Kosovo 1999. Albánski civilisti sú vystavení krutostiam srbských vojakov. Americké tajné jednotky sa blížia. Jeden z amerických vojakov, Aaron Hallam (Benicio Del Toro), v troskách zničeného domu zneškodní srbského dôstojníka. Vyznamenajú ho Striebornou hviezdou, ale čin ho prenasleduje ako nočná mora. Po rokoch sa ako strážca oregonskej divočiny dostane do konfliktu s lovcami, ktorí sa vybrali na jelene s ostreľovačským arzenálom. Tí po ňom začnú strieľať, ale proti vycvičenému zabijakovi nemajú šancu. Aaron po nich skočí ako šelma a zabije ich. Nie sú to však jeho posledné obete. Špeciálna agentka FBI Abby Durrellová (Connie Nielsenová) sa zúfalo snaží vraha vypátrať. Povolá jediného muža, ktorý by jej mohol pomôcť – poručíka vo výslužbe Bonhama (Tommy Lee Jones). Ten sa snaží zabudnúť na svoju minulosť, keď učil vojakov zabíjať, a odmietne. Keď však uvidí fotografie obetí, pochopí, že zabíjal jeho najlepší žiak, a teda aj on sám nesie zodpovednosť. Aarona zatknú, ale z väzby ho vydajú tajným agentom – pozná priveľa tajomstiev a nesmie prehovoriť. Skôr, ako ho agenti stihnú nechať „zmiznúť“, im však zmizne sám. FBI nasadí ďalších agentov, ale vojnový veterán Bonham trvá na tom, aby prenasledovanie nechali len naňho... (TV JOJ)

lennyd

Tommy Lee Jones si nedá pokoj, a stále bude někoho "štvát" :) Bohužel se sestupnou tendencí - Uprchlík s Fordem byl takřka dokonalej, Šerifové se Snipesem byli zase velice akční - a tady ? První dvě třetiny výborné, ale ten konec ... během chviličky si vyrobit z rezavého kusu železa výborný nůž (zvlášť s celou FBI za zády) - no nevím. Ale abych jen nekritizoval - Tommy Lee Jones je dobrý herec - Benicio Del Toro mu skvěle sekunduje - a první půlhodinka v zasněžené přírodě je prostě cool :) ()

Jazzzz

Film začíná skvěle, průběh trochu pokulhává a konec, kdy z obou zálesáků stříká krev je už trošku moc... Ale přesto je film velmi zábavný a dokonce obsahuje i několik velmi šokujících okamžiků - které zde bohužel nemohu jmenovat abych divákům nezkazil překvapení... ()

Pavlínka9

Jsem ohledně tohoto filmu dosti zaujatá, jelikož jsem se v roce 2003, když jsem film poprvé viděla - zamilovala do Benicia Del Tora a mohla bych na tento film koukat dokola celý den :) Proto mě to hlavně zaujalo :) Zkusila jsem to teď po 12ti letech a bum - bohužel je to pořád to samé :D :D Pro mě ten chlap v tomto filmu má obrovské charisma a prostě to nedokážu neutrálně ohodnotit :) Film je to zajímavý - podle mě až moc krátký. Chápu ovlivnění tím, čím si hlavní postava prošla, ale nepochopila jsem doteď - proč si na závěrečný souboj postava Lee Jones vyrobila nástroj, když on si mohl sehnat skutečný, to Del Toro byl na útěk a neměl k tomu přístup :) To je pro mě jedna z největších blbostí tohoto filmu :D Jinak je to takové - né pomalé, ale ani extra svižné, kdy se mi ale líbili jejich setkání, kdy se vždy čekalo, co ten druhý udělá :) A ten jejich první "souboj" v lese - to je paráda :) Ta práce rukou :) A scéna s převozem Del Tora a převrácenou dodávkou - vysloveně jsem na tuto scénu čekala a pamatuji si ji detailně již těch 12 let :) ()

Aven

Až jsem si během sledování několikrát povzdechl, že taková kouzla s nožem taky neumím. Tohle je aspoň poctivý akčňák - žádné pitomé kulomety, stačí ve spěchu ukovaný nůž či osekaný pazourek. Čtyři hvězdy jsou možná trochu moc, ale pro tyhle "stealth" klučiny ze speciálních jednotek mám prostě slabost. ()

JohnSmith

Slušný thriller s velice dobrým obsazením. Není sice moc napínavý, ale Del Toro je výborný. Ani Jones není špatný, jen bych v jeho roli spíš viděl někoho mladšího. ()

