Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

tchempi

Tým IMF je tentokrát jen dvoučlenný (ostatní plní jen role podržtašek). ScientoEthan má ve třiapadesáti pořád charisma a koule, jeho parťák Benji Pegg je náležitě vtipný. Ale to je vše. Zápletka je překombinovaná a ukecaná, lokace fádní, akce nenápaditá. Slabých 60 %. Když porovnáme kvality všech pěti filmů, tento se uchází o dělené 3. - 4. místo společně s dvojkou holubáře Wooa. První je geniální M:I:III, druhá povedená M:I:IV, na chvostu je čudná pražská M:I:I. P.S. Který český idiot dal tomuto dílu naprosto nesmyslný podtitul „Národ grázlů“? ()

ThereskaD

Vím, že je to asi 158. díl, ale pro mě to bylo první MI. Možná kdybych viděla i předchozí, s hvězdičkami bych víc šetřila. Ale bavilo mě to, bylo to vtipné, napínavé, akční. Jasně, příběh byl překomplikovaný, byly v tom trochu díry a bylo do vykonstruované, ale s tím se u takového filmu prostě počítá. Po letech odporu k tomu scietologickýmu tyranovi jsem se rozhodla mu jako herci dát šanci a musím uznat, že mě baví. ()

BrusVejn

Takto má vyzerať moderný akčný film. Praktické efekty bez zbytočného digihnusu, zaujímavé lokácie, humor, kvalitný záporák a bezchybný Cruise. Najlepšia scénka série síce zostala neprekonaná (Dubaj z M:I4) ale podvodná pasáž a hlavne fantasticky natočená naháňačka na motorkách zostane v pamäti ešte veľmi dlho. Jediné čo ma po skončení filmu napadlo bolo, že chcem pokračovanie, najlepšie čím skôr a čím viac. ()

mr.twizta

Perfektne vysoustruzeny prispevek k ted uz pevne zajete serii, ktery je bondovejsi nez 007 a prekypuje bravurne natocenymi scenami a dechberouci akci. Na vymenu kodu pod vodou budu vzpominat dlouho. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Kardiaci, jinak vsichni kvapem do kina! ()

halberdier

Letošní rok je bohatý na kvalitní akční blockbustery (FF7, Mad Max) a M:I 5 se může směle mezi ně zařadit. Nabízí především opravdu nabušenou a hlavně skvěle natočenou akci, opět výborné heist momenty (scéna v anuloidu), sympatickou Rebeccu Ferguson, vtipného Simona Pegga, celkem povedeného záporáka Seana Harrise a i po padesátce stále ve formě hrajícího Toma Cruise. Menší vadou je snad jen trochu nevýrazné finále. Jinak se jedná o špičku v akčním žánru a nejlepší díl celé série (9/10) ()

JoKKeR

Trojka neprekonaná.. pro mě osobně je to mezi 4 a 5 nerozhodně, čekal jsem víc hlavne z tech komentářu co se týče akce , nerikam byla fajn ale že bych z ní mel mít vystrik radosti? jako celek celkem fajn akčnák :) určite patří mezi to lepší :) 7/10. ()

Leuan

Malý krůček ve filmovém světě, velký krok pro akční žánr. I když jsem nebyl nikdy fanouškem této série a vyhovuje mi James Bond v podání Daniela Craiga, tento díl je nejlepší ze série Mission Imposible a lepší než Skyfall. Hudební doprovod filmu mi udělal velkou radost, hráli mi do noty a povzbuzovali moje akční nadšení v předváděných scénách, případně v pomalejších částech jsem se rád pousmál s pomyšlením - tohle jste zahráli moc dobře. Souboj na motorkách jsem neviděl lépe zachycený. Lokace, scénář, zobrazení soubojů, vše mi naprosto vyhovovalo. Hlavní hrdinové dokáží v pravou chvíli shodit sebe či ostatní a dělají to opět výborně. Přemýšlel jsem, že by Tom Cruise mohl být třešinkou na dortu série Expendables. Ale byla by to škoda. Jeho poslední herecké období nabízí divákovi sázku na jistotu, že se u filmu bude skvěle bavit. A to bez pomoci jiných bývalých akčních hvězd. ()

Tomko87

Proste nemám čo vytknúť. Všetko šlapalo ako hodinky. Ani na minútu som sa nenudil. Proste čo Cruise , to perfektný film. Síce predca len mám jeden manier, Kde sa podela slečna z predchádzajucého dielu ? Mám dojem, že finále mohlo byť o kúsok akčnejšie. Ale to je len môj vrtoch. ()

Olbi

Tahle mise je sakra povedená.Za divadelní představení,vodní tobogán se špetkou kyslíku,hoňce na fichtlech a privátně-komorní finále zaslouženě plná palba.Po Jurským světě další letošní paráda,co na to řekne asi Bond?:) ()

