Konečne doma

• Česko Konečně doma (viac)

Na našu krásnu modrú planétu dorazili Buvovia, mimozemskí votrelci s chápadlami namiesto nožičiek. Doteraz putovali v medzigalaktickom priestore a hľadali si novú planétu, na ktorej by mohli v pokoji a snáď aj v mieri žiť. Ich pôvodný domov zničili nepriatelia Gorgovia, ktorí sa na nich z nejakého dôvodu nahnevali a prenasledujú ich naprieč celým vesmírom.  Mimozemská invázia Buvov na Zemi sa však odohráva pokojne, vľúdne a láskavo. Buvovia začnú prerábať svoj nový domov na svoj obraz. V prvej fáze všetkých ľudí presťahujú do Austrálie, kde im ponúknu vďaka svojej vyspelej technike veľmi pohodlný život. Pri tomto sťahovaní im ale prekĺzne medzi prstami dievča menom Tip, ktorá od tej chvíle hľadá svoju mamu. Tip má veľmi dobrodružnú povahu a mačku, ktorá sa volá Prasa. Prečo nie, však? Svoj malý domov na Zemi našiel i Buv menom O, ktorý je tak trochu fialový, veľmi výrečný a predovšetkým veľmi priateľský. Preto hneď začne pripravovať večierok, na ktorý pozve všetkých. Omylom však pošle intergalaktickú pozvánku aj Gorgom. To je, samozrejme, veľký problém, vďaka čomu sú na neho ostatní Buvovia veľmi nahnevaní a niektorí by mu chceli povedať aj pár ,,pekných“ slov poriadne od pľúc. O berie svoje chápadlá na ramená a potrebuje sa niekde na chvíľu schovať, pokiaľ ich hlavy trochu vychladnú. Na úteku O narazí na stratenú Tip a postupne medzi nimi vzniká intergalaktické priateľstvo. O sa snaží svojím roztomilým spôsobom napraviť všetko, čo Buvovia svojím príchodom na Zem spôsobili, vďaka čomu zmätok narastá rýchlosťou svetla. Tip na oplátku zoznámi Oa s humorom, umením, hudbou a tancom, rodinou a priateľstvom. Ale predovšetkým sa O a Tip snažia porozumieť jeden druhému a nájsť Tipinu mamu. (TV JOJ)

filipvrbik

Rihanna a Jim Parsons super volba! příběh není příliš propracovaný ,ale neurazí spíš potěší, fajn konec 80% (a hezký písničky pochopitelně) ()

Phorbo

Jedinou hvězdu za skvělého Jima Parsona a na některý vychytávky, které umí jenom Boovove. A možná za nevtipného Bustu Limese... ()

bobstock

Hezký animovaný Den nezávislosti vše v klidu a v míru, je to přece pro děti. V první půlce celkem jízda i v rámci jakéhosi muzikálu ve stylu Rihanny, of course. V druhé půlce to už byla zase přehnaná vydíračka na city. Příště radši více smíchu. 65% ()

majec4

Slabeee. Potesil asi len Jim Parsons v hlavnej ulohe. Lepsieho herca nemohli vybrat. Pozerate sa na priseru a pocujete Sheldona. Inak to bola len velka reklama na Rihannu. Zarobit, to vsak zarobi, takze v Dreamworks su urcite spokojni. No a my sa mozeme buduci rok tesit na pribeh, kde nam priblizia detstvo Justina Biebera. Som zvedavy aku priserku pripravia pre neho. Prosim si jednoocko v tvare trojuholnika. Jeeee. ()

Eterninox

Je celkem normální, že dětské animáky vyžadují trochu "suspension of disbelief", ale když je celý děj filmu podmíněný tím, že je na diváka chrlen jeden nesmysl za druhým, je to na mě už trochu moc. I bez velkého přemýšlení totiž jakýkoliv moment expozice vyvolává těžké WTF. Jak se mohli všichni lidé vejít na jedno místo a udržitelně tam existovat? Proč na mimozemských mobilech stačí zmáčknout špatné tlačítko k přivolání vesmírných ničitelů? Jak může natolik technologicky vyspělá civilizace být tak stupidní a neschopná? Je toho opravdu hodně... Když se k tomu navíc přidá poměrně tuctově rodinná zápletka, tak to těch několik vydařených vtípků a slovních hříček, silný konec, ani slušné hlasové obsazení příliš nezachrání. Menší děti určitě Home ocení víc, ale pro dospělého diváka je to celkem utrpení. 50% ()

Hepy13

Nakolik jsou Bůvové s tím svým bláznivým pobíháním a mluvením otravní pro dospělého diváka. Tak přesně stejnou dávku sympatie získají od dětského obecenstva, které určitě ocení tu barevnost a střeštěnost celého filmu. ()

petikacka

Dámy a pánové máme tu další človíčkův film ( co já bych bez něj dělala?).  Mám jedinou výtku a to vzhled fialáků jinak to bylo k sežrání. Rihanna tu odvedla kus práce, bez ní a jejich písniček by to bylo poloviční. Měla jsem z nich husinu a i slza se drala ven, ale ti blbouni to vždy dokázali zabít takže v poho. A komentáře k filmu mého človíčka to mám jako bonus navíc. Pak se podívá kolik dávám * a vidí 4* a podotkne: " Tak to se ti to muselo líbit, že?" Líbilo človíčku...Za mě 85% ()

Illuminare

Dobrá oddychovka, která dokáže dobře pobavit. Najdou se i scény kde hrozí výbuchy smíchu např. Inhalátor-fén. Jen by to chtělo méně Rihanny. ()

Matli

Výborná animace, pár vtípků i dojemná scéna, vysoká hodnocení si to určitě zaslouží. Animáků je ale moc, zlatej Shrek 1 :-) 82% ()

janculeeh

Jim Parsons v roli dabéra válí. Rozhodně doporučuji zhlédnout v originálním znění, protože to byl důvod, proč jsem se rozhodla na film vůbec podívat a rozhodně jsem nelitovala. ()

Hapretor

Krásně ozvučené, skvěle nadabované, ale vtipu pomálu. Dějově taky zrovna ne tak chytlavé. Ale vyzvedá to ústřední dvojice - "O" je šitý J. Parsonsovi na míru - byl mu podobný i naživo - tak mi to přišlo. U postaviček je bravurně provedená mimika a gestikulace - působí vše "velmi živě". Tak, že by i sebelepší herec/čka záviděl a měl co dělat, aby to také dokázal. Provedením tedy excelentní, dějově už chudší. ()

Heroine odpad!

Hm, tak za mně ne. Nudné, protivné, neoriginální, nevtipné, postavy jsou otravné, a hudba je OHAVNÝ HNUS! Tedy, pro upřesnění, soundtrack. ()

BOURQUE

Od DreamWorks je to teraz oveľa primernejší animák. Niektoré scény by mohli byť vypracovanejší. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()