Blackberry

Nie, nie a nie. Herci výborní, aj priebeh deja, ale načo toľko krvi a prečo tak slabo a až príliš nerealisticky spracované bojové scény medzi Tommym a Beniciom? Teda priaznivcom takýchto šermovačiek nie som. Sklamanie. ()

ssfan

Štvanec je obyčejný akční film, s celkem zajímavým příběhem, ale dle mě se špatným zpracováním. Úvodní pasáž z Kosova vypadá dost béčkově a souboje s noži, kdy se navzájem Jones a Del Toro pobodají jsou dost nereálné. 50% ()

manonfire

Zejména první půle velice poutavá. V druhé to již byla klasická, podstatně méně nápaditá honička zlejšího klonu Johna Ramba s pastmi a pazourky, jež si tvůrci mohli odpustit. Ale i tak rozhodně nadprůměr. Hlavně pro svižné tempo a vynikající herce. Bylo vidět, že filmaři nepodcenily spolupráci s vojenskými poradci. Del Toro ani Tomy Lee Jones totiž nejsou fyzicky předurčeni pro superakční kreace, ale řeknu Vám, že jejich souboje, ale třeba i způsob pohybu v divočině byly sakra přesvědčivé a spoustu Van Dammeů, Seagalů a jiných "akčňáků" strčili hoši prostě do kapsy. 60% ()

jefff

Na Štvance jsem byl zvědavý hlavně kvůli dobrému hereckému osazenstvu. Bohužel došlo ke zklamání. Jones i del Toro jsou fantastičtí, ale režie je nudná, nevýrazná a celkově dost mizerná. Dalo se z tohoto příběhu a s těmito herci vytěžit dááleko více. Škoda. ()

sedm.1

Chybu Štvance vydím hlavně v jeho roztříštěnosti,kdy děj skáče z jednoho prostředí do druhého a když už se někde začne děj ubýrat nějakým směrem,rychle se zas změní lokalita a pokračuje se dál směrem úplně jiným.Je to přitom dost škoda,neboť většina oněch prostědí,a především to lesní,nabízí povedenou akčně dramatickou jízdu pro dva party,kterých se navíc zhostili dva skvělý herci.Kdyby například děj pokračoval z výborné úvodní scény z lesa,kde by oni dva profesionální zabijáci(ikdyž každy naprosto jiný)líčili na sebe pasti a postupně došli až do vygradovaného finále,byl by to skvělý film.Na kdyby se ovšem nehraje a já nejsem žádný filmař,že :)?I přesto Štvanec ale nenudí,jen se měl režisér rozhodnou,zda-li točit drama nebo akci,skloubit se mu to zde každopádně nepovedlo.Navíc postava Del Tora je těžko pochopitelná a spousta věcí tím uniká. ()

upson

Chladné, předvídatelné, avšak Tommy Lee Jonesem povýšené na úroveň mající šmrnc, Del Torovu roli mohl hrát kdokoliv nesympatický a je tedy postradatelný, tudíž nemusí platit pravidlo, čím lepší záporák, tím lepší hlavní hrdina :-) 85% ()

herr_carter

Skvělý TLJ dokázal vytáhnout tuhle křeč do solidního průměru, absolutně nevyužitý herecký potenciál B.D.Tora...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Bobek15

K filmu Štvanec mám 3 základné výhrady: 1. Strih! Veľmi chaotický, niektoré scény boli veľmi krátke a stručné a povedalo sa v nich len presne to, čo tie scény divákovi mali povedať k deju. Ani o chlp viac. L.T. ešte ošetroval vlka a zrazu sa ocitol (ani poriadne neviem ako) v lese v Oregone a následne na policajnej stanici. 2. Ľahko predvídateľný dej a situácie. L.T. sa pozrel vždy presne tam kam mal, vždy išiel po správnej stope a vždy v priebehu pár sekúnd prišiel veci na koreň. 3. Na môj vkus málo presvedčivé herecké výkony (hlavne T.L. Jones, ktorému akoby sa nechcelo a nudil sa tam). Ale na druhej srane sa mi páčilo prostredie, v ktorom sa dej odohrával (či už zasnežený les, alebo krásne zelený, upršaný, alebo na konci pri tej divokej rieke) a bojové súboje (hlavne záverečný pri tej divokej rieke). ()

rozbris

Zde můžete vidět jak se z obyčejné nic moc zápletky dá udělat dobrý film, který Vás nenechá chladnými. Tommy Lee Jones a Benicio Del Toro odvedli dobrou práci a za to jim patří velký dík. P.S. A taky se přiučíte jak přežít v divočině. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

Ve věku 87 let zemřel legendární režisér William Friedkin známý nejlépe pro své nezapomenutelné klasiky Francouzská spojka a Vymítač ďábla. Režisérův skon potvrdil děkan Chapman University a známý… (viac)