Fioravante se rozhodne stát se profesionálním Donem Juanem, aby pomohl svému příteli Murraymu, který je na mizině. S Murrayem působícím jako jeho „manažer" se rychle ocitne mezi dvěma mlýnskými kameny - láskou a penězi. (Filmbox)

andrii

Jeho nový /pracovní/ poměr. Milenec ranní, odpolední, večerní... Žádný asketa slasti, svátosti. Plná náruč pomyšlení, voňavosti, které se nestanou iluzí. Miláček žen, které s ním/po něm rády vzdychají. Málomluvný, ale chápavý. Rajský společník. Empatický zahradník. Potěšitel - utěšitel. Šlechtitel dámských duší, který když jimi prostupuje, sjíždí níž, do hlubin, intimita postupuje výš a výš. Vynese ho na špici, na trůn vrcholné důvěry katarzního úspěchu. ()

Johnny.ARN

Taký slubný úvod a taký dríst sa z toho vykľul. Od kedy sa do deja zamiešali židia, celé sa to rozpadlo. Hold, dobrí herci pokope nie sú záruka dobrého filmu. 1 z 5 ()

marvan

Turturro evidentně psal roli Woodymu na tělo, používá jeho oblíbené motivy, koneckonců se to odehrává v židovské komunitě. A Woody si to užívá nadoraz, kupodivu věk ho tentokrát nijak nediskvalifikuje. V takovéhle formě jsem ho v jeho vlastních filmech viděl naposledy víc než 10 let zpátky. Jeho kuplíř je hajzlík k zulíbání, zklamaný může být jen ten, kdo by čekal standardní allenovku. Turturro jako režisér je melancholičtější, je to spíš drama s komediálními prvky. Film hodně táhne i vynikajíci hudba. ()

rockwoman

"Hej zlatíčko, můžu vám dát vizitku pro případ, že budete potřebovat instalatéra nebo elektrikáře. Virgil & Bongo. Nekoušeme." ...Květina nebo žena, obojí rozkvete pokud se o ně dobře pečuje, tak proč tedy neskloubit užitečné s příjemným. :-) ()

VanTom

Plytké rádobytrefné glosování podnikavého strýčka Woodyho Allena mě záhy začalo štvát, hodně vadila i nesoustředěnost vyprávění - celá "gigolovská" linie vyšuměla do ztracena, podobně jako přívětivě bodré podání ortodoxního židovského sousedství. Takže snad jenom serióznější "romantická" podzápletka s Vanessou Paradis stála na pevnějších nohách. ()

Pedross800

Stárnoucí gigolo aneb "Šlechtitel dámských duší" jak trefně napsala Andrii je film pocitový, melancholický s přesnou dávkou ironie a skvělých dialogů a naprosto uchvacující, krásnou a křehkou Vanesskou, která byla pomyslnou třešinkou na tomto výborném filmovém dortíku. Chutnal tak, že jednou stačit nebude. ()

Danikaa

Výborná hudba, Vanessa Paradis, John Turturro, kľudne môžem vidieť aj 2x. Hoci je to skôr úsmevná komédia,  pri ktorej sa nebudete chytať za brucho. Vanessa mi tu svojou hrou pripomínala Catherinu Deneuve a s Turturrom boli výborná dvojka. ()

klukluka

Nedostatkem sebevědomí tedy John Turturro evidentně netrpí. Pasovat se v šedesáti letech do role neodolatelného milovníka, na to už jsou potřeba jó velký koule. To už nelze brát ani jako nadsázku, byť tady se s ní pracovalo v míře vrchovaté, čehož nejzářnějším příkladem je osmdesátiletý Woody v roli přičinlivého pasáka. Celkově je to jakási rebélie seniorů- nikomu z sexu chtivých hlavních hrdinů nebylo pod čtyřicet. Moc bych se nedivil, kdyby se z toho výrazně mladším divákům dělalo lehce nevolno. Tohle mě nepostihlo, ale magi v kostkách z toho taky nečůrám. Neškodná zábava zlobivé, možná lehce senilní, krapet infantilní hollywoodské partičky. ()

Stružák

John Turturro nám tu naservíroval výbornou poctu Woodymu Allenovi. Fading Gigolo je přesně tím filmem, které Woody točil v jeho rané tvorbě a to naprosto ve všem. Ať už se jedná o samotný příběh, hudbu, druh humoru nebo i závěrečné titulky. Tohle mě zkrátka baví. :-) ()

F.W.Colqhoun

John Torturro má za sebou asi zvláštní zkušenost: Jeden si jako herec s ambicemi horko těžko zajistí režii filmu, jako posilu přizve hrajícího režiséra, a ten z ničeho nic a jako z udělání píše a režíruje místo něho. Bylo to tak? Nebylo? Je evidentní, že přinejmenším svou postavu si Woody napsal sám [k útočící židovské domobraně: What is this? I think you've got the wrong guy. I've already been circumsized! ], a i když možná přímo nehulákal non-stop megafonem na štáb, je nesporné, že přítomnost na placu či jen vědomí angažmá newyorské ikony mělo na hnětení tvaru zásadní vliv. Všechno, co tu není Woody, je televizně mdlé. Dobře, že toho není moc, ale není jisté, že by vznikl lepší film svého druhu, kdyby byl poměr složek namíchán v jiném poměru. Pro příznivce je dokonalá slast vidět Woodyho Allena zase jednou plně soustředěného na herecké úkoly, bez ohledu na to, že se jich zhošťuje stále stejně (dobře). Torturrův přínos spočívá v romantické rovině filmu. Ta ho posouvá blíže k neosobité hallmarkovosti sobotně odpoledních televizních výplní v takové míře, jakou by Woody Allen ve vlastní produkci nikdy nepřipustil. Vidět ho ale v něčem takovém je skoro zajímavé a někteří si vzpomenou na Zahraj to znovu, Same, film, který Woody zkraje své kariéry svým přínosem obohatil, zároveň ale úplně nepohltil. Na všechny v luxusním ansámblu, jaký jsou pro své nevelké filmy schopni zajistit jen režírující herci, se skvěle kouká a to je asi tak to nejlepší, co lze o nich říci. Donde hay amor, hay dolor. ()

kolemjdouc

Tenhle film je dobré sledovat hluboko v noci kdy nejsou kolem vás žádné ruchy a můžete se plně soustředit.Já jsem si ho náramně užívala a bavila se.Allen mi vzdáleně připomněl Kupce benátského ztvárněním hrabivosti. ()

zelvicka.

Že většinou Woodyho moc nemusím, protože má pro mě takový nádech lehké vulgární trapnosti, tenhle film mě překvapil právě tím, že tu není žádná křečovitost, když už dojde na nějaké ty akty placené lásky. Trochu zvláštní to je, když dojde na pasáctví, a dost jsem se ztrácel v židovské čtvrti, ale ve výsledku jsem byl velmi mile překvapen. ()

Gore

Turturro jako režisér působí spíše rutinérsky a žádný z jeho pár režijních kousků mě nikdy nezaujal. Jako herec byl výtečný v 90. letech, poté začal stagnovat a zde předvádí jeden z jeho snad nejhorších výkonů. Naštěstí celý film zachraňuje jako vždy výtečný Woody Allen, a je vidět, že sem tam improvizuje a občas dal Turturrovi i nějakou tu režijní radu, ale co naplat, když jako celek to moc nedrží. ()

theSaint

Díky Bohu za to. Musíte mít na tuhle filmařinu buňky a musíte jí mít prostě rádi. Ti dva podivíni mě nadchli. Klidně jednu hvězdu neobjektivně přidám. Volně plynoucí a na nic netlačící (ne)obyčejný příběh dvou sympaťáků. Stone i Vergara jsou sladkou třešní na tomhle malém filmovém dortu. Finální scéna v kavárně je 'increíble'. A ať mi nikdo netvrdí, že v jednu chvíli Allen nenarážel na slavnou Casablanku. A hudba? Závěr nemohl mít lepší volbu než Canadian Sunset. Sedla tomu jak prdel na hrnec. Tohle prostě miluju. ()

godycz

turturrova cast je velmi osobita a originalni. scenar je evropsky a kamera nekomercni. allenovska cast je velmi allenovska, nechybel for na zida i na hitlera. ani bych se nedivil, kdyby si to napsal sam. je bozi zase videt mistra na place, moc me mrzi ze uz nehraje. ()