Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

noelgallagher

Hodnotím po shlédnutí všech dílů... Vikingové jsou super odreagováním, pokud jste fanoušci krvavých bitek, perverzních scén a vousů, pak se Vám seriál bude líbit. Dal bych 5 hvězd, ale poslední dvě série mě občas nudily, nechoval jsem nejspíš dostatečné sympatie k synům Ragnara (výjimka je snad Ubbe, který jako by z oka otci vypadl). Pokud jste ale fanoušci Skandinávie, vousatých bitkařů a severských žen, tak Vás seriál osloví... Nejvíc mi k srdci přirostl Bjorn, jehož animalistický zjev v tomto seriálu bude dlouho v mé hlavě (ten týpek vypadá opravdu děsivě), a také Floki (i když jsem toho týpka ze začátku vůbec nemusel), který sice stále zůstane blaznem, nicméně zanechal za sebou odkaz, který utkvěl aspoň v mé paměti a určité osoby si v něm najdou něco podobného jako já 🙂 Trošku mě zamrzel prostor, který dostal Ivar, při některých dílech jsem měl chuť seriál vypnout (může se však jednat o mou nesympatii k herci, ač se mohlo jednat o účel scénáristů). Troufám si však říct, že na dominantní pohled Ragnara i Bjorna, svůdné oči Lagerthy, pokorné oči Flokiho, vychcaný pohled Haralda a na celkově celkový dojem vikingské éry pravý fanoušek jen tak nezapomene. To je konkrétně pro mě ten důvod, proč mě bude severská mytologie i jeho obyvatelé přitahovat nejvíce ze všech kultur, ač jsou skutky všech historických postav určitě trošku přibarvené, nebo ne? Toť otázka, kdo ví co naši předkové zažili? 🙂 ()

3filmacek6

Výborně natočený seriál. Myslel jsem ,že po smrti Ragnara půjde kvalita dolů,ale příjemně mě překvapil. Konec byl sice trochu rozpačitý,ale proč ne... ()

Monika95

Celkově mám ze seriálu skvělý dojem, tak mě téma chytlo, že teďka pročítám i knížky a láká mě navštívit místa spojená s Vikingy. 4. a 5. série byly trošku slabší, někteří mě tam vyloženě vytáčeli - jako Ivar, kterej se uměl jen chechtat a křičet a Margret, manželka Ubbeho, děsná kráva :), no a v poslední sérii mě potěšilo vidět Flokiho. Nádherná místa, hlavně z Irska, kde se převážně natáčelo! - Tak asi tak mým lajckým okem. :) ()

frostbite

Seriál, kde majú ženy perfektne namalované linky, hladký makeup...a do toho sa tam objaví Jonathan Rhys Meyers s kvalitným fadeom a nagelovanými vlasmi, sa tvária, že dej sa odohráva v 9. storočí a my im to máme uveriť :))) no...videl som pár dielov a za mňa ukecaná šablónová trapárna, ktorá má so skutočnými vikingami spoločné pramálo...možno prírodné scenérie...na to sa dalo pozerať🤷‍♂️ ()

ezop1012

Výborná sága o vikingoch, konkrétne Ragnarovi a jeho potomkoch. Veľmi veľa častí je slabších a zbytočných, všetko sa to dalo vtesnať do mini série o ôsmich častiach. Spoiler: Zaujímavé boli nasledujúce momenty: Athelstanovi je venovaná prílišná dôležitosť, avšak koniec prvej série prinesie celkom zaujímavú situáciu, kde Athelstan zisti, že ma byť obetovany, a to, ako sa to dozvedá postupne a, ako začínajú zapadať jednotlivé kamienky do seba, tak toto bolo filmársky veľmi dobre zvladnute. Odin, hudba a oznam o smrti ragnara jeho potomkom, tak toto by sa asi nedalo natočiť lepšie, nič tam nechýbalo všetko bolo dokonale, už len za tento krátky snímok sa opplati pozrieť celú sériu. Nepomer medzi smrťou Lagerthy a Aslaug, toto bolo zle, Lagertha nebola o nič dôležitejšia ako Aslaug, Ragnar nakoniec si vybral Aslaug tak smrť Lagerthy bola príliš zveličená jej dôležitosť a okazalost. Prvá bitka o Paríž je asi najlepšia akčná časť série a "mŕtvy" Ragnar v kostole takmer nemá chybu, už v ďalších častiach sa nič také nečakané neohralo. ()

CreepyJoe odpad!

Anne Boleynová v podání HBO, totální trash, každý kdo má rád trochu historie musí být přirozeně znechucený touto stupiditou pro masy. Nejsem žádnej history NAZI, ale co je moc, to je moc. ()

horskejvlk

Daleko Horší Hra o Trůny, ta má alespoň skvělou knižní předlohu ale zde ? Kdo psal scénář ? Nuda nad nudu, nelogičnost, průhlednost a natahování ve stylu Westworld I. II. III. atd. Když pominu, že by tlupa zavšivených Vikingů udělala regulérní převrat, kdyby se vrátili po již dvou úspěšných výpravách do Anglie, a nikdo by se za stárnoucího náčelníka Vikingů nepostavil, neboť ti uznávali , dle zákonů patriarchátu, jen toho nejschopnějšího. Zde se vše vleče jak…žvýkačka pro oko.Laciné scény s dobýváním Anglie.  Vizuální stránka průměr, ženský a mužský make-up ve stylu “Punk is never die” je laciný a nehodí se. Teď chápu vzniklou parodii Seveřani proč má takový úspěch, oproti Vikingům je alespoň vtipná. Pohled hlavního hrdiny který neustále hází výraz ala Magnum ze Zollendru je jak na pánskou přehlídku, kdo měl ten blbej nápad neustále mu digitálně přibarvovat modrý oči, to je opravdu jak Whitewolkers. Vikingové mají jistě své fanoušky ale tohle opravdu není můj styl. Režisér jak kdyby se nemohl rozhodnout zda to natočí jako Spartakus s moderní hudbou a zpomalenými záběry nebo klasicky ve stylu historického dokumentu pro discovery Chanel, tak se rozhodl že angažuje tlupu Australanů, Dánů a Anglánů co vypadají spíš jak ukázkoví příslušníci “Waffen SS” než Severské kmeny Vikingů, jedinej Viking je tam pouze “Flop” nebo jej se jeho postava jmenuje, rodák ze Stockholmu syn slavného Švéda Skarsgáda, Gustáv. Ovšem jako parodie to má potenciál. Kd jednou viděl excelentní seriál Řím ten si těžko zvyká na lacinou podívanou. ()

Safira2003

Vzestup a pád. Přesně takhle se dá popsat tento seriál. První tři série byli krásnou ukázkou toho, jak by měl vypadat dobý seriál. Ale pak přišly série 4, 5 a 6, které seriál absolutně potopily ()

eoj

Uff - tak dokoukano komplet, prvni serie uz si ani nepamatuji, posledni dve (40 dilu) jsem dlouho odkladal a nakonec ted dokoukal tempem 1-2 za den. A musim rict, ze takto zhusta uz to zacalo byt ubijejici a repetitivni. Venkoncem ale celkove dobry prumer na pomezi 3-4* Nechavam za 3 a doporucuji davkovani 1 epizoda tydne. ()

Kowl3r

Neotrlá a historicky vzácna téma, ktorá sa dala spracovať do parádnych povedzme 10tich hodinových dielov a divák by dopozeral s otvorenou "hubou". No bohužiaľ títo v honbe za mamonom spravili z toho vikingský Dallas. Mohol by som to tu rozoberať do nekonečna od nezmyselných zmŕtvychvstaní až po nelogické rozhodovanie postáv, či orgistické bakhanálie každého s každým a absolútne nezmyselné naťahovanie deja súbežnými anglickými "dejinami". O Flokiho a Rollovej anabáze nehovoriac. Opakované bojové scény a hlavne bojové ťahy mali len občas svetlú vínimku, ktorá stála za wow faktor. AK som urazil skalných fanúšikov ospravedlňujem sa, no nebol som zasiahnutý úvodným ošiaľom a k seriálu som sa dostal až teraz (2021) a dal som ho celý bez externých infošiek. Aj napriek tomu som si túto jazdu v celku užil, čo sa týka prvých dvoch sérii určite. ()

OsahuKimina

1-3 série = 8/10 4-5 série = 6/10 6. série = 2/10 V době premiéry první řady se Vikingové jevili jako zjevení na televizní obrazovce s podmanivým, temným, neokoukaným velmi přirozeně realistickým severským vizuálem z Vikingské doby jedněch nejobávanějších evropských válečníků historie. Společně s výborným, extrémně charismatickým a dnes již možná kultovním obsazením do postav Ragnara, Lagerthy a Flokiho. I přes zřejmý malý rozpočet a velkou porci dílů vše do sebe zapadalo a díku famoznímu Travisu Fimmelovi a Katheryn Winnick to byla jedna velká adrenalinem a krví nasáklá jízda, která si dokázala stále držet tempo i částečně historickou přesnost co strhala masy diváku k sobě na obrazovky. Prvním třem možná čtyřem řadám není toho tolik co vytknout a vše šlapalo na jedničku, někdy možná hůře obzvlášť ve čtvrté řadě, ale stačilo to. Perfektní bitvy, postavy dávali divákovy vše co mohli na plné koule a divák si je zamiloval. Příběh měl zvraty plné intrik a brutálních dramatických situací, která nepřestávali bavit. Pak bohužel přišel zlom! Tak jak se z Ragnara začal vytrácet drive do všeho toho objevování a dobíjení, tak se začal vytrácet i z celého seriálu. Byť se tvůrcům podařilo lehce zbrzdit pád do ztracena pomocí časové osy a jeho synů. Což z počátku fungovalo a Ivar Bezkostný s Bjornem a jejich bratry byli exceletní Vikingové a Ivar dokonce i bezlítostně dokonalý šílenec, tak to stejně nestačilo. Ukázalo se, že Ragnar byl alfou  a omegou celé show bez kterého si Vikingové nevěděli rady. Navíc tak jak to bývá u mnoha výborných seriálů, to nejlepší si tvůrci vystříleli během prvních sérií a pak se jen pokoušeli ukormidlovat rozjetý Drakkar v plné rychlosti přes rozbouřené moře. Až úplně ztroskotali v 6. sérii stejně tak jako Ubbeho výprava. Posledním sériím naprosto ubližovaly 20. dílné řady v kterých se dělo zajímavého děje tak maximálně na 8. dílů. A stále to bylo pořád jen o tom samém do kola a do kola. Doslova chvílemi se pro fanoušky staly Vikingové utrpením plné nudy, nelogičností,  ubíjejících, opakujících se shledání a návratů na místa, nesmyslných smrtí a z mrtvých vstání, postavy se začínají chovat pitomě jen pro vynucení dramatičnosti. Navíc se vytrácí už jakákoliv historická přesnost, která přeci jen v prvních částech nějaká byla. Z Ivara začínají dělat nejlepší postavu a hlavního protagonistu, který začíná nést celou show na bedrech jenom proto, aby nakonec celý jeho příběh skončil podobně trapně jako celý seriál. Vikingové už na vždy budu dávat jako příklad k jednomu z největších nevyužití nabitého potenciálu mezi populárními seriály, kde si tvůrci přestali vědět rady s následným pokračováním a show  jim přerostla přes hlavu do slepé uličky. Dovolím si tvrdit, že i nenáviděné poslední řady GOT jsou v porovnání s Vikingy mistrovsky napsané. ()

Babinicz

Pseudohistorická sračka, která je dokonalou slátaninou skutečnosti, fantasy a debility. Mohlo by se to jmenovat Třicet případů majarla Lothbroka. 30PMZ má i v dnešní době velkou sledovanost a mnoho lidí umře s vědomím, že to tak za bolševika bylo... Nemá smysl hodnotit casting, herecké výkony, amatérský střih atd., když bije do očí naprostá neúcta k historii. Autoři braku sice nemají potřebu se vázat na historická fakta, ale nacpali do scénáře to, čemu rozumí. Takže feministky, úchylové všeho druhu a fandové novopohanství si přijdou na své.  Vikingové používají mongolské luky, francké sekery, v jednom z dílů je vidět i kukri:) Bohužel, kamarád mi půjčil disk, na kterém byly všechny díly.  Poctivě jsem zabil čas první sérií a zbytek proklikal. To je velká přednost telenovel, že si můžete pustit 150. díl a chytnete se... Jednu hvězdu dávám za to, že vikingy hráli běloši. To chtělo odvahu. ()

Asgard

První čtyři série bych hodnotil pěti hvězdami, pátá s šestou však již jen bolestivě kulhají za slávou předešlých dílů. Děj začíná být vleklý, repetetivní a plný WTF momentů. Není to ale zas tak špatné, aby se to nedalo dokoukat. ()

AtemuLukas

Kdybych měl dělat žebříček nejlepších seriálů, tak na prvním místě by byly Peaky Blinders a hned na druhém Vikingové. Příběh je opravdu pozoruhodný s mnoha postavami, které se postupem času vyvíjí. Samozřejmě asi největší a i nezapomenutelná postava byl Ragnar.    A i když měl být seriál především o jeho synech, tak do 4 série jsme mohli vidět jeho postupný vývoj skrz jeho lásky, pomstu, až do doby mučedníka.  Což je asi hlavní zásluhou Travise Fimmela, který do této postavy vložil opravdu vše. Za celou dobu, co jsem sledoval seriál  mi jedna věc vadila. A to ne to, jak někteří říkají, že tam jsou nepřesnosti v kostýmech a v historii, ale to, že jsem si z celého seriálu oblíbil nejvíce Ragnara, Ivara a na posledním místě i Bjorna.   Co se týká jednotlivých sérii, tak malé výtky mám akorát ke čtvrté sérii, kdy jsem občas měl pocit, že CGI v pozadí při plavbě bylo dosti mizerné. To mi vsak nikterak nezkazilo zážitek. Co naopak kazilo někdy zážitek bylo chování některých postav a to hlavně ve třetí sérii. No ale komu tento seriál doporučit?   Rozhodně těm, kteří mají rádi Vikingy a nejsou zrovna fandové serialu Game of Thrones. Po trochu zdlouhavé začátku vás zde čeká velice pozoruhodná cesta plná zvratů a dobrodružství. ()

Lantern

POZOR SPOILER: Dosť veľké sklamanie po odsledovaní kompletne celého seriálu. Vikings som evidoval už od začiatku ale počkal som kým bude odvysielaná posledná séria. Vždy som tento seriál vnímal ako rozpočtovo lacnejší GoT. Celkovo ten príbeh, postavy a obecne je to o dosť slabšie ako GoT. Hlavné postavy sú výborne a hlavne tá úplne najhlavnejšia postava Ragnara. Ostatné nehlavné postavy ale dosť biedne obsadenie a herecké výkony. Je to dosť brutálna záležitosť ale vzhľadom na zasadenie do tej doby adekvátne. Čakal som že Ragnar nakoniec zomrie ale že k tomu dôjde niekde za polovicou seriálu a potom sa budú točiť ešte celé série bez hlavnej postavy to je totálna bizarnosť. Potom neskôr ešte aj bez ostatných postáv to bolo ešte divnejšie a poslednú sériu som už mal problém dopozerať. Prakticky jeho smrťou sa dá povedať že to skončilo ale nie. Šlo to ďalej bez nejakej zásadnej pridanej hodnoty. Ak by som mal hodnotiť seriál dokým žil Ragnar tak na 4* to určite bude ale s tým nič nepridávajúcim zvyškom dvoch posledných sérií nemôžem hodnotiť na viac ako 3*. Nie je to ako GoT. Tam síce ku koncu obecná kvalita klesla ale až v poslednej sérii sa to všetko ukončilo. Ak niekto pozeral Vikings do Ragnarovej smrti a potom to ukončil tak je na tom rovnako ako ten kto to dosledoval celé ako ja. ()

Pat_Mat

Tvůrci vzali pár reálných historických postav, propletli je nereálným příběhem, přidali skutečné historické události a vznikl tento fenomenální paskvil. Z počátku je znát, že plány nebyly nikterak veliké, postupně děj nabobtnal a nakonec se do toho řádně opřeli, páč vydělat chce každý!!! Po smrti Ragnara se seriál proměnil ve stručné dějiny vikingské éry, se spoustou nesmyslů, historických přešlapů, to vše s využitím již představených postav. Ale co na tom, že Floki objevil Island poněkud za jiných okolností, že Rollo nebyl Ragnarův bratr a že to i s tou Paříží bylo trochu jinak? Stejně budete hltat každou epizodu s vědomím, že tady se píší dějiny. Islandské ságy vyprávějí podrobně o obyvatelích Skandinávie, nemusí si ani nijak zvlášť vymýšlet, protože Vikingové byly skutečně válečníci, cestovatelé, bojovníci, obchodníci, farmáři, rodiče, vládci, dobyvatelé a piráti. Takže proč by to nemohlo být i tak, jak nám ukazuje seriál? Nemůžu dát 12 bodů z deseti, dám tedy alespoň 5 hvězd. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku