Halo 4 - film

• USA Halo 4: Forward Unto Dawn

Kadet Vesmírného velení Spojených národů (UNSC) prožívá krizi svědomí. Má se totiž postavit tváří v tvář mimozemské alianci známé pod názvem Pakt na bitevním poli a v boji za budoucnost lidstva čerpá inspiraci od Master Chiefa. Píše se rok 2525 a lidstvo právě začalo kolonizovat vesmír. Skupina kadetů podstupuje výcvik, jak zakročit proti lidským povstalcům. Jeden člen skupiny – Thomas Lasky – pochybuje o svých schopnostech vojáka i o válce samotné. Zatímco svádí svůj vnitřní boj, zemi napadne neznámá mimozemská rasa. Laskyho a jeho skupinu zachrání před útokem jeden z legendárních supervojáků UNSC známý pod jménem John-117. John musí Laskyho motivovat, aby naplnil svůj potenciál vojáka a vůdce v boji proti nejnebezpečnějšímu nepříteli, jakému kdy lidstvo čelilo. (oficiálny text distribútora)

Solverino

Bylo by to celkem fajn, kdyby to nepřípomínalo Twilight :( Asi hodinu se díváme na zhruba 14 - 16 "kadety" který by měli spíše brzo maturovat, než předstírat boj, pak velmi krátka "romace" s dívkou s odulými rty (vypadá jak přísavka) a pak chvilka takové lehké "akce". Potenciál je obrovskej, nejlepší jsou asi paradoxně scény v plným renderu a hudba. Zbytek je pro malý děti. Snad se dožijeme něčeho akčnějšího a realističtějšího. Během psaní mého komentáře nebylo ublíženo žádnému zvířeti, nebyl šikanovám žádný ručníkář a vůbec jsme byli všichni tady (i tam) tak nějak happy! ()

Vykuk

Nemám rád Halo, jakožto hru, žádný z dílů mě nezaujal a nebavil (a to hraju hodně). Ale tento film..není to plnohodnotný film, to zdaleka ne, proto hodnotím jak hodnotím, ale jednoznačně super atmosféra (strčí do kapsy hafec filmů), velmi povedené efekty včetně emzáků, akce málo, ale vůbec mi to nevadilo, pomalé seznamování s týmem super, A Master Chief byl prostě boží:) Spousta filmařů by si měla vzít příklad a netočit sračky, jaké točí, stylem jakým to točí. ()

dudo24

Videné v celku ako film. Peckové prevedenie. “Iba” desať miliónov dolárov za takýto skvost. Kamera, kulisy, herci, hudba, všetko super. S hudbou sa naozaj trafili do atmosféry filmu. Krásne vygradovaný dej od predstavovania postáv až po namakanú akciu. Pri prvom pozretí som bol úplný nováčik do sveta Halo, takže mi film prišiel stále parádny ale nechápal som súvislosti. Pri ďalšom pozretí, už zasvätený do tohto univerza sa mi zážitok z filmu maximalizoval. Keď prišiel na scénu Master Chief, tak som skuvíňal od šťastia. Je to strašný pán! Teraz trochu mimo. Z celého Halo príbehu ma najviac a možno ako jediné zaujalo, postavy Chief a Cortana. Pre mňa je to celé o nich dvoch, ich vzťahu a ich psychike. edit: Pozreté už asi päť krát a stále to nič nestratilo. Fakt pecka. edit2 (11.1.2019): Stále skvelý film. Videné snáď už desať krát. ()

RomaS

Předně bych chtěl zmínit, že o Halo vím jen to, že je to střílečka s týpky, kteří nosí cool helmy. Ovšem jestli todle měl být úvod k připravované hře, tak klobouk dolů. Svým provedením může strčit spoustu rádoby sci-fi do kapsy. Hodnotíme ale film, ne důvod vzniku nebo jeho kořeny. První půlka se musí protrpět dost nezáživným tréninkem kadetů a seznámením s prostředím. Pro nezasvěceného zde ale není nic úplně vysvětleno. Jde o to, že skupina kadetů trénuje proti rebelům, kteří zřejmě nejsou lidé, ale oni to neví. Proč jsou s nimi ve válce, proč o nich nic neví nebo jakékoliv vysvětlení pozadí je maximálně pouze nastíněno. Jde o to, že v půlce se vše zlomí a už nic z toho není podstatné. Upřednostněna je čistokrevná akce proti hitech emzákům a hlavně nastupuje na scénu Mastechief, což jak jsem pochopil bude super hustý kmínek co si maže alieny na chleba. Kdyby tempo druhé poloviny převzala i ta první, šel jsem s hodnocením výš. ()

jjjerry

V tomhle hodnocení asi neumim být nezaujatý. Pamatuju, jak ke mně přišel kamarád, v ruce "cédéčko" s hrou Halo. Bylo to něco uplně nového, fenomenálního, už jen to menu a ta super "hudba" co podkresluje celý příběh, naskočit do Warthogu- jako ridič nebo střelec. Prostě "Halo universe". Pro ty co nehráli, tak asi nepochopí :( Ale zpět k filmu: začátek trošku nuda, rozjezd. Když začnou skákat "UNSC" tak to nabývá grády, neviditelný Covernant super, a když promluví Master Chief, už mě to pohltilo =) Velká podobnost se Starship Troopers, ale není naškodu. Mladý sympatický hlavní hrdina, kamarádka, láska, obětování se, vnitřní boj... Pro fanoušky ságy povinnost, Pro ty co neznají, zahrajte si ;-) ()

