Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

iKosser

Zezačátku pěkná skepse, pak jsem to na chvílu uložil k ledu, ale pak si to celé pustil znova a musím říct že paráda. Víc takových seriálů, kde se vám nenaskýtá žádná jiná možnost než mít rád toho blonďatýho padoucha, kterej to tam seká jak může. Exkluzivní casting se vám vreje do paměti. ()

Lavinia

Netradičně pojatý příběh s málo známými tvářemi, hrubý, primitivní život, kupodivu nikoli krutý, ale plný tradic, které jsou podány uvěřitelně. Místy se člověk nudí, ovšem jen nakrátko, velký příslib do budoucna. ()

Maniik88

Prvá séria je u mňa za 80% a som zvedavý ako to pôjde ďalej. Veľmi sa mi páči casting, super je Ragnar, jeho brat a žena a aj ostatní herci vyzerajú proste tak seversky. Bral by som troch viacej bojov, na druhú stranu tu máme slušné intrigy, starobylé zvyky Vikingov, ich obrady, božstvá ktorým veria. Slušne sa to rozbehlo a som zvedavý na druhú sériu. ()

Zeno

První řadou jsem byl nadšen, a dal jsem 4 hvězdy. Druhá řada je poněkud horší. Celkově seriál samozřejmě není historicky přesný ani dobové reálie povětšinou nesedí, ale to bych ponechal stranou. Jako fantasy inspirované skutečností je to rozhodně dobré. ()

Bezmenny

Hodnotím až po druhej sérii. Dobová atmosféra ako má byť, niekoľko silných zážitkov pohanskej mágie aj kresťanského čara. Špina, krv, vojny, bitky, súboje ale aj intrigy... zatiaľ všetko super, už nech tu je ďalšia sada. ()

HarqAlAda

Hodnotenie po 2. sérii. Zdá sa mi to veľmi vyvážené. Z každého dielu je cítiť kvalitná výprava. Násilie je dobovo surové, boje až mrazivo reálne - rubajú sa naozaj kvalitne, dejová linka nebudí až taký silný dojem telenovely, niektoré postavy sa dokonca vyvíjajú. Historické reálie mi nepripadá hodnotiť, no jedno je isté - tvorcovia na nich naozaj zamakali. Hviezda dole za príliš jednoduchý a priamočiary príbeh, v ktorom sa rýchlo zorientujete na základe typológie postáv, z ktorých väčšina je na môj vkus až príliš čierno-biela. Inak veľmi kvalitný historický seriál ktorý sa oplatí v rámci žánru vidieť. ()

speedy7929

Séria num. 1 : Začiatky ako býva zvykom až tak nezaujmú. Už pri takom 3ťom dieli som to začal púšťať jedno za druhým a dúfal, že súboj vikinga Ragnara voči celému svetu dopadne v jeho vhod. Veľmi pekná výprava a dobové kostýmy vás presvedčia o tom, aké to bolo v tých časoch kedy bolo prioritou loviť ryby, chlastať pivo a venovať sa ženám. "Nech bohovia držia vlkov v lesoch a naše ženy v posteliach." Séria num. 2 : Dobre ukončenie prvej série hneď na začiatku. Zo začiatku som si celkom obľúbil Flokiho. Trošku sa nám to tu hrotí nájazdmi na anglicko a uvidíme ako to bude ďalej. Hodnotebie sa zatiaľ nemení, stále to spĺňa štandart kvalitného seriálu dokonca s dejepisným podnetom. Séria num. 3: TYY KOKOS.. Chcem ďaľšiu sériu hneď teraz. Táto 3tia vygradovala obe predošlé. Moji obľúbenci žijú tak je fajn a vlastne v tomto seriály sú všetci obľúbenci. ()

FunnyXis

Nebudu to nějak prodlužovat, jelikož jsem začal koukat před pár dny a dneska jsem dokoukal poslední díl třetí série, to je samo o sobě vypovídající. Nikdy jsem nebyl fanda podobného žánru, ale tuten počin prostě nemá chybu. Postavy příchází, odchází... Trochu mi to připomíná GoT.... Nechápu, že jsem nazačal koukat dřív. Dávám 10/10 ()

Petike

Škandinávci-harleyáci v kožených gatiach, ktorí nikdy nepočuli o Britských ostrovoch, neobchodujú a neroľníčia, a udalosti z viacerých storočí natrepané pomerne zaradom do rozpätia iba niekoľkých rokov. Ľutujem, ale takto nie. Viem, že History Channel ostane History Channelom, ale tváriť sa, že pri takýchto seriáloch treba zúrivo kadiť na každého, kto vytkne historické nepresnosti, je len fandovské bránenie neubrániteľného. Dobrou vecou na seriáli je aspoň to, že sa neobáva vykresľovať holú pravdu o nájazdníctve vikingov (podotýkam, s malým v). Hoci sú tu protagonistami, aspoň ich nezhovadili na nepochopené, čestné, s každým dobre vychádzajúce romantické indivíduá. Sú námorní nájazdníci, rabujú a zabíjajú akoby nebolo zajtrajška, úcta k životom aj tých najbezbrannejších ide ta-tam. Vzhľadom na Hirstovo senzáciechtivé seriálové renomé sa však dalo čakať, že práve tento prvok bude jedným z mála vierohodne zachytených. Zvyšok je zmes, v ktorej prevažuje nepresné a pubertálne nad ozajstným a vecným. //// Zaujímavé komentáre: Marius, aciss, zed., T2, Vicar, Mlle ()

