Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

Zlajdaa

Klasická zápletka, která sice může připadat někomu ohraná, ale je to krásně graficky zpracované a vtipné. Navíc, kdo by neměl rád mluvícího mývala? :) ()

gatuso

Jakože pro mě upgradovaný Pátý Element mixnutý Hvězdnýma Válkama:-). Vtípků poskrovnu, z hlavních hrdinů mě nikdo nijak zvlášť nezaujal, snad kromě Groota... Oceňuju triky a atmosféru a nápad udělat příběh z vesmíru trochu jinak. Odlehčeněji. Parodicky?:-) ()

lubica1995

to čo bolo? Skutočne som mala chuť vypnúť televízor, a ja si naozaj pozriem všeličo a dokonca aj s ľútosti za námahu pridávam hviezdičky, ale čo je moc, to je veľa. Zbytočných 122 minút v mojom živote presedených pred TV. ()

Mr.Hackels

Nesdílím všeobecné nadšení a očekávání pokračování. Jako oddychová komedie ok, ale nic co bych musel vidět znovu. Nevím proč, ale při sledování mě nějak nezajímalo kam se to vyvine, ale spíš, kdy už někdo konečně nahodí nějakou fakt dobrou hlášku. Hmm nic .... možná snad jen "Já jsem Groot" :) Ok, mluvící a chodící (a nebezpečný) strom pobavil. Mýval už tolik ne :( 55% ()

ko.mi

Fenomenální podívaná! Skvělý postavy, skvělej příběh, graficky paráda, dobrý hlášky... Na to jak jsem se tomu bránil, tak jsem byl hodně překvapenej! ()

Jeez

Nemám rád komiksovky, zvláště ty zfilmované. Zfilmované navíc mají nevýhodu, že obvykle nevím o co jde a půl filmu se snažím pochopit, o co jako jde. V tomto případě byl scénář ale nejspíše ve znamení zobecnění pro široké masy, jinak si to neumím vysvětlit. Jeden pro mě z mála filmů, který ukazuje komisový příběh a má to hlavu, patu, zábavu. Ten film má všechno. Na základě scénáře obsahuje nekorektní humor, exotické postavy, vymyšlený prostor, kde se to odehrává. Ten film mě fakt bavil a fakt měl i nějakou myšlenku, člověk mohl vidět vývoj postav. Takhle si představuju dobrej komiks a ještě lepší film. Tohle se opravdu povedlo. Vzhledem k mému věku se mi líbil i suprovej soundtrack. A nejvtipnější scéna byl asi ten začátek, něco na styl Clockwork Orange, kde si taky hlavní hrdina trochu zazpíval a trochu si i kopnul... Asi mě ten Kubrick hodně poznamenal. ()

Wartord

To spojení záchrany celé galaxie plus vtípky pro děti ze školky mě nějak neoslovilo. Pomatená skupinka záchranářů, kteří se tak dlouho hledali, až se zkrátka našli, ve mně vzbuzovala touhu zastřelit je okamžitě. Jejich náplní bylo jen se mezi sebou hádat a řešit nějaké svoje problémy, které někdy vyústily v "srdcervoucí" scény. Ve skutečnosti jsem se fakt pousmál asi jen jednou na úplném konci, kdy hlavní záporák celého filmového počinu na chvilku zapomene na své zájmy a navěříce se na Quilla dívá, co že to ten debil dělá. Nojo, jsem hrozný suchar, já to vím. Ale určitě nejsem horší, než ta hudba v tomhle. Fakt hrůza. ()

D3adM4n

Dostanete přesně to co čekáte. Hl. hrdinové by se sice mezi sebou nejraději pozabíjeli, ale mají se vlastně rádi. Hádky Vás vysloveně pobaví. ()

marien1039

Přestože je tento film na světě jen pouze jeden rok, už se z něj pomalu stává kult v podobě enta Vina Dieasla "IMGROOT!". Bylo v něm všechno, co od zábavného snímku k pivu a grilovaným křidélkům čekám. Výbuchy, zelené ženské, chodící stromy, blonďatý svalouch i mluvící mýval. Co víc si k sobotnímu večeru přát? ()

Pythonator

Kde se vzal, tu se vzal, vcelku neznámý režisér, co doposud točil samé blbosti, vynořil se z hlubin vesmíru a obdaroval planetu Zemi jedním z nejlepších marvelovských filmů. Partička sympatických pseudohrdinů nakope prdel kdejakému Iron Blbovi, Spidergayovi či Kokopitánovi Gaymerikovi. Strážci Galaxie jsou špičková podívaná, ale přece tomu jen něco chybí, aby to dosahovalo kvalit Star Wars, na které si to tak trochu svým prostředím hraje. Taky mi tam trochu chybí toho originálnějšího a kvalitnějšího scénáře, aby to dosahovalo kvalit Thora či Hellboye. Ono nějaký ten bordel, co zničí celou planetu už tu byl mnohokrát, a ne vždycky to působilo tak nudně. Absenci propracovanějšího příběhu však dokonale nahradil humor a díky perfektním hláškám si člověk ani nevšimne, že film je vlastně strašně chudý na příběh. Byla to bomba, ale nebouchla dostatečně velkolepě. Starší nemoderní muzika potěšila, i když osobně bych přitvrdil a nazvučil to v hard"n"heavy stylu, aby to nevypadalo tak teple. Pořád ale lepší staré poprockové fláky, než elektronické současné srance nebo nedejbože nějaký ten zabluté hep-hip, co se pořád protláčí do akčních filmů. ()

Vsacan

Nenašel jsem nic co by mě vadilo. Akce, vtip, efekty, nic tomu nechybělo. Bavil jsem se v kině a aj doma v křesle u telky. Doufám v poračování. ()

nudlis

Vynikající :-) Za poslední dobu co do hlášek nejnabitější film :-)) A když se to líbilo i verbalovi, tak to už je co říct :-))) ()

Lukkyn

To je panečku partička - namistrovaný Star Lord, zelená šťabajzna, potetovány hromotluk ve stylu "silný jako býk stejně tak chytrý", zmutovaný "křeček", a jeden listnatý stromeček!!Dohromady tvoří sympatický tým v téhle intergalaktické taškařici kvantových rozměrů!!!Zábavnost a pohodovost z filmu srší na všechny strany. Že je téma ohrané stokrát dokola??To u strážců vůbec nevadí, příběh není to hlavní lákadlo , což brzy poznáte!!!Marvel zkusil něco nového a tenhle směr není vůbec špatný!!!! ()

chytri

Původně jsem chtěl dát 5 hvězd, ale druhá polovina byla slabší. Brutálně hláskující mýval je jasnou jedničkou. A prosba o pomoc: Sice jsem sráč, ale nejsem absolutní pičus :-) ()

Cloudek

Děsivý. Klišé. 70s a 80s muzika scénář a režií bez nápadu nezachrání. Celej příběh je vlastně totální klasika podepřená přeplněnym kotlem polívky DeusExMachina. Postavy sou ploché, tupé a nezajímavé. Super zlý netvorský padouši co sou fakt zlíííííí. Zíííív. Vtipy o pohoněný vesmírný lodi. Zííív. Zakončení vééélká klišé bitva? Zíííív. Bohužel jsem nebyl vtažen do světa tohohle příběhu, a neměl jsem fakt vůbec žádný pocity co se týče postav a jelikož křivka celého filmu byla prakticky od začátku super-jasná, nebo teda lépe řečeno - furt jsem si říkal, že se stane něco... nečekaného. Zázračného. Scénáristicky brutálního. Ale ono ne. A ještě to stálo 200 mega dolarů. Mě to už začíná připadat jako zločiny proti lidskosti. Lidi po světě umíraj a my si tady omíláme svoje klišé a jak se zdá, miliony lidí to stále ještě baví. Chris Pratt je fajn dokáže bejt vtipnej, ale bohužel mu to tady scénář moc nedovoluje. ()

Thug_Leo

Nucené, trapné a předvídalné. Radši se podívejte na Star Wars nebo Firefly. Groot hlaškuje asi jako Hodor. K tomu otravný mýval jako kdyby vypadnul z Doby ledové a hlaní "hrdina" a jeho OCP k walkmanovi je otřesné. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)