Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

Strandmon

Nebudu to říkat, že mi nevadilo malé obsazení Jeremy Rennera jak do akcí tak prakticky do celého filmu, myslím si, že jo to opravdu škoda, protože oproti čtyřce mi Jeremy Renner hodně chyběl. Pátý díl si zakláda na velice propracované a skvěle vzládnuté akci a i oproti dvojce a jedničce je tu opravdu povedená i zábavná.Ted´ k hercům: Kdo mě hodně překvapil? Jednoznačně Rebecca Ferguson, která mě okouzlila ne jenom svoji krajkou, ale také opravdu skvělým hereckým výkonem oproti ní mi naopak nesedl Tom Cruise, který podle mě nehrál úplně nejlepší roli. Závěr: Jde o výbornou akci s trochu složitějším příběhem. ()

peetriss

Abych se přiznal, série M:I na mně působila spíše průměrně a až nezdravě přehnaně. Pátý díl série je však pro mě příjemným překvapením. Zmíněná přehnanost se opakuje, ale tentokrát je doplněna o sympatickou zábavnost, McQuarrieho cit pro akční žánr, jeho pevnou režii, stále akčně použitelného Toma Cruise, výbornou a překrásnou femme fatale Rebeccu Ferguson (skvělý tah - Bond a bondgirl mohou jen závidět), která svou noblesou a půvabem jakoby vypadla z filmu 50. let, a přesto dokáže být zatraceně současná. Povedlo se i obsazení záporáka Seana Harrise, který dokáže být obravdu nesympatický, což je naprosto správně. Půjde-li M:I dále touto cestou, budu spokojen. Povedená oddychová akční zábava a nejlepší díl série. ()

Hyb_rid

McQuarrie zkrátka umí. Až nečekaně konzistentně vystavěný příběh s Reacherovským nádechem, pohledná a hlavně přehledná akce a její citlivé rozvrstvení ... tady není moc co vytknout. ()

bloodcountes

Nemožné mise si mě získaly už od té první a tahle nebyla o nic pozadu. Skvělý příběh, skvělá akce, Rebecca super, Simon paráda, po řemeslné stránce taky vše bez chyby a hudba taky výborná. Krásné čtyři hvězdy a těším se na další nemožnou misi!!! ()

Paldiny

Najlepší z najlepších. To je nálepka akú si z môjho skromného pohľadu vykoledoval Národ grázlov. Hunt na to dupne od prvej minúty a zvoľní, no vlastne nezvoľní. Skvelé choreografie súbojov (najlepšia v budove opery), dychberúca akcia na kolesách, striedanie metropol ako na bežiacom páse, napätie, vtip, ale aj slušná zápletka, čo nedovolí uhnúť pohľadom. Táto séria zreje každým ďalším dielom a robí radosť ako žiadna iná. Tom Cruise starne s postavou a ja mu prajem, aby to tak pár rokov ešte zostalo. ()

SHit4U

Kvalitně odvedená práce, která ovšem nepřinese nic nového. Samozřejmě scéna s letadlem tu nikdy nebyla a blá blá blá. Byla super a byla zábavná, jen co je pravda, ale že by došlo k nějakému dosud nevídanému pojetí M:I, to se neděje. Je ale vidět, že MekKvarí svírá režii v rukou pevněji, než Troška penisy nešťastníků, kteří se vyskytnou v jeho filmu. Je to chlapská podívaná se vším všudy. Jen by se mohla do budoucna vymyslet nějaká jiná zápletka, protože se mi zdá, že v každým díle šlo o to samé. Ale tohle pánové a dámy, které film viděly z donucení, tohle je skvělý akční výplach natočení na úrovni. ()

Patrik256

Rozpočet_ 150 miliónov dolárov // Tržby_ 682.7 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 13 429 843 KČ // Diváci v ČR_ 94 241 // Tržby v USA_ 195 miliónov dolárov ()

jasiska

Prvotriedny akčný film. Dalo by sa povedať, že moderné poňatie old-school akcie. Dej je dosť komplikovaný, aby bol zaujímavý, ale nie natoľko, aby bol neprehľadný. Prestrelky, súboje a naháňačky napínavé, záporák patrične nesympatický a uveriteľný, hrdinovia hrdinskí, hlášky vtipné a poézia akčného filmu ukážková - full circle záver, opera... Pozorný divák si dokonca nájde aj odkazy na iné filmy. ()

Prochy38

Hm, a jak jsem sliboval v komentáři ke Ghost Protocol, plním - 100%. Perfektní akce, naprosto dozrálý T. Cruise, který je dnes už zárukou skvělého filmu. Jeho tým funguje na 100%. Nádech sarkasmu v každé scéně je tak skvěle vyladěný, že já si prostě musím užívat. Hrozně mi chyběla P. Patton. Zvláště, když v první scéně byla zabita ta nejkrásnější část, co se postav týče, ale jen asi do té doby, než si R. Fergusson oblékla ty žluté šaty a ukázala nohy. Možná to není Miss Sverije, ale je to neskutečně přitažlivá žena a fakt jí to sekne. Držím jí palce i do dalších dílů! Film šlape od začátku do konce a fakt můžu v klidu říct, že dnes TOP ze všech těchto SPY filmů.... ()

derryl

Nemohu si pomoci, nejlepší díl, zatím, série M:I. Jízda od začátku do konce. Výborný Tom Cruise a ještě lepší Rebecca Ferguson. Jsem nadšený a rád, že jsem si sérii oblíbil a těším se na další díly. ()

kamigava

Už když jsem vešel do našeho malého ale nadupaného kina, tak pro lepší atmosféru hrála v sálu MI znělka, která mě docela příjemně naladila vzbuzovala ve mně pocit, že uvidím opět něco kulervoucího. To byla pravda, ale jenom někdy. Mám na mysli právě akční scény, které jsou ve většině vynikající (u mě vede brilantní honička v Kasablance a na dálnici na motorce), jinak vše mezi těmito dechberoucími okamžiky jsou "hluchá" místa, kde scénář ztrácí na dynamice a film nežene tak rychle dopředu jako super trojka či čtyřka. To mi přijde jako největší nedostatek. Tím neříkám, že MI5 má stupidní scénář, jen jsem se v celku prostě tolik nebavil. Příběhově ale MI5 nabízí plno překvapivých zvratů, které mi dokázaly, že Ethan Hunt je zase vždy o krok napřed. Tom Cruise na to stále má, obzvlášť to dokazuje odmítáním kaskadérů, kteří by za něj rádi provedli další bláznivý kousek. Ale ne, Tom chce být tím pravým agentem IMF a klidně se nechá připoutat k obřímu Boeingu. Potlesk! Docela mě ale mrzí, že právě tato nejočekávanější scéna je hned v úvodu. Pak mám strach, aby ji vůbec ještě nějaké scéna ve filmu překonala. A té jedné možná i více scén se mi dostane. Stačí si vybrat. Doslova dechberoucí byla scéna pod "fontánou", která působí velmi klaustrofobicky, i když touto nemocí netrpíte. Vůči hercům nemám žádné výhrady. Všichni byli výborní, i Alec Baldwin, kterého moc nemusím. Sexy Švédka Rebecca Ferguson stojí opravdu za zhlédnutí tohoto filmu. I když její odpověď: "I don't know." mi nestačila. To je právě příklad jedné díry ve scénáři. Zakázal bych tuhle větu, kterou často na školách říkají nerodilí mluvčí v hodinách angličtiny. I já ji občas použil a cítím se vždy trapně. No nic, dá se to odpustit. Asi to mělo svůj účel. Simon Pegg je opravdu ten pravý komik (stejně jako třeba Q v Bondovi), akorát je vždy natočen tak vtipně (SPOILER) - např. jak v práci nenápadně paří Halo 3 a hru rychle vypne, když kolem projde nadřízený. (KONEC) Co se týče nového záporáka, kterého hraje pro mě úplně neznámý herec, ten se na tu roli velmi hodí. Jeho přízvuk a klidně sebejistá povaha ve mě budí respekt i strach. Na první pohled vypadá jak obyčejný strejda, ale jakmile promluví, mám husí kůži (a to si počkejte na závěr). Dal by se srovnat se jedině zesnulým Hoffmanem, který hrál podobně chladného padoucha ve trojce. Tak to by byli herci. Také bych apeloval na konec, který mi přijde nedotažený. Nevím, chybí mi tam právě nějaké to akční vyvrcholení předchozí snahy jako je zvykem u minulých dílů MI. Dopadení padoucha je efektní a chytré, ale to je vše. Londýn má sice tu správnou atmosféru pro dobrou honičku, ale nepřijde mi moc přehledná a není ani moc zajímavá. Čekal jsem od ní mnohem víc. Kdybych to shrnul, tak bych hodnotil lepšími *** a na čtyři hvězdy by celá MI5 musela být skloubena o něco lépe jako předchozí dva díly. Trochu přidat na tempu a bylo by to tam. Každopádně je to i tak kvalitní letní blockbuster, který je dnes vzácný svým specifickým žánrem, syrové akční jízdy bez zbytečného CGI. Za to jsem této špiónské sérii vděčný. Může se jí rovnat jedině James Bond. Už se těším na podzimní Spectre. Nedivil bych se, kdyby tato další zločinecká organizace měla něco společného se Syndicate z MI5. Nejsou tyto dva špiónské filmy až moc podobné? Kdyby se Bond s Huntem spojili dohromady, tak by porazili asi celý svět. () (menej) (viac)

