Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Pawlisman

Viděl jsem pouze první sérii, nevím, zda pujdu do další. První dva díly super. Strhující, jen několik postav a vše se vyíjí přímo a svěže. To se ale brzo okouká a tempo jakoby se navíc výrazně zvolnilo. Na stejných 5 postav se například v jednom celém díle uděje pouze pohřeb atp. Málo zamotané, trošku ploché a hlavně bohužel stále více a více pochybuji o historických skutečnostech a přijde mi, že jsou jen navíc přimalovávány hlouposti. Ale jinak realativně pěkné, chybí tam prostě TO něco navíc, co tě nutí koukat díl za dílem..7/10 ()

Wancohoff

POZOR SPOILER: perfektny serial, bohuzial ak sa ragnar v piatej serii nevrati (co sa este moze, kedze jeho smrt bola iba padnutie medzi hadov) tak to asi prestanem pozerat. bez neho to nieje ono, a citi to uz v poslednych castiach 4.tej serii bez neho .. ()

M1k9

Z velké části jsem vikingy podcenil za béčkové herecké obsazení. První díly jsou navíc slaboučké. / / Každopádně teď po třech sériích cítím naplnění. Velká porce všeho. Zábava, brutalita, filozofie, překvapení a vzrušení. Je to skvělé doplnění našeho dnešního života. Nejvíce mě dobíjí přiměřená jednoduchost - přímočarost. Třeba na příkladu sexu, nikdo nás několik dílů nenapíná jak to vlastně bude, vyspí se spolu, vyspí se s každým, a je klid. Namísto dialogových orgií si dají do držky a zabojujou si. Boje nejsou odfláklé a je jich hodně. / / Dalo se čekat, že ač je to všechno fajn kombinace a sledovat potoky krve značně uspokojivé, časem se to musí přejíst. Není tomu tak. Scénář je tak napěchovaný a různorodý, že to defacto nehrozí. Nemůžu si pomoct, ale vidím hodně podobností s GoT. Kvalita. / / Herecky to je z 90% na jednom. Hádejte. Originální herecký styl a zajímavá postava. Nepředvídatelný, dominantní, mužský, opravdu směsice mnoha věcí. / / S01: 8/10 / / S02: 8.5/10 / / S03: 8.5/10 / / 8.5/10 ()

Mallyyy

Veliké překvapení. Velice povedený seriál. Sympatičtí herci. Dobré prostředí. Suprová úvodní animace. To všechno nabizí seriál a je to o hodně více. Doporučuji všem fandům historické tématiky.Edit. V půlce 5 série jsem se na to vysral, protože je to pořád opakující sranec. 5* ale nechám. Do 4 série mě to bavilo dost. ()

godycz

Defakto celovecerak nastrihany do deviti dilu. Hvezda navic, za to, ze Vikingove nenudi. Btw: Floki je VYBORNY. update. S02 byla o dost lepsi. ()

warrenur

Tak konecne mam tuto seversku chutovku za sebou a ze to bola mraziva a krvava cesta. Tych devat epizodiek ubehlo pomerne svizne, hoci, zvlast zo zaciatku, plynul dej pozvolna, co mohlo divakov odradit. Vysoko hodnotim herecke obsadenie. Fimmel v ulohe Ragnara, ci Skarsgard ako Floki a vlastne vsetci ustredni predstavitelia, vratane mnicha z Britanie su uveritelne a rydze charaktery, ku ktorym clovek nema problem zaujat postoj. Dalsim velkym kladom su atmosfera doby a uzasne scenerie drsnej severskej prirody, britskych ostrovov, ci len "priemernej" severskej dediny. Pominiem realisticke stvarnenie historickych realii, pretoze tie neovladam. Avsak severska mytologia, vedenie vikingov jarlom, obrady a zvyky su mi zname z mnohych knih, ci cestopisov a ich stvarnenie je velmi vydarene. Ta drsna "chaska" si ma ziskavala kazdym dalsim dielom. Ich krveziznivost, odvaha, odhodlanie potesit bozstva, ci priamociarost a drsnost ich "rieseni" tiez sala doteraz. Taktiez utiekanie sa k Bohu v podani krestanov bolo silne prezivane. Zrejme tomu tak vskutku bolo. Za najsilnejsie momenty povazujem stretnutie na plazi s britskou jednotkou a nasledny rozhovor, jarlov pohreb, tiez ten z predposledneho dielu, pri diani a obetovani na myticej hore v Uppsale. Hodovanie u krala je tiez nezabudnutelne a mnohe dalsie pasaze. Pohodove stvrohviezdie. Netrpezlivo ocakavam druhu seriu, ktora bude snad sviznejsia a uzijeme si viacej subojov a pribehu Ragnara, Rolla a ich shieldmaiden. :) ()

Pidzey

Po Spartakovi další skvělí historický seriál, který vsází na dobrou výpravu, propracovaný scénář, sympatické, propracované postavy a oproti výše zmíněnému, na reatismus. Herci jsou všichni výborní, především dvojice Travis Fimmel a Gabriel Byrne. Seriál má slabší první díl, kde se logicky představuje. Ovšem už od druhého to dostává pěkné grády. Vikings je jedním z nejlepších seriálů posledních tří let a těším se na další výpravu mezi tyto houževnaté válečníky. ()

Erinien

Po devátém díle můžu říct, že si mě ten seriál omotává, ovšem je to pomalé a trvá to už měsíc, tenhle seriál vás možná nechytí od prvního dílu ale zaslouží si dostat šanci. Svět vikingů je v něm vykreslen neuvěřitelně živě a špinavě. Je to fascinující a Ragnar je opravdu chlapík k pokoukání.. ()

mladas16

Mám smíšený pocity s každým přibývajícím dílem. V něčem je seriál jedinečnej a skvělej, například bych pochválil dobře zachycený tradice Vikingů a celkově to chování. Na druhou stranu si mohli tvůrci daleko víc pohrát s válečnými scénami, i když efekty samo o sobě nejsou špatný, tak je fakt úsměvný, když Vikingská "flotila" připluje na západ zabrat kus země, akorát to má jeden problém, připlulo jich dvacet....na štěstí to není až takovej problém protože dementních rytířů s inteligencí průměrnýho fotbalisty je v "království" dvacet jedna. ()

Mona-Lisa

Punc srdeční záležitosti si vysloužilo hlavně obsazení s velkou porcí charismatu v čele s jarlem Lothbrokem - baví mě jeho "James Deanovská" jiskra a jistá nonšalantnost, se kterou vydává svůj osud do rukou bohů a zároveň SPOILER dosud budovanou pověst fér rodinného chlapa sestřelí ve vteřině cestou za mocí a pelešením se s první courou, která mu vběhne do cesty KONEC SPOILERU. Nečekané a přesto nepůsobící jako "z prstu vycucané" zvraty jsou pro mě hlavním stožárem tohoto eposu z produkce kanálu History. Když jsem přestala řešit historické nesmysly a děkovala aspoň za absenci helem s rohy, nic nebránilo tomu nechat se vtáhnout už démonicky podmanivou úvodní znělkou a být vpletena do osudů postav, jejíž počet a obsazení se na mém osobním "dead listu" hodně často mění a jedinou stálicí z party "good ones" zůstává Lagertha- TO je tak silná a nespoutaná postava přesně podle mého gusta. A hlavně je hodna držení palců od znělky po titulky v každém dílu. ()

Mlle odpad!

Vikingové v bavlněných tričkách, vyšívaných kožených vestičkách a nadzemních pidichatičkách se bez vousů a s dlouhými copy demokraticky dohadují, jestli je na západě země či nikoli. Trochu přeháním, ale místy vskutku chybí jen ty Wagnerovy helmice… Herec v hlavní roli se za všech okolností uculuje, jakoby se mu právě podařilo vybrat toho správného medvídka pro svého synka, duchem je stále jinde, svou postavu činí čím dál tím protivnější. Děj nereálnost pohádkového klišé příliš nevyvažuje, a ke zlepšení celkového dojmu nepřispívají ani ne úplně nejlepší herci a plytké konverzačky. Přesto se seriálu daří, stejným způsobem, jako to umí studiové telenovely, vyvolat zvědavost, jak to bude příště. Mohlo by být zajímavé odvíjet příběh na minimalistickém pozadí každodenního syrového a přímočarého života středověkých válečníků, kteří vyrůstali ve specifických morálních hodnotách, a podělit se s nimi o jejich společenské i rodinné zvyky. Toho se však v této sérii příliš nedočkáme. Jednoduché příběhy se rozplývají, jakmile dozní. Po prvních dílech druhé série hodnocení snižuji na odpad. Tady už zůstala jen čirá telenovela s nudným vývojem a podprůměrnou performancí. Travis Fimmel si svou roli dál plete s Glumem a jeho podivně se kroutící panáček začal navíc mluvit hlasem rozespalého plyšového králíčka, jakoby ho někdo učil, jak se stát odpudivým. Přidala se k němu další, podobně nesnesitelně ztvárněná postava ženská a děj se točí zbytečně dlouho kolem nudných záležitostí tohoto nezajímavého páru a jiných osobních problémů. Popuzující atmosféra neustálého čekání a zmateného blouznění zůstala, přišel čas rozloučit se. ()

Mathew234

Tento seriál ma strhol do svojich útrob po pár minútach pilotného dielu. Už len to dokonalé a nesmierne vydarené intro a opening song - If I had a heart by Fever Ray - ma úplne odrovnal. Samotný príbeh, akcia, jednotlivé scény súbojov a postupný vývoj postáv a vzťahov medzi nimi, je celkom originálny a dych berúci. Tento seriál si človek rovnakej krvnej skupiny musí ihneď zamilovať. Nehovoriac, o pre mňa novo objavenom hercovi, Travisovi Fimmelovi, ktorý ma úplne očaroval a prekvapil svojimi hereckými výkonmi. Tá rola mu sadla ako zadok na šerbeľ. Drsný vodca Ragnar, nádherná bojovníčka Lagertha, pochybný Rollo, manipolatívny kráľ Ecbert, šialený Floki - čo iné si želať, než takéto skvelo spracované postavy? Skrátka seriál, ktorému nechýba absolútne nič a to nehovorím o tom, že vďaka nemu som si úplne zamilovala severské príbehy o Bohu Ódinovi, o symbolike havranov atď. Jednoznačne odporúčam. ()

sirien

Možná tomu seriálu křivdim, ale mě už prostě tyhle pseudohistorický seriály stojící obvykle na nějaké variaci "kontroverze + téma" kde kontroverze znamená buď sex nebo sex a násilí a téma se liší od antiky (Řím) přes upíry (True Blood), středověk (Tudorovci) až po Vikingy (Vikingové) nějak splývaj. Jakože fakt mi přišlo, že sleduju už jen horší variaci na Řím a proč vlastně sledovat dál. Tak sem to sledovat přestal. A podle všeho sem o nic moc nepřišel. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku