parta pokérovanejch fichtlařů. Jason je sice stále borec a odvádí si svůj nepřekvapující standard (i když ty tátovské úsměvy jsem mu moc nežral), ovšem co si budem povídat - on se v honbě za svojí unesenou dcerou vypořádal s deseti zfetovanejma bikerama, kdežto Arnold vyhladil celou vojenskou základnu o veliokosti středoamerického ostrova. Tak asi tak. ()

Chipsonator

Já ty Stathamovky mám prostě rád. Jason mlátí/střílí lidi a dobře se na to kuká. A i ten Franco jako záporák bavil. A Luther...chci ho dóm! 70% PS: A Winona Ryder tu dokonce není nijak moc otravná...no já čumím. ()

iXtr3m3

Veľmi dobrý triler z amerického vidieckeho zapadákova. Statham si strihol mierne odlišnú úlohu s menším využitím svojich pohybových schopností a skvele mu zasekundoval Frank Grillo a James Franco. Ako vždy potešila aj prítomnosť Clancyho Browna. Mám rád tieto malomestské trilery a akčňáky ála Walking Tall. ()

LEATHERFAC

Vůbec ne špatné. Bohužel ovšem musím souhlasit s Limou, že James Franco je trochu castingový omyl. On na ty záporáky prostě nemá xicht. Je to výbornej herec, ve Zrození Planety opic byl skvělej, ale jako záporák...ne. Je to jako když Filip Renč obsadil do role Hitlera Štěpánka Šafránka :-)) nebo Lála Pešek obsazený v Hrátkách s čertem do role generálního ředitele pekla. Těmto lidem prostě záporáky neuvěříte. Na druhou stranu Vladimír Ráž alias klaďas na N tou si tamtéž střihnul roli doktora Solferna a byl fantastický. Nu holt někdy to zafunguje, většinou spíš ne. ()

Hanys_

Slušný akční průměr. Statham pořád točí to samé, ale je fakt že ty jeho snímky patří aspoň "sem tam" k tomu lepšímu z béčkového akčního žánru. Obsazení Franca do role záporáka slibovalo taky hodně, boužel nakonec si tu roli nevychutnal až tak, jak jsem doufal. PS. Winonu Rider bych vůbec nepoznal...6/10 ()

Corpsegrinder

Jedna z těch lepších stathamovek poslední doby, nevim zda to je kvůli Slyovo scénáři ale konečně to neni tak debilní jako například nedávnej Crazy Joe což byla nekoukatelná sračka. ()

noby

Zručně uplácaná mlátička, u které jsem se nad vyloženými kravinami pozastavil jen dvakrát. To jde! Navíc je to vyrovnáno překvapivě rozumným scénářem, takže požadavek nenáročného akčňáku plní Homefront na výbornou. ()

Ilhan

Snad jediný film se Stathamem, kde jsem si více užíval neakční scény než akční. V neakčních scénáš vše šlape, Statham dobře hraje, jakmile však začne jít do tuhého, začne to být nuda, akce je nenápaditá až nudná. Na akční film to má velice dobré obsazení, ale ať mi někdo vysvětlí, co tady dělal Franco, Ryder nebo Bosworth, to opravdu nechápu. 65 % ()

dopita

Celkem zábavný béčko, bohužel Statham jako herec za moc nestojí. Naštěstí záporák James Franco nebo fetka Kate Bosworthová leccos zachraňují. Zkrátka volovina, která ze sebe nedělá nic než béčko, což je v pořádku. Akce moc nebylo, závěr jsem očekával o dost šťavnatější. ()

divak84

neustálé napětí, absence vyloženě nudných míst. sice bečko, ale ne to nejhorší, co kdy Sly napsal. Nevýhodou filmu je, že Statham je prostě borec a pokud je ve filmu hlavním záporákem Franco (nic proti němu ale silák to není) , tak ono finále je celkem nuda. Možná měl dostat větší prostor Frank Grillo nebo aspon někdo, kdo se umí ohánět pěstmi na stejném levelu jako britskej plavec. Stejně jako Mechanic, i Homefront patří k těm lepším jednohubkám s jasným scenařem a občas trošku přiblblýma scénama. (např, když Statham narafičil pastičku ve Francovém doku, uběhlo x dní a on tam za tu dobu ani jednou nerozsvítil?). Pohodovým film, Statham nabídl to co umí nejlíp. ()