WUTEN

Snad nejvíce bab ve velení v armádě a mezi vojáky co jsem viděl a ještě je oslovují sir. Co to měl za guláš ten režisér v palici? Velí tomu negerka s polským příjmením, to je stejné jako eskymák s příjmením Mohamed. Ten začátek už začal špatně, úvod kadetů a jejich zdůvodnění proč chtějí do války, a ty ženský o tom mluví jako kdyby šli na piknik nebo někam si nalakovat nehty. Pořád je tam cpou, to nepřidává na kvalitě filmu když je tam ženská v armádě, chtěli udělat love story, dobře to chápu, tak tam šoupněte jednu ženskou a né že je nacpe do všech velících pozic. Jednoduchý příběh a stejně jednoduchý je i ten scénář. Až na těch pár efektů a muziku ke konci dávám za 2*. ()

RoyBatty444

Ako seriál by som to asi nepozeral ale 91min DC bolo požívateľné. Je a pôsobí ako indie počin so silnými koreňmi v hernej predlohe, ktorá je do značnej miery výpravná a megalomanská. Príbeh je z tých jednoduchších ale na vyzdvihnutie hrdinského Master Chiefa úplne postačujúce. Triky sú z tých lepších a aj CGI nepriateľov. Atmosféra odpovedá rozpočtu. Herecké výkony na seriálovej úrovni. ()

Caesius S.

Je to jen další škvár pro puberťáky. Čekal jsem sci-fi akční nářez, ale místo toho jsou to školní problémy nějakých kadetů, kterým se ještě nevyvinuly druhotné pohlavní znaky. Animovaná verze Halo Legends je mnohem lepší. ()

MartinBFFan odpad!

Videohernú sériu Halo mám celkom rád. A s príchodom kontroverzného Halo 4 (ktoré je podľa mña jedným z najslabších dielov série) prišiel aj tie-in film Forward Unto Dawn a bolo to pre mňa ešte väčšie sklamanie ako samotné Halo 4. Technika, zbrane a pod. nesedia z hľadiska obdobia Halo univerza, v ktorom sa tento film odohráva. Väčšinu filmu sa nedeje absolútne nič. Postavy sú zabudnuteľné a zle napísané, dialógy sú od veci a dosť slabé a akcia je veľmi slabá a točená hlavne bezdôvodne spomalene a nudne. ()

Bayonnet

Dívejme se na to reálně, jelikož je to jen tv series na internetu, od začátku to mělo být horší než Blood Rayne od Bolla, ALE: Halo je značka, která je nečím velmi zajímavá ikdyž je tam spoustu známého z jiných značek, ale přesto tenhle seriál funguje, řeč je o jeho jednoduché atraktivnosti, 3 díly byly dobré s tím, že čekáme na Master Chiefa a to čekání se vyplatilo, když v polovině 4. episody se objevil a kosil a kosil atd. :) a závěr se bude nést také doufám v tomto Chiefovském duchu. Lehký nadprůměr na kterém má Chief velký podíl, coby velmi sympatická herní postava, myslím, že by to bylo ještě lepší, kdyby to bylo jen o Chiefovi, kterému případně pomáhají vedlejší postavy, takto si také představuji film. ()

beaverkiller

Asi určeno jen pro fanoušky Halo. Já to nikdy nehrál, proto sem se při dívání na tuhle divnou věc moc nebavil (viděl jsem jako film). 50 minut totální nudy, pak trocha boje, dvouminutová sekvence co pár věcí objasní a konec. ()

Hektor.Troy

Som len slaby fanusik hier Halo,ale samozrejme uznavam ze vsetko v tejto serii je velkolepe,epicke a obrovske a premakane do detailov.Tento maly filmik ma ale navnadil na film ktory ma byt natoceny o rok,pretoze poriadny Halo film ma predpoklady na najlepsi sci-fi bojovy emocionalny film vsetkych cias. ()

Geralt66

Protože mám rad sci-fi a počítačové hry, tak plný počet. Ne, opravdu se jedná o vynikající akční sci-fi. Já jen vím o Halo, že je to hra primárně určená pro Xbox a kdysi jsem párkrát hrál online konverzi pro PC. MasterChief je super a nečekal jsem, že Darth Vader je Lukův otec :-) ()

Kam3L

Slušná blbina, která sice obsahem kulhá až moc, ale máto něco do sebe :) Člověk se chvílemi nudí, chvílemi hledá důvod proč se to točilo, čeká kdy se něco začne dít a BUM. Jedna akce lepší než druhá. Za skvělou hudbu, vizuální stránku, efekty, hlavního hrdinu a taky to, že nebyl poznat nízký rozpočet musím dát 3*. K tomu překvapivě vtipné vystřižené scény, které byly na natržení bránice přidám ještě jednu, takže výsledně 4/5. ()