Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Africanus1

Rozhodně se nejedná o zklamání, neřku-li průšvih, řemeslně to není vůbec špatné, s několika pětihvězdičkovými scénami a příjemnými odkazy na jedničku. Ale tím to končí. Dramaturgicky, ve stavbě příběhu a budování napětí s dvaadvacet let starým Spielbergovým majstrštykem prohrává na celé čáře. Žák se sice od mistra něčemu přiučil, nicméně do jeho věhlasu má přece jenom ještě hodně daleko. A abych nezapomněl - za ty poloochočené raptory zvlášť nedík! ()

baner

Jurský svet - dávam 75% Bavil som sa ako keď som prvý krát videl Jurský park a to bol základ. Takže som sa bavil a o to v tomto filme ide...Pekne dinosaurie pozeranie prajem ()

Eisenmann

Námět tohoto filmu je velmi dobrý, návaznost na první díl je překvapivě logická a velmi sympatická. Je velmi potěšitelné zhlédnout po dlouhé době film s nádechem minulosti, který zrcadlí jeden z nejepičtějších filmových příběhů mého dětství. Nicméně na celkovou poměrně slušnou délku filmu se děj zdá být poněkud uspěchaný a je také znát, že scénáristé občas vařili z vody. Přílišná snaha zaujmout něčím zcela novým, hledání až příliš fantastických kontextů a zvratů ubírá z mého hlediska tomuto dílu onu vrcholnou pátou hvězdu, kterou by si jinak za nádherně zpracovaný nový Jurský park zasloužil. ()

Fipo79

Budu se opakovat v opakujících se komentářích - skutečně příjemné překvapení. Za závěrečnou multirexovou bitku, 4hvězdy zasloužené. ()

Lasa

Jako malý jsem Jurským parkem jako hodně dalších docela žil.Pak přišla dvojka,stále jsem měl rád.U trojky už to šlo dost dolů, ale přece jen pořád nejlepší filmy co se dinosaurů týče.No a pak tohle...Nenadchne ani neurazí, ač nešahá jak už to tak bývá ani po kotníky prvnímu dílu. ()

Neemfa

Jako fanoušek celé trilogie jsem měl po shlédnutí trailerů celkem strach, jak dopadne pokračování mé oblíbené série. Po shlédnutí tohoto famózního Blockbusteru mi spadl velký kámen ze srdce. Vrácení se na Isla Nublar pro mne byl jedním z největších filmových zážitků vůbec. Sen Johna Hammonda pokračuje v podání kvalitních herců (většinou). Příběh pěkně odsýpá. Doufám, že odlet z Henryho z ostrova s embrii naznačuje pokračování série. Viděl v kině - 90%. ()

zurivymlok

Mám tomu dát tři hvězdy nebo čtyři? Já fakt nevím. Začnu negativně. Většina vztahů mezi postavami je jakoby vylhaná, zbytečná, šablonovitá, nepřesvědčivá a pro film zcela zbytečná. B. D. Howard je ve filmu zcela nepodstatná (i když na konci jí jednu důležitou roli přisoudili) a celkově jsem měl pocit, že je tam spíše kvůli genderové vyváženosti. Chris Pratt se ze sebe snaží udělat velkého "macho mana", ale já mu to prostě nevěřím - ruky od těla, vzdouvající se hruď, atp. nejenže nestačí, ale působí značně nepřesvědčivě na rozdíl od role Starlorda, která mu sedla jak nočník na prdel. "Důležitou" složkou klišodního koktejlu je dvojice super schopných (opravit auto je pro americké teenagery hračka) dětí s naprosto zbytečnými náznaků vyvíjející se sexuality (kamkoliv se mladý nevysexovaný klučina postaví, tam na něj zírají náctileté krasavice a jednu má navíc doma). Celý scénář je snůška jednoho klišé za druhým. Když k tomu přijdu, že se scénář stával s rostoucím časem značně odtrženým od reality, nemohu říci, že by lidé na něm pracující udělali dobrou práci. Seskupení postav a jejich charaktery jsme už viděli v různých filmech tisíckrát. A také samozřejmě stejně jako Jurskému parku ve filmu už nestačí jen tradiční "nudní" dinosauři, ale je třeba vytvořit něco horšího a nebezpečnějšího (zklamáním pro někoho může být, že si tvůrci moc nepohráli s těmito schopnosti a nevyužili jich.) Také 3D je už občas docela problém - například helikoptéra už nevypadá jako helikoptéra, ale pouhá dětská hračka na dálkové ovládání. Na druhé straně, když zazněla na začátku hudba Johna Williamse propad jsem přece jen nějaké nostalgii. Jako celek - po vypnutí mozku - je možné se na to podívat a být vcelku spokojený. V režii žádný zásadní nedostatky nejsou. Dinosauři, ač už vypadají celkem bez života, ale jsou uděláni kvalitně. Akce je tam celkem slušná. Je to těžké rozhodování, ale budu pozitivní. :-) ()

codyak

Ale jo, když si hubu nacpete popcornem a nebudete nic, ale naprosto nic čekat, třeba vás to i pobaví. Bože, jak já se bavil u Jurskýho parku!!! Zkrátka, kde ty loňské sněhy jsou a jak zazní i ve filmu - Dinosauři už nikoho netáhnou. A nezachrání to ani Indominus Rex nebo jak se ten paskvil jmenuje. Mimochodem, kdo to je Chris Pratt???! Herec? Jako vážně?! ()

SteewCZ

Myslím, že tvůrci se s Jurským světem poprali dobře. Viděno v kině v 3D a stálo to za to. Chris Pratt se svými "how to train your raptors" byl super :-). Vytknul bych asi jen běhající ženskou v podpadcích před T-rexem, což mě hodilo do *facepalm modu*. Jinak super zážitek a 4 hvězdy si ode mě zaslouží. ()

jizvoun

Možná to bylo atmosférou na filmovém víkendu nebo počtem vypitých jamesonů, ale tenhle film mě nikterak neurazil. Co se týče vizuálních efektů, je to paráda, ale to se o tohoto filmu celkem očekává. Příběh je už o dost horší - dokolečka opakované klišé, kde se něco pokazí, něco uteče a hrdinové se snaží zachránit - to tu máme v každym dinosauřím filmu. Nicméně ten nápad s ochočenými "pejsky" si mohli tvůrci odpustit, to mi přišlo ukrutně trapné. Ale jak jsem psal v úvodu, projekci někdy zopakuju, tentokrát střízlivej a odpočatej a uvidím, jestli hodnocení nezměním. ()

Shay

Nečekala jsem od toho nic, ale dostala jsem všechno. Napětí, akce, monstra, ztracené děti v nebezpečí, nostalgie. Má to všechno. Čekala jsem, že už to nebude jako první díl, ale spletla jsem se. Mohl by mu zaručeně konkurovat. Tohle je velmi kvalitní snímek, který se jen tak neztratí, ()

mmajjkii

Nakonec nejneuvěřitelnější byl výkon slečny nedůtklivé na těch podpatcích, bahno, voda, jungle, štěrk či T-Rex v zádech, nezájem, to tedy klobouk dólu, filmové efekty fakticky stály za to DD, ostatně ve všem. Každopádně člověk by si řekl, že remake Jurského parku nebude stát za nic (respektive normální průměr), a ono ejhle, neměl pravdu. Podívaná, která za to opravdu stojí, 5*, IMDb 9/10. ()

faborka

No, tak jo no. Viděla jsem to, viděla jsem i ty filmy před tím. Ještě si pamatuji na premiéru toho prvního (ano, už tak jsem stará), na to napětí, okousané nehty, kabelku před očima (to abych neviděla ty hrůzné scény), vyschlý krk a zpocené ruce. No a to se neopakovalo s tímto filmem. Bylo to předvídatelné, věděla jsem jaký bude další krok a co se stane o chvíli potom. A ano Chris Pratt je hezký a mužný a charismatický a ano - přeji si aby ho co nejdřív obsadili do role Drakea v Uncharted (když teda ten kapitán z Firefly je už tlustý a starý) a ano odvedl opravdu skvělý výkon. Ale to nestačí. Ty dva malí spratci bez disciplíny byli už po 10 minutách tak protivní že jsem jim přála ať je nějaká ta pravěká potvora s gustem sežere, hlavní hrdinka děs běs - podivná figura s podivnými vlasy, jehlovými podpatky a ano předvídala jsem rozepnutou košili a nadupané prsovní tričko ven. Od začátku bylo jasné že ti čtyři přežijí i atomový výbuch i potopu světa ( děcka vážně mohli nechat sežrat) a budou šťastní až do skonání světa. Ty tři hvězdy jsou jednak za Chrise, jednak za dobrý finišový boj pravěkých potvor a nakonec za výborný střih a efekty létajících potvor. ()

Monditrade

Pecka film...skvělá dino podívaná....člověk by si myslel, že filmaři někde opravdu odchovali všechny Dinosaury. Prattu to zde sedí jak prdel na hrnec...těším se na další pokračovaní, které bude na sto pero, protože takový výdělek opravdu nikdo nečekal....jen tam nemuseli rvát stokrát ohrané klišé o rozvodu rodičů dvou rozmazlených harantů... a jejich upracované tetě, která na ně hází bobek...ale pak je vlastně miluje :-) ()

Edrik

Na téma dinosaurů se od devadesátých let docela pozapomnělo. Až do teď! Ačkoli nejsem stoprocentní dinofil, tak musím přiznat, že nový Jurský svět mě nadchl (ale přiznám se, že finální zápas nesahal tomu v Cestě do pravěku ani po kotníčky). Svižné tempo, občas nějaká ta hláška a super vsunuté odkazy na původní Jurský park. Podle mě se Colin Trevorrow zhostil předaného žezla se ctí a neudělal Stevenovi ostudu. Je pravdou, že si mohli trochu víc vyhrát se zápletkou, ale chápu, že film byl určen pro děti a mladistvé a taky co vymýšlet za zápletku v zábavním parku, že? Jen mám trochu obavy z dalších dílů, které dozajista přijdou a podle mě sebou přinesou opakující se nevalnou historii. Nezbývá než držet palce. Závěr: Pamětníky neurazí, nováčky nadchne. ()

keepsmile

Hrozný zjištění že už asi nejsem mainstreamovej divák. Mám pocit že tohle fungovalo před 10-15ti lety, ale jak je vidět, funguje to i teď. Z filmu je strašně cítit snaha aby to bylo jak pro děti, tak pro dospělí, bylo tam dobro a zlo jak na straně lidské tak na straně dinosauří. No a na závěr happyend. Od druhé poloviny filmu je to hrozná nuda - pořád se jen běhá, utíká, někdo někoho honí a hlavně scénář je pořád stejnej a stejně předvídatelnej... Zatím největší zklamání 2015, hvězdu za tradičně fešný Mercedesy. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru