Šoféra kamióna Lincolna Hawka (Sylvester Stallone) požiada jeho bývalá manželka Christina (Susan Blakelyová), aby vyzdvihol ich syna Michaela (David Mendenhall) z vojenskej školy. Chce, aby sa obaja lepšie spoznali, pretože ona musí podstúpiť operáciu srdca. Desať rokov sa otec so synom nevideli, matka si želá, aby sa Lincoln vrátil, čo sa chlapcovi vôbec nepozdáva. Michael spočiatku Lincolnovi neverí ani to, že je jeho otcom. Považuje ho za neschopného flákača, privyrábajúceho si takým podozrivým spôsobom, akým je pretláčanie rukou. Len nerád sa s ním vyberie na cestu domov do Kalifornie a čas spoločne strávený v kabíne tiráku ich pomaly zbližuje. Keď Michael premôže v pretláčaní silnejšieho súpera, vzťah medzi otcom a synom je silnejší. Michaelov starý otec Jason Cutler (Robert Loggia) si však neželá, aby vnuk šiel v otcových stopách, a snaží sa ich za každú cenu od seba odlúčiť. Podarí sa mu chlapca od otca odlákať, ale nie na dlho. Michael totiž zistí, že dedo celé roky zadržiaval a skrýval otcove láskyplné listy. Ujde z domu a odcestuje do Las Vegas, kam jeho otec odišiel, aby sa zúčastnil majstrovstiev sveta v pretláčaní. (TV Dajto)

jatamansi

Hudba Giorgio Moroder, takže kvůli němu, navíc ve službě v sobotu jako kulisa, takže takové polohodnocení. Ale zpěv už v úvodu fakt dobrý. Ale Stallone, a to se podílel i na scénáři. Soukup odvedl stabilní výkon, Fakt je, že zpočátku docela civilní, když vyzvedává syna z kadetské školy. „Myslíte, že mi těch deset let nahradíte dvěma, třemi dny?“ Víc mi vadil ten malý spratek, a to je co říct. Ovšem při polidšťování syna je kupodivu lidštějším i Stallone. Byť o sílu jde až na prvním místě! Jinak zápletka nemocná matka, dědeček, otec, syn – nic moc. Fakt je, že Hospodin je můj pastýř nemusím slyšet ani ve filmu, kdyby si to občas při těch pohřbech odpustili, divák si umí domyslet, nemusí se mu všechno servírovat na podnosu. Ale Moroder stále skvělý. Jinak otcovské rady a vše ostatní už klišé, v podstatě je jasné, jak to musí dopadnout. Jenže ještě to museli prodloužit mistrovstvím v páce. A tím už je z toho klasický Stallone, ač to ze začátku slibovalo, že vykročí z vlastního stínu. On si ty svaly prostě nemohl odepřít a je to k uzoufání nudné. Tupé obličeje, chlapácké vytahování, tarzanovské výkřiky, neartikulované skřeky, řev jako od tura. A přiblblé komentáře moderátora. Jo, taky že to tak dopadlo. Ta * za první nadějné minuty a svižnou muziku. ()

Qasa

Obsah včetně závěru: Stallone je tirák a pákař, jede vyzvednout do vojenské školy svého synka přes odpor jeho dědečka. Syn ho nejdřív nenávidí, protože od nich před deseti lety utekl, ale postupně ho začne mít rád. Matka, která je chtěla dát dohromady zemře při operaci srdce. Syn zůstane u dědečka, ale najde tam tátovy dopisy, které před ním byly schovány. Rozhodne se být u táty a ten na to získá i peníze výhrou na mistrovství světa v páce. ()

Deyw

film nabusenej soundtrackem jako prase! jinak je to jak rika vetsina..chudak co ma sen a silu jako kreten se rozhodne si vypacit miliony a koupit si vysnenej nakladak...prolina se to, kdy hlida kluka a jak mel spatny dectvi a jeho otec je naprosty kokot..takova klasika v cechach.. :D z respektu k panovi co tam hraje je to klasika, ale jako film je to spatny. videt to dneska poprvi v zivote tak chci vratit tech 93minut zivota.. ()

Flipnic

I po více než 20ti letech velmi příjemná záležitost. Taková oddychovka, žádné střílení, krev a bitky, ale spíš tak něco ve stylu Rockyho. Stalone je zde sympaťák, není tak vypatlanej jako v Rockym a Rambovi, je správně tak akorát namakanej. Vztah s jeho synem je sice mnohokrát ohraná písnička, ale přesto chytne za srdce a závěrečná soutěž v "páce" je prostě super. Hlavně poslední match, ten má neuvěřitelnou atmosféru a Stalone s tím snad dvoumetrákovým hovadem zde ze sebe fakt vymáčkli maximum (doufám že ne veškeré maximum ...). Pamatuju si jak plakát tohoto filmu prodávali na poutích komedianti a my jsme si ho ještě s plakátem Cobry a Ramba kupovali a lepili po pokojích, aniž bysme věděli přesně o koho se vlastně jedná... "ale byl to prostě nějakej ten největší bouchač co hraje v těch filmech na videu" ... Z filmu příjemně srší pro mne obecně trapná a naivní 80. léta, ovšem tady jsou to "krásná nostalgická 80. léta"... ()

otík

Můj milý Slyi. Olejíčkem na své bicáky jsi v tomto filmu opravdu nešetřil. Stejně jako ukecanými scénami, které ti možná prošli v prvním Rockym, ale sám dobře víš, že nejlépe ti to jde s nožem velikým jak kráva, samopalem a obzvláště těžkým kulometem. Škoda, že jsi to poznal až v tolik pokročilém věku. Ale než jsi na to přišel, neodpustil jsi nám, tvým zapřísáhlým fanouškům, taky nějaký ten slabší kousek. Udělat rodinný film jistě není špatný nápad, ale sledování filmu musí rodinu bavit. S tímhle filmem jsem měl problém i já. Zvládl jsem ho na dvakrát a měl jsem co dělat. Nuda, nuda, až ten závěr je slušně natočený a docela i napínavý. Ale jinak je to fakt sračka. Nebýt to ty, nedodíval bych se. Přestaň mačkat pěst a upaluj do Barmy! ()

• Malé cameo bodyguarda si zde zahrál slavný wrestler Terry Funk. (Kletus)
  • V české verzi dabingu se objeví hlas Pavla Rímského u dvou postav. Namluvil faráře na pohřbu Hawkovy manželky (Susan Blakely) a také Bulla Hurleyho (Rick Zumwalt), šampiona v páce. (Nocturno culto)
  • Sylvesterův mladší bratr, Frank Stallone, ve filmu zazpívá píseň „Bad Night“, kterou s ním napsal Peter Schless, v titulcích uvedený pod jménem Peter H. Schless. (Rominator)