Themyth

Neverím. Stále tomu nemôžem uveriť. Séria M I bola doteraz pre mňa skôr zábavka, ľahké pobavenie, než vnímanie filmov na úrovni perfektne prepracovaných špionážnych thrillerov. Tomáš Plavebný nie je bohvieaký herec a jeho sladká tvár s dokonaým hollywoodskym úsmevom mi do toho pozitívne body taktiež nepridávala. Ale v piatom pokračovaní je to všetko inak. Niežeby tu nebolo zopár uletených nezmyslov ako je to v celej sérii už zvykom. Napr. Tomáš sa rúti motorkou asi 100 km rýchlosťou, kde sa odrazu musí v okamihu vyhnúť zrážke s osobou opačného pohlavia. Padá na zem, motorka fičí ďalej , on sa kúsok odkotúľa, postaví sa a je z toho mierne pobolievanie v tele. V realite by ho museli pracovníci pohrebného ústavu zozbierať do igelitového vreca, aby ho vôbec boli schopný preniesť do mrazničky. ´Podobných nezmyslov bolo v minulosti podstatne viac. Sú ako keby značkou celej série. Ja ich veľmi nemusím. Tieto a aj iné chyby z minulosti sa Christopherovi McQuarriemu podarilo udržať na uzde. A naopak poučil sa z chýb predošlích režisérov a vyselektoval a zručne zakomponoval všetok kladný potenciál série, pričom film vôbec nenudí a celých 124 minút sedíte v napätí, čo vás ešte čaká. Ba čo viac. McQuarriemu sa podarilo vytvoriť komerčný blockbusterový špionážny film na úrovni Bondoviek, myslím tých kvalitnejších v danej sérii. Charakterizoval by som piaty diel ako dielo, ktoré stojí medzi filmami Tinker Taylor Soldier Spy a Skyfall. Áno, taká inteligentnejšia verzia Bondovky. Prvý film bol pre mňa sklamaním. Očakával som v tej dobe niečo veľké a výsledok bol šedý priemer. Dvojka ešte horšia. Hlboký podpriemer. Už ani neviem, ako som sa dostal do kina na tretí diel. A bol som príjemne prekvapený. Trojka je akčný film s veľkým A. Cieľom bolo vytvoriť neutíchajúcu akciu od začiatku do konca. A ja som to kvitoval. Načo sa hrať na umenie, keď to má byť komerčný akčák ? Tak to spravili a vynásobili troma. Štvorka bola opäť sklamaním. Na rozdiel od vysoko pozitívnych recenzií som sa pozeral zasa a znova na priemer. Národ grázlov je úplne iná kategória. Akčnosť trojky, sa umne zladila s chytrým príbehom a zvratmi na vysokej úrovni. Musím sa štipnúť do líca. Nesnívam ? Nie, som pri plnom vedomí. A myslím to seriózne. Národ grázlov odomňa dostáva 85 %. ()

pan_ponozka

Už u MI4 jsem psal, že Tom je blázen. Dva roky po tom, co pobíhal po zdi v Dubaji, visí na letadle a předvádí, proč je jedním z nejlíp placených herců Hollywoodu. Ale znova; vychytané technické fičury (oblek se zbývajícím vzduchem, vstupenka na operu, která je vlastně displayem, atd), moto honičky, vtípky, napětí a gradovaná akce. Občas už to smrdělo překombinováním, ale nakonec ty dvě hodiny stály za to. PS: Renner je úplně zbytečný a doufám, že v MI6 jeho postava umře. ()

hony23

Stejně jako v minulých dílech, akce od začátku do konce. Akce, při které nic není impossible, kdy neplatí fyzikální zákony, kdy záporáci jsou dostatečně neschopní na to, aby je vyřídil zakrslý hezounek Cruise. Všichni jsou agenti, chvíli jsou všichni proti všem, aby nakonec spojili své síli v boji za záchranu světa... Komu stačí dobrá akce, bude spokojený, ale víc od toho nečekejte. ()

wick

Nejlepší díl série...i když Tom C. se stále nenaučil hrát. Už jen kvůli akční scéně na motorkách stojí za vidění. ()

esmoke

Ethan Hunt znovu vyráží do akce po celém světě. Pátý díl Mission: Impossible je napsán a režírován Christopherem McQuarriem, který režíroval také Jacka Reachera. Akční scény obsahují pěkné nápady a snaží se být něčím originální. 2 hodiny a 11 minut v kině utekli jako nic a celou dobu jsem se dobře bavil. (2D titulky) Rozpočet: $150 miliónů, Tržby: $445,567 miliónů. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz