Všetko sa krúti okolo školského časopisu Rev septimy, ktorý napísal ktosi zo septimánov reálneho gymnázia a ktorý šplhúň Krhounek odovzdal triednemu učiteľovi. Vzbudil v profesorskom zbore veľký ohlas najmä preto, že humorným spôsobom pojednával o niektorých jeho členoch. Kým mladý profesor Bartoš a starý múdry pedagóg Gábrlík sa nad celú vec dokážu s humorom povzniesť, zvyšok učiteľského zboru zúrivo pátra po vinníkovi, ktorého priznanie je podmienkou zrušenia zákazu účasti na stredoškolskom športovom turnaji. Toto pátranie rámcuje mozaiku veselých epizód zo života študentov i profesorského zboru, tvoreného množstvom typicky svojráznych postavičiek, z ktorých vystupuje do popredia predovšetkým aféra najnadanejšieho študenta Jindru Benetku, ktorý v slohovej práci otvorene kritizuje pomery na gymnáziu a bol kvôli tomu navrhnutý na vylúčenie zo školy. (RTVS)

J R C Pecuchet

Skvělý film po všech stránkách !!! O něco podobného se taktéž úspěšně pokusilo duo autorů Svěrák - Smoljak, když napsali scénář k filmu Oldřicha Lipského "Marečku podejte mi pero " z roku 1976 s Jiřím Sovákem v hlavní roli. ()

jane1106

Za scénář bych pravděpodobně hvězdu ubrala, ale pro ty vtipné etudy jako rodiče horující za vysvědčení ratolestí, půvabné dialogy a hlavně jednotlivé "modely" profesorského sboru nelze jinak. František Kreuzmann st. jako prof. Lejsal rulez. ()

Chundys

Zase tam byli jiné hlášky a vtípky, ale oproti Cestě do hlubin študákovy duše pokulhává, ale i tak 2. místo je taky pěkné :-) ()

Vesecký

Filmová klasika. Sice o maličko slabší než Cesta do hlubin študákovy dušem, ale přesto nepřeberné množství skvělých scének: Štěstí - co je štěstí? Ó, kolena, kolena. Tuleň nese domovníkovi doutník. Z měšťanky ho vyhodili, na řemeslo se nehodí, tak aspoň kdyby tu maturitu udělal (ó, jak nadčasové!). Ale já musím ještě večer rejsovat... Boženka!... A to herecké obsazení, vůbec nevadí, že byli vesměs přestárlí a věkem mnohdy starší než jejich profesoři. Skvělý Smolík, Kreuzmann, Trégl; Pešek, Filipovský, Novotný či Strejka. Maličký, ale krásný štěk Zdeničky Baldové. A ta "rudá" agitka o problémech sociálně slabých rodičů? Bohužel, některé věci se nám dnes vracejí. ()

Bozvav

Z filmu je bohužel velmi cítit napjatá doba, v jaké se republika ocitla. Nicméně i tak velmi povedená komedie. Za mne 85%. ()

inachisio

Úžasné, vtipné. Miluju staré filmy a to, jak skvělé zvučné hlasy měli v té době herci. Až na ten konec, který byl trochu kýčojdní je to téměř dokonalé dílo se spoustou vtipných scén a jednou dojemnou. ()

zdeny99

Bravurní scénář a excelentní výkony hlavních herců dělají z tohoto starého snímku filmový klenot i po více jak 80 letech. Zábavu a lepší hodnocení kazí jedině tak to stáří filmu. Protože prudérní učitel Kreuzmann s ředitelem "mrožem" dělají společně se studenty Peškem a Novotným jeden velký humorný koncert. Zároveň nám ten film i ukazuje, že vlastně škola nás nic do života nenaučí jako například ty básničky a hodiny dějepisu. [28881. hodnocení, 375. komentář, 87%, 106. nejlepší film] ()

Krchy

Lepší než Cesta do hlubin študákovy duše, není to až tak vážné a pamatuji si víc dnes již legendárních hlášek, od "Pozor, já pleju!" přes "Slávisti jsou saláti!" až po "Kupředu, Máňo, kupředu a stále jen kupředu! " A Krhounek je prostě Krhounek. Ovšem nejradši mám němčináře s jeho úžasným přístupem "Nedbalý, líný, neprospívá." ()

MarleyCZ

Myslím, že tento film je klasikou českého filmařství, u kterého se snad každy ročník dost pobaví a nudit se rozhodně nebude. Film založený na humorných vtípcích je svým hereckým obasazením výborný. Ze školského prostředí je také ''Cesta do hlubin študákovy duše'' , která se mi líbila o trochu více a tím pádem tento film na něj trochu ztrácí. 4 hvězdičky 88% takže skoro pět hvězdiček. ()

ivamka

Pokaždé mně něco rozesměje: Nedbalý, líný, neprospívá....A áá Živný známý lajdák a ignorant. Matinka: "On je chudáček takový trémista." O né, naopak je drzý a pošklebuje se!" Matka: "Když byl malý, kous ho pes...." ()

Mahoney.

V deň keď mi moji rodičia pustili tento film, mysleli si že ma nebude baviť. Ale opak bol pravdou. Teraz je rok 2011 a škola vyzerá rovnako ako v roku 1938. Žiaci sa správajú rovnako, učitelia sa ich snažia zvládnuť. Komédia ako má byť. Řev septimy je jednoducho legendárny. Často keď som v škole si spomeniem na niečo z tohoto filmu. Viem ho na spamäť. Výborní herci, výborná réžia. Asi môj naoblúbenejší čierno - biely film. ()

sgt.paper

Úžasná komedie pro mě lepší než Cest do hlubin študákovy duše (což je taky mistrovský kousek). Perla za perlou, kultovní hlášky a plno hereckých legend. ()

Shredo

Pripúšťam, že skepsa a pochybnosti boli, keďže sa jedná o najstarší snímok v mojej zbierke. Či to nebude staré, neaktuálne a nudné. Ako trpko som sa mýlil. Klenot našej kinematografie s množstvom vtipných scén a bravúrných hereckých výkonov s minimom strihu. Od našich pradedkov a prababiek by sme si toho mala veľa zobrať, je tam z čoho čerpať. ()

Luk Skywalker

Neviděl jsem celý film, ale je to opravdu komedie, při které jsem se smál a přes stáří snímku se některé věci ve škole nezměnily (za mého působení ve škole, aktuální situaci nesleduji), dále zlidovělé hlášky: "Muška jenom zlatá" a dobré herecké výkony. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že zdejší filmoví studenti ze septimy jsou staří i na vysokou školu nebo ve věku kdyby ji mohli studovat. ()