Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

terordemon

Absolútna superhrdinská zábava od začiatku až do konca. Ale stačí nám to? Nie sme už toho prejedený? Vidno, že Joss Whedon rozumie komiksom a dokáže s postavami parádne pracovať. Vie čo máme na nich radi a dáva nám to plnými dúškami. Zbesilá akcia, ktorá bola síce niekedy trochu rozmazaná a neprehľadná (ale to prisudzujem nie moc dobrému výberu miest v kine) sa krásne strieda s kľudnými dialógovými scénami, ktoré, šak nenudia a sú plne nahláškované. Je to tak príjemne zahrané že máte naozaj pociť že sa pozeráte na partiu priateľov a Vy sa cítite tak dobre ako by ste boli medzi nimi, veď už ich poznáte toľké roky. Ani ten menší Hulkov románik nepôsobí rušivo a násilne ale je úplne prirodzený. Nové postavy, krásne zapadli do týmu a príbehu. Quicksilver bol síce trochu lepší v X-menoch, ale pohoda. Scarlet Witch by som si v podaní Elizabeth Olsen kľudne zobral za ženu. A Vision mi bol vždy tak trochu voľný. Ultron je super a ale nieje takým ultimátnym protivníkom ako mohol byť, mohol im kľudne pustiť žilou viac. Lenže tie 12 ročné deti vedľa mňa by to už nerozdýchali. Niektoré scény sú absolútne geniálne a nikdy na ne nezabudnem (Hulk vs. Hulkbuster, zdvíhanie kladiva, záverečná epická heroická kruhová obrana jadra na život a na smrť), a film má stále kopu nápadov, nie je to už však také WOW ako predtým. Dvojka nie je zlá, ale len zobrala to čo bolo super a dáva nám to znova. Rozvíja príbeh ďalej ale už nič nové neprináša. Skvelá zábava to však je stále. Takže je to zle alebo nie? Pre mňa zostáva zatiaľ najlepším Marvel filmom Guardians of the Galaxy​ . Pretože na rozdiel od druhých Avengers prenáša nové originálne postavy, a nápady z neho prial lejú prúdom. Avengers: Age of Ultron však svojmu predchodcovi vôbec hanbu nerobí. A nabudúce sa už môžme tešiť na Thanosa. 89% ()

james11

Po perfektní jedničce asi prostě nešlo natočit takové pokračování, co se ji alespoň vyrovnalo. Přestože film se kvalitě prvního dílu opravdu nemůže rovnat, myslím, že v rámci mezí je to dobrý film a alespoň částečně splňuje očekávání. ()

Qer

Oproti prvnímu dílu zásadní posun. Máme tu nové a zajímavé postavy, máme tu chemii mezi Hulkem a Black Widow, našláplou akci, zajímavého záporáka, skvělé efekty, zkrátka skvěle natočenou fungující týmovku, která nás (aspoň doufám) skvěle připraví na Captain America: Civil War. Za mě jasných 5*! ()

pepca72

Očekávaný digi marasmus. První akce ve filmu byla zklamáním. Laciná animace (jako by ji dělalo Asylum, zbytek filmu už byl OK, což nechápu), schizoidní střih, vybledlý mlhavý vizuál.atd.. Pak přišlo asi hodinu kecání a plkání, že jsem málem usnul, a to myslím vážně. Probrala mně až scéna o pokus Avegersů o zvednutí Thorova kladiva, to bylo závavné. No a pak to chytlo drajv, a akce střídala hlášky až do samotného konce. Já byl spokojen,dostal jsem to, co jsem očekával. Paul Bettany byl pro postavu kterou představoval výbornou volbou. Nebýt té slabší první hodinky, dal bych 5*. ()

Blondprisera

Chodím spát v triku s nápisem „všechny holky milují superhrdiny“. Jestli ne všechny holky, tak já určitě. Musím ale říct, že tohle pro mě bylo lehké zklamání. Zdá se mi to takové nějaké celé přeplácané. Víc hrdinů, víc osobních příběhů, víc se tlačilo na city, Thor byl ještě načančanější… Vždycky se mi líbili padouši, co chtěli zničit lidstvo, aby zachránili svět, ale těch už je taky nějak moc. Nejlepší věc, které jsem si ve filmu všimla, byly parádní ruce Hawkeye – jak to že jsem si jich nevšimla už dřív? :) ()

chytri

Po skvělém úvodu přišlo zklamání. Děj je rozkouskovaný a jak se to v poslední době stává má i tento kousek několik konců. Skvělou akci střídá nudné vylévání srdíček. Pro mě osobně drobné zklamání. ()

marcoss91

Fakt nechci vypadat jako hejtr marvelu, ale prostě si už nemůžu pomoct. Už u prvních avengerů jsem se nudil, bylo to však něco nového, taková týmovka tady předtím ještě nebyla, takže to vyvážilo její nedostatky. Druzí avengers jsou jako přes kopírák stejní, navíc to co nudilo u jedničky je tu ještě ve větší míře. Ať už se jedná o nefungující takzvané vtipné momenty, špatného záporáka ( ovšem skvěle dabovaného), quick silver a scarlet witch, kteří ve mě vyvolali tak akorát velký nezájem nebo to, že se velká část filmu (závěr) odehrává ve smyšlené zemi (asi tak zajímavá jako Bulharské lokace v Expendables), kterou naši hrdinové již méně hrdinsky zdevastují=> Metropolis v Muži z oceli dopadlo ještě dobře oproti tomu co se dělo tady. No a co nás čeká do budoucna ? Nový tým avengers ? Doufám že ne. Snad bratři Rusoovi dokážou s touto serií něco udělat. Lepší dvě hvězdy.... ()

KiJi

BUM BÁC A DEPRESE HRDINŮ. Tak bych charakterizoval dvojku. Zřejmě je to dnes moderní, aby byli hrdinové na dně, zdrceni, a pak povstanou a všem nakopou zadnice. Problém je ovšem ten, že když to takhle točí každý, tak to začne být okoukané a nudit. Dvojka nepředvádí žádnou exhibici akčních scén – je jich dost, vlastně převládají a jen mezi tím dostane prostor plytký příběh, aby si divák oddechl, ale hlavně o tom moc nepřemýšlel. Všechny postavy působí jako schematické figurky. Tvůrci nešli do hloubky emocí postav. Mnoho událostí se tváří grandiózně, ale rychle vyšumí jako české šampáňo. Nejlepší je bitka Iron Mana a Hulka. Avangeři si různě dávají přes hubu a vtipkují, ale nikoli jako v jedničce. Stvoří se nová postava a vypadá to, že to bude buď Ničitel nebo Spasitel, ale de facto Hulka nepřekoná, takže také akorát humbuk. Na druhou stranu se dozvíme novinky ze soukromí hrdinů: lukostřelec má ženu a děti a mezi Ruskou a Hulkem kvete láska. ()

Nortizop

Moje obavy, že to už bude moc velká stlátanina se naštěstí nenaplnily a další díl může nabídnout více nežli poutavou zápletku, děj a skvělé vizuální zpracování, ale ono to je nadupané hláškami až po okraj. Víc už si snad ani nelze přát. ()

NeverEver

Pokud se z komiksu vytrati nadhled, vtip a lehkost, zacne si zahravat s psychologii, hloubkou a vyvojem postav ve smyslu svedomi a sebeurceni, zacne to byt zacatek konce a misto spanile jizdy jen pomala parni lokalka, ktera misty nudi a misty je az k placi. ;-( Skoda, 2** jsou uz urcite min nez na co by film mel, kdyby se nestal spatnou parodii sama sebe:-(. ()

klaranapoli

To byla nuda, abych řekla pravdu kolikrát jsem se chvilkama radši koukala na tv než na toto, ale ze všech mých sil jsem se to snažila dokoukat a ehm ten konec mě opravdu nepřekvapil ale líbil se mi...hlášky klasický ale než přišel ULTRON tak děs a bída suchost ()

leonus.atrum

Inu...Age of Ultron je přesně to...co chceme aby to bylo! Klasické vtipy, chování postav, nahodilé románky, hromada akce a taky záporák který vlastně není záporak protože se všem líbí, je tak dělaný. Zároveň nikomu z diváků nevadí protože chce zabít jen všechny lidi na planetě, což je divákům naprosto volné. Takže to vlastně zloun není protože se musí líbit lidem. A vlastně to není ani film jako to je serial, takže pokud jste připraveni na dalších 3659 dílů... nezazlívám vám to.... ()

Antonymi

Větší? Ano. Hlasitější? Ano. Zajímavější? Meh. Noví Avengers trpí neduhem dnešních blockbusterů - štvou se od začátku do konce v kolejích tradiční šablony, přidávají zápletky a postavy jako na běžícím páse, ale ve skutečnosti je celý ten digitální cirkus špatně ukočírovaný a drží pospolu jen na dobré slovo. Za celou dobu vás film nenechá nadechnout, ale po jeho skončení skončíte v oparu zklamání, kdy si nedokážete vybavit jedinou zajímavou scénu. ()

surprise

Sorry...nuda. Jen festival efektních úderů a přemetů, kdo bizardněji sejme více šmejdů. A když to náhodou dostanete vy, tak to co nejdřív rozchoďte. Rada nad zlato. Takže napříště přenechávám Avengers dětem a já jdu dělat něco užitečnějšího. ()

Sibork

Skutečně zajímavá podívaná s řadou efektů. Samotný příběh mi přišel dost utahaný a do příběhu se cpou neustale nové postavy, které osobně považuji za zbytečné. Na celém filmu se mi líbil akorát ironman a ultron s jarvisem :D. Ostatní postavy bída s nouzí. Nejhorší na celém filmu je snad kapitán Amerika a Scarlett witch. Evans, který si hraje na důležitého kapitána Ameriku je spíš výsměch a stín toho, co by měl kapitán Amerika být. Samotný charakter mi ke kapitánovi ani moc nesedí, měl by být víc impulzivní a vlastenec. Evans by měl radši hrát v béčkových slaďárnách, protože na superhrdinu skutečně nemá. Druhou postavou, která byla snad ještě horší než kapitán Amerika byla gothic-emo Scarlett Witch. Nejenom, že neustále kolem sebe máchala rukama a byla furt plná energie, ale byla očividně i nepřemožitelná. Samotnou herečku bych obsadil radši do nějakého upíráků. Nesympatická, nevhodná a dle mého bez hereckého talentu, podobně jako Berry, která pohřbila psotavu catwoman a Ororo Munroe alias Storn (X-men). I přes katastrofální Witch a Ameriku jsem si film osobně užil, takže 65% :). ()

Mag67

Dámy a pánové, já vám nevím, ale zdá se mi, že jsem na tyto filmy nějak stará. Kdybych chtěla vidět létající kusy domů, podívám se na nějaké zaznamenané demolice (myslím že o tom už nějaký pořad byl, nejsem si jistá). Kdybych chtěla vidět nějaké ty rozbité vztahy a lásky, podívám se na telenovelu. Chci říct, že toto byla směs klišé, které vidím všude jinde v televizi, podle mě si to ty 2* zaslouží. ()

amanda7

Pre mňa veľké sklamanie. Od tohoto typu filmov očakávam hlavne zábavu. V momente keď psychologické problémy a depky začnú dominovať filmu tak to prestáva byť zábava. Ak budem chcieť riešiť toto pôjdem na úplne iný typ filmu. A nemôžem si pomôcť ale Stark je od tretieho dielu Iron mana naozaj otravný. Zo zábavnej postavy vytvorili zamindrákovaného frajera bez bývalého humoru. Takže aj tomuto filmu to neprospelo a postava Ultrona sa tiež veľmi nepodarila. Nedokázala som uveriť, že by ho nikto zo zbierky superhrdinov nebol schopný zlikvidovať. Takže to vyznelo banálne a priemerne. Veľa, veľa akcie to jednoducho nedokázalo zachrániť. Marvelovky mám rada ale toto nevyšlo. Priemer. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)