Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

char_t

Že se občas nepotkám s věkovým průměrem kinosálu, na to jsem zvyklý. Ale o dvacet let to bylo vážně prvně :-) Nicméně, pochybuju, že si to prckové užili tolik co já. Frenetickou akci nemohli stíhat, nemohli pochopit narážky ze Star Wars, DC Univerza, HP, LotR a kupy dalších zkratek, které vůbec nemohli znát. Tak jim zbyly jen vizuální gagy a jednodušší hlášky. Ale spokojení jsme na konci byli všichni. PS: Technicky precizní, příběh dětský, zpracování nápadité, konec otevřený pro dvojku. Jen houšť. ()

Toka

Nečekal bych, že se malé ratolesti v kině budou tak chytat na všemožný parodie. A že jich tam bylo, během té doby si udělat prdel ze Star Wars, Pána Prstenů, Futuramy, Harryho Pottera, i skrytých fórů tam bylo hodně, toho si cením. A přesto se jim povedlo zachovat i takovou tu nostalgickou atmosféru největší LEGO éry. Dabing se povedl, ale myslím si, že dabovat Batmana prsotě není ono. Tam se originál nahradit nedá. Na druhou stranu český cover "Everything is awesome" zněl česky mnohem líp, než originál. ()

Gumby

Boží! Překonává všechny pixarovky. A když odmyslim Mijazakiho (mno, a pár dalších Japonců), tak nejlepší animák vůbec. ()

owwidius

Tak toto je fakt velmi podareny kusok. Co mna osobne dost prekvapilo, lebo trailer nevyzeral dako uzasne. Ale film si ide totalne svoje, velmi pohodovym uvolnenym stylom. Mrte sa mi pacila kamera, prisla mi ako z hraneho filmu a nie z animaku - s nou sa teda vyhrali. Za to 3D dost nevyrazne, resp nicim vycnievajuce. Isli sme na orig. zvuk uzili sme si par peknych dvojzmyslov (tazko povedat jak si s nimi poradili v dabingu). Mozno je to miestami az moc rychle a akcne, ale ma to velmi pekne vyuzity napad s legom (ja osobne by som kludne zvladol aj piratsku alebo rytiersku epizodu:) ) a dokonca na zaver to ma aj myslienku. Vlastne ono to vobec neni animak pre deti, tie si toho moc v kine neuzili, a teda ze ich tam zopar bolo. Skor kvalitny ulet pre dospelych s kopou nostalgie, dobovych narazok a vobec, eeeeverything is awesomeee... [#14/2014] ()

Ham.and.eggs

Děti mám většinou rád, ale... Poznámka č.1: Už nikdy nechodit do kina na film, u kterého se dá předpokládat mezi diváky větší počet dětí. Poznámka č.2: Začít lobovat za zákaz potravin v kinosálech. Poznámka č.3: Začít (s extrémním nasazením) lobovat za zákaz potravin v kinosálech u filmů, u kterých se dá předpokládat mezi diváky větší počet dětí. Poznámka č.4: Chrstnout do obličeje vařící olej každému rodiči a) co koupí svému dítěti do kinosálu jakoukoliv potravinu, b) co nedokáže vysvětlit dítěti, že by nemělo intenzivně a 100 minut kašlat bez ruky před pusou zvlášť, když před ním sedí další lidé, c) co vezme dítě s angínou do kina d) co nedokáže odhadnout, jestli jeho dítě vydrží sedět 100 minut u filmu, e) co nedokáže dítěti vysvětlit, že by v kině nemělo hlasitě na celý sál komentovat každou hlášku z filmu, nebo jí 4x opakovat. Poznámka č.5: Prioritně se řídit Poznámkou č.1. ()

Gaia.M

Já nechci být zlá. Asi prostě nejsem ten správný koncový divák, pro kterého byl tento film určen. I když, já sama se sebou vedu i spor, zda to bylo určeno dětem, dospělým, zvířatům?! Nebo jako komu? Komu se tohle mohlo líbit, koho to mohlo bavit? Měla jsem sakra problém těch 100 minut vydržet. Pardon, znovu už nikdy! ()