MAAUZ

Vikingové byli jednoznačně barbaři a tenhle seriál to potvrzuje. Suroví skandinávci se sekerou v jedné ruce a štítem v druhé dělají výpravy do Anglosaského království či Francké říše. Z jejich drsnejch xichtů a postojů jde cejtit strach. Herecký obsazení je skvělý a trefný. Ragnar plní fuknci, i když mi chvílema připadá fakt přehypovanej. Flokiho smích je furt vtipnej. Bohatá krajina a bojová hudba ten celek pěkně uzavírá. 3. sérií se musí člověk trochu prokousat, často mi u seriálu nabíhá husina. Vikings stále patří mezi mé nejoblíbenější. // I Vikingové jsou porazitelní. Rollo je čůrák. /// Jakoby poslední řada ožila. Bratrové Björna si předávaj ženský jak štafetu a každej z nich chce zasunout meč do pochvy. Kripl je v rage modu, tak uvidíme, koho ještě z rodiny zabije. ()

Cooller

samolibej usměv a podmanivý výraz... trochu mi připomíná mě král Ragnar! :D .. co se mi ale nejvíce libí je že i když se drží dobového a relativně realistického pojetí pak si severská mytologie zachovala své mystično... velice povedené ()

ardno5

Zatím po 1. sérii hodnotím velice kladně. Nepřikovaly mě hned první díly jako u některých seriálů, ale musím vyzdvihnout historické zpracování a syrovost jakou je seriál natočen, díky kterému jsou Vikingové tak uvěřitelní. Zatím dávám 80% Aktualizace: druhá série 83% Aktualizace: třetí série 86% Aktualizace: čtvrtá série 78% (bohužel některé epizody roztahané a nudné, ale i když přes hrozné chování oblíbené postavy jsem po jeho smrti měl slzičku v oku) ()

Pulper

Většinou nehodnotím seriály po shlédnutí pár minut. Tady to musím udělat. Už to, že seriáloví vikingové prakticky nepoužívají přilby, mě zarazilo. Ívar bezkostný byl prý do bitev nošen na štítu a nebojoval. Tady je to OP zabiják na voze. Ok. Zarážela mě výzbroj, ale pořád jsem váhal. Důraz je kladen na akci, budiž, "drsný středověk". Teď jsem mrknul jsem na jednu scénu, kterou fanousci strašně milují a pro mě to tímhle skončilo. Bitva u Martonu. Angličtí vojáci mají na hlavách přilby ála 17. století, Na koni sedí a modlí se metrosexuál, který má prý představovat biskupa a třešničkou na dortu je samotná bitva, která dopadla přesně opačně než ve skutečnosti. Sbohem a nikdy víc!!! ()

Ewík

(březen 2020) - 3*: Viděla jsem jen první sérii, podle ní tedy hodnotím. Za prvé Ragnar je krutopřísně vyvedená postava a vše na něm stojí i padá. Jeho pohyby, často jakoby mimovolné, mimika, přesmýšlení...nebudu zastírat, že mi učaroval (i když zároveň nemusím souhlasit se všemi jeho rozhodnutími). Ale i jiné postavy se mi líbily (Lagertha s Bjornem, Floki a Athelstan). A za druhé jsou tam dobře nastíněny vztahy a spojitosti, což je v podstatě to, proč na to většina z nás kouká - vztahy, které ovlivňují rozhodnutí, aktivity a akce ostav. Politikaření tam není až tak moc jako třeba v GoT a obdobných seriálech (ale porovnávat 1. sérii s GoT, kterou jsem viděla celou je troufalé), ale na druhou stranu je to tak akorát - pro dané prostředí a danou kulturu. Dobrý seriál, ale ne natolik, abych s ním strávila dalších X sérií. ()

mimozakon

Seriál je to výborný, ze začátku, prvních pár sérií.. Do doby, kdy se v ději vyskytuje Ragnar. Pak to jde už z kvalitou celkem dolů. Ale musel jsem dokoukat, protože mě zajímali osudy všech postav. Hlavně Lokiho, kterého jsem zpočátku nenáviděl a pak miloval. Jo a Bjorn, tak jak ho vykreslili v seriály, ten si zasloužil vyrýt své jméno do análů historie. I když zpočátku a sem tam jsem měl chuť ho přetáhnout veslem. Seriál je skvělý do doby, kdy se Vikingové s Aasgardem utkávají s Anglány s všemocným. Pak si scenáristé asi řekli, co když uděláme mortal kombat a vikginy postavíme proti Allahovi, Buddhovi, prostestantskému Bohu a na konec Manituovi. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku