Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

Ichabod

Klasický "PG rated" digifest od Marvelu co zabaví ale nenadchne. Humor a to zejména ten točící se kolem Thorova kladiva opravdu baví. Každý herec si svým způsobem postavu svého Avengera užívá, bohužel na žádnou není dostatek času. Tedy každá vtipná hláška udělá radost už proto, že si postava může trochu postěžovat na absurditu nebo si dělá srandu sama ze sebe. Příběh je vcelku OK, bohužel akce je průměrná, s absencí pocitu jakékoliv fyžičnosti a ohrožení a tedy docela nudná. Řada scén evidentně potřebovala víc peněz na efekty a zejména animace hrdinů při letu nebo skocích prostě vypadá jak hra na konzole. Těším se na Infinity War, ale mnohem více na nové filmy z DC univerza, kde přece jenom se divák dočká napětí. Nějak si nedovedu představit, že bych se na třetí Avengers těšil do kina. ()

Avari.73

Sázka na jistotu, nuda, mizerné charaktery podávané přes modely, to vše nezachrání ani především povedený souboj mezi Hulkusterem a Hulkem. Stejně tak by se dalo psát o Tylerově hudbě, jenž zachycuje ve fragmentech Silvestriho motiv, ale jinak jde u těžkou rutinu. Jen to celé podtrhuje onu marnost. Film přinese radost jedině geekům a účetním u Marvelu, respektive Disneyho, jenž má na zimu připravenou další kasovní jistotu a tou jsou Hvězdné války, jenž bude také ždímat, jak to jen půjde. Snad se v tom Abramse neutopí stejně jako Whedon, který od projektu raději utíká. Seriálový Daredevil je kvalitativně na míle daleko od této vyhypované limonády. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2015/05/avengers-age-of-ultron-filmova-recenze.html ()

Henk123

Stále to samé dokola. Pár dobrých hlášek, nabité, dynamické souboje a moji oblíbení marveláci ( až na Hawkeye, Vdovu, Thora, Cptn. Ameriku a možná i Hulka ), takže ve výsledku pouze pěkná videohra. Bohužel né vše co se třpytí je zlato, tohle je nablýskané až až, ale nějaká hlubší kvalita tomu chybí. ()

KASUGI

Příběh stojí za prd, ale furt je to švanda. Kočkování mezi Thorem a Starkem mohlo být ve filmu častější, stejně tak Hawkeye, probírající při akci rutinní rodinné záležitosti. Nové postavy fajn, ale obávám se, aby v případě třetího dílu už tam toho nebylo příliš a Avengers tak neměli sestupnou křivku kvality. ()

Guzo

Po všech stránkách slabší než předchozí díl, hlavně chemie mezi známými postavami už tu prostě nefunguje a ty nové jsou nemastné, neslané. Oceňuji, že se tvůrci snažili dát všem postavám přibližně stejně prostoru, ale je jich tu prostě už tolik, že se tím narušuje kontinuita příběhu. Navíc hlášky a popichování hrdinů mezi sebou už není tak trefné a i přes jistě mnohem vyšší rozpočet se nějak podařilo zhoršit efekty (první akční scéna v lese je místy směšně digitální). Možná pak někoho překvapí mé 4 hvězdy v hodnocení (je to spíše 7/10). Avengers zůstávají filmovou událostí, jen se částečně vytratilo kouzlo první superhrdinské týmovky a nelze neporovnávat s prvním dílem, který byl pro mě nejlepším blockbusterem za několik let. ()

zigíš

poslední dobou jsem měl problémy se spánkem, nevěděl jsem si rady (prášky nezabírali, alkoholy jakbysmet) minulý čas je na místě, sedačka multikina a avengers jako fakt epic miliónová lullaby (!) tak akurát hlasitá aby příliš nerušila; olsenka oko potěšila, vision je v poho a vůbec celý ten nový tým v závěru, na olsenku nesmím zapomenout, akční scény: u těch jsem právě spal, konverzační: ale jo, nakonec, no a pochopitelně olsenka :) to je asi všechno z mojí strany (40%) ()

blackJag

Všeho víc. A ne že by neplatilo ono okřídlené výrazivo, podle kterého všeho moc škodí. Ale těžko takový přístup vyčítat, opačný směr by zvolil jen geniální inovátor. Druhá porce komiksové týmovky tak má vlastně nakonec štěstí, že záporák Ultron pracuje s bezvadnou mírou kousavého sarkasmu, a že i další dialogy mají celkem šmrnc. 70% ()

Kosmik 1

Fenomenální kino zážitek. Ani na chvíli jsem se nenudil a bylo neskutečné, jak mi těch 140 minut uteklo. Spousta akce, efektů, dokonalá práce kameramana, zábavné hlášky a opět neurčitý konec. Viděno v multikině Cinestar Ostrava 19.5.2015. 90% ()

Evandulik

Na Avengers som sa dlho tešila a musím povedať, že ma trochu sklamali. Film je nejaký ťažkopádny, snaží sa pobrať veľa toho. Trailer mi prišiel lepší ako samotný film. Oceňujem humor a Ultron ako jeden z mála zloduchov mi naháňa dosť strach. Vymakané efekty posúvajú Avengerov u mňa nad priemer. ()

vyfuk

Popravdě řečeno, nevím co říct. Avengers z roku 2012 je pro mne dnes již kult a film, který je vrcholový úkaz od Marvelu. Tohle mělo být v podstatě dvojnásobný. Místo toho to byla hypotetická katastrofa. Srovnáním? I druhý Captain America byl dle mého větší superhrdinská nářezovka než toto. Ultron měl být ultimátní záporák, což se mu teoreticky povedlo, ale ve skutečnosti šlo o to jenom vytvořit Paula Bettanyho. Celkově to byl pro mne úžasný emotivní zážitek a celkově vzato to byla úžasnost sama, ale problém nastává v okamžiku, že se u toho člověk necítí tak skvěle jako u předchozích Marvelovek. A důvod proč se na to koukám je ta ejakulace, tohle bylo lehce spíše předčasné. A jako žádný short film na konci? Co to má jako bejt? ()

drackula

Čítal a počul som na adresu tohto filmu neskutočne veľa negatívnych komentárov. Akoby bolo pokračovanie Avengers nejaký kolosálny prešľap. Po zhliadnutí som však bol spokojný a nerozumiem kde sa nabralo toľko negatív. Prehnané očakávania ? Neviem čo ľudia od filmu tohto druhu čakali, ale ja som dostal presne to na čo som očakával. Akčnú popcornovku plnú mojich obľúbených postáv s kvalitným záporákom a kopou hlášok. Komiksovej predlohe je AOU chvalabohu na míle vzdialený. Veľmi oceňujem aj fakt, že asi v prvom novodobom superhrdinskom filme sa záver točí primárne okolo záchrany civilistov. A to nie nejako na diaľku, ale reálne sa Avengers starali o evakuáciu konkrétnych ľudí. Vzťah Black Widow a Hulka ma veľmi bavil a páčilo sa mi, že sa vôbec netlačilo na pílu. Samozrejme, našli by sa aj negatíva. Tento film nepriniesol nič originálne a je len megalomanskejšou variáciou na skvelú jednotku. Niektoré postavy a vzťahy by si určite zaslúžili viac priestoru, ale možno to aspoň sčasti vyrieši nejaká rozšírená verzia. Za mňa spokojnosť. 80% ()

ghatos

41%...za Škodovku v oblacích dám :) . Nakonec to nebylo takové peklo, jaké jsem čekal. Nechci se pořád opakovat a taky to tady píše více lidí. Furt na jedno brdo přeplácaná, ultrakomerční, neinvenční týmovka, co navždy pojede ve svých vyjetých kolejích. Ultron ušel - byl až lidský nelidský ;) . ()

Ravi

Jo, jo, je to akční bomba, o tem žádná. Ale začínají mě tyhle filmy hrozně nudit. Vždy stejný průběh děje, vždy o trochu víc výbuchů, než předtím a vždy o trochu víc křiku a uměle vyvolaných adrenalinových momentů, než minule. Začínám mít pocit, že převést komiks na plátno nebyl úplně dobrý nápad. Totiž v komiksu můžete danou postavu tahat po x dobrodružstvích a čtenáře neustále překvapovat, bavit a vyvolat touhu po dalším příběhu. Ale ve filmu je to těžká věc. Výsledkem je, že se tvůrci snaží do jednoho filmu nacpat tolik věcí, až je z toho takový mišmaš, že i ten nejzarytější obdivovatel se musí v křesle začít časem kroutit. Ok, jsou to popkornovky, takže svůj účel to splní. Vymámí to z Vás prachy a nechá to velmi prchavý dojem, že to za to stálo. Ale až přijdete domů a přehrajete si to v hlavě, tak Vám bude jasné, že nestálo, a navíc chytnete chuť se podívat na něco jiného. 65% = 3/5 ()

Autogram

Všetci komiksoví megahrdinovia sa stretli v jednom filme a to sa nemohlo zmestiť ani do dvoch hodín. Niekomu to privodí mimoriadny zážitok, niekomu zase naopak. Akcia plecháčov sa strieda s rodinnými debatami a najvtipnejším momentom má byť pokus o zdvíhanie kladivka. ()

LizianShaw

I přesto, že se jedná zjevně o nejslabší díl Avengers ságy, i po několikátém shlédnutí mě to stále hodně baví, a definitivně jsou zde hvězdné momenty, které jsou splněným snem komiksových fanoušků (hlavně Hulkbuster akce, či scéna s Mjölnirem). Co se mi zde líbilo o dost více, než v předchozím dílu je dokonalá souhra všech týmových hráčů, u kterých je znát, že spolu pracují již nějaký ten pátek a není to jen nějaká namachrovaná banda, jako předtím. Bodem úrazu je Ultron, který je jednak slabý (měl rozdrtit Capa během vteřiny), jeho osobnost (i přes skvělý Spaderův dabing) se mi až tak nelíbila a rozhodně měl potenciál navíc, když v komiksu se jedná o jednu z hlavních nemesis Avengers. To že ho stvořil Stark a nikoliv Pym mi nevadí, avšak když pojmenuju film AGE of Ultron, budu čekat, že to vydrží déle než dva dny. Je ovšem pravda, že jsou zde Avengers rozerváni zevnitř, za co děkuju spíš Scarlet Witch než Ultronovi. Za co Whedonovi děkuju je silné prosazení role Hawkeye, který ačkoliv je stále asi nejslabším členem týmu, tak zde měl opravdu zásadní vývoj. Některé scény mají opravdu hloubku a ačkoliv vztah Hulka a Widow hodně lidí odradilo, mě to připadá jako zajímavá kombinace, na kterou se bohužel pozdější filmy dost vykašlaly. 80% P.S. Hulkovo rozběsněná akce v Johannesburgu dala krásný příklad, jak by mohla vypadat pozdější World War Hulk. Velká škoda, že neukázali následky jeho destrukce - bylo by to o dost silnější a hlubší, kdyby potvrdili počet úmrtí způsobených Hulkem. A když Hulkbuster narval Hulka do mrakodrapu ve výstavbě, to bylo 9/11 all over again. ()

milancecil

303. Hned úvodem se přiznám, že nebýt té tak mimořádné příležitosti zhlédnout představení zdarma, jen těžko by mne takový akční paskvil přiměl k zakoupení vstupenky, ale zklamán nejsem, ani účasti nelituji, to určitě ne, prostě jen další zajímavá zkušenost, vždyť už jen být v úplně plném promítacím sále, to jsem ještě nikdy nezažil, ten pocit byl opravdu zvláštní, stejně tak i ten pohled na okolo mne sedící diváky, které odhaduji takový žánr opravdu zajímá a dokáže jim patrně nabídnout to významné něco, co já marně po celou dobu hledal a bohužel nakonec nenašel, spíše mne všechno, to tak bombastické dění přivedlo až k myslím že důležitému zamyšlení, jak je to vlastně se smyslem a účelností takové realizačně náročné tvorby? Proč stále znovu a znovu, vynakládáním bez pochyb výjimečného úsilí, něco takového opakovaně vzniká? Jistě pro peníze, ale za co? Jen aby se alespoň na moment překryla ta stále rozsáhlejší ideová prázdnota, a když je po všem, pak jen, ještě ohlušení tím mohutným hřmotem ze závěru scén, vycházíme chvatně ven, rychle pryč, stejně prázdní a pustí. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)