Série zasazená do časového období mezi událostmi prvního Tronu a jeho pokračování Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se postupně stává vůdcem revolty ve vnitřním počítačovém světě Grid proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům. Beck, původně naprogramovaný jako mechanik, se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy Grid poznal. Tron tak Becka trénuje nejen v boji a umění závodů na světelných motocyklech, aby se mohl postavit brutální vojenské okupaci města Argon, ale zároveň ho vede a učí jak být správným lídrem a jak ovládat svou bouřlivou povahu. Beck postupně přejímá Tronovy schopnosti a znalosti a stává se nepřítelem číslo jedna pro Generála Teslera a jeho okupační vojska, sloužící samotnému Clu. (Caszidy)

Idego

Moc dětinské. Barvičky dělají vžžžžum, do toho hrdinové v afektovaných dialozích pronášejí velkohubá gesta plná klišé. Pro publikum do 12 let asi okay. Co na tom vidí dospělí, že to tu má 82 %, mi hlava nebere, ale tak to na ČSFD chodí. ()

Liznic

Film Tron mě nudil a Legacy mě zklamalo. Uprising si z filmů bere všechno dobré a přidá pár seriálových neduhů, ale je to nejlepší, co pod značkou Tron kdy vzniklo! Vizuální pojetí se drží předobrazu z Legacy a i hudba se jí velmi příjmeně podobá (Joseph Trapanese už spolupracoval na Legacy). Akce je výborná, svižná, akční a dobře natočená. Mínusem jsou jen časté seriálové výtky: řada nezajímavých postav, některé zbytečné epizody a dějové linie. Uprising ale výborně plyne a baví, diváku tak ani nevadí celkem pomalý posun hlavní dějové linie. ()

sskrblik

Uprising potěší všechny ty, kterým se líbil TRON: Legacy 3D. Je takovou obdobou jakou je seriál Clone Wars pro svět Star Wars. Líbí se mi detailnější výprava do future světa. Barvitá jízda skloubená s moderními efekty. Hodnotit komplexně zatím nemůžu (1-4: **** 5-6 *** 7 ****). Poslední díl opět vytáhl zábavu o úroveň výš. ()

yeniczek

Páni, doufám, že první díl nebyl výjimkou a kvalita zůstane stejná. Jestli ano, tak to bude parádní a kdo má rád svět Trona, ten by neměl být zklamán. Z pilotu jsem absolutně nadšený, animace, hudba a i ten příběh konečně :) ()

Fony

Nechápu, jak to mohli u Disneyho tak podělat, že tenhle seriál nedokázali prodat publiku a potopili ho na nízkou sledovanost. Tron: Uprising je snad první vážný animák, co jsem sledoval od svých dětských let a nejen, že se zařadil rovnou mezi mé nejoblíbenější seriály vůbec, kvalitou u mě trumfuje i oba hrané filmy. Co se autorům daří vtěsnat na plochu 20 minut je neuvěřitelné: zajímavé postavy, akce, napětí,... a hlavně živoucí Síť. Tohle všechno už od pilotního dílu, u kterého se mi rozšiřovaly zorničky a já lapal po dechu. Takhle vysokou úroveň si seriál udržuje od začátku do konce, snad krom 2-3 dílů někde v půlce seriálu, které byly "jenom" velmi dobré. S myšlenkou, že druhá řada není a ani nebude, se sžívám jen velmi těžko. ()

wooozie

Nikdy víc mě žádný seriál tak nevtáhl do děje, jako se to podařilo TRON: Uprising. Toto je tak dokonalý seriál, a zároveň tak neuvěřitelně přehlížený, až nad tím žasnu. To, co se povedlo Disney, je opravdu neskutečné. Atmosféra tohoto seriálu je vskutku parádní, hudební doprovod od Josepha Trapaneseho je geniální a díky němu si vychutnávám každou minutu tohoto seriálu. Postavy jsou díl od dílu propracovanější a s každým dílem roste chuť po novém a novém obsahu. Příběh, zasazený do období mezi Tronem a Tronem Legacy doposud skrýval neskutečný potenciál a podle mého názoru jsou si toho autoři dobře vědomi. Po všech těch dílech s příběhy obyvatel Argonu a celou nekonečnou Sítí si přeji jediné, aby to první sérií neskončilo. Ovšem po posledním díle první série se toho opravdu nebojím. Autoři jsou sice omezeni právě tím, že je příběh vložen mezi dva jiné příběhy, ale ten obrovský potenciál v jejich rukou by bylo škoda jen tak utnout. Seriál, jenž ze mě udělal definitivně absolutního fanouška Trona a nemám mu vůbec co vytknout. ()

iXtr3m3

Škoda tej mixovanej animácie, kedy bombastické a efektné spracovanie všetkého neživého narúša komixové spracovanie toho živého. Ale ako rozšírenie univerza beriem všetkými desiatimi ba aj dvadsiatimi prstami a čerešnička na torte pre fanúšika je bombastický soundtrack, dokonca nielen na pomery animovaného seriálu. ()

iampatrik

Po pilotním díle není moc co vytknout, snad jen (pro mě) nevkusně nakreslené postavy v jinak ve výborném animovaném vizuálu s vkusnou hudbou. Příběh zajímavý, akce, co má spád.. samozřejmě se zatím jedná o první díl, který jsem viděl, ale tímto krokem si získal mou pozornost. EDIT: Hodnotím i poté, co jsem neviděl celou sérii, Tron si dával v určitých intervalech někdy i měsíční pauzy a já už nemám potřebu sledovat, jak se příběh vyvíjí dál, i tak se dá Tron hodnotit kladně. ()

kwoky

Perfektní seriál z Tronova univerza. Vkusně doplňuje film Tron:Legacy a animace je super - libí se mi po technické stránce i stylizací (i když ty postavy by mohly být trochu hladší). Typově je to podobné Star Wars: Clone Wars (které se mi taky strašně líbily). Vede k zamyšlení, pobaví svižnou akcí i vychytávkami a neodradí trochou patosu. Upravený soundtrack filmu se taky velice povedl. Nemůžu jinak, než za 5* ()

zelvicka.

Zhltnul jsem co se dalo, neuvěřitelně vysoko nastavená laťka, ačkoliv animáky zrovna nepodporuji a nevyhledávám. Některé postavičky vysloveně sexy :) akce jako blázen, a i když člověk tuší, že to zase zmáknou, to že Trona stihne to, co je z něj v Legacy, a to že tam Beck a ostatní nejsou, nás nechává v napětí, kdy se tak stane. Věřím, že půjdeme i na pět hvězd. ()

nessbeal

Beck je mladý program, který se stává zkušeným vůdcem v revoluci uvnitř počítačového světa. Musí se postavit do čela a vést své přátele v boji proti zákeřnému Clu a jeho poskokovi, generálu Teslerovi. ()

Chundys

Škoda, že to skončilo 1. sérií, protože by to bylo všechno hezky vysvětleno co se stalo mezi prvním a druhým Tronem. I tak ale parádní jízda od začátku do konce :-) ()

Mii

Fascinující. Jiná slova k tomuto seriálu nemám. Vizuální zpracování prvního filmu Tron ve mě odjakživa vzbuzovalo nesmírný obdiv, nemluvě o tom, že nikdy nebudu schopna plně pochopit jak bylo v roce 1982 technicky možné stvořit film s reálnými herci v čistě 3D prostředí. Příchod Tron: Legacy, téměř po 30 letech od původního díla, byl sice odsouzen od začátku k neúspěchu, nicméně pro mně to byl opět vizuální orgasmus. Dokázala jsem zapomenout na příšerný příběh a prostě hltat dokonalý hi-tech design (jakožto studetka počítačové animace si dokážu představit co obnáší takové efekty a prostředí vytvořit). Nápadu na celkově animovaný seriál se v podstatě ani nedivím, od začátku se to zdá být praktičtější než herci běhající celý film před zeleným plátnem. A stalo se to, že původní Tron se konečně dočkal plnohodnotného následovníka. Tron: Uprising je naprosto úžasný animační počin (kombinace 2D a 3D animace) s hudbou téměř totožnou jako v Tron: Legacy od Daft Punku. V podstatě si bere z obou filmů to nejlepší a kombinuje to v seriálu pro “děti” který člověka naprosto polapí. S hlavní postavou dabovanou Elijahem Woodem. Co víc si přát. (jen ty obličeje by mohli mít ty postavičky hezčí) ()

papaguy

Příběh výborně doplňuje a rozvíjí svět hraného Trona. Postupně, jak díly přibývají, se odkrývá jistá klišovitost a schematičnost děje. Ale to nic neubírá na zábavnosti a množství nápadů, kterými scénáristé a animátoři základní dějovou linku nalakovali. A hudba, mno, není třeba více v komentáři rozebírat, jedním slovem paráda... Je to snad první Disneovka, která se mi líbí a upřímně si ji užívám. ()