HArna

Nic moc, je to průměr. Takhle blbý scénář od Stalloneho jsem teda nečekal. Ve filmu je spousta umělých emocí a klišé, nikomu jsem to nevěřil, ani Statham se mi nelíbil. To Franco se mi v roli záporáka docela líbil. Po druhý to vidět už nechci - 50% ()

Greenpeacak

Drsný a holohlavý týpek (ktorý mal predtým vlasy) si to tentoraz rozdá s niekým, koho hrá James Franco (ktorý si neoholil fúzy). Týpek, ktorý zmláti každého, kto mu nedovolí načerpať dosť benzínu, sa snaží získať cenu Najlepší otec na svete, a tak s dcérou cvála uprostred podivuhodne osvetleného krásneho lesa, v ktorom by astmatik oslintal a ukýchal koňa na smrť.... a potom vytiahni spod postele brokovnicu a umláti/rozstrieľa motorkárske komando, aj s Jamesom Francom. ()

kolemjdouc

ve filmu mi hlavně scházela plynulost děje .divák je doslova házen ze scény do scény.Jinak snímek působí dojmem že stojí na komerci se jménem Statham.Ale už to není co bejvávalo...A zbytek osazenstva působí jak kompars z leklých ryb. ()

tom.nosek

Jestli má něco jasný rukopis Stallona, tak Homefront. Je to takové skloubení "filozofování" posledního Rockyho, nechtěné, ale nutné akce čtvrtého Ramba a rodinného příběhu s happy endem z Over the Top. Věřil bych i tomu, že to původně měl být scénář pátého Ramba. Jenom musím říct, že Stallone v těchhle filmech o rodině nikdy nevypadal moc reálně a Statham sem svou vizáží patří mnohem víc. Za mě tedy sice očekávatelné, ale vyvážené, sympaticky obsazené a s poměrně dobře zvládnutou akcí. Přesně to, co jsem od filmu chtěl. Jasné čtyři hvězdy. ()

Lefty86

Cítíš jak jsi v pr**li Gatore?? Typická Slyovina, vynikající počin, výborný Statham, jedinou výtku bych měl k finále, které jsem čekal že bude více gradovat a tvrdší zůčtování s Gatorem. Jinak film výborně ubíhá, má náboj. A jinak je Jason mele luxusně a výborné hlášky. Spolu s Plánem útěku (který teda byl ještě o třídu vejš), Ninjou : Shadow af a tear akční bomby roku. za mě 100% a nebojím se je napálit!!! Statham je sympaťák a role přímo pro něj. Jen tak dál!! ()

Dyas

Rozhodně bych tento film u Stathama řadil mezi ty lepší jako je Safe, Redemption nebo Kurýr 2, ale pořád velmi ztrácí např. na prvního Kurýra, Zastav a nepřežiješ a Mechanika. Mám Stathama rád a jeho typ filmů se mi líbí kromě nějakých kroků vedle, což je pro mě zase Kurýr 3 nebo Parker, ale jsou ideální pro pobavení. James Franco jako záporák je velmi zajímavý a v této roli se mi líbil. Jenom škoda té občas rozklepané kamery a vetšinou nepřehledných soubojů. Film mě komplexně na večer zabavil a já si ho užil. Myslím, že milovníky starých akčních béček tohle neurazí. Rozpočet $22 miliónů ][ USA tržby $19,783,777 ][ Celosvětové tržby $23,200,000 ][ Otvírací víkend $6,915,241 ()

ondrula

Autorem scénáře je Sly, což na mé tváři vykouzlilo úsměv, ale při sledování filmu mi ten škleb pomalu pohasínal, protože Stallone napsal takovou tu pseudoakční sračku z 80. let, na který byl zvyklej z dob, kdy ještě někoho zajímal a já zíral, kam to zase Jason zahučel. No jo, musel jsem s konečnou platností a nelibostí uznat, že můj oblíbenec Statham se propadá do čím dál hlubších béčkových sraček a namísto šarmantních britských kriminálek už ho budeme vídat jen jako americkýho rednecka v předvídatelných, nudných a šablonovitých blbostech, který napíše Sly nebo třeba Chuck Norris. ()

Milodar

Zde klasicky podhodnocená stathamovka sylvesterka stallonka. Pro křehčí povahy malé varováníčko - pozor, Homofront je AKČNÍ THRILLER Z USA! ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)