Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

Bezejmený

Zase trochu jiné, zase trochu lepší. Tahle série mě baví daleko více než Bond. Děj dobře odsýpá, lokace se mění, stejně tak děj je dost nepředvídatelný. Všem kladným postavám hned od začátku člověk fandí a bojí se o ně. Rebecca je úžasná a vnáší spolu s hlavním záporákem do filmu překvapení. Hermione Corfield tam mohla být mnohem déle :-) Samozřejmě nechybí výborné akční scény, spousta nápadů a vtip (tradičně Simon a překvapivě i Jeremy). Velmi se mi líbí provázanost s reálnými událostmi či spíše katastrofami. Tomovi a doufám, že i Christopherovi fandím, aby se jim podařila natočit i šestka. ()

TheArpi odpad!

Tak patetickú blbosť som už poriadne dlho nevidel. Tomíkovy neverím ani nos medzi očami a po nadšení z Edge of Tomorrow som si akurát tak pokazil sobotné dopoludnie. ()

Nicole32

Máloktorá filmová séria sa s každým dielom lepší a lepší. Mission Impossible je svetlá výnimka. Akcia fenomenálna, staré postavy potešia a tie nové príjemne prekvapia. Neviem kde sa Rebecca Ferguson doteraz skrývala, ale veľmi sa teším, že sa našla lebo v tomto filme exceluje. Humor je dávkovaný v rozumnom množstve a v tých pravých momentoch. Proste akčný blockbuster ako má byť. ()

Rian_witcher

Slabší než Ghost Protocol, ale pořád slušná podívaná. Rebecca Ferguson překvapivě měla atraktivnější bojové scény než Tom, ale závěrečné polapení padoucha bylo spíše jak scéna ze Čtyřlístku vymyšlená Myšpulínem... ()

Dawydov

Dá se to přežít, i když je to docela dlouhý. Nakonec hlavní zápletka i dává smysl, ale první dvě třetiny to tak nevypadá. V jednotlivostech se ale scénáristické blbosti vyskytují každých pět minut a leccost je přitažené za vlasy. Jen místy napínavé. Celkově asi 70%. Rozhodně nic extra. Podruhé vidět jen v případě nouze. ()

jjjerry

Dneska už klasická serie. Bohužel ničím nepřekvapí. U rvaček jsem se nudil a ani hudba to nezachrání. Asi už jsem vyrostl z puberťáka a přehnané honičky a moc velký nadhled už mě nebaví. ()

medovec

Pro mě suveréně nejlepší díl s celé série.Vřele doporučuji všem milovníkům akčních špionážek.Kam se hrabou nový bondovky. ()

imaginer21

Cruise si svou další šílenost odbude hned na začátku a mohlo by se proto zdát, že pro víc nadšení už film nenabízí místo. Ale... hell no! Tohle je rozhodně nejšpionážnější M:I od dob, kdy se Ethan Hunt proháněl s bouchací žvýkačkou po Praze a všichni milovníci původního seriálu tuhle jeho etudu nedokázali tak úplně přijmout. Navíc Národ Grázlů velmi uvědomněle pomrkává na svoje filmové předchůdce, konečně využívá plný potenciál Peggova Benjiho (není to jen humorná postavička, ale má charakter a umí si stát za svým), padouch je fakt temná svině proradná a svěží dívčí vítr v podobě krásné Rebeccy je třešnička na dortu. Jediné, co mi k dokonalosti chybělo, byla výraznější hudba. V tom si v rámci série drží prim bláznivá Woo-ova dvojka. ()

Skylwalker42

Po jaksi scenáristicky slabé čtyřce, přišla nová mise, která již má opravdu koule. Naprostý úžas již navodí úvodní scéna s Tomem na letadle a následně na Vás vybafne slavná hudební "impossible" melodie. Vše dokonale ladí do úplného konce a akčních scén jsem si užil do sytosti. A zcela mě okouzlila Rebecca Ferguson, která v těch žlutých šatech vypadala opravdu sexy - scéna, jak nohou je opřená a zamiří - do toho bourací opera a rváč Cruise se musí rozhodnout ve zlomek sekundy.. Ano. Dlouho jsem neužil takto akční film. A za mě nejlepší nesplňitelná mise. ()

meda2016

impo 5: Takže... do dvacáté minuty se stane několik šroubovaných akcí, které končí 23'30" nalepením žvýkačky na znak CIA. A ještě obšourník Alec Baldwin (Nějak se to komplikuje) , to už je moc! Má roli blba(?) tak vpořádku. Konečně vrcholící 38á minuta v opeře zachraňuje.... Aáách, 58á minuta, fantasblábolová technika v Maroku... no já se z toho! K vychytávkám si nepřibalili maličký dýchací přístroječek! Tak tohle bude dost subjektívní. Takže... K tomuhle filmu nic. Jen hodnocení 3/5. Jo a Tom to dělal všechno sám bez triků a bez zastoupení, jen na vedení konta má kaskadéra. ()

kacer4

Tom sa snaží každý diel poňať trosku inak, čo je veľmi dobre. Ale mám pocit, že mu už dochádzajú nápady. Znovu použili zabehnutú šablónu - zostať vydedenec, dať dokopy tým, vlámať sa niekam kde sa to nedá, nejaká nahánačka, a očistenie mena. V tejto časti to už na mňa dolahlo a dej sa stal pre mňa dosť predvídateľný. ()

HellsAngel

Tom Cruise, opäť pod taktovkou nového režiséra, strieda jednu skvelú scénu za druhou v dobre napísanom špionážnom príbehu, kombinujúcich štýlový retro nádych s novátorskými prvkami akčných blockbusterov. McQuarrie zdrojovej látke evidentne rozumie. ()

Ronkar

Sérii Mission Impossible to trvalo dlouho, ale konečně našla svojí nejlepší formu! Nikdy nebyla zábavnější, nikdy neměla tak přitažlivý vizuál a nikdy neměla tak zajímavou hrdinku jako zde. Audiovizuálně je to neskutečná laskomina. Akce je skvěle nasnímaná, nápaditá, dynamická. Najde se několik hodně napínavých scén. Scénář v rámci značky hodně povedený, s několika nečekanými/i čekanými zvraty. Casting suprový. Rebecca jako Ilsa dodala celému příběhu nevýdaný náboj - je sexy, charismatická, tajemná a člověk jí dokonce věří i tu drsňačku, která umí rozdávat rány. Hodně pomáhá i fakt, že má asi nejzajímavěji napsanou postavu. Proti IMF tu navíc máme asi nejlepšího záporáka, jaký se zatím objevil a finále s několika twisty za sebou je skvělé! Plná pálka! ()

jpacuta

Slušná akční podívaná a pěkná "Hunt-girl". Ale těch nesmyslů tak bylo tolik, že jsem se musel smát. Je to chujovina jako "Fast and Furious 5", akorát s tajnejma agentama. Ani nevím, proč se mi to líbilo. :) ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz