Černobyľské denníky

• Česko Černobylské deníky (viac)

Príbeh skupiny šiestich mladých turistov, ktorých nudia klasické ponukové katalógy cestovných kancelárii a chceli by zažiť niečo naozaj výnimočné, čo sa vymyká bežným dovolenkovým predstavám. Najmú si sprievodcu, ktorý im sľubuje extrémny zážitok - exkurziu do opusteného ukrajinského mesta duchov Pripjať, ktoré je v tesnej blízkosti havarovanej jadrovej elektrárne Černobyľ.
Černobyľ, 1986. Keď vypukla najhoršia jadrová katastrofa v dejinách ľudstva, evakuovaní obyvatelia neďalekého mesta Pripjať nemali čas ani na to, aby si zbalili osobné veci. O 25 rokov neskôr šestica mladých turistov so svojím sprievodcom navštívi Pripjať, aby tu spoločne preskúmali trosky zničeného a zdanlivo opusteného mesta. Keď ich okolnosti prinútia zostať na mieste cez noc, čoskoro zistia, že tu zrejme nie sú sami...
Spoluautorom šokujúceho filmu plného desu a hrôzy je Oren Peli, tvorca, režisér a producent  filmovej série Paranormal Activity. (TV JOJ)

Wiikii

Béčkový horůrek ve kterém je postupně lepší a lepší atmosféra, především díky těm tichým místům co dokáží zaujmout.. Ale jinak je ta po hudební stránce úplně mrtvé. Herecké výkony patří k těm průměrným a ke konci je to dokonce strašné jako i konec filmu samotný.. No co mě nejvíc štve je ta nepřesnost ohledně radiace, tu si filmaři přizpůsobily k obrazu svému, jakož to i zamořené oblasti ve kterých se můžete a nemůžete pohybovat !!! A co ten průvodce Uri, podle toho co dělal a říkal tak to nevypadalo že tu práci dělá už 5let... Taky bych chtěl něco dodat k názevu "Černobylské deníky" zní tak hlubokomyslně, že čekáte od příběhu nějakou pecku, ale podle toho co se dá vidět ve filmu bych to pojmenoval "Černobylský masakr radioaktivním spadem a nakaženými lidmi". Kdyby to bylo trochu více propracované, mohl by to být i hodně zajímavý horor... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

Martin741

Meno Oren peli /tvurce snimku Paranormal Activity/ mi nahanalo hrozu pred kukanim tohoto snimku, ale film je to priemerny. Pripjat a jeho ruiny milujem, su strasidelne uz len samy o sebe. Ktomu sice poznat digitalne monstra, ale atmosfera bola aspon priemerna : 50 % ()

O´Neill

Další příklad toho, že dnes se dočkáme kvalitního hororu opravdu jen zřídka kdy. Chernobyl Diaries nalákal zejména trailerem, ale to je asi tak jediný plus. Námět byl hodně velké klišé (alespoň, že prostředí zvolili vhodně), hudba prakticky nijaká, atmosféra žádná a bez jakékoliv gradace, a ani žádná lekačka. Zkrátka filmu chybí vše, co by dobrý horor měl mít. Plusem snad jen herci, kterým se jejich výkon dá věřit. 30% ()

cariada

Tohle bylo hodně dobré. Jak už název napovídá bylo jasné kde že se to bude odehrávat. Skupina turistů dostane možnost navštívit místo jaderné havárie, zvlášť město, které tam už několik desítek let zůstalo opuštěné a ponecháno svému osudu. Co bude následovat je asi víc než jasné. Celé je to neskutečně ponuré už samo místo, zarostlé ulice , vymlácené bytovky, zrezavělé kolotoče, už jen z toho jde mráz po zádech. Ani nevím jestli bych se tam chtěl vůbec podívat, nejspíš bych se bál. To hrobové ticho je drsné. Radiace udělala své za tvorové se začnou projevovat. To že někdo "přežije" je jasné a i dokonce kdo se dá dobře odvodit. Čekal jsem ňákou zradu, ale to tu není, tady je to jen boj o holý život. Který má stejně ironický konec i když přežijete. Já byl hodně spokojený. Velice dobře si dovedu tohle představit jako počítačovou hru. ()

bourec

Tohle v kinech.Ptákovina,na který za nadprůměr lze považovat jen to opuštěný město,hnusně špinavý prostory.Jenže rejža Bradley to úplně zmrvil.Klišé a hororový postupy si nastudoval skvěle.Tři dvojice,jeden zhebne,aby ho druhej mohl ořvat,načež je na řadě on,protože už ho zřejmě život neba.Mutanti sou ve tmě,takže z nich vidíte úplný hovno,krev taky nikde,ty zabití si musíte představit.Takže z filmu zbyde jen pár strašidelnejch prolejzaček polozbořenejma budovama,,jinak nic.Na konci pak krátká rvačka,ale to už ten píča s kamerou měl v žaludku tři lahve vodky,takže s tou věcí mával sem tam jak čurin.Škoda.20%. ()

dubinak

Tak dobře to vypadalo. A nakonec..nic. Jesse se teda moc nepředvedl. :D Ostatně jako vždy. Zezačátku to působilo docela slibně. Pár lekavých okamžiků by se našlo i atmosféra byla hustá skoro jako moje dnešní rajská omáčka. Podle traileru jsem čekala duchařinu, vlastně mi to přišlo, jako bych měla očekávat další kopii Grave Encounters bratrů Vicious. Možná by američané udělali líp, být ten film duchařina. V půlce filmu mi ale došlo, oč jde. Film mi poměrně rychle utekl, nato,že jsem musela celých 90 minut snášet ruský dabing. Každopádně další zklamání do sbírky za posledních pár týdnů. Poslední podivně nesmyslná scéna už jen vše pohřbívá. ()

C0r0ner

"Šokující film plný děsu a hrůzy", hlásá oficiální popis snímku. Já bych spíš řekl něco jako "strašná sračka, kde není vlastně vůbec nic dobře a člověku se protáčejí panenky při té nudě a debilitě, která se před ním hodinu a půl odehrává". Béčkové horory pro mě doteď byly neznámou a po téhle zkušenosti tomu tak bude i v budoucnu. 25% ()

zette

Tak prostredi Cernobylu (i kdyz se na Ukrajine vubec nenatacelo) ma velky potencial jako kulisy pro horor. Z tohoto potencialu se vsak dalo vytezit vice. Napeti a atmosferu to ale melo a herecke vykony, vzhledem k zanru byly taky dobre. Cekal jsem ale trochu vice... ()

PavelVanekArt

1* za Černobyl, 4* mínus za mé nadývání. Takže jeden hvězdec za nudnou výpravu, shit herectvo, v prdeli kameru, v piči scénář a v chandži finále. Bravo za natočené hovno. ()

Juto

,,Černobyľské denníky“ veľa neponúkajú v zmysle strašenia či vzrušenia. Chválim dobrú prácu pri budovaní dusnej atmosféry, no bohužiaľ to je všetko. Príbeh je úžasne predvídateľný a nehovoriac o veľmi, veľmi zlom konci filmu. 4/10 ()

WolfR

Na tomhle filmu stojí za to jenom atraktivní lokace a to, že se na to dá jakž takž koukat. Jinak je to neoriginální výplod hrabivých tvůrců, který jede podle klasického schématu a vydává se za found footage. Zklamalo mě to, 2 hvězdy. ()

dr.fish

Z průměru ničím nevybočující film. Možná nanejvýš těmi exteriéry, ale jinak obvyklý průběh, žádné zásadní zvraty, prostě pohoda bez nervů. 50% ()

sir-dave

Ztotožnil bych se se Sadowskiho větou v závěru "I can't see anything". Chápu, že tmou se dají zakrýt nedostatky, dá se jí nahnat hrůza ale když se musí divák pořádně soustředit aby něco viděl, tak něco není OK. Dalo se vytěžit více. Fanoušky vyvražďovaček na druhou stranu těch necelých 80 minut nezabije. ()

panMartin

Hodně velké zklamání, trailer vypadal zajímavě a film nepotěšil. Docela mi to připomíná úspěšnější a o mnoho lepší film Hory mají oči. Tematicky se tyto dva snímky takřka shodují. Celkem jsem se nudil, nebál jsem se, chybí pořádná vyvražďovačka a konec? Neoriginální, zmatený, nevysvětlený, prostě špatný. A nic nebylo vidět, jako kdyby se nic nedělo. Koukat se na to dá, ale proč když máte na výběr mnohem lepší kousky? ()

StanislachKo odpad!

Môj doposiaľ najpresvedčenejší odpad!. Bolo mi jasné, že to bude blud, ale niesol som v sebe hádam do polovice filmu nádej, že to bude aspoň guilty pleasure á la workshop najbanálnejších klišé aké existujú. Každopádne všetky klišé do puntíku splnené boli... ale ono to bolo tak tupé, že to nebolo ani fascinujúce, ani smiešne ale presne na tej zlej hranici, ktorá dokáže iba nasrať. Parta nímandov bola vybraná tak precízne, že všetkým som želal smrť už od začiatku (aspoň malého zadosťučinenia sa mi dostalo), pol filmu prakticky tvorí záber na tmu sprevádzanú civilným, pramálo uveriteľným vreskotom americkej nány. A lacná scéna typu "pozrieme sa čo sa stalo prehraním kamery" ? Vrchol! Fascinujúce obrazy mŕtvej Pripjaťi bol zjavne dôvod, ktorý dal filmu vzniknúť... Ale ani tie z hovna bič neupletú. ()

HorrFi

Zasadit děj hororu do okolí Černobylu byl dobrej nápad a jakž takž se to povedlo ikdyž je to vlastně pořád jak přes kopírák.. ()

Mol

NOT TO WORRY, HERE IS URI!! Černobylská katastrofa mě vždycky fascinovala a zasadit do tohoto místa horor je brilantní nápad. Jak lépe napsat scénář, než posadit bandu amerických mládežníků do dodávky a nechat je tam vykysnout přes noc. Za mě super a jen mě mrzí, že frajer Juri šel z kola jako první, i když jsem to očekával. Atmosféra houstne a strach ve tvářích "hrdinů" taky. Díky roztřepané kameře a baterce jsem měl pocit jako bych tam byl s nimi, prožíval ten strach a utíkal za velkého křiku. ()

Khumbac

I přes popisky chyb v zajímavostech, jako např. že žlutý kolotoč se nachází jinde, nebo jehličnany, a různé reaktory neseděly vzdálenostně, myslím že atmosféru filmu filmaři vystihli dobře. Zarostlé sídlaky, ponure a tiché čtvrti. Vytknout můžeme snad jen, že zmutované bytosti nám mohli představit více detailněji a také tam mohlo býti více krve. ()

Aargh

Prostředí je naprosto úžasné, ale když scenáristi nedokážou napsat jedinou sympatickou postavu a jediný uvěřitelný dialog, všechno přichází vniveč. Poslední čtvrthodina byla mnohem lepší než zbytek, ale už to nestačilo. ()

cocrHeLL

Natolik průměrné Béčko, až to musím hodnotit nadprůměrně. Chernobyl Diaries má vše, co by správné béčko mělo mít. Nic víc, nic míň. Natolik laciné a bez větších nápadů. Jak podle šablony na béčka. Proč vyhledávat nějaké nové nápady a bla bla, když tu máme takové roztomilé horrory? 70% ()