Clu

Opravdu dobrá práce. Tenhle film si může zaškrtnout všechny kolonky a přitom nevyzní vypočítavě. Prodá lego sety, inspiruje děti k hraní, kreativitě, poučí, pobaví děti i dospělé (aniž by pod linkou skrýval oplzlé nebo sprosté odkazy, prostě ty vtipy mají úroveň funkční pro všechny věkové kategorie). Prostě upřímně odvedená dobrá filmařina. Srovnatelné dokonce s Nekonečným Příběhem. A co se vizuálu týče, 3dčkaři uštědřili výchovný pohlavek všem, co tvrdili že počítačová animace je sterilní a bez srdce, na rozdíl právě například od fázování pohybu miniaturních postaviček okénko po okénku. ()

bobrux

O půl čtvrté sedím v kině plném dětí, které sice potěší pestrobarevný film plný kostek stavebnice, se kterou si denně hrají, ale více než polovina vtipů je ušitá na tělo dospělého diváka. A hned od prvních vteřin film pálí do diváka jednu perlu za druhou. Tvůrci si postupně kopnou snad do každého blockbusteru posledních let, od Supermana přes Batmana až po Star Wars. Když si pár dní po shlédnutí filmu vzpomenu na některé hlášky, tak mi stále cukají koutky, ty fóry se prostě neomrzí. Proto neváhejte ani minutu, jde o jeden z nejlepších animáků poslední doby. ()

Eeuanmainyaq

Najlepšia reklama na lego a zároveň prekvapivo vtipný film. Spád rýchly, čo odpovedá dnešnej pozornosti ľudí, no detekoval som vrstvu odkazov, kvôli ktorým si to budem musieť niekedy pozrieť znovu. ()

Doomedx

Hmm; to be honest, az do doby nez se na scene objevil Will Ferrell jsem se místy celkem nudil, takove nemastne neslane, jen diky Batmanovi a pouzite "stop-motion" technice jakozto novince u Lego movies dávám 3*. ()

aslavey

Tak jak by si rozmazlený děcko s milionama stavebnic nasáklý filmovejma krávovinama hrálo. Mám rád promyšlený a pěkně zpracovaný reklamy. A tahle je supr. Nápady dobrý, vtipy sem tam skvělý (Superman vs Green Lantern .. hehe), sem tam míň, ale celkově příjemný pokoukání. Myšlenku uplně vypouštím. Prostě se jen pěkně pobavit u hraček. ()

Ydrosten

Od začátku jsem se docela bavil a v celém ději jsem mněl jasno. Zajímavý nápad pokazila dějová linka z živými herci, která musela být tak tragicky " správňácká " až to bolelo. Tohle nebylo děláno vyloženě pro děti ale spíše pro ty odrostlejší, protože děti asi nepochopí tak 80% narážek na spoustu filmů. - . Superman a GreenLantern mají super skvělý vztah :-) Morální kopanec v poslední třetině filmu mu z mé strany ubral jednu hvězdu, kterou si ale zase vysloužil nacpat zpět za úplný konec. ~~ " Jsme z planety Duplon a přišli jsme vás vyhladit " ~~ Tak to jsem teda valil oči :-) Pokud se vyloženě něco nepokazí, tak se těším na dvojku. ()

Luk Skywalker

Další Lego film, ale žádný z dřívějších si z toho nedělal takovou prdel jako tento film. Myslím, že to částečně může být bráno jako satira na soudobou společnost (prezident vlastnící jakousi firmu, radiohit, který hraje pořád dokola, seriál s debilní zápletkou). Jinak film nenudí a je nabití akcí, bohužel je tu i hraná nudná část, které to celé zabíjí a kvůli tomu musím hvězdu ubrat, myšlenka, že si s Legem hrají bych tu nedával. Hláškuje se o sto šest - je tu i Lego Duplo a ultimátní Batman (chybělo jen "Because I am Batman", ale to je HISHE hláška). ()

figliar

Návrat do detských čias, keď som mal v izbe po koberci rozhádzané kocky od LEGA. Hlášky sú fakt skvelé, animácia parádna a príbeh výborný. Narážky na niektoré filmy a na veci zo skutočného sveta, ako napríklad Krágl... Nemám slov. Zhrnutie - ,,Všechno je tu boží!!!" ()

FilmWave

Nové "Toy Story" se nekoná, ale i tak fajn remix zmíněného, "Matrixu" a "Transformers". Celé by to ale mohlo být zpomalené o 20%. ()

Hapretor

Všechno je tu skvělý ... No, v tomto počinu mi nepřišlo skvělé nic. Je to příšerná debilní slátanina, vtipná minimálně, pro děti, si myslím, to vůbec není, protože je to akorát na epileptický záchvat a je to někdy dost sprosté, animačně zajímavé, dějově však odpadové. Nebýt toho twistu v podobě závěru, kde se vlastně ukáže, že se to prolíná s realitou lidí a má to ještě podtext sociální v podobě problémů mezi dítětem s neomezenou fantazií a tvořivě rigidním tatíkem, dám směle odpad. Málokdy se u animáku citím tak znuděný, znechucený a otupělý. ()

Kum0r

Od lego filmu bych očekával, že alespoň trochu využijou toho, že je to svět lega, který má jisté zásady. Takhle to byla jen obyčejná parodie na všechno v kostkách. Mnohem zajímavěší zpracování legosvěta bylo v 550. epizodě Simpsnů. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)