Jaro_slav

Maličko přehnanej product-placement, ale jinak to byla přesně taková dávka prostoduchý zábavy a povedenejch vtípků, jakou jsem si přál. Je dobře, že už se to ani trochu nebere vážně. Alec Baldwin byl osvěžující, Rebecca Ferguson pochopitelná a odpustitelná. A běloruskej Airbus-400M pobavil. 70%. ()

Mikino00

Letní akční jízda napříč celým světem nabízí přesně to, co divák od značky MI očekává. To je akce, šílené kaskadérské kousky, napětí, špioni či postupné rozkrývání celé zápletky. I když se tentokrát jedná spíše o špionážní thriller, Cruise i jeho tým nemůže nic zastavit, stejně jako dobrý dojem ze sledování filmu. Vytkl bych lehce slabší konec a možná i přílišnou natahovanost ke konci. ()

Magika82

Mnoho zde již bylo napsáno, opěvováno a vyzdvihováno. Co dodat? Patrně jeden z nejzajímavějších, a také i téměř dokonalý díl této série. 83%...to aby bylo místo pro snad ještě brilantějněji vybroušený diamant této série, pakliže nějaký natočen bude... ()

MrKlobouk

Líbí se mi směr, kterým se série ubírá. Víc týmovější, rozumnější, dokonce bych řekl i reálnější a bondovštější. Přesto vždy se všemi atributy, které dělají M I tím čím je. ()

Mikeel

Některé filmy nemusí být artové či mít hlubokomyslný přesah, aby byly dobré. Mission Impossible je ve svém žánru asi nejsofistikovanějším titulem - skvělě pracuje s napětím a samozřejmě s akcí. Ta není v pátém pokračování navíc vůbec přehnaná, naopak tu spíše sekunduje komornějším a ne tak zběsilým pasážím, automobilové honičky zdaleka nehrají prim. Celkově jde pětka mnohem více po příběhu, což je u akčního filmu sice nezvyklé, o to víc však příjemné. Sečteno podtrženo: Rogue Nation je takový Skyfall Mission Impossible. ()

aLPaC

Ve vybírání scénářů a vhodných projektů se Cruisovi může vyrovnat maximálně tak DiCaprio. Když se podíváte na celou jeho filmografii, zjistíte, že od dob Top Gunu kdy se proslavil, točí jeden hit za druhým (jak finančně, tak obsahově). Za těch 30 let skutečně neměl jediný snímek, který by byl propadákem. To je fenomenální a co na tom, že v osobním životě to bude asi magor. No a páté MI není výjimkou. Pro mě nejlepší díl série! Vynikající akční scény (Vídeň, Casablanca (elektrárna + motorky)), zajímavý a napínavý příběh, dialogy nejsou jen do počtu, ale skutečně příběh posouvají dopředu a doopravdy se vyplatí mezi akčními sekvencemi dávat pozor, aby vám neuniklo, kdo s kým peče, kdo už peče s jiným atd. McQuarrie si zkrátka ví rady ve všech situacích a kočíruje průběh k mé spokojenosti. Doufám že dostane na starosti i šestku. Jo a ještě bych chtěl pochválit vytvoření velkého prostoru pro Pegga, který výborně hlásí a dobře Tomovi sekunduje. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz